ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
Nikos86lar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Μαρ 25, 2020 2:17 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Nikos86lar » Πέμ Μαρ 26, 2020 4:34 pm

thourios έγραψε:Ευχαριστούμε. Αν θες ενημέρωσέ μας για την εξέλιξη. Πέρσι σε κάποιους προφασίστηκαν όταν διαμαρτυρήθηκαν ότι δεν φαινόταν καλά η σφραγίδα σε κάποιοι έγγραφο και ότι άλλο δεν μπορείς να φανταστείς. Αυτά στην 1η ΥΠΕ.
Φυσικά οι περισσότερες ενστάσεις πήγαν περίπατο αν και έγιναν αποδεκτές από το ΑΣΕΠ το Υπουργείο Υγείας της έκανε γαργάρα.
δεν είχαμε και το θέμα της επιδημίας. φαντάσου τώρα.


Το θέμα λύθηκε σήμερα.
Ήδη έχει αναρτηθεί στην Διαύγεια η ανάκληση της απόφασης και η σύναψη σύμβασης της κοπέλας μου.
Λάθος εκ παραδρομής ισχυρίστηκαν από την υπε.
Το θέμα είναι ότι για να γίνει το αυτονόητο και δίκαιο χρειάστηκε να μεσολαβήσει άνθρωπος.
Αρε Ελλάδα...

Ace75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Δευ Οκτ 07, 2019 12:48 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Ace75 » Πέμ Μαρ 26, 2020 4:43 pm

dionisi1925
Καλησπέρα, έχεις δει κάτι για διοικητικούς στην 1η Υπε;
Είμαι 1ος σε κέντρο υγείας.
Αν μπορείτε να μας ενημερώνετε για τις παρατυπίες.

SpyrosV
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 11:35 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό SpyrosV » Πέμ Μαρ 26, 2020 5:08 pm

dionisis1925 έγραψε:
SpyrosV έγραψε:Λέτε να απορροφήσουν και διοικητικούς και φύλακες κ.ο.κ. ή μόνο γιατρούς & νοσηλευτές??

Προς στιγμήν πράττουν το λογικό...προσλαμβάνουν
νοσηλευτές για να εξυπηρετηθούν σωστά οι πολίτες.


Στην 1η ΥΠΕ που έχω κάνει τα χαρτιά μου το 90% των προσλήψεων αφορά γιατρούς και νοσηλευτές.

Το ενθαρρυντικό είναι το παρακάτω βέβαια.

Μπαράζ νέων προσλήψεων, το οποίο ξεπερνά κατά πολύ τον αρχικό σχεδιασμό του υπουργείου Υγείας, λαμβάνει χώρα στη διαδικασία για το λοιπό επικουρικό προσωπικό.

Αυτό αποκάλυψε ο κυβερνητικός εκπρόσωπος, κ. Στέλιος Πέτσας, κατά τη σημερινή ενημέρωση των πολιτικών συντακτών.

Σύμφωνα με τον κ. Πέτσα, το υπουργείο Υγείας προχωρά σε προσλήψεις και ήδη έχουν αναλάβει υπηρεσία επιπλέον 279 γιατροί και 1.077 νοσηλευτές και λοιπό προσωπικό.

Στο μεταξύ, έχουν εγκριθεί 3.285 προσλήψεις, ξεπερνώντας δηλαδή κατά 64% τον αρχικό προγραμματισμό των 2.000 προσλήψεων.


Υ.Γ Σπύρο εσύ σε ποια ΥΠΕ και τι ειδικότητα έχεις δηλώσει? εγώ 1η ΥΠΕ φύλακας.


Εγω δήλωσα 1 ΥΠΕ ΤΕ Λογιστικής, σήμερα εντόπισα στη διαυγεια πως στην 1 ΔΥΠΕ ξεκίνησαν προσλήψεις ειδικοτήτων Γενικων καθηκόντων - Φυλάκων, έχε το νου σου!!!

Kleos99
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2020 5:24 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Kleos99 » Πέμ Μαρ 26, 2020 7:37 pm

Καλησπερα κι απο μενα.Να ρωτήσω κάτι. Υποτίθεται οτι διανύουμε το δεκαπενθήμερο των ενστανσεων μεχρι τις 2 Απριλίου πως γινεται να προσλαμβαμουν προσωπικο?

SpyrosV
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 11:35 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό SpyrosV » Πέμ Μαρ 26, 2020 7:42 pm

Ace75 έγραψε:dionisi1925
Καλησπέρα, έχεις δει κάτι για διοικητικούς στην 1η Υπε;
Είμαι 1ος σε κέντρο υγείας.
Αν μπορείτε να μας ενημερώνετε για τις παρατυπίες.


Κ εγω αναμένω για 1η ΥΠΕ προσλήψεις διοικητικών, ..είμαι κ εγω πρώτος.
Το ερώτημα για εμένα είναι αν παρόλη τη "πρωτιά" μας, το εκάστοτε νοσοκομείο θα μας προσλάβει ή θα μείνουμε με τη ...πρωτιά στο χέρι.

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Πέμ Μαρ 26, 2020 7:50 pm

Ace75 όχι φίλε δεν έχω δει καμία πρόσληψη για διοικητικούς,πάντως παρατυπίες με το Νοσηλευτικό προσωπικό που κοίταξα περίπου 15 διορισμούς όλα πάνε με μόρια και σειρά προτίμησης.

Σπύρο ναι το είδα είναι ΥΕ Γενικών καθηκόντων , εγώ είμαι ΔΕ,ας ελπίσουμε να γίνει κανένα θαύμα για όλους μας! :D

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό thourios » Πέμ Μαρ 26, 2020 10:53 pm

Nikos86lar έγραψε:
thourios έγραψε:Ευχαριστούμε. Αν θες ενημέρωσέ μας για την εξέλιξη. Πέρσι σε κάποιους προφασίστηκαν όταν διαμαρτυρήθηκαν ότι δεν φαινόταν καλά η σφραγίδα σε κάποιοι έγγραφο και ότι άλλο δεν μπορείς να φανταστείς. Αυτά στην 1η ΥΠΕ.
Φυσικά οι περισσότερες ενστάσεις πήγαν περίπατο αν και έγιναν αποδεκτές από το ΑΣΕΠ το Υπουργείο Υγείας της έκανε γαργάρα.
δεν είχαμε και το θέμα της επιδημίας. φαντάσου τώρα.


Το θέμα λύθηκε σήμερα.
Ήδη έχει αναρτηθεί στην Διαύγεια η ανάκληση της απόφασης και η σύναψη σύμβασης της κοπέλας μου.
Λάθος εκ παραδρομής ισχυρίστηκαν από την υπε.
Το θέμα είναι ότι για να γίνει το αυτονόητο και δίκαιο χρειάστηκε να μεσολαβήσει άνθρωπος.
Αρε Ελλάδα...


Πολύ ευχάριστο το νέο αφού λύθηκε με αυτόν τον τρόππ.

SpyrosV
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 11:35 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό SpyrosV » Παρ Μαρ 27, 2020 4:53 pm

Έχει επικοινωνήσει κανείς με 1 ΔΥΠΕ για να ρωτήσει αν το νοσοκομείο που δήλωσε στην αίτησή του πρόκειται να προσλάβει προσωπικό στην ειδικότητά του??
..θα απαντούσαν τέτοιο ερώτημα??
Κάλεσα το νοσοκομείο που με ενδιαφέρει κ είναι πρώτη μου επιλογή(και είμαι πρώτος), αλλά το τμήμα προσωπικού δεν ήξερε(ή δεν ήθελε) να απαντήσει το παραπάνω ερώτημα.

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Παρ Μαρ 27, 2020 6:00 pm

Δεν βλέπω φως στον ορίζοντα...μόνο στο Σωτήρια γίνονται full προσλήψεις..

Ace75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Δευ Οκτ 07, 2019 12:48 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Ace75 » Παρ Μαρ 27, 2020 10:31 pm

Έχεις δίκιο Διονύση, υπομονή και ευχαριστώ για την απάντηση σου, παραπάνω.

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Σάβ Μαρ 28, 2020 10:04 am

SpyrosV έγραψε:Έχει επικοινωνήσει κανείς με 1 ΔΥΠΕ για να ρωτήσει αν το νοσοκομείο που δήλωσε στην αίτησή του πρόκειται να προσλάβει προσωπικό στην ειδικότητά του??
..θα απαντούσαν τέτοιο ερώτημα??
Κάλεσα το νοσοκομείο που με ενδιαφέρει κ είναι πρώτη μου επιλογή(και είμαι πρώτος), αλλά το τμήμα προσωπικού δεν ήξερε(ή δεν ήθελε) να απαντήσει το παραπάνω ερώτημα.



Μόνο ο διοικητής του νοσοκομείου ξέρει τι ειδικότητες έχει ζητήσει,στην ΔΥΠΕ δεν νομίζω να σου απαντήσουν.

Ace75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Δευ Οκτ 07, 2019 12:48 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Ace75 » Κυρ Μαρ 29, 2020 7:57 pm

Συνεχείς αναρτήσεις προσλήψεων στη ''Διαύγεια" (ακόμα και σήμερα). Προστέθηκαν Δ.Ε. και Π.Ε. Διοικητικού.

SpyrosV
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 11:35 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό SpyrosV » Κυρ Μαρ 29, 2020 11:07 pm

Θεωρώ πως πριν το Πάσχα θα έχουν ολοκληρωθεί οι προσλήψεις.! Με τόσο χρήμα που έχει πέσει στα Νοσοκομεία (κρατικό & ιδιώτες δωρητές) θα πρέπει να είναι ανόητοι οι Διοικητές για να μην προσλάβουν αβέρτα προσωπικό κάθε ειδικότητας στα Νοσοκομεία τους.
Θέλω να πιστεύω πως δίνεται μοναδική ευκαιρία στα Νοσοκομεία να λειτουργήσουν (μετά από 10ετίες..) με ικανοποιητικό προσωπικό.!

SpyrosV
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 11:35 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό SpyrosV » Δευ Μαρ 30, 2020 10:37 am

Ace75 έγραψε:Συνεχείς αναρτήσεις προσλήψεων στη ''Διαύγεια" (ακόμα και σήμερα). Προστέθηκαν Δ.Ε. και Π.Ε. Διοικητικού.


Τους ΤΕ διοικητικούς μας ψιλοξέχασαν...βέβαια τωρα φορτσάρουν τα Νοσοκομεία πρώτης γραμμής, θα δουμε τι θα γίνει και στα άλλα..,
μίλησα με 1 ΥΠΕ το πρωί, μου είπαν οτι προηγούνται οι προσλήψεις που αφορούν άμεσα το κορωνοιο(γιατροι, νοσηλευτες,κ.α) και μετα ΙΣΩΣ καλυφθουν και λοιπές θέσεις διοικητικές.., θα δείξει.

Kleos99
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2020 5:24 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Kleos99 » Δευ Μαρ 30, 2020 11:09 am

SpyrosV έγραψε:Θεωρώ πως πριν το Πάσχα θα έχουν ολοκληρωθεί οι προσλήψεις.! Με τόσο χρήμα που έχει πέσει στα Νοσοκομεία (κρατικό & ιδιώτες δωρητές) θα πρέπει να είναι ανόητοι οι Διοικητές για να μην προσλάβουν αβέρτα προσωπικό κάθε ειδικότητας στα Νοσοκομεία τους.
Θέλω να πιστεύω πως δίνεται μοναδική ευκαιρία στα Νοσοκομεία να λειτουργήσουν (μετά από 10ετίες..) με ικανοποιητικό προσωπικό.!

Συμφωνω απολυτα.Περιμενουμε κι εμεις του τεχνικου προσωπικού.Μακαρι να παρει κοσμο ειναι ευκαιρια


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες