ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
nectarios
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Δημοσίευσηαπό nectarios » Τετ Νοέμ 07, 2018 10:18 pm

Παιδιά γνωρίζει κανείς ποτέ θα βγουν τα αποτελέσματα τέλος διοίκησης μονάδων υγείας στην 1 υπε

redodin7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Δημοσίευσηαπό redodin7 » Σάβ Νοέμ 24, 2018 11:27 am

Έχουν βγει μπες στην σελίδα της 1 υπε να δεις

mpoum
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό mpoum » Δευ Δεκ 17, 2018 11:48 pm

Παιδια να ρωτησω για το λοιπο επικουρικο. Βγηκαν οη πινακες και τωρα απλα περιμενουμε να χρειαζονται προσωπικο για να κανουν προσληψεις; Απο αυτο τον πινακα φαινονται μονο τα μορια σωστα; Δεν βλεπω κατι αλλο ας πουμε τι θεση εχω σε σχεση με αλλους υποψηφιους. Σωστα;

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό marykit » Παρ Δεκ 21, 2018 3:51 pm

mpoum έγραψε:Παιδια να ρωτησω για το λοιπο επικουρικο. Βγηκαν οη πινακες και τωρα απλα περιμενουμε να χρειαζονται προσωπικο για να κανουν προσληψεις; Απο αυτο τον πινακα φαινονται μονο τα μορια σωστα; Δεν βλεπω κατι αλλο ας πουμε τι θεση εχω σε σχεση με αλλους υποψηφιους. Σωστα;

Λάθος, φαίνεται και η σειρά σου σε σχέση με τους άλλους ανά φορέα προτίμησής σου.

kkn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό kkn » Δευ Δεκ 24, 2018 6:46 pm

Τί σημαίνει αν έχεις μηδέν μόρια; Έχει γίνει κάποιο λάθος στα χαρτιά ή τι; Και χωρίς μόρια μπορεί να πάρεις κάποια θέση εφόσον έχει πρώτη επιλογή κάποιο μέρος και είστε μόνο δύο υποψήφιοι;

marvi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό marvi » Τετ Δεκ 26, 2018 11:44 am

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Έστω ότι εγώ έχω 0 μόρια και δηλώνω μια θέση πρώτη επιλογή, εσύ 800 μόρια αλλά δηλώνεις την ίδια θέση δεύτερη επιλογή. Εάν ζητήσει ο φορέας δύο άτομα και το έχουμε δηλώσει μόνο εμείς οι δύο μας καλούν και τους δύο. Αν θέλουν όμως ένα άτομο τότε θα ειδοποιήσουν εμένα παρόλο που έχω λιγότερα μόρια γιατί το έχω σαν πρώτη επιλογή. Μηδέν μόρια δεν σημαίνει λάθος. Απλά δεν υπάρχει εμπειρία, ανεργία και κοινωνικά κριτήρια.

kkn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό kkn » Σάβ Δεκ 29, 2018 6:08 am

Ευχαριστώ πολύ!

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό thourios » Σάβ Δεκ 29, 2018 10:22 am

marvi έγραψε:Καλημέρα και χρόνια πολλά! Έστω ότι εγώ έχω 0 μόρια και δηλώνω μια θέση πρώτη επιλογή, εσύ 800 μόρια αλλά δηλώνεις την ίδια θέση δεύτερη επιλογή. Εάν ζητήσει ο φορέας δύο άτομα και το έχουμε δηλώσει μόνο εμείς οι δύο μας καλούν και τους δύο. Αν θέλουν όμως ένα άτομο τότε θα ειδοποιήσουν εμένα παρόλο που έχω λιγότερα μόρια γιατί το έχω σαν πρώτη επιλογή. Μηδέν μόρια δεν σημαίνει λάθος. Απλά δεν υπάρχει εμπειρία, ανεργία και κοινωνικά κριτήρια.

Πράγματι έτσι είναι στην συγκεκριμένη προκήρυξη. Στο παρελθόν έχουν κερδηθεί ενστάσεις στο ΑΣΕΠ γιατί με αυτήν την έννοια δεν θα υπήρχε ο λόγος να υπάρχει η σειρά προτίμησης αφού πάντα θα υπάρχει κάποιος που με μηδέν μόρια έχει επιλέξει την 1η επιλογή έστω και τυχαία. Μηδέν μόρια δεν σημαίνει λάθος αλλά ποιος τότε και ο ρόλος των μορίων;
έχω ανοίξει και σχετικό θέμα. Αλλά εδώ δεν υπάρχει ΑΣΕΠ και παίζεται και ολίγον λόττο.
Δείτε το θέμα εδώ: viewtopic.php?f=6&t=18264

redodin7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό redodin7 » Παρ Μαρ 15, 2019 6:54 pm

Καλησπέρα παιδιά έμαθα κάτι σήμερα και έχω ψηλό εκνευριστεί και στις δύο προκηρύξεις που κάνανε για επικουρικό προσωπικό ήμουνα πρώτος στις επιλογές μου αλλά οι φορείς που δήλωσα δεν κάνανε πρόσληψης okay αυτό το δέχομαι έμαθα σήμερα όμως από γνωστό ότι κάποιοι παλιοί συμβασιούχοι που τελειώνουν οι συμβάσεις τους κάναν επέκταση αυτό δεν είναι παράνομο δεν υποτίθεται ότι από δω και πέρα μόνο από τον πίνακα παίρνουνε πως κάνανε επέκταση των συμβάσεων.

Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες