ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό marykit » Παρ Νοέμ 30, 2018 11:04 am

Έλεος πάλι! Σας βγάζει και σε σας μια μπλε σελίδα;;; Απελπισία...

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό thourios » Παρ Νοέμ 30, 2018 11:43 am

Η πλατφόρμα είναι down και όπως με ενημέρωσαν με e-mail θα δοθεί παράταση.

taniamp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2018 9:02 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό taniamp » Παρ Νοέμ 30, 2018 12:05 pm

Αχ αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει για να μην το αφήνουμε τελευταία στιγμή και υπερφορτωνεται το σύστημα. Pleaseeeeee!

taniamp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2018 9:02 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό taniamp » Παρ Νοέμ 30, 2018 12:08 pm

Ναι! Μήπως πάλι γίνονται βελτιωσεις? Και εγώ έχω απελπιστει... 2 εβδομαδες τώρα δεν μπορώ να την κάνω!

taniamp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2018 9:02 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό taniamp » Δευ Δεκ 03, 2018 5:03 am

Παιδιά καλημερα! Έχω ρωτήσει αρκετές φορές κάτι συγκεκριμένο κ δεν εχω πάρει ακόμη μια σαφή απαντηση. Στην αρχική σελίδα του site για τις αιτησεις γράφει πως πήρε παράταση μέχρι 7/12 και να σπεύσουμε να κάνουμε τις αιτησεις. Άρα λογικά το τεχνικο προβλημα αποκατασταθηκε? Αν ναι, όταν μπαίνω μέσα στην καρτέλα υποψηφιου δεν μπορώ να βρω πουθένα ένδειξη Νέα αίτηση. Κάνω εγώ κάποιο λάθος ή έχει πρόβλημα? Θέλω να πω μόνο εγώ δεν βλέπω πως πρέπει να ανοίξω την αιτηση η και εσείς? Γιατι διαβαζω πως οι περισσοτεροι εχουν θεμα με τα δικαιολογητικα η με προβλημα στο συστημα που κολλαει, δεν προρει να γινει εισοδος και τετοια. Υπάρχουν άτομα από εσάς που έχουν ανοιξει κανονικά νέα αιτηση?

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Δευ Δεκ 03, 2018 8:35 am

taniamp έγραψε:Παιδιά καλημερα! Έχω ρωτήσει αρκετές φορές κάτι συγκεκριμένο κ δεν εχω πάρει ακόμη μια σαφή απαντηση. Στην αρχική σελίδα του site για τις αιτησεις γράφει πως πήρε παράταση μέχρι 7/12 και να σπεύσουμε να κάνουμε τις αιτησεις. Άρα λογικά το τεχνικο προβλημα αποκατασταθηκε? Αν ναι, όταν μπαίνω μέσα στην καρτέλα υποψηφιου δεν μπορώ να βρω πουθένα ένδειξη Νέα αίτηση. Κάνω εγώ κάποιο λάθος ή έχει πρόβλημα? Θέλω να πω μόνο εγώ δεν βλέπω πως πρέπει να ανοίξω την αιτηση η και εσείς? Γιατι διαβαζω πως οι περισσοτεροι εχουν θεμα με τα δικαιολογητικα η με προβλημα στο συστημα που κολλαει, δεν προρει να γινει εισοδος και τετοια. Υπάρχουν άτομα από εσάς που έχουν ανοιξει κανονικά νέα αιτηση?

Καλή σου μέρα!Με το που μπείς στη σελίδα σου είναι ένα κουτάκι στα δεξιά.Γράφει νέα αίτηση ή κάτι αντίστοιχο δεν θυμάμαι ακριβώς.Το σύστημα γνωρίζω ότι το Σάββατο που μας πέρασε δούλευε κανονικά κι έκανες αίτηση χωρίς καμιά ταλαιπωρία.Μόνο μην το αφήσεις για την τελευταία μέρα.

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό thourios » Δευ Δεκ 03, 2018 9:34 am

Πάνω δεξιά στην σελίδα γράφει ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ. Είναι σε πορτοκαλί φόντο. Πατάς εκεί και εισέρχεσαι με κωδικούς TAXISNET.
Αν εξακολουθείς να έχεις θέμα μπες με άλλο browser. Φρόντισε να χρησιμοποιείς λειτουργικό σύστημα ενημερωμένο πχ windows 10.

Επειδή κατάφερα και έκανα την αίτηση έχω να πω ότι εξακολουθούν τα προβλήματα. Κάποια αρχεία αν και μικρού μεγέθους δεν ανεβαίνουν εύκολα. Δεν μπορείς αν θες να προσθέσεις πρόσθετα απαραίτητα έγγραφα ή αυτά ανεβαίνουν και μετά διαγράφονται από το ίδιο το σύστημα. Επίσης εκεί στις ειδικότητες που συμπληρώσαμε στην προηγούμενη διαδικασία κάποιο τετραγωνίδιο δεν εμφανίζεται ενώ στην εκτύπωση φαίνεται κενό. Ότι νάνε.
Αναγκάστηκα να διαγράψω την αίτηση για να διορθώσω τα υποτίθεται δικά μου λάθη.. Την ξανά συμπλήρωσα από την αρχή με δυσκολία πάλι, και εξακολουθούν τα ίδια θέματα.

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Δευ Δεκ 03, 2018 9:55 am

taniamp έγραψε:Παιδιά καλημερα! Έχω ρωτήσει αρκετές φορές κάτι συγκεκριμένο κ δεν εχω πάρει ακόμη μια σαφή απαντηση. Στην αρχική σελίδα του site για τις αιτησεις γράφει πως πήρε παράταση μέχρι 7/12 και να σπεύσουμε να κάνουμε τις αιτησεις. Άρα λογικά το τεχνικο προβλημα αποκατασταθηκε? Αν ναι, όταν μπαίνω μέσα στην καρτέλα υποψηφιου δεν μπορώ να βρω πουθένα ένδειξη Νέα αίτηση. Κάνω εγώ κάποιο λάθος ή έχει πρόβλημα? Θέλω να πω μόνο εγώ δεν βλέπω πως πρέπει να ανοίξω την αιτηση η και εσείς? Γιατι διαβαζω πως οι περισσοτεροι εχουν θεμα με τα δικαιολογητικα η με προβλημα στο συστημα που κολλαει, δεν προρει να γινει εισοδος και τετοια. Υπάρχουν άτομα από εσάς που έχουν ανοιξει κανονικά νέα αιτηση?



Στην πρώτη-πρώτη σελίδα πάνω δε σου γράφει "Νέα αίτηση"?

gelly
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Οκτ 18, 2017 1:05 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό gelly » Δευ Δεκ 03, 2018 11:47 am

taniamp έγραψε:Παιδιά καλημερα! Έχω ρωτήσει αρκετές φορές κάτι συγκεκριμένο κ δεν εχω πάρει ακόμη μια σαφή απαντηση. Στην αρχική σελίδα του site για τις αιτησεις γράφει πως πήρε παράταση μέχρι 7/12 και να σπεύσουμε να κάνουμε τις αιτησεις. Άρα λογικά το τεχνικο προβλημα αποκατασταθηκε? Αν ναι, όταν μπαίνω μέσα στην καρτέλα υποψηφιου δεν μπορώ να βρω πουθένα ένδειξη Νέα αίτηση. Κάνω εγώ κάποιο λάθος ή έχει πρόβλημα? Θέλω να πω μόνο εγώ δεν βλέπω πως πρέπει να ανοίξω την αιτηση η και εσείς? Γιατι διαβαζω πως οι περισσοτεροι εχουν θεμα με τα δικαιολογητικα η με προβλημα στο συστημα που κολλαει, δεν προρει να γινει εισοδος και τετοια. Υπάρχουν άτομα από εσάς που έχουν ανοιξει κανονικά νέα αιτηση?


Καλημέρα!
έκανα την αίτηση μου πριν αρκετές μέρες, οπότε δεν μπορώ να σου πω για το αν το σύστημα έχει πρόβλημα. Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι πως με το που βάζεις τον ΑΦΜ σου, η επόμενη καρτέλα που σου ανοίγει επάνω δεξιά γράφει "ΝΕΑ ΑΙΤΗΣΗ", με πράσινο αν θυμάμαι καλά.
Σε άτομα που έχουμε κάνει ήδη αίτηση, δεν έχει αυτή την ένδειξη.
Ελπίζω να σε βοήθησα.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τετ Δεκ 05, 2018 4:32 pm

Μήπως γνωρίζει κανείς σε πόσο καιρό περίπου πληρώνεται ο πρώτος μισθός στους επικουρικούς?

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τετ Δεκ 05, 2018 7:18 pm

NSSN έγραψε:Μήπως γνωρίζει κανείς σε πόσο καιρό περίπου πληρώνεται ο πρώτος μισθός στους επικουρικούς?


Αν δεν κάνω λάθος, στο δίμηνο. Και τα παίρνεις όλα αναδρομικά εννοείται.

petrosdls
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Μαρ 05, 2018 8:41 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό petrosdls » Τετ Δεκ 05, 2018 8:01 pm

petrosdls έγραψε:Καλησπέρα σας, έχω μία ερώτηση σχετικά με το κριτήριο της εντοπιότητας.
Είμαι μόνιμος κάτοικος δήμου σε νομό, για τον οποίον προσμετράται και μοριοδοτείται η εντοπιότητα. Όλοι οι φορείς που θα δηλώσω στην αίτηση μου ανήκουν στον νομό αυτό (ο οποίος χωρίζεται σε 2 δήμους). Η εντοπιότητα ισχύει σε επίπεδο δήμου (δηλαδή για τους φορείς που ανήκουν μόνο στον δήμο μου) ή σε επίπεδο νομού (δηλαδή για όλους τους φορείς που θα δηλώσω);
Το σχετικό σημείο της προκύρηξης αναφέρει ότι "το κριτήριο της ΕΝΤΟΠΙΟΤΗΤΑΣ αφορά τους μόνιμους κατοίκους των δήμων των νομών...", αλλά δεν μου είναι ξεκάθαρο τι τελικά ισχύει και δεν ξέρω για ποιους φορείς να δηλώσω ότι έχω εντοπιότητα.


Δεν γνωρίζει κάποιος παιδιά;;

kristal
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 28, 2017 7:16 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό kristal » Τετ Δεκ 05, 2018 11:26 pm

petrosdls έγραψε:
petrosdls έγραψε:Καλησπέρα σας, έχω μία ερώτηση σχετικά με το κριτήριο της εντοπιότητας.
Είμαι μόνιμος κάτοικος δήμου σε νομό, για τον οποίον προσμετράται και μοριοδοτείται η εντοπιότητα. Όλοι οι φορείς που θα δηλώσω στην αίτηση μου ανήκουν στον νομό αυτό (ο οποίος χωρίζεται σε 2 δήμους). Η εντοπιότητα ισχύει σε επίπεδο δήμου (δηλαδή για τους φορείς που ανήκουν μόνο στον δήμο μου) ή σε επίπεδο νομού (δηλαδή για όλους τους φορείς που θα δηλώσω);
Το σχετικό σημείο της προκύρηξης αναφέρει ότι "το κριτήριο της ΕΝΤΟΠΙΟΤΗΤΑΣ αφορά τους μόνιμους κατοίκους των δήμων των νομών...", αλλά δεν μου είναι ξεκάθαρο τι τελικά ισχύει και δεν ξέρω για ποιους φορείς να δηλώσω ότι έχω εντοπιότητα.


Δεν γνωρίζει κάποιος παιδιά;;


-Η ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ ΤΗΣ ΕΝΤΟΠΙΟΤΗΤΑΣ ΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΣΗΜΑΤΑΚΙ .χ
-Η ΕΝΤΟΠΙΟΤΗΤΑ ΘΑ ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟΝ/ΤΟΥΣ ΦΟΡΕΑ/ΦΟΡΕΙΣ ΤΗΣ ΜΟΝΙΜΗΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ ΤΟΥ/ΤΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥ/ΑΣ, ΑΛΛΙΩΣ Η ΑΙΤΗΣΗ ΘΑ ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ

Η εντοπιότητα εφόσον ζητείται ( θεσεις που δεν εχει το σηματακι χ ) ισχύει μόνο για τον εκάστοτε Δήμο π.χ. αν εισαι στον Νομο Φωκίδος κατοικος του Δημου Δελφών απο αυτόν το Δημο θα πάρεις την βεβαίωση οτι εισαι μόνιμος κάτοικος και εφοσον ο φορέας ανήκει στο Δημο Δελφών , δεν μπορείς να δώσεις Δήμο Δωρίδος σε φορείς με εντοπιότητα νομίζω είναι λογικό.

petrosdls
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Μαρ 05, 2018 8:41 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό petrosdls » Πέμ Δεκ 06, 2018 11:45 pm

kristal έγραψε:
petrosdls έγραψε:
petrosdls έγραψε:Καλησπέρα σας, έχω μία ερώτηση σχετικά με το κριτήριο της εντοπιότητας.
Είμαι μόνιμος κάτοικος δήμου σε νομό, για τον οποίον προσμετράται και μοριοδοτείται η εντοπιότητα. Όλοι οι φορείς που θα δηλώσω στην αίτηση μου ανήκουν στον νομό αυτό (ο οποίος χωρίζεται σε 2 δήμους). Η εντοπιότητα ισχύει σε επίπεδο δήμου (δηλαδή για τους φορείς που ανήκουν μόνο στον δήμο μου) ή σε επίπεδο νομού (δηλαδή για όλους τους φορείς που θα δηλώσω);
Το σχετικό σημείο της προκύρηξης αναφέρει ότι "το κριτήριο της ΕΝΤΟΠΙΟΤΗΤΑΣ αφορά τους μόνιμους κατοίκους των δήμων των νομών...", αλλά δεν μου είναι ξεκάθαρο τι τελικά ισχύει και δεν ξέρω για ποιους φορείς να δηλώσω ότι έχω εντοπιότητα.


Δεν γνωρίζει κάποιος παιδιά;;


-Η ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ ΤΗΣ ΕΝΤΟΠΙΟΤΗΤΑΣ ΑΦΟΡΑ ΣΤΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΣΗΜΑΤΑΚΙ .χ
-Η ΕΝΤΟΠΙΟΤΗΤΑ ΘΑ ΑΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟΝ/ΤΟΥΣ ΦΟΡΕΑ/ΦΟΡΕΙΣ ΤΗΣ ΜΟΝΙΜΗΣ ΔΙΑΜΟΝΗΣ ΤΟΥ/ΤΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥ/ΑΣ, ΑΛΛΙΩΣ Η ΑΙΤΗΣΗ ΘΑ ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ

Η εντοπιότητα εφόσον ζητείται ( θεσεις που δεν εχει το σηματακι χ ) ισχύει μόνο για τον εκάστοτε Δήμο π.χ. αν εισαι στον Νομο Φωκίδος κατοικος του Δημου Δελφών απο αυτόν το Δημο θα πάρεις την βεβαίωση οτι εισαι μόνιμος κάτοικος και εφοσον ο φορέας ανήκει στο Δημο Δελφών , δεν μπορείς να δώσεις Δήμο Δωρίδος σε φορείς με εντοπιότητα νομίζω είναι λογικό.


Ευχαριστώ για την απάντηση σου!
Και εγώ αυτό πίστευα ότι ισχύει αλλά επειδή δεν ήμουν 100% σίγουρος, ήθελα να το επιβεβαιώσω πριν να προχωρήσω στην οριστικοποίηση της αίτησης.
Είχα την εντύπωση βέβαια πως παλαιότερα το κριτήριο της εντοπιότητας ήταν πιο γενικό, αφορούσε δηλαδή τους εκάστοτε νομούς και όχι τους δήμους, των οποίων είναι μόνιμος κάτοικος κάποιος. Ίσως βέβαια και να κάνω λάθος, δεν έχω συμμετάσχει σε πολλές προκηρύξεις ως τώρα άλλωστε! Εκτός και αν κάποια στιγμή έγινε κάποια αλλαγή στην σχετική νομοθεσία.

Sec75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 06, 2018 6:33 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Sec75 » Σάβ Δεκ 08, 2018 3:44 am

Καλησπέρα! Μία ερώτηση και από εμένα σχετικά με τη συμπήρωση της αίτησης για θέση ΔΕ Προσωπικού Ασφαλείας . Όσο κι αν προσπάθησα να επικοινωνήσω μέσω email ...απάντηση δεν πήρα απάντηση ποτέ και το τηλ δεν το σήκωναν ή ήταν απασχολημένο!!!! Στα υποχρεωτικά προσόντα πτυχίο ή δίπλωμα τι θα ήταν σωστότερο να αναφέρουμε ; Το απολυτήριο λυκείου ή την πιστοποίηση ΕΟΠΠΕΠ ( αποκτηθείσα από ΚΕΚ έπειτα από σεμινάριο 105 ωρών; Μία απάντηση από κάποιον/α που πραγματικά γνωρίζει θα την εκτιμούσα ιδιαίτερα.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες