Μετάταξη ή διορισμός

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
jkk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Μάιος 21, 2018 10:20 pm

Μετάταξη ή διορισμός

Δημοσίευσηαπό jkk » Τετ Ιούλ 04, 2018 8:27 pm

Καλησπέρα στο φόρουμ.
Λοιπόν έχω την εξής απορία.Υπηρετουσα σε νοσοκομείο γειτονικού νομού από το νομό κατοικίας μου.
Πριν λίγο καιρό μετατάχθηκα στο νοσοκομείο του τόπου διαμονής μου (βγήκε ΦΕΚ, έγινε διαγραφή κλπ.) όπου και έχω αναλάβει υπηρεσία.Στο νοσοκομείο όμως του τόπου διαμονής μου πέτυχα και με την 7κ/2016(είχε δύο οργανικές θέσεις ΤΕ).Στο προηγούμενο νοσοκομείο όμως που υπηρετούσα ήμουν ο μοναδικός ΤΕ και υπάρχει θέμα στην άδεια λειτουργίας του τμήματος όπου υπηρετούσα.Μπορει ο υπεαρχης να ανακαλέσει την απόφαση μετάταξης μου?
Να αρνηθώ το διορισμό μου με την 7κ, ή να περιμένω??
Υπάρχει περίπτωση να γίνει ανάκληση της μετάταξης από την ΥΠΕ? Συγνώμη για το σεντόνι που έγραψα αλλά πραγματικά είμαι πολύ μπερδεμένος.Ευχαριστω προκαταβολικά.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: Μετάταξη ή διορισμός

Δημοσίευσηαπό theod75 » Πέμ Ιούλ 12, 2018 1:05 pm

jkk έγραψε:Καλησπέρα στο φόρουμ.
Λοιπόν έχω την εξής απορία.Υπηρετουσα σε νοσοκομείο γειτονικού νομού από το νομό κατοικίας μου.
Πριν λίγο καιρό μετατάχθηκα στο νοσοκομείο του τόπου διαμονής μου (βγήκε ΦΕΚ, έγινε διαγραφή κλπ.) όπου και έχω αναλάβει υπηρεσία.Στο νοσοκομείο όμως του τόπου διαμονής μου πέτυχα και με την 7κ/2016(είχε δύο οργανικές θέσεις ΤΕ).Στο προηγούμενο νοσοκομείο όμως που υπηρετούσα ήμουν ο μοναδικός ΤΕ και υπάρχει θέμα στην άδεια λειτουργίας του τμήματος όπου υπηρετούσα.Μπορει ο υπεαρχης να ανακαλέσει την απόφαση μετάταξης μου?
Να αρνηθώ το διορισμό μου με την 7κ, ή να περιμένω??
Υπάρχει περίπτωση να γίνει ανάκληση της μετάταξης από την ΥΠΕ? Συγνώμη για το σεντόνι που έγραψα αλλά πραγματικά είμαι πολύ μπερδεμένος.Ευχαριστω προκαταβολικά.

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ.ΕΞΑΝΤΛΗΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ.ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΦΕΚ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΑΚΛΗΘΕΙ Η ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΟΥ


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες