Διορισμός ήδη διορισμένου

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
lux aeterna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Διορισμός ήδη διορισμένου

Δημοσίευσηαπό lux aeterna » Πέμ Δεκ 27, 2018 10:15 am

Καλημέρα και καλή χρονιά!
Είμαι διορισμένος εδώ και 10 χρόνια, αλλά επειδή δεν υπάρχει πιθανότητα να μου εγκρίνουν μετάταξη, σκέφτομαι να κάνω ΑΣΕΠ ξανά με την 11Κ/2018. Από μία άλλη συζήτηση που είχα δει, ορισμένοι ήταν αποτρεπτικοί ως προς αυτό. Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει τα μείον αυτής της επιλογής;

Paramana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: Διορισμός ήδη διορισμένου

Δημοσίευσηαπό Paramana » Πέμ Δεκ 27, 2018 5:04 pm

lux aeterna έγραψε:Καλημέρα και καλή χρονιά!
Είμαι διορισμένος εδώ και 10 χρόνια, αλλά επειδή δεν υπάρχει πιθανότητα να μου εγκρίνουν μετάταξη, σκέφτομαι να κάνω ΑΣΕΠ ξανά με την 11Κ/2018. Από μία άλλη συζήτηση που είχα δει, ορισμένοι ήταν αποτρεπτικοί ως προς αυτό. Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει τα μείον αυτής της επιλογής;

Για ποιον λόγο ήταν αποτρεπτικοι? Αν περιγραψεις θα σου πω άν ισχυουν οι λογοι που αναφερονται ως αποτρεπτικοί.

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Πέμ Δεκ 27, 2018 8:39 pm

Απλά θα ξεκινησεις μισθολογικά απ την αρχή κ μετα απο καποιους μηνες θα σου αναγνωρισουν την προυπηρεσια στο δημοσιο

theod75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό theod75 » Σάβ Δεκ 29, 2018 6:01 pm

Paramana έγραψε:

Για ποιον λόγο ήταν αποτρεπτικοι? Αν περιγραψεις θα σου πω άν ισχυουν οι λογοι που αναφερονται ως αποτρεπτικοί.[
Κακως σε αποτρεπουν η αναγνωριση της προυπηρεσιας ξεκιναει απο την ημερομηνια αιτηση την οποια μπορεις να την καταθεσης την ημερα ορκομοσια σου μαζι με τα δικαιολογητικα και η δημοσια προυπηρεσια αναγνωριζετε ολοκληρη, απλως θα παρεις αναδρομικα οταν την εγκρινει και το υπηρεσιακο συμβουλιο.κατ αλλα δεν εχεισ καμια διαφορα

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Σάβ Δεκ 29, 2018 7:46 pm

theod75 έγραψε:
Paramana έγραψε:

Για ποιον λόγο ήταν αποτρεπτικοι? Αν περιγραψεις θα σου πω άν ισχυουν οι λογοι που αναφερονται ως αποτρεπτικοί.[
Κακως σε αποτρεπουν η αναγνωριση της προυπηρεσιας ξεκιναει απο την ημερομηνια αιτηση την οποια μπορεις να την καταθεσης την ημερα ορκομοσια σου μαζι με τα δικαιολογητικα και η δημοσια προυπηρεσια αναγνωριζετε ολοκληρη, απλως θα παρεις αναδρομικα οταν την εγκρινει και το υπηρεσιακο συμβουλιο.κατ αλλα δεν εχεισ καμια διαφορα

Αυτο ακριβως

lux aeterna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό lux aeterna » Πέμ Ιαν 03, 2019 6:09 pm

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και συγγνώμη που άργησα να απαντήσω. Το μόνο επιχείρημα που ειπώθηκε ήταν το ότι θα πρέπει για δύο πάλι χρόνια να είμαι δόκιμος. Ενέχει κάποιους κινδύνους αυτό για τη μονιμότητα (π.χ. εάν καταργηθεί η θέση ή εάν πέσω σε στραβό διευθυντή);

stav87
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό stav87 » Πέμ Ιαν 03, 2019 6:36 pm

Το ερωτημα μου πανω σε αυτο το θεμα ειναι οι κρατησεις του νεοδιοριστου δημοσιου υπαλληλου.... υπαρχουν ξανα απο την αρχη ή αφου σου τα κρατησαν την πρωτη φορα αυτο ελεγχεται και δεν σου τα ξανακρατανε με την νεα δοκιμη περιοδο????

lux aeterna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό lux aeterna » Πέμ Ιαν 03, 2019 8:24 pm

Μακάρι να ήξερα!! Και αν τα ξανακρατάνε, τα επιστρέφουν με κάποιο τρόπο; (είτε αυτά που κράτησαν την πρώτη φορά, είτε αυτά που θα κρατήσουν τη δεύτερη)

Paramana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Paramana » Παρ Ιαν 04, 2019 3:24 pm

lux aeterna έγραψε:Μακάρι να ήξερα!! Και αν τα ξανακρατάνε, τα επιστρέφουν με κάποιο τρόπο; (είτε αυτά που κράτησαν την πρώτη φορά, είτε αυτά που θα κρατήσουν τη δεύτερη)

Εφοσον προσκομισεις βεβαιωση απο τον προηγουμενο διορισμο σου οτι σου εχουν ηδη παρακρατηθει τοτε, δε σου τα ξανακρατουν και τωρα. Εχω λαβει την πληροφορια απο γραφειο μισθοδοσιας υπουργειου.

lux aeterna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό lux aeterna » Παρ Ιαν 04, 2019 10:11 pm

Σε ευχαριστώ πολύ!

maria101980
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό maria101980 » Σάβ Ιαν 05, 2019 1:16 am

Paramana έγραψε:
lux aeterna έγραψε:Μακάρι να ήξερα!! Και αν τα ξανακρατάνε, τα επιστρέφουν με κάποιο τρόπο; (είτε αυτά που κράτησαν την πρώτη φορά, είτε αυτά που θα κρατήσουν τη δεύτερη)

Εφοσον προσκομισεις βεβαιωση απο τον προηγουμενο διορισμο σου οτι σου εχουν ηδη παρακρατηθει τοτε, δε σου τα ξανακρατουν και τωρα. Εχω λαβει την πληροφορια απο γραφειο μισθοδοσιας υπουργειου.

Απο πού μπορουμε να παρουμε αυτη τη βεβαίωση?

Paramana
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Paramana » Δευ Ιαν 07, 2019 1:05 am

maria101980 έγραψε:
Paramana έγραψε:

Απο πού μπορουμε να παρουμε αυτη τη βεβαίωση?

Απο το τμημα μισθοδοσιας του φορεα απο τον οποιο αποχωρεις προκειμενου να δειξεις στον επομενο φορεα οτι εχεις ηδη πληρωσει τις εισφορες πρωτοδιοριστου.

Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 4 επισκέπτες