ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τρί Οκτ 15, 2019 2:43 pm

Εγω έκανα πέρυσι τον Οκτώβρη αίτηση βγήκα πρώτος και δε με κάλεσαν ποτέ γιατί δεν είμαι βύσμα του διοικητή του Νοσοκομείου ή του Βουλευτή, Υπουργού κλπ. Για ποιο λόγο μας βάζουνε κάθε χρόνο να κάνουμε αίτηση επικουρικού δε ξέρω.

Mr.Green
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:22 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Mr.Green » Τρί Οκτ 15, 2019 6:07 pm

Πρόβλεψη για προσλήψεις εκτός ΑΣΕΠ περιέχει το ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ του υπουργείου Υγείας «Σύσταση Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ), Ρυθμίσεις για τα προϊόντα καπνού και άλλα ζητήματα του Υπουργείου Υγείας», που συζητείται αυτές τις ημέρες στην Ολομέλεια της Βουλής. Συγκεκριμένα, στο άρθρο 16 (παρ. 7) του νομοσχεδίου προβλέπεται ότι από εδώ και στο εξής το «λοιπό επιστημονικό προσωπικό» εποπτευόμενων φορέων του υπουργείου Υγείας θα προσλαμβάνεται εκτός ΑΣΕΠ.
Παράλληλα, στο άρθρο 36 (μέρος Ζ) του ίδιου νομοσχεδίου αναφέρεται ότι οι υποψήφιοι επικουρικοί εγγράφονται στο 2ο 15ήμερο του Ιανουαρίου και τα αποτελέσματα αναρτώνται μέχρι τα τέλη Φεβρουαρίου.
Υπομονή λοιπόν...

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Πέμ Οκτ 24, 2019 2:50 pm

Το Πρόγραμμα ΟΑΕΔ ΥΓΕΙΑΣ που υπηρετούν απο το 2016 με συνεχείς παρατάσεις σαν τους επικουρικούς πήρε και άλλη ετήσια παράταση. Μετά τους επικουρικούς ειναι οι επόμενοι βυσματίες που θα πουν θέλουμε ειδική εμπειρία. Κατάντια απλά που δεν εχει σταματημό και δε μιλάει κανείς. Γίνανε τα προγράμματα απασχόλσης ανέργων εφαλτήριο για μονιμοποίηση και ας υπάρχουν εξω στην ανεργία χιλιάδες άνεργοι που περιμένουν να μπουν και αυτοι σε 8μηνα οαεδ, που καταληγουν σε 6χρόνια θητεία.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Σάβ Οκτ 26, 2019 5:00 am

sotinela έγραψε:Το Πρόγραμμα ΟΑΕΔ ΥΓΕΙΑΣ που υπηρετούν απο το 2016 με συνεχείς παρατάσεις σαν τους επικουρικούς πήρε και άλλη ετήσια παράταση. Μετά τους επικουρικούς ειναι οι επόμενοι βυσματίες που θα πουν θέλουμε ειδική εμπειρία. Κατάντια απλά που δεν εχει σταματημό και δε μιλάει κανείς. Γίνανε τα προγράμματα απασχόλσης ανέργων εφαλτήριο για μονιμοποίηση και ας υπάρχουν εξω στην ανεργία χιλιάδες άνεργοι που περιμένουν να μπουν και αυτοι σε 8μηνα οαεδ, που καταληγουν σε 6χρόνια θητεία.

Όταν ξεκινάνε οι συνεχείς παρατάσεις για μια κατηγορία συμβασιούχων ξεσηκώνονται και οι άλλοι, θέλουν όλοι παράταση και μονιμοποίηση εκ του παραθύρου.Έχω κάνει στο παρελθόν 2 φορές 5μηνα του ΟΑΕΔ και όπως πήγαμε φύγαμε, όπως ήταν το πρόγραμμα, κανείς δε ζήτησε παράταση ή ακόμα χειρότερα μονιμοποίηση.Μήπως δεν κάναμε την ίδια δουλειά με τους σημερινούς?Πολύ απλά τότε δεν είχε δοθεί κανένα δείγμα τέτοιας πιθανότητας από τους κυβερνώντες.Το μόνο που συμφωνώ είναι που αυξήθηκε ο χρόνος, και για μένα 1 έτος πρέπει να είναι για να έχουν όλοι μετά το δικαίωμα επιδόματος ΟΑΕΔ και όχι τα ψίχουλα του 3μηνου βοηθήματος.Αυτό και τίποτε άλλο.

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Σάβ Οκτ 26, 2019 2:48 pm

NSSN έγραψε:
sotinela έγραψε:Το Πρόγραμμα ΟΑΕΔ ΥΓΕΙΑΣ που υπηρετούν απο το 2016 με συνεχείς παρατάσεις σαν τους επικουρικούς πήρε και άλλη ετήσια παράταση. Μετά τους επικουρικούς ειναι οι επόμενοι βυσματίες που θα πουν θέλουμε ειδική εμπειρία. Κατάντια απλά που δεν εχει σταματημό και δε μιλάει κανείς. Γίνανε τα προγράμματα απασχόλσης ανέργων εφαλτήριο για μονιμοποίηση και ας υπάρχουν εξω στην ανεργία χιλιάδες άνεργοι που περιμένουν να μπουν και αυτοι σε 8μηνα οαεδ, που καταληγουν σε 6χρόνια θητεία.

Όταν ξεκινάνε οι συνεχείς παρατάσεις για μια κατηγορία συμβασιούχων ξεσηκώνονται και οι άλλοι, θέλουν όλοι παράταση και μονιμοποίηση εκ του παραθύρου.Έχω κάνει στο παρελθόν 2 φορές 5μηνα του ΟΑΕΔ και όπως πήγαμε φύγαμε, όπως ήταν το πρόγραμμα, κανείς δε ζήτησε παράταση ή ακόμα χειρότερα μονιμοποίηση.Μήπως δεν κάναμε την ίδια δουλειά με τους σημερινούς?Πολύ απλά τότε δεν είχε δοθεί κανένα δείγμα τέτοιας πιθανότητας από τους κυβερνώντες.Το μόνο που συμφωνώ είναι που αυξήθηκε ο χρόνος, και για μένα 1 έτος πρέπει να είναι για να έχουν όλοι μετά το δικαίωμα επιδόματος ΟΑΕΔ και όχι τα ψίχουλα του 3μηνου βοηθήματος.Αυτό και τίποτε άλλο.


Συμφωνω. τι μόδα ειναι αυτη να γίνονται εξωφρενικές παρατάσεις δε ξέρω. υπηρέτησα στο δημόσιο για 22 μήνες με παρατάσεις επειδή ημουν με ΕΣΠΑ ποτέ κανείς μας δεν ειπε θα πάω να κάνω προσφυγή για ιδαχ ή να ζητήσουμε έκδοση προκήρυξης με ειδική εμπειρια. αυτο που ειναι τραγικό ειναι οτι αν δεν μπει ενα φρένο πλεον θα αρχίσουν να γίνονται μόνιμοι ολοι οι ιδοχ οπως παλια που μετα απο 24 μηνες ειχες αυτόματη μετατροπή σύμβασης σε ιδαχ. απορω που η ΝΔ συνεχίζει τέτοιες τακτικές.

BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2007 12:45 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Δευ Νοέμ 04, 2019 12:26 pm

Ποια είναι η διαφορά του επικουρικού προσωπικού από το τακτικό μόνιμο προσωπικό ?

eras
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Φεβ 15, 2019 5:11 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό eras » Κυρ Μαρ 08, 2020 11:27 am

Μπορεἰ κἀποιος να μου πεἰ αν αντιμετὠπισε πρόβλημα στις αιτἠσεις Δε επικουρικοὐ προσωπικού.Δεν μπὀρεσα να βἀλω το τμἠμα και τον τἰτλο του πτυχἰου.

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Κυρ Μαρ 08, 2020 6:44 pm

ολο αυτο το σύστημα προσλήψεων επικουρικών εξυπηρέτησε μόνον 1,116 άτομα.. απο εκει και πέρα τσάμπα αιτήσεις γίνονται . πολύ μικρός αριθμός προσλήψεων κάθε χρόνο.

Esteban86
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Οκτ 23, 2018 7:03 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Esteban86 » Τετ Μαρ 11, 2020 11:05 am

Καλησπέρα σας θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.
Θέλω να καταθέσω στην αίτησή μου την βεβαίωση ανεργίας με ημερομηνία έκδοσης 05.03.20 σήμερα στις 11/03/20.

Στις οδηγίες αναφέρει ότι: Βεβαίωση χρόνου ανεργίας ΟΑΕΔ από την οποία να προκύπτει ότι ο/η υποψήφιος/α κατά την αίτηση του είναι άνεργος (η βεβαίωση πρέπει να έχει ημερομηνία έκδοσης έως και 5ημέρες πριν της έναρξης υποβολής ηλεκτρονικών αιτήσεων)

Οι 5 ημέρες αφορούν μόνο τις εργάσιμες ημέρες ή και τα Σαββατοκύριακα; Έχω την δυνατότητα να καταθέσω αυτήν την βεβαίωση με την ημερομηνία έκδοσης 05.03.20 ή πρέπει να πάνω να πάρω άλλη;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε σας απάντηση.

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό thourios » Τετ Μαρ 11, 2020 11:58 am

Τύπωσε μία μέσα από το site του ΟΑΕΔ την ημέρα που θα υποβάλεις και την ηλεκτρονική αίτηση. Καταχώρησέ την για να μην έχεις πρόβλημα την σήμερα 11/3 που θα την υποβάλεις. Αυτή που έχεις δεν ισχύει πλέον.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τετ Μαρ 11, 2020 12:16 pm

Esteban86 έγραψε:Καλησπέρα σας θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.
Θέλω να καταθέσω στην αίτησή μου την βεβαίωση ανεργίας με ημερομηνία έκδοσης 05.03.20 σήμερα στις 11/03/20.

Στις οδηγίες αναφέρει ότι: Βεβαίωση χρόνου ανεργίας ΟΑΕΔ από την οποία να προκύπτει ότι ο/η υποψήφιος/α κατά την αίτηση του είναι άνεργος (η βεβαίωση πρέπει να έχει ημερομηνία έκδοσης έως και 5ημέρες πριν της έναρξης υποβολής ηλεκτρονικών αιτήσεων)

Οι 5 ημέρες αφορούν μόνο τις εργάσιμες ημέρες ή και τα Σαββατοκύριακα; Έχω την δυνατότητα να καταθέσω αυτήν την βεβαίωση με την ημερομηνία έκδοσης 05.03.20 ή πρέπει να πάνω να πάρω άλλη;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε σας απάντηση.

Οι οδηγίες αναφέρουν η βεβαίωση να έχει ημερομηνία έκδοσης έως και 5ημέρες πριν της έναρξης υποβολής ηλεκτρονικών αιτήσεων, η έναρξη των αιτήσεων έγινε στις 24/02, ποιό είναι λοιπόν το θέμα σου με μια βεβαίωση που εκδόθηκε στις 05.03? Είναι μια χαρά.

geormach
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2018 3:39 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό geormach » Τετ Μαρ 11, 2020 9:40 pm

Οι υπεύθυνες δηλώσεις θέλουν γνήσιο της υπογραφής από ΚΕΠ;

Bellll
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Μαρ 11, 2014 3:42 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Bellll » Τετ Μαρ 11, 2020 10:06 pm

Το υπουργείο μίλησε για 2000 προσλήψεις , οι 1500 νοσηλευτές και οι άλλοι σε άλλους κλάδους , άντε να δούμε.

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Πέμ Μαρ 12, 2020 1:07 am

Ο Πρωθυπουργός μίλησε ξεκάθαρα οτι την άλλη εβδομάδα θα γίνουν προσλήψεις. Οι αιτήσεις έληγαν 13 αλλά το πάνε 15. Προσωπική μου εκτίμηση είναι οτι θα γίνουν προσλήψεις καθαρά και μόνον ιατρών και νοσηλευτών και συγκεκριμένα στα νοσοκομεία που έχουν οριστεί ως κέντρα υποδοχής για κορονοιο. Δε νομίζω οι άλλες ειδικότητες και άλλα νοσοκομεία να έχουμε τύχη. Μόνο νοσηλευτές λογικά θα μπούν. Στην ΥΠΕ που με ενδιαφερει ήδη αυτη τη βδομάδα πήρανε 23 νοσηλευτές με τους παλιούς πίνακες.

Bellll
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Μαρ 11, 2014 3:42 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Bellll » Πέμ Μαρ 12, 2020 1:41 pm

Βασικά sotinela δίκαιο έχεις αλλά δεν πειράζει φτάνει να πάρουν άτομα μετά , στο περσινό διαγωνισμό επικουρικού σε διάφορες υπε είδα να γίνονται προσλήψεις ακόμα και μετά από μήνες , πιστεύω ότι πέρα απο τις 2000 οι διάφορες υπε θα ζητήσουν νέα άτομα διαφόρων ειδικοτήτων ανάλογα με τις ανάγκες τους μετά απο κάποιο καιρό αυτές θα εγκριθούν απο το υπουργείο και λογικά θα γίνου και άλλες προσλήψεις.Πάντος πρέπει να πούμε ότι οι 2000 δεν έχουν σχέση με τον κορονοιο για δες "Νέα προκήρυξη 1500 θέσεων νοσηλευτικού και λοιπού προσωπικού, μαζί με τη συνέχιση της προκήρυξης 940 θέσεων μονίμων γιατρών και 1116 θέσεων επικουρικού μη ιατρικού προσωπικού, υποσχέθηκε ο υπουργός Υγείας Βασίλης Κικίλιας στην πρόσφατη συνάντησή του με τη διοίκηση της ΕΙΝΑΠ.( 2 Σεπτεμβρίου 2019 )" , ο εοπυυ επίσης σε μια δημοσίευση μιλάει για πρόσληψη 120 θέσεων (Στην κάλυψη 120 θέσεων επικουρικού προσωπικού διαφόρων ειδικοτήτων, προχωρεί ο ΕΟΠΥΥ.

Σύμφωνα με σχετική απόφαση του διοικητικού του συμβουλίου, η οποία παρατίθεται πιο κάτω, οι θέσεις αφορούν την κεντρική υπηρεσία του Οργανισμού, αλλά και περιφερειακές και κατανέμονται ως εξής:

62 άτομα της κατηγορίας ΠΕ Φαρμακοποιών.
9 άτομα της κατηγορίας ΔΕ Βοηθοί Φαρμακείου.
34 άτομα κατηγορίας ΠΕ Διοικητικού – Οικονομικού.
10 άτομα κατηγορίας ΤΕ Διοικητικού – Λογιστικού.
2 άτομα κατηγορίας ΔΕ Προσωπικό Ασφαλείας – Οδηγοί.
3 άτομα κατηγορίας ΥΕ Προσωπικό Ασφαλείας – Εργάτες.)


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες