Διορισμός σε δήμο

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
Deppymtna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Διορισμός σε δήμο

Δημοσίευσηαπό Deppymtna » Σάβ Μαρ 09, 2019 8:44 pm

Γεια σας, θα ήθελα να μάθω την διαδικασία του διορισμού σε δήμο ( μόνιμο προσωπικό), από την στιγμή του ελέγχου από ΑΣΕΠ και πόσο χρόνο παίρνει μέχρι να βγει το ατομικό φεκ και να πιάσει κάποιος δουλειά. Ευχαριστώ.

katpant81
Δόκιμος
Δόκιμος

Re: Διορισμός σε δήμο

Δημοσίευσηαπό katpant81 » Σάβ Μαρ 30, 2019 1:05 pm

Deppymtna έγραψε:Γεια σας, θα ήθελα να μάθω την διαδικασία του διορισμού σε δήμο ( μόνιμο προσωπικό), από την στιγμή του ελέγχου από ΑΣΕΠ και πόσο χρόνο παίρνει μέχρι να βγει το ατομικό φεκ και να πιάσει κάποιος δουλειά. Ευχαριστώ.

Εξαρταται από το πόσο γρήγορα τρεχει τη διαδικασία ο Δημος. Πάντως για να διοριστεί κάποιος σε Δήμο χρειάζεται απόφαση Δημάρχου και Αποκεντρωμένης Διοίκησης στην οποία υπάγεται ο Δημος. Στηη δική μου περίπτωση τα τελικά αποτελέσματα ελέγχου από τον ΑΣΕΠ βγήκαν μέσα Οκτωβρίου 2018, μου τα κοινοποίησε ο Δήμος αρχές Νοεμβρίου με επιστολή , με την οποία μου ζήτησαν τα δικαιολογητικά διορισμού και το ΦΕΚ διορισμού βγήκε πριν από λίγες ημερες. Βέβαια εγω δεν θα πάω γιατί θα διοριστώ σε άλλο φορέα ο οποιος έβγαλε τελικά αποτελέσματα το Γενάρη και βγαίνει από στιγμή σε στιγμή το ΦΕΚ,οπότε συγκρινοντας τα θα καταλάβεις οτι υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις. Μπορείς κάθε τρεις εβδομάδες να τους παίρνεις τηλέφωνο και να τους ρωτάς.

Deppymtna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: Διορισμός σε δήμο

Δημοσίευσηαπό Deppymtna » Δευ Απρ 01, 2019 9:47 am

Ευχαριστώ για την απάντησή σου, καλό Διορισμό μας εύχομαι

Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης