ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
pouf7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό pouf7 » Σάβ Απρ 11, 2020 7:49 pm

Σας μεταφέρω ότι μου μετέφερε μια γνωστή μου που διορίστηκε στην κατηγορία ΠΕ Νοσηλευτικής .

Πριν 15 μέρες Μαρτίου βγήκε το όνομα της στο Διαύγεια.
Την επόμενη μέρα το πρωί την πήραν τηλέφωνο απ΄το Νοσοκομείο αν αποδέχεται τον διορισμό. Την ενημέρωσαν τι χαρτια χρειάζονται για τον διορισμό και μετά από τρεις μέρες που τα μάζεψε πήγε και υπέγραψε τη σύμβαση. Δεν γνωρίζω αν της ζήτησαν ποινικό μητρώο αλλά σίγουρα της ζήτησαν χαρτί από παθολόγο και ψυχίατρο.
Ακόμα δεν της έχει έρθει κάποιο χαρτί στο σπίτι :lol: :lol: :lol:
Ελπίζω να βοήθησα.

Krinio
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Krinio » Τρί Απρ 14, 2020 12:13 am

pouf7 έγραψε:Σας μεταφέρω ότι μου μετέφερε μια γνωστή μου που διορίστηκε στην κατηγορία ΠΕ Νοσηλευτικής .

Πριν 15 μέρες Μαρτίου βγήκε το όνομα της στο Διαύγεια.
Την επόμενη μέρα το πρωί την πήραν τηλέφωνο απ΄το Νοσοκομείο αν αποδέχεται τον διορισμό. Την ενημέρωσαν τι χαρτια χρειάζονται για τον διορισμό και μετά από τρεις μέρες που τα μάζεψε πήγε και υπέγραψε τη σύμβαση. Δεν γνωρίζω αν της ζήτησαν ποινικό μητρώο αλλά σίγουρα της ζήτησαν χαρτί από παθολόγο και ψυχίατρο.
Ακόμα δεν της έχει έρθει κάποιο χαρτί στο σπίτι :lol: :lol: :lol:
Ελπίζω να βοήθησα.

Ευχαριστούμε πολύ βοήθησες πολυ

themisgr1979
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό themisgr1979 » Τετ Απρ 15, 2020 9:32 pm

Θα ήθλα να ρωτήσω αν δεν έχεις σώσει σε pdf την αιτησή σου τι κάνεις? Η 4η δυπε μου είπε ήσουν αναγκασμένος απο τον νόμο να το κάνεις...Ελπίζω η η υπηρεσία του υπουργείου με τον αριθμ.πρωτοκόλου και το barcode να βοηθήσει...

Kleos99
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Kleos99 » Τετ Απρ 15, 2020 11:29 pm

themisgr1979 έγραψε:Θα ήθλα να ρωτήσω αν δεν έχεις σώσει σε pdf την αιτησή σου τι κάνεις? Η 4η δυπε μου είπε ήσουν αναγκασμένος απο τον νόμο να το κάνεις...Ελπίζω η η υπηρεσία του υπουργείου με τον αριθμ.πρωτοκόλου και το barcode να βοηθήσει...

Προσληφθηκες και σου ζήτησαν και την εκτυπωμενη αιτηση μαζι?Δωσε μας περισσοτερες πληροφορίες.Απ οσο ξερω η εκτυπωμενη αιτηση δεν ζητειται?

themisgr1979
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό themisgr1979 » Πέμ Απρ 16, 2020 8:33 am

Δεν προσληφθηκα απλα πηρα τηλεφωνο να ενημερωθω για την ειδικοτητά μου αν έχουνε ζητήσει και ρώτησα και αυτό που το βρήκα μέσω forum εδώ...και με είπανε οτι είμασταν υποχρεωμένοι να πατήσουμε εξαγωγη ως pdf...

morfeas83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό morfeas83 » Πέμ Απρ 16, 2020 10:22 am

Η φόρμα τους για ποιο λόγο είναι κλειστή και δε μπορούμε να δούμε απλά πράγματα όπως αιτήσεις που έχουμε κάνει ;

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό melimeli » Πέμ Απρ 16, 2020 11:47 am

themisgr1979 έγραψε:Θα ήθλα να ρωτήσω αν δεν έχεις σώσει σε pdf την αιτησή σου τι κάνεις? Η 4η δυπε μου είπε ήσουν αναγκασμένος απο τον νόμο να το κάνεις...Ελπίζω η η υπηρεσία του υπουργείου με τον αριθμ.πρωτοκόλου και το barcode να βοηθήσει...

Την είχαν ζητήσει και σε εμένα που προσλήφθηκα με την προηγούμενη φουρνιά επικουρικών. Έχω την εντύπωση ότι είχα μπει και την είχα τυπώσει όταν πια με πήραν και έπρεπε να πάω τα χαρτιά στο φορέα μου. Είσαι σίγουρος ότι δε γίνεται εκ των υστέρων?

Kleos99
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Kleos99 » Πέμ Απρ 16, 2020 5:29 pm

Εγω προσωπικά εχω εκτυπώσει την αίτηση αλλα δε θυμαμαι να το ελεγαν οτι ειναι απαραιτητο η εκτύπωσή της.Δυστυχως η εφαρμογή εχει κλεισει ωστε να μπορείς να εκτυπώσεις την αίτηση.

themisgr1979
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό themisgr1979 » Πέμ Απρ 16, 2020 6:32 pm

Εκ των υστέρων πώς αφου δεν μπορείς να συνδεθεις...εκτός αν όταν σε προσλάβουν κάτι αλλάζει στην εφαρμογη αλλα το κουμπι σύνδεσης κα ιτο εξαγωγη σε pdf δεν υπάρχει...

NSSN
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό NSSN » Παρ Απρ 17, 2020 9:15 am

Την αίτηση μαζί με όλα τα επισυναπτόμενα δικαιολογητικά ζητούν πάντα, όπως και βεβαιώσεις ιατρών παθολόγου και ψυχιάτρου είτε ιδιωτών είτε κρατικών φορέων (νοσοκομεία, κέντρα υγείας, ΤΟΜΥ).Το ποινικό μητρώο δε το ζητούν το βρίσκουν οι ίδιοι.Τώρα τί γίνεται με όσους δεν εκτύπωσαν άμεσα τις αιτήσεις τους, καλύτερα να επικοινωνήσουν με ΔΥΠΕ ή Υπουργείο Υγείας.

taniaS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό taniaS » Σάβ Απρ 18, 2020 8:58 pm

Καλησπέρα παιδιά.

Εγώ προσλήφθηκα μέσω λοιπου επικουρικού. Είδα το όνομα μου στη διαυγεια πηρα το νοσοκομειο τηλεφωνο μου ειπε δεν χρειαζεται να σου ερθει το χαρτι στο σπιτι γιατι ειχαν κ αυτοι την απόφασης της διαυγειας.. μου ζητησαν όλα τα χαρτια που ειχα κανει αιτηση μαζι με την αιτηση εκτυπωμενη... συν χαρτι απο παθολογο - ψυχιατρο - αντιγραφο βιβλιαριου τραπεζης - βεβαιωση αποδοσης απογραφής εφκα - αμκα και πηγα στο νοσοκομειο εκανα υπευθυνη δηλωση οτι αποδεχομαι την προσληψη. Μου ειπαν να περιμενω λίγες μερες μεχρι να ελέγξουν και αυτοι τα χαρτιά μου. Εν τέλει με πήραν και ξεκινησα δουλειά.
Μετά απο μια βδομάδα μου ήρθε ακι η συστημένη επιστολή στο σπίτι.

Να πω ότι ειχα 48η θέση στην πρωτη μου προτιμηση και όταν μιλησα με την ΥΠΕ γιατι είδα ότι τραβηξε λίγα άτομα πάνω απο μένα και περισσότερα κάτω απο μενα, μου είπαν ότι πολλοί οι πάνω απο μένα είχαν κάνει λάθος τα χαρτιά τους και πηγαινανε στον επόμενο.

anergosforever
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό anergosforever » Δευ Απρ 20, 2020 8:21 pm

Το γεγονός ότι δεν έχουν βγάλει πίνακες και κάνουν προσλήψεις σημαίνει ότι δεν θα βγουν οι οριστικοί;
Επίσης, πιστεύετε ότι θα προσλάβουν διοικητικό προσωπικό αν όχι τώρα μέχρι το τέλος του έτους;

Καλή επιτυχία σε όλους και καλή αρχή σε όσους προσλαμβάνονται!

fly_high
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό fly_high » Τρί Απρ 21, 2020 3:40 am

Σε ολες τις ΥΠΕ της Ελλαδας εχουν προσλαβει πάνω κατω σχεδον ολες τις ειδικοτητες.Μόνο Δ.Ε. Φύλακες δεν εχουν προσλαβει ακόμη.
.

mpampos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό mpampos » Τρί Απρ 21, 2020 1:19 pm

Γεια σας. Με πήραν στην 4 ΔΥΠΕ σαν τραυματιοφορέας. Πήρα την επιστολή Παρασκευή και τηλεφωνικά την ίδια μέρα μου ζήτησαν να παρουσιαστώ την Τρίτη κάτι που έκανα. Την Τρίτη περάσαμε γιατρούς (5 άτομα) και μας είπαν την επομένη στις 7,45 να πάμε για εργασία. Εγώ επειδή είχα πρόβλημά που να αφήσω τα παιδιά γιατί και η σύζυγος εργάζεται ζήτησα μια πίστωση χρόνου 3 ημερών, Μου την αρνήθηκαν και μου ζήτησαν να παραιτηθώ. Δεν το έκανα αλλά αποχώρησα. Τους είπα ότι δεν παραιτούμε και αν θέλουν να μου κάνουν απόλυση, κάτι το οποίο το αρνούνται γιατί έκανα αποδοχή της θέσης. Μέχρι και σήμερα 7 ημέρες δεν έχουν κάνει κάτι.
Πότε μπορούν να προβούν σε απόλυση (σύνολο ημερών)
Αν παραιτηθώ μπορώ να ζητήσω συνένωση των διαστημάτων ανεργίας απο τον ΟΕΑΔ?
Μπορώ να κάνω τα χαρτιά μου μετά το ξεκαθάρισμα σε άλλη προκήρυξη?

dionisis1925
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Παρ Απρ 24, 2020 8:02 pm

fly_high έγραψε:Σε ολες τις ΥΠΕ της Ελλαδας εχουν προσλαβει πάνω κατω σχεδον ολες τις ειδικοτητες.Μόνο Δ.Ε. Φύλακες δεν εχουν προσλαβει ακόμη.
.

Φίλε και εγώ Δ.Ε. Φύλακας έχω κάνει δεν βλέπω να παίρνουν,μόνο ΥΕ παίρνουν.

Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: gogo72 και 3 επισκέπτες