λάθος όνομα σε πτυχίο αγγλικών

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
anna40
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Μαρ 08, 2017 7:08 pm

λάθος όνομα σε πτυχίο αγγλικών

Δημοσίευσηαπό anna40 » Σάβ Ιαν 19, 2019 6:37 pm

Kαλησπέρα,
ανακάλυψα τυχαία ότι στο lower γραφτηκε λάθος το μικρό μου όνομα. Αλλαγή στο όνομα δε γίνεται γιατί έχει παρέλθει το διάστημα των δύο ετών. Αν επισυνάψω μια αιτηση ταυτοπροσωπίας στον ΑΣΕΠ από τον Δήμο ή τα κεπ καλύπτομαι; :D

pdiesel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 10:27 pm

Re: λάθος όνομα σε πτυχίο αγγλικών

Δημοσίευσηαπό pdiesel » Κυρ Ιαν 20, 2019 10:00 am

anna40 έγραψε:Kαλησπέρα,
ανακάλυψα τυχαία ότι στο lower γραφτηκε λάθος το μικρό μου όνομα. Αλλαγή στο όνομα δε γίνεται γιατί έχει παρέλθει το διάστημα των δύο ετών. Αν επισυνάψω μια αιτηση ταυτοπροσωπίας στον ΑΣΕΠ από τον Δήμο ή τα κεπ καλύπτομαι; :D

Καλημέρα, καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο στον ΑΣΕΠ και να τους ρωτήσεις τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις, επίσης και email μπορείς να τους στείλεις, σε εμένα είχαν απαντήσει σε δύο ημέρες. Τα στοιχεία υπάρχουν στην σελίδα του. Μην κάνεις κάτι και σε κόψουν απο αυτό.

anna40
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Μαρ 08, 2017 7:08 pm

Re: λάθος όνομα σε πτυχίο αγγλικών

Δημοσίευσηαπό anna40 » Κυρ Ιαν 20, 2019 8:20 pm

Εχει συμβεί σε κάποιον κάτι αντίστοιχο;
Σε μια φίλη μου της είπαν να πάρει ένα πιστοποιητικό γέννησης και την ταυτότητά της και να δηλώσει ότι είναι η ίδια.
Πρέπει όμως να ρωτήσουμε και τον ασέπ.
Μακάρι να μην υπάρχει πρόβλημα

katpant81
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Παρ Σεπ 14, 2018 2:46 pm

Re: λάθος όνομα σε πτυχίο αγγλικών

Δημοσίευσηαπό katpant81 » Παρ Ιαν 25, 2019 7:36 pm

εγω θα απευθυνόμουν πρώτα στο φορέα που μου εξέδωσε το πτυχίο και θα ζητούσα να μου το επανεκδωσουν με σωστά τα στοιχεία μου. Δηλαδή είμαι υπερ της αποψης να διορθώσεις το λάθος από την πηγή του προβλήματος. Εαν αυτό δεν γίνεται θα εστελνα εγγραφο ερώτημα στον ασεπ για αυτη την περίπτωση.

anna40
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Μαρ 08, 2017 7:08 pm

Re: λάθος όνομα σε πτυχίο αγγλικών

Δημοσίευσηαπό anna40 » Σάβ Ιαν 26, 2019 10:57 pm

Aπο το φορέα δε γίνεται, γιατί έχει παρέλθει το διάστημα. Ο ασεπ μου είπε να κανω ταυτοπροσωπια που και παλι δε γινεται σε ιδιωτικό εγγραφο. Τωρα δεν ξερω αν με μια υπευθυνη δηλωση θα ήμουν καλυμμένη;

kristal
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 28, 2017 7:16 pm

Re: λάθος όνομα σε πτυχίο αγγλικών

Δημοσίευσηαπό kristal » Κυρ Ιαν 27, 2019 10:02 pm

Καλύτερα να δηλώσεις απώλεια τίτλου στον φορέα πληρώνοντας ενα μικρό ποσό και να πάρεις βεβαίωση ( δεν επανεκδιδεται το πρωτότυπο ποτέ) την οποια θα μεταφρασεις και θα μπορείς να την υποβάλλεις νόμιμα πλέον και με το σωστό όνομα .Δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι με την ταυτοπροσωπία διότι π.χ μπορεί να είναι το πιστοποιητικό της αδερφής σου η άλλου προσώπου ( υποθετικά μιλώντας πάντα) να θεωρηθεί δόλος.

anna40
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Μαρ 08, 2017 7:08 pm

Re: λάθος όνομα σε πτυχίο αγγλικών

Δημοσίευσηαπό anna40 » Τρί Ιαν 29, 2019 6:50 pm

Ο νέος τίτλος δε θα έχει πάλι το λανθασμένο όνομα;
Μίλησα με δικηγόρο και μου είπε ότι δε θα έχω πρόβλημα. Τωρα δεν ξέρω που το στηρίζει. Απλά μπορώ λεει να επισυνάψω μια υπεύθυνη δήλωση.

tolis233
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2019 7:19 pm

Re: λάθος όνομα σε πτυχίο αγγλικών

Δημοσίευσηαπό tolis233 » Τρί Μάιος 07, 2019 8:15 pm

Ξανανοίγω το θέμα επειδή μου συνέβη κάτι παρόμοιο.
Η κατάληξη του ονόματος μου είναι λάθος σε πτυχίο γλωσσομάθειας. Στη δική μου περίπτωση το λάθος έχει γίνει από λάθος σε παλιό διαβατήριο με το οποίο είχα δώσει εξετάσεις.
Όντως, το πτυχίο δεν μπορεί να αλλάξει! Με ταυτοπροσωπία από το δήμο είμαστε κολλημένοι απέναντι στον ΑΣΕΠ.
Δεν έχω καταφέρει να βγάλω γραμμή τόσες μέρες για να μου δώσουν μια απάντηση.
Αν έχει κάποιος μια παρόμοια εμπειρία θα βοηθούσε πολύ!
Ευχαριστώ


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες