Ειδική εμπειρία για 3κ/2018

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
STILIANIPOLI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 07, 2018 8:05 pm

Ειδική εμπειρία για 3κ/2018

Δημοσίευσηαπό STILIANIPOLI » Τετ Αύγ 01, 2018 12:46 pm

Ξέρεις κανείς να μου απαντήσει τι γίνεται με την ειδική εμπειρία στην 3κ/2018? Την παίρνει κάποιος που δούλευε σε ΟΤΑ σε υπηρεσίες ανταποδοτικού χαρακτήρα σε οποιοδήποτε τμήμα ή μόνο στο τμήμα της καθαριότητας (δεν με ενδιαφέρει η ΥΕ κατηγορία).

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: Ειδική εμπειρία για 3κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Παρ Αύγ 17, 2018 2:13 pm

STILIANIPOLI έγραψε:Ξέρεις κανείς να μου απαντήσει τι γίνεται με την ειδική εμπειρία στην 3κ/2018? Την παίρνει κάποιος που δούλευε σε ΟΤΑ σε υπηρεσίες ανταποδοτικού χαρακτήρα σε οποιοδήποτε τμήμα ή μόνο στο τμήμα της καθαριότητας (δεν με ενδιαφέρει η ΥΕ κατηγορία).

ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ

STILIANIPOLI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 07, 2018 8:05 pm

Re: Ειδική εμπειρία για 3κ/2018

Δημοσίευσηαπό STILIANIPOLI » Τρί Αύγ 21, 2018 8:39 am

Ευχαριστώ! Έχω εμπειρία σαν διοικητικός στο τμήμα της καθαριότητας και σε ένα άλλο τμήμα του Δήμου άλλα έβαλα ειδική εμπειρία μονο στο τμήμα της καθαριότητας όπου δούλεψα άλλα με αυτά που διαβάζω μπερδεύτηκα και λέω μήπως έκανα λάθος που δεν ζήτησα απο το Δήμο να μου δώσουν ειδική και από το άλλο τμήμα.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: Ειδική εμπειρία για 3κ/2018

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τρί Αύγ 21, 2018 2:56 pm

STILIANIPOLI έγραψε:Ευχαριστώ! Έχω εμπειρία σαν διοικητικός στο τμήμα της καθαριότητας και σε ένα άλλο τμήμα του Δήμου άλλα έβαλα ειδική εμπειρία μονο στο τμήμα της καθαριότητας όπου δούλεψα άλλα με αυτά που διαβάζω μπερδεύτηκα και λέω μήπως έκανα λάθος που δεν ζήτησα απο το Δήμο να μου δώσουν ειδική και από το άλλο τμήμα.


Αν δεν κάνω λάθος νομίζω ότι μετράει η ειδική εμπειρία μόνο σε καθαριότητα για αυτούς που την έκαναν και όχι σε διοικητικούς. Ενας ΔΕ η ΤΕ η ΠΕ διοικητικός γιατί να πάρει ειδική εμπειρία?
Ας απαντήσει και κάποιος πιο σίγουρος απο εμένα...
Φιλικά πάντα

STILIANIPOLI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 07, 2018 8:05 pm

Re: Ειδική εμπειρία για 3κ/2018

Δημοσίευσηαπό STILIANIPOLI » Τετ Αύγ 22, 2018 9:27 am

ε) Για όλες τις θέσεις των κατηγορών ΠΕ,ΤΕ, ΔΕ και ΥΕ, εφόσον η εμπειρία έχει διανυθεί σε αντίστοιχες θέσεις
σε ανταποδοτικές υπηρεσίες καθαριότητας ΟΤΑ ή νομικών προσώπων αυτών (παρ.1 άρθρο 24 ν. 4479/2017), μο-
ριοδοτείται με δεκαεπτά (17) μονάδες ανά μήνα και για συνολική εμπειρία μέχρι είκοσι τέσσερις (24) μήνες. Η ανω-
τέρω εμπειρία αποδεικνύεται, σύμφωνα με τα οριζόμενα στην ενότητα Δ
Το λέει ξεκάθαρα το ΦΕΚ οτι είναι για όλες τις κατηγορίες!

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: Ειδική εμπειρία για 3κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Κυρ Ιουν 23, 2019 11:22 am

STILIANIPOLI έγραψε:ε) Για όλες τις θέσεις των κατηγορών ΠΕ,ΤΕ, ΔΕ και ΥΕ, εφόσον η εμπειρία έχει διανυθεί σε αντίστοιχες θέσεις
σε ανταποδοτικές υπηρεσίες καθαριότητας ΟΤΑ ή νομικών προσώπων αυτών (παρ.1 άρθρο 24 ν. 4479/2017), μο-
ριοδοτείται με δεκαεπτά (17) μονάδες ανά μήνα και για συνολική εμπειρία μέχρι είκοσι τέσσερις (24) μήνες. Η ανω-
τέρω εμπειρία αποδεικνύεται, σύμφωνα με τα οριζόμενα στην ενότητα Δ
Το λέει ξεκάθαρα το ΦΕΚ οτι είναι για όλες τις κατηγορίες!

σε αντιστοίχες θέσεις ανταποδοτικές υπηρεσίες καθαριότητας.η θεση πρέπει να ήταν στην καθαριότητα στο δήμο ή σε νομικό πρόσωπό π.χ. σε Χυτα


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 34 επισκέπτες