ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Κυρ Νοέμ 25, 2018 2:08 pm

Το πρόγραμμα των 5,500 θεσεων για ανεργους μεχρι 29 ετων 12μηνηες διαρκειας με 1000 το μηνα εχει δώσει παρα πολλές θέσεις στο Υπουργειο Υγειας. Εμενα στη περιοχή μου έχουνε βγει θέσεις για νοσοκομειο, εοπυυ και κεντρα υγειας. πάνε οι θέσεις παιδιά. δεν υπάρχει περιπτωση να πάρουνε απο τους επικουρικούς πίνακες απο τη στιγμή που πολλές θέσεις θα καλυφθούνε με το 12μηνο του ΟΑΕΔ. Δυστυχώς τσαμπα κόπος η αίτηση επικουρικου. Μονο ειδικότητες ΔΕ θα παρουνε λογικά. Με ΠΕ και ΤΕ θα γεμίσουνε..

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Κυρ Νοέμ 25, 2018 4:41 pm

sotinela έγραψε:Το πρόγραμμα των 5,500 θεσεων για ανεργους μεχρι 29 ετων 12μηνηες διαρκειας με 1000 το μηνα εχει δώσει παρα πολλές θέσεις στο Υπουργειο Υγειας. Εμενα στη περιοχή μου έχουνε βγει θέσεις για νοσοκομειο, εοπυυ και κεντρα υγειας. πάνε οι θέσεις παιδιά. δεν υπάρχει περιπτωση να πάρουνε απο τους επικουρικούς πίνακες απο τη στιγμή που πολλές θέσεις θα καλυφθούνε με το 12μηνο του ΟΑΕΔ. Δυστυχώς τσαμπα κόπος η αίτηση επικουρικου. Μονο ειδικότητες ΔΕ θα παρουνε λογικά. Με ΠΕ και ΤΕ θα γεμίσουνε..

Δεν έχει λογική αυτό που έκαναν από τη στιγμή που υπάρχει ήδη το επικουρικό προσωπικό αλλά και το πρόγραμμα Υγείας του ΟΑΕΔ που το ανανέωσαν ξανά.Καλύτερα να εστίαζαν στους άλλους τομείς του Δημοσίου που δεν καλύπτονται διαφορετικά.Ωστόσο, επειδή κι εγώ είδα τις θέσεις, έτυχε να δώ και φορείς που πήραν επικουρικούς τώρα να ζητάνε και με το πρόγραμμα.Άρα μήπως δε μπορούμε και να ξέρουμε πόσους χρειάζεται ο κάθε φορέας και από πότε μέχρι πότε?

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Δευ Νοέμ 26, 2018 12:52 am

NSSN έγραψε:
sotinela έγραψε:Το πρόγραμμα των 5,500 θεσεων για ανεργους μεχρι 29 ετων 12μηνηες διαρκειας με 1000 το μηνα εχει δώσει παρα πολλές θέσεις στο Υπουργειο Υγειας. Εμενα στη περιοχή μου έχουνε βγει θέσεις για νοσοκομειο, εοπυυ και κεντρα υγειας. πάνε οι θέσεις παιδιά. δεν υπάρχει περιπτωση να πάρουνε απο τους επικουρικούς πίνακες απο τη στιγμή που πολλές θέσεις θα καλυφθούνε με το 12μηνο του ΟΑΕΔ. Δυστυχώς τσαμπα κόπος η αίτηση επικουρικου. Μονο ειδικότητες ΔΕ θα παρουνε λογικά. Με ΠΕ και ΤΕ θα γεμίσουνε..

Δεν έχει λογική αυτό που έκαναν από τη στιγμή που υπάρχει ήδη το επικουρικό προσωπικό αλλά και το πρόγραμμα Υγείας του ΟΑΕΔ που το ανανέωσαν ξανά.Καλύτερα να εστίαζαν στους άλλους τομείς του Δημοσίου που δεν καλύπτονται διαφορετικά.Ωστόσο, επειδή κι εγώ είδα τις θέσεις, έτυχε να δώ και φορείς που πήραν επικουρικούς τώρα να ζητάνε και με το πρόγραμμα.Άρα μήπως δε μπορούμε και να ξέρουμε πόσους χρειάζεται ο κάθε φορέας και από πότε μέχρι πότε?


εγω επειδη μενω σε πολυ μικρο επαρχιακο δημο γνωριζω οτι αποκλειεται να εχει τοσες μεγαλες αναγκες για διοικητικους αν εχει ηδη μεσα παλιο επικουρικο προσωπικο συν το νεο προσωπικο 12μηνο οαεδ για ενα χρονο. δε προκειται να ζητησει κανεναν αλλο διοικητικο στις υπηρεσιες που στοχευω. σε μεγαλες πολεις δε ξερω τι γινεται αλλα στον νομό που με ενδιαφέρει αποκλειεται να παρει άμεσα απο το νεο επικουρικο προσωπικο. εχει δωσει τις 2 κυριες θεσεις διοικητικου στο 12μηνο του οαεδ οποτε αποκλειεται να τις ζητησει απ το επικουρικο. κριμα.

gelly
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Οκτ 18, 2017 1:05 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό gelly » Δευ Νοέμ 26, 2018 1:06 pm

Καλησπέρα!κοιτάζοντας τους πίνακες του ΟΑΕΔ, και εγώ έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να απορροφηθούμε οι επικουρικοί.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έβαλαν μέσα στο πρόγραμμα τις ΔΥΠΕ. Θα μπορούσαν να τους στείλουν σε άλλους φορείς.

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2017 4:23 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό italos77 » Δευ Νοέμ 26, 2018 11:26 pm

Παιδιά να ρωτησω κάτι γιατί δεν το έχω πολυψαξει με το επικουρικό!
Γιατί έγιναν 2 φορές αιτησεις? Μία το καλοκαίρι και μία που τρέχει τωρα?
Αυτοί που μπηκαν το καλοκαιρι και εχουν τωρα τις θέσεις δεν ηταν αρκετοι?
Γιατί να κάνει κάποιος πρωτη φορά τωρα αν όλες οι θέσεις έχουν πιαστει απο αυτούς που εκαναν χαρτιά το καλοκαιρι?

klea29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 10:04 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό klea29 » Τρί Νοέμ 27, 2018 12:11 pm

italos77 έγραψε:Παιδιά να ρωτησω κάτι γιατί δεν το έχω πολυψαξει με το επικουρικό!
Γιατί έγιναν 2 φορές αιτησεις? Μία το καλοκαίρι και μία που τρέχει τωρα?
Αυτοί που μπηκαν το καλοκαιρι και εχουν τωρα τις θέσεις δεν ηταν αρκετοι?
Γιατί να κάνει κάποιος πρωτη φορά τωρα αν όλες οι θέσεις έχουν πιαστει απο αυτούς που εκαναν χαρτιά το καλοκαιρι?


Το καλοκαίρι είχαν πει ότι θα ξαναγίνει τον Νοέμβριο η επόμενη φάση.
Εγώ επειδή τσεκάρω λίγο την διάυγεια, βλέπω ότι δεν πήραν όλες οι υπηρεσίες μαζικά προσωπικό. Μάλλον όποτε υπάρχει ανάγκη ζητάνε και απορροφούν από τους καταλόγους.

Poly1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Δευ Οκτ 01, 2018 12:42 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Poly1 » Τρί Νοέμ 27, 2018 2:19 pm

sotinela έγραψε:Το πρόγραμμα των 5,500 θεσεων για ανεργους μεχρι 29 ετων 12μηνηες διαρκειας με 1000 το μηνα εχει δώσει παρα πολλές θέσεις στο Υπουργειο Υγειας. Εμενα στη περιοχή μου έχουνε βγει θέσεις για νοσοκομειο, εοπυυ και κεντρα υγειας. πάνε οι θέσεις παιδιά. δεν υπάρχει περιπτωση να πάρουνε απο τους επικουρικούς πίνακες απο τη στιγμή που πολλές θέσεις θα καλυφθούνε με το 12μηνο του ΟΑΕΔ. Δυστυχώς τσαμπα κόπος η αίτηση επικουρικου. Μονο ειδικότητες ΔΕ θα παρουνε λογικά. Με ΠΕ και ΤΕ θα γεμίσουνε..

Δυστυχως ετσι ειναι....εγω ειμαι πρωτη στη προηγουμενη λιστα του επικουρικου για ΕΚΑΒ στην πολη μου, και τωρα ειδα ότι ζητανε μεσω του προγράμματος του ΟΑΕΔ να καλυφθεί η αντιστοιχη θεση, όταν ειχα εικοινωνησει με τα κεντρικα του ΕΚΑΒ ενημερωθηκα πως δεν υπαρχει αναγκη για καλυψη καποιας θεσης(αν και οι ακρες μου στο τοπικο παράρτημα λενε ότι δε βγαινει η δουλεια με έναν ΠΕ ΔΙκοικητικο).Κριμα….

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τρί Νοέμ 27, 2018 5:11 pm

Poly1 έγραψε:
sotinela έγραψε:Το πρόγραμμα των 5,500 θεσεων για ανεργους μεχρι 29 ετων 12μηνηες διαρκειας με 1000 το μηνα εχει δώσει παρα πολλές θέσεις στο Υπουργειο Υγειας. Εμενα στη περιοχή μου έχουνε βγει θέσεις για νοσοκομειο, εοπυυ και κεντρα υγειας. πάνε οι θέσεις παιδιά. δεν υπάρχει περιπτωση να πάρουνε απο τους επικουρικούς πίνακες απο τη στιγμή που πολλές θέσεις θα καλυφθούνε με το 12μηνο του ΟΑΕΔ. Δυστυχώς τσαμπα κόπος η αίτηση επικουρικου. Μονο ειδικότητες ΔΕ θα παρουνε λογικά. Με ΠΕ και ΤΕ θα γεμίσουνε..

Δυστυχως ετσι ειναι....εγω ειμαι πρωτη στη προηγουμενη λιστα του επικουρικου για ΕΚΑΒ στην πολη μου, και τωρα ειδα ότι ζητανε μεσω του προγράμματος του ΟΑΕΔ να καλυφθεί η αντιστοιχη θεση, όταν ειχα εικοινωνησει με τα κεντρικα του ΕΚΑΒ ενημερωθηκα πως δεν υπαρχει αναγκη για καλυψη καποιας θεσης(αν και οι ακρες μου στο τοπικο παράρτημα λενε ότι δε βγαινει η δουλεια με έναν ΠΕ ΔΙκοικητικο).Κριμα….



παίζουνε με τον πονο και την ανεργια μας. αυτό είναι το θέμα. πριν χρόνια δίνανε θέσεις επικουρικου σε ατόμα που ηταν επιδοτούμενοι άνεργοι χωρις καμία εμπειρία.. απλά και μόνο επείδη είχαν την τύχη να βγούνε σε ταμείο ανεργίας παιρανε και έξτρα θεσεις εργασιας με 24 36 μηνες συμβασεις και 1000 το μηνα. τι να πω. ενα μεγάλο μπάχαλο η Ελλάδα. με κούρασε πολύ

marilena92
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 23, 2018 10:38 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό marilena92 » Τετ Νοέμ 28, 2018 7:01 am

Καλημερα..θα ηθελα όποιος γνωρίζει ν μ απαντήσει στο εξής: αν καποιος έχει κάνει την αίτηση Τώρα για το επικουρικό προσωπικό μπορεί να κανει παράλληλα κ τ αίτηση για το 12μηνο Πρόγραμμα του ΟΑΕΔ π τρέχει κ αφορά κ φορείς τ Υπουργείου Υγείας κ αυτο?

Poly1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Δευ Οκτ 01, 2018 12:42 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Poly1 » Τετ Νοέμ 28, 2018 1:56 pm

sotinela έγραψε:
Poly1 έγραψε:
sotinela έγραψε:Το πρόγραμμα των 5,500 θεσεων για ανεργους μεχρι 29 ετων 12μηνηες διαρκειας με 1000 το μηνα εχει δώσει παρα πολλές θέσεις στο Υπουργειο Υγειας. Εμενα στη περιοχή μου έχουνε βγει θέσεις για νοσοκομειο, εοπυυ και κεντρα υγειας. πάνε οι θέσεις παιδιά. δεν υπάρχει περιπτωση να πάρουνε απο τους επικουρικούς πίνακες απο τη στιγμή που πολλές θέσεις θα καλυφθούνε με το 12μηνο του ΟΑΕΔ. Δυστυχώς τσαμπα κόπος η αίτηση επικουρικου. Μονο ειδικότητες ΔΕ θα παρουνε λογικά. Με ΠΕ και ΤΕ θα γεμίσουνε..

Δυστυχως ετσι ειναι....εγω ειμαι πρωτη στη προηγουμενη λιστα του επικουρικου για ΕΚΑΒ στην πολη μου, και τωρα ειδα ότι ζητανε μεσω του προγράμματος του ΟΑΕΔ να καλυφθεί η αντιστοιχη θεση, όταν ειχα εικοινωνησει με τα κεντρικα του ΕΚΑΒ ενημερωθηκα πως δεν υπαρχει αναγκη για καλυψη καποιας θεσης(αν και οι ακρες μου στο τοπικο παράρτημα λενε ότι δε βγαινει η δουλεια με έναν ΠΕ ΔΙκοικητικο).Κριμα….



παίζουνε με τον πονο και την ανεργια μας. αυτό είναι το θέμα. πριν χρόνια δίνανε θέσεις επικουρικου σε ατόμα που ηταν επιδοτούμενοι άνεργοι χωρις καμία εμπειρία.. απλά και μόνο επείδη είχαν την τύχη να βγούνε σε ταμείο ανεργίας παιρανε και έξτρα θεσεις εργασιας με 24 36 μηνες συμβασεις και 1000 το μηνα. τι να πω. ενα μεγάλο μπάχαλο η Ελλάδα. με κούρασε πολύ

Για να μη σχολιασω ότι στις αιτησεις του ΟΑΕΔ δινεται μοριοδοτηση σε ανεργια συζυγου, και δικαιουχους ΚΕΑ....δλδ η προυπηρεσια, ξενες γλωσσες;δεν ειναι τιποτα;τι να πω...

taniamp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2018 9:02 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό taniamp » Πέμ Νοέμ 29, 2018 11:42 am

Συγνώμη θα ήθελα την βοήθεια σας! Προσπαθώ να κάνω νέα αίτηση αλλά δεν ξέρω πως.. πηγαίνω υποβολή αίτησης, μπαίνω με τους κωδικούς μου κανονικά στην καρτέλα υποψηφιου. Όμως πουθένα δεν βρίσκω ένδειξη Νέα αίτηση. Κάνω κάποιο λάθος?

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό thourios » Πέμ Νοέμ 29, 2018 2:45 pm

Το σύστημα έχει πρόβλημα και σύμφωνα με πληροφορίες θα δωθεί παράταση. Όλα αυτά με κάθε επιφύλαξη.

klea29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 10:04 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό klea29 » Πέμ Νοέμ 29, 2018 2:51 pm

taniamp έγραψε:Συγνώμη θα ήθελα την βοήθεια σας! Προσπαθώ να κάνω νέα αίτηση αλλά δεν ξέρω πως.. πηγαίνω υποβολή αίτησης, μπαίνω με τους κωδικούς μου κανονικά στην καρτέλα υποψηφιου. Όμως πουθένα δεν βρίσκω ένδειξη Νέα αίτηση. Κάνω κάποιο λάθος?


Δυστυχώς έχει πρόβλημα η εφαρμογή. Δεν μπορείς να μπεις.
Θα δώσουν παράταση για να κάνουν όσοι αντιμετώπισαν πρόβλημα

petrosdls
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Μαρ 05, 2018 8:41 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό petrosdls » Πέμ Νοέμ 29, 2018 3:49 pm

Καλησπέρα σας, έχω μία ερώτηση σχετικά με το κριτήριο της εντοπιότητας.
Είμαι μόνιμος κάτοικος δήμου σε νομό, για τον οποίον προσμετράται και μοριοδοτείται η εντοπιότητα. Όλοι οι φορείς που θα δηλώσω στην αίτηση μου ανήκουν στον νομό αυτό (ο οποίος χωρίζεται σε 2 δήμους). Η εντοπιότητα ισχύει σε επίπεδο δήμου (δηλαδή για τους φορείς που ανήκουν μόνο στον δήμο μου) ή σε επίπεδο νομού (δηλαδή για όλους τους φορείς που θα δηλώσω);
Το σχετικό σημείο της προκύρηξης αναφέρει ότι "το κριτήριο της ΕΝΤΟΠΙΟΤΗΤΑΣ αφορά τους μόνιμους κατοίκους των δήμων των νομών...", αλλά δεν μου είναι ξεκάθαρο τι τελικά ισχύει και δεν ξέρω για ποιους φορείς να δηλώσω ότι έχω εντοπιότητα.

taniamp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2018 9:02 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό taniamp » Παρ Νοέμ 30, 2018 6:46 am

Επειδή προσπαθούσα να κάνω την αίτηση από την αρχή που άνοιξε η πλατφορμα, 15/11, όπως και τώρα που ξανανεβηκε.. Δεν μπορώ να βρω που είναι η ένδειξη Νέα αίτηση. Υπάρχουν ατομα που έχουν αρχίσει τις αιτήσεις? Πως άνοιξαν μια καινούρια αίτηση?


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες