ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
Mr.Green
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:22 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Mr.Green » Δευ Σεπ 10, 2018 12:21 pm

Σε σημερινή επικοινωνία με την 1η ΔΥΠΕ (2132010400), ενημερώθηκα ότι οι πίνακες θα είναι σε ισχύ μέχρι τις 15 Οκτωβρίου και ότι από αυτούς θα "τραβήξουν" το τελευταίο 10ήμερο του Οκτωβρίου με βάση την ενημέρωση που έχουν κι αφού συμφωνηθεί η δαπάνη μεταξύ Υπουργείου Οικονομικών και Υγείας. Αυτή τη στιγμή δεν γνωρίζουν απολύτως τίποτε. Ούτε μία θέση. Όταν ρώτησα αν θα ξανακάνουμε αιτήσεις, δεν ήξερε ο συγκεκριμένος υπάλληλος απολύτως τίποτε. Ενδεχομένως να μη βγουν οι θέσεις πουθενά, απλά να ενημερωθούν οι νέοι υπάλληλοι με ένα e-mail και να αναρτηθούν οι συμβάσεις στη Διαύγεια! (Μάλλον δεν "έπεσα" και στον πιο κατάλληλο!). Πάντως, κατ' εμέ, σε νοσοκομεία μην τηλεφωνείτε. Δεν υπάρχει λόγος. Αν δεν ξέρουν στα κεντρικά...

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Δευ Σεπ 10, 2018 2:03 pm

Mr.Green έγραψε:Σε σημερινή επικοινωνία με την 1η ΔΥΠΕ (2132010400), ενημερώθηκα ότι οι πίνακες θα είναι σε ισχύ μέχρι τις 15 Οκτωβρίου και ότι από αυτούς θα "τραβήξουν" το τελευταίο 10ήμερο του Οκτωβρίου με βάση την ενημέρωση που έχουν κι αφού συμφωνηθεί η δαπάνη μεταξύ Υπουργείου Οικονομικών και Υγείας. Αυτή τη στιγμή δεν γνωρίζουν απολύτως τίποτε. Ούτε μία θέση. Όταν ρώτησα αν θα ξανακάνουμε αιτήσεις, δεν ήξερε ο συγκεκριμένος υπάλληλος απολύτως τίποτε. Ενδεχομένως να μη βγουν οι θέσεις πουθενά, απλά να ενημερωθούν οι νέοι υπάλληλοι με ένα e-mail και να αναρτηθούν οι συμβάσεις στη Διαύγεια! (Μάλλον δεν "έπεσα" και στον πιο κατάλληλο!). Πάντως, κατ' εμέ, σε νοσοκομεία μην τηλεφωνείτε. Δεν υπάρχει λόγος. Αν δεν ξέρουν στα κεντρικά...


Μύλος η υπόθεση μου φαίνεται... Πριν δω το μήνυμα σου είχα πάρει και σε άλλο νοσοκομείο που με ενδιαφέρει, στο γραφείο προσωπικού, και μου είπαν κι αυτοί ότι δε ζήτησαν την ειδικότητά μου.
Εσύ κατάλαβες ότι οι φορείς δεν έχουν καταθέσει καν τα αιτήματα τους ακόμη; Ή απλώς δεν έχουν εγκριθεί οπότε δεν έχει και νόημα να μας πουν τι ζήτησαν και τι όχι;

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Δευ Σεπ 10, 2018 2:10 pm

Mr.Green έγραψε:Σε σημερινή επικοινωνία με την 1η ΔΥΠΕ (2132010400), ενημερώθηκα ότι οι πίνακες θα είναι σε ισχύ μέχρι τις 15 Οκτωβρίου και ότι από αυτούς θα "τραβήξουν" το τελευταίο 10ήμερο του Οκτωβρίου με βάση την ενημέρωση που έχουν κι αφού συμφωνηθεί η δαπάνη μεταξύ Υπουργείου Οικονομικών και Υγείας. Αυτή τη στιγμή δεν γνωρίζουν απολύτως τίποτε. Ούτε μία θέση. Όταν ρώτησα αν θα ξανακάνουμε αιτήσεις, δεν ήξερε ο συγκεκριμένος υπάλληλος απολύτως τίποτε. Ενδεχομένως να μη βγουν οι θέσεις πουθενά, απλά να ενημερωθούν οι νέοι υπάλληλοι με ένα e-mail και να αναρτηθούν οι συμβάσεις στη Διαύγεια! (Μάλλον δεν "έπεσα" και στον πιο κατάλληλο!). Πάντως, κατ' εμέ, σε νοσοκομεία μην τηλεφωνείτε. Δεν υπάρχει λόγος. Αν δεν ξέρουν στα κεντρικά...

Δηλαδή με λίγα λόγια το προσωπικό που θα επιλεγεί θα το καλέσουν το τελευταίο 10ήμερο του Οκτωβρίου?Άρα είναι όλα ανοικτά στη διαδικασία τώρα χωρίς να μπορούμε να μάθουμε κάτι παραπάνω.....

maria78
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Σεπ 25, 2017 3:32 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό maria78 » Δευ Σεπ 10, 2018 3:49 pm

Σήμερα επικοινώνησα με δύο φορείς - γραφείο προσωπικού - και ενημερώθηκα ότι στην κατηγορία μου έχουν κάνει αίτημα για ένα άτομο ο καθένας και άλλοι τρεις μου απάντησαν ότι δεν έχουν κάνει αίτημα. Συνεπώς οι φορείς είναι σε θέση και έχουν τη καλή διάθεση να απαντήσουν για τα αιτήματα που έχουν κάνει. Κατόπιν, επικοινώνησα με την ΥΠΕ και ενημερώθηκα ότι πρέπει να εγκριθούν τα κονδύλια.

Mr.Green
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:22 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Mr.Green » Δευ Σεπ 10, 2018 6:15 pm

Εγώ πριν πάρω στα κεντρικά, πήρα σε 2-3 νοσοκομεία-φορείς και μου λέγανε "ποια προκήρυξη", "που να ξέρουμε τι θα πάρουμε", άλλοι μόνο που δε γελούσαν μαζί μου. Κι όλα αυτά πριν τους πω ούτε για ποια θέση ενδιαφέρομαι... Πάρτε κι εσείς τηλέφωνο και θα καταλάβετε. Πάντως μην αποκλείετε να καλέσουν και με το νέο έτος κι αφού μπουν κι άλλοι στο σύστημα και γίνει η επικαιροποίηση κι αφού τους "σφυρίξουν" τι να δηλώσουν πρώτο και τι δεύτερο. Βλέπετε τα μόρια δεν παίζουν τον κύριο παράγοντα αλλά η σειρά προτίμησης. Αστεία πράγματα...

maria78
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Σεπ 25, 2017 3:32 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό maria78 » Δευ Σεπ 10, 2018 8:32 pm

Mr.Green έγραψε:Εγώ πριν πάρω στα κεντρικά, πήρα σε 2-3 νοσοκομεία-φορείς και μου λέγανε "ποια προκήρυξη", "που να ξέρουμε τι θα πάρουμε", άλλοι μόνο που δε γελούσαν μαζί μου. Κι όλα αυτά πριν τους πω ούτε για ποια θέση ενδιαφέρομαι... Πάρτε κι εσείς τηλέφωνο και θα καταλάβετε. Πάντως μην αποκλείετε να καλέσουν και με το νέο έτος κι αφού μπουν κι άλλοι στο σύστημα και γίνει η επικαιροποίηση κι αφού τους "σφυρίξουν" τι να δηλώσουν πρώτο και τι δεύτερο. Βλέπετε τα μόρια δεν παίζουν τον κύριο παράγοντα αλλά η σειρά προτίμησης. Αστεία πράγματα...

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος/η αναφορικά με το " Βλέπετε τα μόρια δεν παίζουν τον κύριο παράγοντα αλλά η σειρά προτίμησης" από που προκύπτει από το ΦΕΚ / Υπουργική Απόφαση;

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Σεπ 11, 2018 6:53 am

maria78 έγραψε:
Mr.Green έγραψε:Εγώ πριν πάρω στα κεντρικά, πήρα σε 2-3 νοσοκομεία-φορείς και μου λέγανε "ποια προκήρυξη", "που να ξέρουμε τι θα πάρουμε", άλλοι μόνο που δε γελούσαν μαζί μου. Κι όλα αυτά πριν τους πω ούτε για ποια θέση ενδιαφέρομαι... Πάρτε κι εσείς τηλέφωνο και θα καταλάβετε. Πάντως μην αποκλείετε να καλέσουν και με το νέο έτος κι αφού μπουν κι άλλοι στο σύστημα και γίνει η επικαιροποίηση κι αφού τους "σφυρίξουν" τι να δηλώσουν πρώτο και τι δεύτερο. Βλέπετε τα μόρια δεν παίζουν τον κύριο παράγοντα αλλά η σειρά προτίμησης. Αστεία πράγματα...

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος/η αναφορικά με το " Βλέπετε τα μόρια δεν παίζουν τον κύριο παράγοντα αλλά η σειρά προτίμησης" από που προκύπτει από το ΦΕΚ / Υπουργική Απόφαση;

Αυτό αναφέρεται στο ΦΕΚ/Υπουργική Απόφαση.Κι ακόμα αν παρατηρήσεις τους πίνακες κατάταξης θα δείς ότι σε κάποιους φορείς προηγούνται άτομα ακόμα και με 0 μόρια από άτομα με πολύ περισσότερα....Αν εγώ έχω βάλει 1η επιλογή έναν φορέα κι έχω 50 μόρια κι εσύ με 500 μόρια τον έχεις βάλει 2η κ.ο.κ., θα καλέσουν εμένα!Τόσο ωραία πράγματα!!!Mr Green εσένα μέχρι πότε σου είπαν ότι θα καλέσουν τον κόσμο?Εμένα από την Υ.ΠΕ. που επικοινώνησα μου είπαν ότι ότι είναι ανοιχτό αυτό δηλαδή μπορεί να καλέσουν και μετά τις 15 Οκτωβρίου.Κι ότι θα ξαναβγάλουν πίνακες με την κατάταξη και με τα ονόματά μας.Τις θέσεις όμως τί ζητείται και από ποιόν φορέα?Τις κρατάνε μυστικές?

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τρί Σεπ 11, 2018 12:52 pm

NSSN έγραψε:
maria78 έγραψε:
Mr.Green έγραψε:Εγώ πριν πάρω στα κεντρικά, πήρα σε 2-3 νοσοκομεία-φορείς και μου λέγανε "ποια προκήρυξη", "που να ξέρουμε τι θα πάρουμε", άλλοι μόνο που δε γελούσαν μαζί μου. Κι όλα αυτά πριν τους πω ούτε για ποια θέση ενδιαφέρομαι... Πάρτε κι εσείς τηλέφωνο και θα καταλάβετε. Πάντως μην αποκλείετε να καλέσουν και με το νέο έτος κι αφού μπουν κι άλλοι στο σύστημα και γίνει η επικαιροποίηση κι αφού τους "σφυρίξουν" τι να δηλώσουν πρώτο και τι δεύτερο. Βλέπετε τα μόρια δεν παίζουν τον κύριο παράγοντα αλλά η σειρά προτίμησης. Αστεία πράγματα...

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος/η αναφορικά με το " Βλέπετε τα μόρια δεν παίζουν τον κύριο παράγοντα αλλά η σειρά προτίμησης" από που προκύπτει από το ΦΕΚ / Υπουργική Απόφαση;

Αυτό αναφέρεται στο ΦΕΚ/Υπουργική Απόφαση.Κι ακόμα αν παρατηρήσεις τους πίνακες κατάταξης θα δείς ότι σε κάποιους φορείς προηγούνται άτομα ακόμα και με 0 μόρια από άτομα με πολύ περισσότερα....Αν εγώ έχω βάλει 1η επιλογή έναν φορέα κι έχω 50 μόρια κι εσύ με 500 μόρια τον έχεις βάλει 2η κ.ο.κ., θα καλέσουν εμένα!Τόσο ωραία πράγματα!!!Mr Green εσένα μέχρι πότε σου είπαν ότι θα καλέσουν τον κόσμο?Εμένα από την Υ.ΠΕ. που επικοινώνησα μου είπαν ότι ότι είναι ανοιχτό αυτό δηλαδή μπορεί να καλέσουν και μετά τις 15 Οκτωβρίου.Κι ότι θα ξαναβγάλουν πίνακες με την κατάταξη και με τα ονόματά μας.Τις θέσεις όμως τί ζητείται και από ποιόν φορέα?Τις κρατάνε μυστικές?


Ναι, παιδιά, το ΦΕΚ ήταν σαφές. Η κατάταξη έχει να κάνει σε πολύ μεγάλο ποσοστό με τη σειρά προτίμησης που εμείς οι ίδιοι δηλώσαμε. Πρώτος στην εκάστοτε κατάταξη είναι αυτός που έχει τα περισσότερα μόρια απ' αυτούς όμως που έχουν δηλώσει τον συγκεκριμένο φορέα ως πρώτη επιλογή.
Mr Green, ζήτα το τηλέφωνο του γραφείου προσωπικού όταν παίρνεις στη γραμματεία του φορέα. Και μη λες για προκήρυξη. Ρώτα αν έχουν κάνει αίτημα για επικουρικό προσωπικό στην ειδικότητα που σε αφορά.

Mark
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2018 1:47 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό Mark » Τετ Σεπ 12, 2018 12:46 am

melimeli έγραψε:
NSSN έγραψε:
maria78 έγραψε:Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος/η αναφορικά με το " Βλέπετε τα μόρια δεν παίζουν τον κύριο παράγοντα αλλά η σειρά προτίμησης" από που προκύπτει από το ΦΕΚ / Υπουργική Απόφαση;

Αυτό αναφέρεται στο ΦΕΚ/Υπουργική Απόφαση.Κι ακόμα αν παρατηρήσεις τους πίνακες κατάταξης θα δείς ότι σε κάποιους φορείς προηγούνται άτομα ακόμα και με 0 μόρια από άτομα με πολύ περισσότερα....Αν εγώ έχω βάλει 1η επιλογή έναν φορέα κι έχω 50 μόρια κι εσύ με 500 μόρια τον έχεις βάλει 2η κ.ο.κ., θα καλέσουν εμένα!Τόσο ωραία πράγματα!!!Mr Green εσένα μέχρι πότε σου είπαν ότι θα καλέσουν τον κόσμο?Εμένα από την Υ.ΠΕ. που επικοινώνησα μου είπαν ότι ότι είναι ανοιχτό αυτό δηλαδή μπορεί να καλέσουν και μετά τις 15 Οκτωβρίου.Κι ότι θα ξαναβγάλουν πίνακες με την κατάταξη και με τα ονόματά μας.Τις θέσεις όμως τί ζητείται και από ποιόν φορέα?Τις κρατάνε μυστικές?


Ναι, παιδιά, το ΦΕΚ ήταν σαφές. Η κατάταξη έχει να κάνει σε πολύ μεγάλο ποσοστό με τη σειρά προτίμησης που εμείς οι ίδιοι δηλώσαμε. Πρώτος στην εκάστοτε κατάταξη είναι αυτός που έχει τα περισσότερα μόρια απ' αυτούς όμως που έχουν δηλώσει τον συγκεκριμένο φορέα ως πρώτη επιλογή.
Mr Green, ζήτα το τηλέφωνο του γραφείου προσωπικού όταν παίρνεις στη γραμματεία του φορέα. Και μη λες για προκήρυξη. Ρώτα αν έχουν κάνει αίτημα για επικουρικό προσωπικό στην ειδικότητα που σε αφορά.


Δηλαδή, εάν σε μια θέση είμαστε 2 άτομα, εγώ έχω περισσότερα μόρια αλλά 2 σειρά προτίμησης και ο άλλος έχει λιγότερα μόρια από εμενα αλλά 1 σειρά προτίμησης ποιος μπαίνει εάν πάρουν για την συγκεκριμένη θέση 1 άτομο?? Αυτός με τα λιγότερα μόρια είναι λογικό?? Αστεία πράγματα

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τετ Σεπ 12, 2018 12:00 pm

Mark έγραψε:
melimeli έγραψε:
NSSN έγραψε:Αυτό αναφέρεται στο ΦΕΚ/Υπουργική Απόφαση.Κι ακόμα αν παρατηρήσεις τους πίνακες κατάταξης θα δείς ότι σε κάποιους φορείς προηγούνται άτομα ακόμα και με 0 μόρια από άτομα με πολύ περισσότερα....Αν εγώ έχω βάλει 1η επιλογή έναν φορέα κι έχω 50 μόρια κι εσύ με 500 μόρια τον έχεις βάλει 2η κ.ο.κ., θα καλέσουν εμένα!Τόσο ωραία πράγματα!!!Mr Green εσένα μέχρι πότε σου είπαν ότι θα καλέσουν τον κόσμο?Εμένα από την Υ.ΠΕ. που επικοινώνησα μου είπαν ότι ότι είναι ανοιχτό αυτό δηλαδή μπορεί να καλέσουν και μετά τις 15 Οκτωβρίου.Κι ότι θα ξαναβγάλουν πίνακες με την κατάταξη και με τα ονόματά μας.Τις θέσεις όμως τί ζητείται και από ποιόν φορέα?Τις κρατάνε μυστικές?


Ναι, παιδιά, το ΦΕΚ ήταν σαφές. Η κατάταξη έχει να κάνει σε πολύ μεγάλο ποσοστό με τη σειρά προτίμησης που εμείς οι ίδιοι δηλώσαμε. Πρώτος στην εκάστοτε κατάταξη είναι αυτός που έχει τα περισσότερα μόρια απ' αυτούς όμως που έχουν δηλώσει τον συγκεκριμένο φορέα ως πρώτη επιλογή.
Mr Green, ζήτα το τηλέφωνο του γραφείου προσωπικού όταν παίρνεις στη γραμματεία του φορέα. Και μη λες για προκήρυξη. Ρώτα αν έχουν κάνει αίτημα για επικουρικό προσωπικό στην ειδικότητα που σε αφορά.


Δηλαδή, εάν σε μια θέση είμαστε 2 άτομα, εγώ έχω περισσότερα μόρια αλλά 2 σειρά προτίμησης και ο άλλος έχει λιγότερα μόρια από εμενα αλλά 1 σειρά προτίμησης ποιος μπαίνει εάν πάρουν για την συγκεκριμένη θέση 1 άτομο?? Αυτός με τα λιγότερα μόρια είναι λογικό?? Αστεία πράγματα


Αυτός που το έχει δηλώσει σαν πρώτη επιλογή θα μπει. Νομίζω όμως ότι κάτι τέτοιο ισχύει γενικότερα και στους διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ. Παίζει ρόλο η σειρά προτίμησης. Το προβληματικό του πράγματος είναι το ότι δεν ξέρουμε ποιοι φορείς ζητάνε τι και δηλώνουμε "στα τυφλά"... :roll:

argyro73
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Σεπ 11, 2018 2:44 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό argyro73 » Τετ Σεπ 12, 2018 2:20 pm

Άρα σε κάθε φορέα το "παιχνίδι" παίζεται ανάμεσα σε όσους τον έχουν δηλώσει ως 1η προτίμηση; Σε αυτή την περίπτωση προηγείται ο έχων περισσότερα μόρια; Και ποιο το νόημα της ύπαρξης έως και 5 επιλογών;

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τετ Σεπ 12, 2018 3:01 pm

argyro73 έγραψε:Άρα σε κάθε φορέα το "παιχνίδι" παίζεται ανάμεσα σε όσους τον έχουν δηλώσει ως 1η προτίμηση; Σε αυτή την περίπτωση προηγείται ο έχων περισσότερα μόρια; Και ποιο το νόημα της ύπαρξης έως και 5 επιλογών;


Μέχρι 6 επιλογές είχαμε δικαίωμα. Υπάρχουν δομές, όπως ο ΕΟΦ π.χ., που οι περισσότεροι υποψήφιοι τις έχουν δηλώσει προς το τέλος. 5-6 επιλογή. Σε κάποιες ειδικότητες δεν το έχει δηλώσει κανένας ως πρώτη επιλογή. Οπότε αν χρειαστεί θα πάνε στους επόμενους. Απ' αυτούς που το έχουν δηλώσει ως 2η επιλογή ποιος έχει τα περισσότερα μόρια, αν δεν υπάρχει πάνε σ' αυτούς που το έχουν δηλώσει ως 3η επιλογή κοκ.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τετ Σεπ 12, 2018 3:01 pm

argyro73 έγραψε:Άρα σε κάθε φορέα το "παιχνίδι" παίζεται ανάμεσα σε όσους τον έχουν δηλώσει ως 1η προτίμηση; Σε αυτή την περίπτωση προηγείται ο έχων περισσότερα μόρια; Και ποιο το νόημα της ύπαρξης έως και 5 επιλογών;

Ναί έτσι είναι....Υπάρχουν φορείς όμως που κανείς δεν τους έχει πρώτη επιλογή.Τότε πάμε σε 2η, 3η κ.λπ. Και αν τυχόν κάποιο φορέα τον έχει 1η, 2η επιλογή μόνο ένα άτομο πάει αυτός όσα μόρια και να έχει.....
Τελικά οι πληροφορίες μας λένε ότι περί τα τέλη Οκτωβρίου θα αναρτηθούν οι οριστικοί πίνακες και οι θέσεις που εγκρίθηκαν?

gelly
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Οκτ 18, 2017 1:05 am

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό gelly » Παρ Σεπ 14, 2018 11:05 am

Καλημέρα σε όλους!!!επικοινώνησα με την δυπε που έχω επιλέξει,και μου είπαν πως θα λάβουν τις θέσεις από το υπουργείο για να τοποθετήσουν επιτυχόντες και όχι από τους φορείς που δηλώσαμε!!!επίσης επικοινώνησα με έναν από τους φορείς που έχω δηλώσει και μου απάντησαν πως δεν έχουν ζητήσει την ειδικότητα μου.Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι πως τις θέσεις τις γνωρίζει ήδη το υπουργείο και ελπίζει πως θα αυξηθεί ο αριθμός των υπηρεσιών που θα ζητήσουν κόσμο!!!

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΠΛΗΝ ΙΑΤΡΩΝ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Παρ Σεπ 14, 2018 12:07 pm

gelly έγραψε:Καλημέρα σε όλους!!!επικοινώνησα με την δυπε που έχω επιλέξει,και μου είπαν πως θα λάβουν τις θέσεις από το υπουργείο για να τοποθετήσουν επιτυχόντες και όχι από τους φορείς που δηλώσαμε!!!επίσης επικοινώνησα με έναν από τους φορείς που έχω δηλώσει και μου απάντησαν πως δεν έχουν ζητήσει την ειδικότητα μου.Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι πως τις θέσεις τις γνωρίζει ήδη το υπουργείο και ελπίζει πως θα αυξηθεί ο αριθμός των υπηρεσιών που θα ζητήσουν κόσμο!!!


Δε θα λάβουν τις θέσεις από τους φορείς αλλά από το υπουργείο; Και πως θα γίνει η τοποθέτηση; Θα τοποθετηθεί αυτός που έχει τα περισσότερα μόρια γενικότερα ότι κι αν έχει δηλώσει; Τη διαδικασία γιατί δεν την ανακοίνωσαν από την αρχή, δεν καταλαβαίνω... Επίσης, ποιος ο λόγος να βγουν πεντακόσιοι διαφορετικοί πίνακες, για κάθε φορέα και άλλος σε κάθε ειδικότητα; Ας έβγαζαν έναν συγκεντρωτικό για κάθε ειδικότητα να τελειώνουμε. :roll:


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες