2Κ/2019 (Απορίες για ecdl, ξένη γλώσσα,εμπειρία)

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
Marcela
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Απρ 20, 2019 9:58 am

2Κ/2019 (Απορίες για ecdl, ξένη γλώσσα,εμπειρία)

Δημοσίευσηαπό Marcela » Σάβ Απρ 20, 2019 10:27 pm

Καλησπέρα σας, έχω κάποιες απορίες σε σχέση με την συμπλήρωση της 2κ/2019. Πρώτη φορά κάνω αίτηση στο Δημόσιο και θα χρειαζόμουν κάποια σωτήρια "tips".
Κάνω αίτηση για την θέση Δε Βοηθών Νοσηλευτών.
1) Ecdl : Έχω περάσει επιτυχώς τις ενότητες του δημοσίου και τις επόμενες ημέρες δίνω τις υπόλοιπες του ιδιωτικού .Πιστεύετε πως πρέπει να δηλώσω την γνώση των ενοτήτων που έχω ήδη περάσει? Πτυχίο δεν έχω ακόμη στα χέρια μου. Η βεβαίωση από τον επίσημο φορέα αρκεί ?

2) Εμπειρία : Δεν έχω εργαστεί σε παρόμοιο αντικείμενο (ως ΔΕ νοσηλεύτρια) πουθενά. Είμαι ιδιωτική υπάλληλος σε εταιρεία. Να δηλώσω την προϋπηρεσία μου κι ας είναι σε "άσχετο" τομέα? Η εξάμηνη πρακτική μου στο νοσοκομείο πρέπει να δηλωθεί?

3) Ξένη γλώσσα : Είμαι φοιτήτρια της Ισπανικής Φιλολογίας στο Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών. Δεν έχω δώσει κάποιο πτυχίο στην γλώσσα. Μπορώ να αποδείξω την γνώση της ως δεύτερη ξένης γλώσσας με την φοιτητική μου ιδιότητα?

4) Απολυτήριο Λυκείου : Το δηλώνουμε η δεν είναι απαραίτητο ?

5) Κατάθεση Δικαιολογητικών : Γνωρίζετε αν θα ζητηθεί από όλους τους υποψηφίους να καταθέσουν δικαιολογητικά ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν κούρασα με τις ερωτήσεις μου . Καλή επιτυχία σε όλους εύχομαι ! :D

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Re: 2Κ/2019 (Απορίες για ecdl, ξένη γλώσσα,εμπειρία)

Δημοσίευσηαπό marykit » Τετ Απρ 24, 2019 10:50 pm

Πρέπει να έχεις στην κατοχή σου τα πτυχία, δεν αρκεί να είσαι φοιτητής κάπου, ούτε να έχεις περάσει ενότητες. Ακόμα εμπειρία νοείται μόνο από εργασία όχι πρακτική η οποία εξάλλου είναι προαπαιτούμενο για τη λήψη πτυχίου και άδειας ασκησης επαγγέλματος. Ακόμα,όχι, εμπειρία σε άσχετο αντικείμενο δεν λαμβάνεται υπόψη. Δεν ξέρω αν σε βγάζει εκτός πινάκων όμως δεν μοριοδοτείται. Τα δικαιολογητικά στη συγκεκριμένη νομίζω αποστέλλονται μόνο όταν θα το ζητήσει ο ΑΣΕΠ ατομικά στους πάνω πάνω των πινάκων όταν βγουν.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες