ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
dionisis1925
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Πέμ Ιαν 31, 2019 5:51 pm

thourios έγραψε:Λυπάμαι που το αναφέρω αλλά στο φυλακτικό προσωπικό σχεδόν κανείς δεν έχει το τυπικό προσόν όπως προβλέπει το προσοντολόγιο
«Στέλεχος Ασφαλείας Προσώπων και Υποδομών» ή «Φύλακας Μουσείων και Αρχαιολογικών Χώρων»
Με μια σκέτη άδεια εργασίας security προσλαμβάνεσαι.
Πρέπει να επιληφθούμε του θέματος με καταγγελίες.

Σοβαρά τώρα? Δεν μετράει και η προϋπηρεσία ? το σκέτη άδεια μην το λες και πολύ...υπάρχουν φύλακες με σκέτη(η πιστοποίηση δεν είναι ασήμαντη) άδεια ..που εργάζονται σε νοσοκομεία αρκετά χρόνια...το ο,τι έχετε τελειώσει το ΙΕΚ δεν σημαίνει πως είστε και πιο ικανοί.

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό thourios » Πέμ Ιαν 31, 2019 8:15 pm

Μετράει και η προϋπηρεσία βεβαιότητα. Σου αναφέρω τι ζητάει η προκήρυξη υποχρεωτικά για την ειδικότητα φύλαξης. Το αν είναι σωστό ή όχι δεν το εξετάζω στην προκειμένη περίπτωση.
Λέω και πάλι υποχρεωτικά πρέπει να κατέχεις
1)Πιστοποίηση «Στέλεχος Ασφαλείας Προσώπων και Υποδομών» ή «Φύλακας Μουσείων και Αρχαιολογικών Χώρων» από τον ΕΟΠΠΕΠ η οποία αντιστοιχεί στο Ι5 επίπεδο της εκπαιδευτικής βαθμίδας. Την αποκτάς μετά από 5 εξάμηνα φοίτησης.
2) Άδεια εργασίας προσωπικού ασφαλείας σε ισχύ. Την αποκτάς δίνοντας εξετάσεις στο ΚΕΜΕΑ ακόμα και αν είσαι υποχρεωτικής εκπαίδευσης. Παίρνεις την επάρκεια που είναι επιπέδου Ι1 και την καταθέτεις στο αστυνομικό τμήμα και λαμβάνεις την άδεια.

Και όλα τα όλα που ζητούνται.

Κάποιοι δεν έχουν ούτε τίτλο σπουδών ΔΕ. «Πάσαραν» το έγγραφο της επάρκειας για τίτλο σπουδών και την άδεια εργασίας κανονικά και προσελήφθησαν. Κάποιοι ενώ είχαν όλα τα παραπάνω εμφανίζονται ότι δεν έχουν προσκομίσει πχ ένσημα ασφαλιστικού φορέα που στην πραγματικότητα είχαν.
Δυνατότητα ένστασης δεν προβλέπετε σε αυτό το στάδιο και σήμερα η υπερσία δεν δεχόταν το κοινό επειδή ήταν απασχολημένη σε άλλες δουλειές.

Αυτά με τα διάφορα ελλειπή έγγραφα αφορά και άλλους υποψήφιους σε άλλες ειδικότητες. και δεν μιλάμε για μεμονωμένα περιστατικά.

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό melimeli » Παρ Φεβ 01, 2019 8:57 am

marvi έγραψε:
melimeli έγραψε:
NSSN έγραψε:Και πότε υπολογίζεται περίπου?Όσοι ξεκίνησαν Ιανουάριο μέσα στον Μάρτιο μέσα με τέλη?

Δίμηνο μας είπαν να υπολογίζουμε περίπου. Λίγο πριν, λίγο μετά, πάντως εκεί γύρω.

Η πληρωμή θα γίνεται κάθε 13 του μήνα. Η πρώτη πληρωμή θα περιλαμβάνει τις δεδουλευμένες μέρες του Ιανουαρίου και τον Φεβρουάριο. Πρώτη πληρωμή 13 Μαρτίου. Από εκεί και μετά συνεχίζουμε κανονικά. Η μισθοδοσία θα ανεβαίνει στην εφαρμογή της ενιαίας αρχής πληρωμών. (όχι άμεσα) και από εκεί θα μπορούμε να βλέπουμε αναλυτικά κρατήσεις κ.τ.λ. Την πρώτη φορά που θα ανεβάσουν αρχείο με πληρωμή να δείτε αναλυτικά τα στοιχεία που θα αναγράφονται και αν υπάρχουν λάθη να τα επισημάνετε για να γίνουν οι διορθώσεις. (π.χ. νέο ασφαλιστικό - παλίο ασφαλιστικό, κατηγορία. κ.τ.λ. )

Ευχαριστούμε πολύ για τη λεπτομερή ενημέρωση!

MariaAdams91
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό MariaAdams91 » Παρ Φεβ 01, 2019 7:59 pm

Καλησπέρα παιδιά,

έκανα εγγραφή στην σελίδα σήμερα και θα ήθελα αν μπορείτε να μου λύσετε κάποιες απορίες! Καταρχάς συγχαρητήρια στους επιτυχόντες :D Έχει κανείς πληροφορίες για την 3ΥΠΕ!; Αν δηλαδή έχουν προκυρηχθει θέσεις, με ποιον τρόπο μπορώ να δω αν τυχόν τοποθετηθώ σε κάποιον φορέα; Πιστεύετε ότι θα ανοίξουν θέσεις για τις περισσότερες ειδικότητες; Ρωτάω πολλά πράγματα αλλά πρώτη φορά ζητείται από την ειδικότητα μου να μπει σε πίνακες και προσπαθώ πολύ να καταλάβω πως γίνεται η διαδικασία! Οτιδήποτε άλλο χρήσιμο έχει να αναφέρει κάποιος από σας θα χαρώ πολύ να το αναρτησει!
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

marel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό marel » Σάβ Φεβ 02, 2019 1:06 am

Καλησπέρα και συγχαρητήρια στους επιτυχόντες! Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς έστω την παραμικρή ιδέα αν υπάρχει πιθανότητα παράτασης της θητείας καθώς έχω μια πολύ καλα αμοιβομενη δουλειά που μετά δύσκολα θα ξαναβρώ αντιστοιχη αν την αφήσω. Εν τω μεταξύ, από την Περιφέρεια χάσανε το χαρτί μου κ δεν εστάλη ποτέ στο ταχυδρομείο, βρήκα τυχαία στη διαύγεια ότι διοριζομαι κ το παρέλαβα αυτοπροσώπως, ως εκ τούτου είμαι η τελευταία που δεν έχω παρουσιαστεί ακόμα στο φορέα μου. Αυτό μπορει σε πιθανή ανανέωση των συμβάσεων να με αφήσει απ'έξω εφόσον ολοι υπέγραψαν Ιανουάριο κ εγώ αν υπογράψω θα είναι Φεβρουάριο; Ευχαριστώ

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό thourios » Σάβ Φεβ 02, 2019 8:57 am

Δεν έχετε άδικο αλλά ακόμα δεν ξεκίνησαν κάποιοι να εργάζονται και άρχισαν να ζητούν παρατάσεις στις συμβάσεις που είναι και 24μηνες.
Όσο για το μπάχαλο που επικρατεί στην συγκεκριμένη προκήρυξη καλά κρατεί.
Οι πίνακες στην 1η Υγειονομική περιφέρεια Αττικής πάλι αντικαταστάθηκαν με νέους και εξαφανίστηκαν οι προηγούμενοι που ήταν και ονομαστικοί.
Για ποιο λόγο έγινε αυτό;

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό melimeli » Σάβ Φεβ 02, 2019 10:10 am

MariaAdams91 έγραψε:Καλησπέρα παιδιά,

έκανα εγγραφή στην σελίδα σήμερα και θα ήθελα αν μπορείτε να μου λύσετε κάποιες απορίες! Καταρχάς συγχαρητήρια στους επιτυχόντες :D Έχει κανείς πληροφορίες για την 3ΥΠΕ!; Αν δηλαδή έχουν προκυρηχθει θέσεις, με ποιον τρόπο μπορώ να δω αν τυχόν τοποθετηθώ σε κάποιον φορέα; Πιστεύετε ότι θα ανοίξουν θέσεις για τις περισσότερες ειδικότητες; Ρωτάω πολλά πράγματα αλλά πρώτη φορά ζητείται από την ειδικότητα μου να μπει σε πίνακες και προσπαθώ πολύ να καταλάβω πως γίνεται η διαδικασία! Οτιδήποτε άλλο χρήσιμο έχει να αναφέρει κάποιος από σας θα χαρώ πολύ να το αναρτησει!
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλημέρα και καλώς ήρθες!
Δες στην κατάταξη σε ποιες από τις επιλογές σου είσαι 1-2 στη σειρά και πάρε τηλέφωνο στους συγκεκριμένους φορείς. Ρώτα αν έχουν ζητήσει την ειδικότητά σου. Και πάλι μπορεί να μη βγάλεις άκρη αλλά είναι το μόνο που μπορείς να κάνεις σ' αυτη τη φάση.
Και να παρακολουθείς τη διαύγεια της 3ης υπε. Δες και αρκετά προς τα πίσω γιατί κάποιες αποφάσεις πρόσληψης ξεκίνησαν να δημοσιεύονται από πριν τα Χριστούγεννα σε κάποιες υπε.
Καλη επιτυχία!

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό melimeli » Σάβ Φεβ 02, 2019 10:16 am

marel έγραψε:Καλησπέρα και συγχαρητήρια στους επιτυχόντες! Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς έστω την παραμικρή ιδέα αν υπάρχει πιθανότητα παράτασης της θητείας καθώς έχω μια πολύ καλα αμοιβομενη δουλειά που μετά δύσκολα θα ξαναβρώ αντιστοιχη αν την αφήσω. Εν τω μεταξύ, από την Περιφέρεια χάσανε το χαρτί μου κ δεν εστάλη ποτέ στο ταχυδρομείο, βρήκα τυχαία στη διαύγεια ότι διοριζομαι κ το παρέλαβα αυτοπροσώπως, ως εκ τούτου είμαι η τελευταία που δεν έχω παρουσιαστεί ακόμα στο φορέα μου. Αυτό μπορει σε πιθανή ανανέωση των συμβάσεων να με αφήσει απ'έξω εφόσον ολοι υπέγραψαν Ιανουάριο κ εγώ αν υπογράψω θα είναι Φεβρουάριο; Ευχαριστώ

Η σύμβαση που υπογράφουμε είναι 24 μήνες. Δε λέει τίποτα για παράταση. Αυτό είναι κάτι στο οποίο εγώ προσωπικά δε βασίζομαι.
Αν ήμουν στη θέση σου θα λάμβανα υπόψιν και το φορέα πρόσληψης. Ας πούμε, τώρα έχω βρέθει σε ένα φορέα με πολύ καλές συνθήκες και η θέση που τοποθετήθηκα με πάει ένα βήμα παραπέρα ως προς το αντικείμενο εργασίας μου οπότε δεν το μετάνιωσα στιγμή. Κι εγώ είχα δουλειά στον ιδιωτικό τομέα και παραιτήθηκα...
Βάλτα κάτω και καλή τύχη!

NSSN
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό NSSN » Σάβ Φεβ 02, 2019 11:18 am

marel έγραψε:Καλησπέρα και συγχαρητήρια στους επιτυχόντες! Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς έστω την παραμικρή ιδέα αν υπάρχει πιθανότητα παράτασης της θητείας καθώς έχω μια πολύ καλα αμοιβομενη δουλειά που μετά δύσκολα θα ξαναβρώ αντιστοιχη αν την αφήσω. Εν τω μεταξύ, από την Περιφέρεια χάσανε το χαρτί μου κ δεν εστάλη ποτέ στο ταχυδρομείο, βρήκα τυχαία στη διαύγεια ότι διοριζομαι κ το παρέλαβα αυτοπροσώπως, ως εκ τούτου είμαι η τελευταία που δεν έχω παρουσιαστεί ακόμα στο φορέα μου. Αυτό μπορει σε πιθανή ανανέωση των συμβάσεων να με αφήσει απ'έξω εφόσον ολοι υπέγραψαν Ιανουάριο κ εγώ αν υπογράψω θα είναι Φεβρουάριο; Ευχαριστώ

Καλημέρα!!Καλά θα κάνεις να ζυγίσεις καλά τα δεδομένα σου προτού προχωρήσεις σε παραίτηση από την τωρινή δουλειά σου.Σε περίπτωση που ήσουν άνεργος/η ή κάπου σε κατάσταση ημιαπασχόλησης κ.λπ. θα σου έλεγα ναί με κλειστά τα μάτια.Τώρα αν σκέφτεσαι περί παρατάσεων νομίζω το πας πολύ μακριά και είναι λάθος.Η σύμβαση γράφει 24 μήνες και λήγει αυτοδικαίως, αυτό να έχεις υπόψιν σου και σκέψου επίσης αν σ' ενδιαφέρει ο φορέας που θα εργαστείς από λοιπές απόψεις, όπως η προυπηρεσία που θα σου προσφέρει.

marel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό marel » Σάβ Φεβ 02, 2019 11:55 am

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Η αλήθεια είναι ότι 4 μέρες ψάχνω λύση κ δε βρίσκω. Ο φορέας με ενδιαφέρει πάρα πολυ, είναι πολύ ωραίο το περιβάλλον και το αντικείμενο και όντως με πάει παραπέρα στη δουλειά μου γιατί θα μου προσφέρει προϋπηρεσία σε διαφορετικό τομέα από αυτόν που έχω εργαστεί έως τώρα και θα μου ανοίξει κ άλλες πόρτες μετά τη λύση της σύμβασης. Αυτό είναι σίγουρο, όπως και το ότι μετά θα μπορέσω να βρω εύκολα σχετικά δουλειά, με λιγότερα χρήματα όμως από την τωρινή. Έχω μεγάλη εμπειρια κ υπάρχει ζήτηση στο χώρο μου. Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν αξίζει να αλλάξω την καθημερινότητα μου κ να μειώσω το εισόδημά μου για μια θέση που δεν μπορεί να υποσχεθεί τπτ πέραν των δύο ετών.

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό melimeli » Σάβ Φεβ 02, 2019 12:07 pm

NSSN, τα ίδια είπαμε πάνω κάτω! :wink:

MariaAdams91
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό MariaAdams91 » Σάβ Φεβ 02, 2019 4:31 pm

Ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινίσεις! Θα ήθελα να ρωτήσω επίσης αν μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να κάνω αναζήτησή στην διαύγεια για πρόσληψεις! Βάζω 3ΥΠΕ και κάποια αλλά στοιχεία στην συνθέτη αναζήτησή αλλά δεν μου βγάζει αποτελέσματα που να αφορούν το λοιπό επικουρικό! Μόνο άμα σε πάρουν θα βγει κάποιο αποτέλεσμα!;

Ευχαριστώ :)

kristal
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό kristal » Σάβ Φεβ 02, 2019 5:30 pm

https://diavgeia.gov.gr/f/3ype --ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ--ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΑ

patrinos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό patrinos » Κυρ Φεβ 03, 2019 4:28 pm

Γεια σας εγω ειμαι πιστοποιημενος φυλακας μουσειων και εχω αδεια εργασιας που ζητειται για τις θεση του προσωπικου ασφαλειας,ειμαι υψηλα στην καταταξη,δεν εχουν ακομα παρει ατομα απο αυτην την ειδικοτητα στην 6η υπε και ισως να μην παρουν γιατι ανανεωσαν ολους που ειχαν παρει με σοχ με αυτην την ειδικοτητα,σε περιπτωση αν και μικρη που με καλεσουν,διαβασα οτι θα ζητηθει να εχω την αιτηση εκτυπωμενη,εγω δεν την εχω,στην εφαρμογη του υπουργειου υπηρχε αποθηκευμενη η αιτηση μας αλλα τωρα βλεπω οτι δεν υπαρχει,υπαρχει τροπος να την βρω,μπορει να μην με δεχτουν αν δεν τους την παω?λογικα το συστημα θα την εχει

player74
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό player74 » Δευ Φεβ 04, 2019 4:07 pm

Έχει κανείς εικόνα για το Γεννηματά της Αθήνας?
Επειδή είδα 2 ΣΟΧ να μπλοκάρονται με ασφαλιστικά από την ιδιωτική θεώρησα ότι θα στραφεί αναγκαστικά σ αυτήν την περίπτωση ώστε να αντλήσει προσωπικό κι ότι είναι μια καλή περίπτωση αφού στις ΣΟΧ ζητούσε πολλά άτομα.

Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες