απορριψη για τυπικους

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
Afra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 9:10 pm

απορριψη για τυπικους

Δημοσίευσηαπό Afra » Τετ Ιούλ 11, 2018 10:33 pm

Παρακαλω μια απαντηση,απο οποιον γνωριζει.Στη 2Ε/2018 βγηκαν πινακες αποκλειομενων της αξιολογησης για τυπικους λογους,οπου συμπεριλαμβανομαι.Ως λογος απορριψης αναφερεται η μη προσκομιση αδειας ασκησης επαγγελματος μηχανικου(προσκομιση βεβαιωσης μελους Τεε).Οπου ειχα ρωτησει μου ειχαν πει οτι αδεια ασκησης επαγγελματος για μηχανικο ειναι η βεβαιωση εγγραφης και φυσικα παραμονης στο ΤΕΕ,την οποια και ειχα στειλει. Τι αλλο χρειαζοταν ?Τι μπορω να γραψω σε ενσταση,δεδομενου οτι ειχα βασιμες ελπιδες επιτυχιας?

Afra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 9:10 pm

Re: απορριψη για τυπικους

Δημοσίευσηαπό Afra » Πέμ Ιούλ 12, 2018 1:22 pm

Επανερχομαι στο ιδιο θεμα με διευκρινηση μηπως καποιος γνωριζει κατι. Οταν εκανα τα χαρτια στο ασεπ ,εκει που ζητουσε αδεια ασκησεως επαγγελματος και ζητουσε τον αρχικο παπυρο ,εγω με συμβουλη του ΤΕΕ ,εβαλα βεβαιωση αρχικης κτησεως αδειας και παραμονης ως μελους μεχρι σημερα. Το ασεπ μου βγαζει απορριπτικο για τυπικους λογους ,γιατι ηθελε αντιγραφο αρχικης αδειας.
Σκεφτομαι να κανω ενσταση αποστελλοντας και το αντιγραφο της αδειας .Θεωρειτε οτι θα κερδισω κατι?Ευχαριστω

eln3na
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2015 9:30 am

Re: απορριψη για τυπικους

Δημοσίευσηαπό eln3na » Πέμ Ιούλ 12, 2018 2:18 pm

Afra, είδα τον πίνακα αποκλειομένων για τον κωδικό θέσης 10001 και δεν έχει κάποιον με μόνο αυτή την αιτιολογία απόρριψης. Είναι ο σωστός πίνακας; Όλα τα υπόλοιπα στην αίτησή σου ήταν οκ;
Στέλνοντας νέα δικαιολογητικά δεν κερδίζεις κάτι, γιατί δεν λαμβάνονται υπόψιν.
Τώρα, αν σου είπαν από το ΤΕΕ ότι αυτή είναι η βεβαίωση, πρέπει να συμβουλευτείς δικηγόρο και να κάνεις ένσταση.
Καλή τύχη!

gb331984
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2018 6:30 pm

Re: απορριψη για τυπικους

Δημοσίευσηαπό gb331984 » Κυρ Ιούλ 15, 2018 9:35 pm

Δυστυχώς ζείς στην Ελλάδα.
Απλά θα σου κάνουν, το άσπρο μαύρο.

Afra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 9:10 pm

Re: απορριψη για τυπικους

Δημοσίευσηαπό Afra » Τετ Ιούλ 25, 2018 5:18 pm

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις και τα σχολια σας.Με βοηθησατε να παρω την σωστη ελπιζω αποφαση!

Kartik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 01, 2022 10:32 am

Re: απορριψη για τυπικους

Δημοσίευσηαπό Kartik » Σάβ Ιούλ 02, 2022 8:42 pm

Afra έγραψε:Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις και τα σχολια σας.Με βοηθησατε να παρω την σωστη ελπιζω αποφαση!


Υπάρχει κάποιος άλλος που έτυχε να είναι στην ίδια θέση? Ετυχε να αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα και είμαι στο ίδιο δίλημμα να κάνω ένσταση.
@Afra έκανες ένσταση τελικά?


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες