Προκήρυξη 6Κ/2018 και απολυτήριο λυκείου

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
Spiros131
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: Προκήρυξη 6Κ/2018 και απολυτήριο λυκείου

Δημοσίευσηαπό Spiros131 » Κυρ Ιούλ 15, 2018 5:56 am

Από κερκυρα είμαι. ..και κάτι άλλο. ..ειμαι 31 και 11 μηνών. ..Δηλαδή 32 τον Αύγουστο. ..Αν τα αποτελεσματα βγουν πιο αργά κινδυνεύω να βγω εκτός λόγο ηλικίας?

ersilyk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Κυρ Ιούλ 15, 2018 9:37 am

Panos1 έγραψε:Δηλαδή ο έχον εντοπιότητα έχει απλά ένα προβάδισμα σε σχέση με τους συνυποψηφίους που έχουν τον ίδιο τίτλο(κατηγορία)?

Ακριβως, οπως το λες ειναι.. Δεν ειναι απλο, διοτι προηγειται εναντι ολων των συνυποψηφίων του που εχουν τον ιδιο βασικο τιτλο ακομη κι αν αυτοι συγκεντρωτικα εχουν πολύ περισσότερα μορια απ αυτον :) φυσικα μονο για τη θεση με εντοπιοτητα

ersilyk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Κυρ Ιούλ 15, 2018 9:43 am

Spiros131 έγραψε:Από κερκυρα είμαι. ..και κάτι άλλο. ..ειμαι 31 και 11 μηνών. ..Δηλαδή 32 τον Αύγουστο. ..Αν τα αποτελεσματα βγουν πιο αργά κινδυνεύω να βγω εκτός λόγο ηλικίας?

Νομιζω πως δεν πρεπει να ξεπερνας το οριο ηλικιας μεχρι τη ληξη προθεσμιας υποβολης των αιτήσεων.. Θεωρω πως δεν εχεις προβλημα.. Στην προκηρυξη νομιζω αυτο λεει, λέει πουθενα οτι το οριο ηλικιας πρεπει να ισχυει και να εξεταζεται κατα το χρονο διορισμου? Νομιζω πως οχι, καλο θα ηταν να ρωτησεισ κ ασεπ ομως για επιβεβαίωση

dionisis1925
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Κυρ Ιούλ 15, 2018 11:18 am

Spiros131 έγραψε:Από κερκυρα είμαι. ..και κάτι άλλο. ..ειμαι 31 και 11 μηνών. ..Δηλαδή 32 τον Αύγουστο. ..Αν τα αποτελεσματα βγουν πιο αργά κινδυνεύω να βγω εκτός λόγο ηλικίας?

Από την στιγμή που έχεις υποβάλλει την αίτηση..δεν υπάρχει πρόβλημα.

Panos1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Panos1 » Κυρ Ιούλ 15, 2018 12:25 pm

Όχι Σπύρο αυτό το ξέρω σίγουρα και από τα άλλα σώματα ασφαλείας. Η ημερομηνία που εκδίδεται η προκήρυξη είναι αυτή που αντιστοιχεί στην ηλικία σου.

Steven922
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Steven922 » Πέμ Ιούλ 19, 2018 8:08 pm

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για την προκήρυξη 6Κ έκανα αίτηση Δε φυλάξεις Πήγα σε ιεκ Για ταχύρυθμα 105 Ώρες μετά έδωσα κεμεα Και πήρα την άδεια εργασίας σεκιούριτι Επέλεξα τον κωδικό 403 Έκανα σωστά ?? Γιατί στο 401 έλεγε σχολή ΙΕΚ Και πιστεύω δεν ήταν για μένα .. Ελπίζω να έκανα καλά .. Έχω προϋπηρεσία δύο χρόνια και χαρτί ψυκτικού Το οποίο προσκόμισα .. ακουω αμ εκανα Βλακεία !!!

Steven922
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Steven922 » Παρ Ιούλ 20, 2018 4:09 am

[quote="Steven922"]Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για την προκήρυξη 6Κ έκανα αίτηση Δε φυλάξεις Πήγα σε ιεκ Για ταχύρυθμα 105 Ώρες μετά έδωσα κεμεα Και πήρα την άδεια εργασίας σεκιούριτι Επέλεξα τον κωδικό 403 Έκανα σωστά ?? Γιατί στο 401 έλεγε σχολή ΙΕΚ Και πιστεύω δεν ήταν για μένα .. Ελπίζω να έκανα καλά .. Έχω προϋπηρεσία δύο χρόνια και χαρτί ψυκτικού πτυχιο επαλ Το οποίο προσκόμισα ..κ εχω υπιρετισει στα Ο.Υ.Κ ακουω αμα εκανα Βλακεία Κ ΑΝ ΕΧΩ πιθανοτιτες;;

Steven922
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Steven922 » Παρ Ιούλ 20, 2018 4:38 am

evi44 έγραψε:
pelinaa έγραψε:Καλημέρα σε όλους.

Για την προκήρυξη 6κ/2018 που είναι για σωφρονιστικούς εμείς με απολυτήριο λυκείου έχουμε καμία ελπίδα ρε παιδιά?? Ειδικά για τις γυναικείες θέσεις που είναι και λίγες.

Αρκετα χλωμο φαινεται εως καταχλωμο, αλλα κανεις δεν μπορει 100% να σου το προεξοφλησει, δεδομενου οτι παρολο που τουλαχιστον ιεκ φυλακων μουσειων εχουν πολλοι, ισως δε δειξουν τοση ζητηση για τις συγκεκριμενες θεσεις για μια σειρα απο λογους.. Οσον αφορα στην πρωτη επικουρια δεν μπορουμε να γνωρίζουμε απολυτα ποσοι ειναι κατοχοι της ζητουμενης πιστοποιησης.. Τωρα αν εχεις δυνατο απολυτηριο, δευτερο αποδεκτο τιτλο γλωσσες ισως αξίζει ν κανεις την αιτηση για να μη λες οτι δεν επαιξες με τις πιθανοτητες.. Αλλωστε τιθεται κι ενα καθοριστικής σημασιας κριτηριο απρόβλεπτο οπως εχει αποδειξει η τακτική ασεπ.. Θα εξειδικευσουν πολυ τη συναφεια της εμπειριας ως προς τη φυλαξη η θα αποδεχτουν και εμπειρια πχ υπαλληλου γραφειου? Διοτι εγω τουλαχιστον γνωριζω αρκετα ατομα που αν κ με απολυτηριο λυκειου χωρις ιεκ, εχουν δουλεψει σε μουσεια ως φυλακες με ιδοχ.. Αν λοιπον πιασουν την δικη τους εμπειρία εκει ως συναφη και δε μετρησουν καθολου τη δικια σου που ενδεχομένως δεν εχει σχεση με φυλαξη, αλλαζουν κατα πολυ οι συσχετισμοι και μπαινεις χαμηλα στον πινακα εφοσον δε συγκεντρωνεις καθολου μορια στην εμπειρια

Καλησπέρα φιλαρακι επειδη βλεπω οτ γνωριζεις θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για την προκήρυξη 6Κ έκανα αίτηση Δε φυλάξεις Πήγα σε ιεκ Για ταχύρυθμα 105 Ώρες μετά έδωσα κεμεα Και πήρα την άδεια εργασίας σεκιούριτι Επέλεξα τον κωδικό 403 Έκανα σωστά ?? Γιατί στο 401 έλεγε σχολή ΙΕΚ Και πιστεύω δεν ήταν για μένα .. Ελπίζω να έκανα καλά .. Έχω προϋπηρεσία δύο χρόνια ως Προσωπικό ασφαλείας,,και χαρτί ψυκτικού ΠΤΥΧΙΟ ΕΠΑΛ ΔΗΛ Το οποίο προσκόμισα επισης εχω υπιρετιση στα Ο.Υ.Κ..ακουω αν εκανα βλακεια! αν οχι εχω πιθανοτητες;;

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό evi44 » Παρ Ιούλ 20, 2018 9:49 pm

Steven922 έγραψε:
evi44 έγραψε:
pelinaa έγραψε:Καλημέρα σε όλους.

Για την προκήρυξη 6κ/2018 που είναι για σωφρονιστικούς εμείς με απολυτήριο λυκείου έχουμε καμία ελπίδα ρε παιδιά?? Ειδικά για τις γυναικείες θέσεις που είναι και λίγες.

Αρκετα χλωμο φαινεται εως καταχλωμο, αλλα κανεις δεν μπορει 100% να σου το προεξοφλησει, δεδομενου οτι παρολο που τουλαχιστον ιεκ φυλακων μουσειων εχουν πολλοι, ισως δε δειξουν τοση ζητηση για τις συγκεκριμενες θεσεις για μια σειρα απο λογους.. Οσον αφορα στην πρωτη επικουρια δεν μπορουμε να γνωρίζουμε απολυτα ποσοι ειναι κατοχοι της ζητουμενης πιστοποιησης.. Τωρα αν εχεις δυνατο απολυτηριο, δευτερο αποδεκτο τιτλο γλωσσες ισως αξίζει ν κανεις την αιτηση για να μη λες οτι δεν επαιξες με τις πιθανοτητες.. Αλλωστε τιθεται κι ενα καθοριστικής σημασιας κριτηριο απρόβλεπτο οπως εχει αποδειξει η τακτική ασεπ.. Θα εξειδικευσουν πολυ τη συναφεια της εμπειριας ως προς τη φυλαξη η θα αποδεχτουν και εμπειρια πχ υπαλληλου γραφειου? Διοτι εγω τουλαχιστον γνωριζω αρκετα ατομα που αν κ με απολυτηριο λυκειου χωρις ιεκ, εχουν δουλεψει σε μουσεια ως φυλακες με ιδοχ.. Αν λοιπον πιασουν την δικη τους εμπειρία εκει ως συναφη και δε μετρησουν καθολου τη δικια σου που ενδεχομένως δεν εχει σχεση με φυλαξη, αλλαζουν κατα πολυ οι συσχετισμοι και μπαινεις χαμηλα στον πινακα εφοσον δε συγκεντρωνεις καθολου μορια στην εμπειρια

Καλησπέρα φιλαρακι επειδη βλεπω οτ γνωριζεις θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για την προκήρυξη 6Κ έκανα αίτηση Δε φυλάξεις Πήγα σε ιεκ Για ταχύρυθμα 105 Ώρες μετά έδωσα κεμεα Και πήρα την άδεια εργασίας σεκιούριτι Επέλεξα τον κωδικό 403 Έκανα σωστά ?? Γιατί στο 401 έλεγε σχολή ΙΕΚ Και πιστεύω δεν ήταν για μένα .. Ελπίζω να έκανα καλά .. Έχω προϋπηρεσία δύο χρόνια ως Προσωπικό ασφαλείας,,και χαρτί ψυκτικού ΠΤΥΧΙΟ ΕΠΑΛ ΔΗΛ Το οποίο προσκόμισα επισης εχω υπιρετιση στα Ο.Υ.Κ..ακουω αν εκανα βλακεια! αν οχι εχω πιθανοτητες;;

Έτσι οπως τα λες και μενα μου φαινεται οτι δεν μπορεις να ενταχθεις στους κυριους πινακες...Αν δηλαδη το χαρτι απο τα ταχυρρυθμο δεν ειναι ισοτιμο με ιεκ της αντιστοιχης ειδικοτητας με την αναλογη πιστοποιηση εοππεπ ή από καποια τεχνικη σχολη αντιστοιχη με το ιεκ που να εξασφαλιζει διπλωμα σχετικό ισοτιμο, καλα δηλωσες β επικουρια 403 οπου φανταζομαι σαν βασικο αποδεκτο τιτλο δηλωσες το επαλ με πτυχιο ψυκτικου..Αν ναι, πολυ σωστά το δήλωσες και με την διετη εμπειρια στη φυλαξη, και με ενδεχομενως υψηλο βαθμο πτυχιου αν παει στους β επικουρικους πινακες εχεις καποιες ελπιδες...good luck

Steven922
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Steven922 » Παρ Ιούλ 20, 2018 10:44 pm

Αφού το επέλεξα σωστά 403 πάλι καλά! Το επαγγελματικό λύκειο το πτυχίο το έβγαλα 17.5 Και έχω δύο χρόνια προϋπηρεσία στο σεκιούριτι ως εποπτης Που αυτό δεν έχει σημασία... Και επίσης δήλωσα ότι ήμουνα στις ειδικές δυνάμεις .. Που αυτό δεν ξέρω αν παίρνει μέρος .. Παρόλα αυτά σ’ ευχαριστώ !!

Steven922
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Steven922 » Σάβ Ιούλ 21, 2018 12:42 am

Να κάνω μία ανακεφαλαίωση. Γράφτηκα σε ΙΕΚ έκανα 105 ωρες Μάθημα διαδικτυακό μετά έδωσα εξετάσεις στο ΙΕΚ της Ηλιούπολης και πήρα την πιστοποίηση από τον εοππεπ. Και από την αστυνομία πήρα την άδεια σεκιούριτι Που αναγράφει το χαρτί προσωπικό ιδιωτικής ασφαλείας Μήπως επειδή Το πήρα το χαρτί από τον ΕΟΠπέπ Έπρεπε να δηλώσω 401 ;;

Steven922
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Steven922 » Σάβ Ιούλ 21, 2018 6:47 am

sorry που γινομαι κουραστικος... αλλα δν εχω ξανα κανει κ Αίτηση κ ητν κ λιγο μπερδεμενα η αλιθεια.. :x

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό evi44 » Σάβ Ιούλ 21, 2018 6:34 pm

Steven922 έγραψε:Να κάνω μία ανακεφαλαίωση. Γράφτηκα σε ΙΕΚ έκανα 105 ωρες Μάθημα διαδικτυακό μετά έδωσα εξετάσεις στο ΙΕΚ της Ηλιούπολης και πήρα την πιστοποίηση από τον εοππεπ. Και από την αστυνομία πήρα την άδεια σεκιούριτι Που αναγράφει το χαρτί προσωπικό ιδιωτικής ασφαλείας Μήπως επειδή Το πήρα το χαρτί από τον ΕΟΠπέπ Έπρεπε να δηλώσω 401 ;;

Α δεν τα λες ολα ολοκληρωμενα απ την αρχη

:) αν η βεβαιωση πιστοποιησης ειναι οντως απο εοππεπ και αναγραφει "στελεχος υπηρεσιων ασφαλειας" ή "στελεχος ασφαλειας προσωπων κ υποδομων" ησουνα για 401,τωρα δυστυχώς θα πας β επικουρια, οπου ομως πιστεύω θα μετρησουν την εμπειρία σεκιουριτι ως συναφη.. Αλλα θα μπορουσες να ησουν στους κυριους αν εχεις την πιστοποίηση παντως λογω φύσεως των θέσεων παντα υπαρχει ελπιδα, θα δειξει :wink:

dionisis1925
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Σάβ Ιούλ 21, 2018 10:32 pm

Steven922 έγραψε:Να κάνω μία ανακεφαλαίωση. Γράφτηκα σε ΙΕΚ έκανα 105 ωρες Μάθημα διαδικτυακό μετά έδωσα εξετάσεις στο ΙΕΚ της Ηλιούπολης και πήρα την πιστοποίηση από τον εοππεπ. Και από την αστυνομία πήρα την άδεια σεκιούριτι Που αναγράφει το χαρτί προσωπικό ιδιωτικής ασφαλείας Μήπως επειδή Το πήρα το χαρτί από τον ΕΟΠπέπ Έπρεπε να δηλώσω 401 ;;

Όχι μεγάλε δεν πιάνουν οι 105 ώρες για πτυχίο επιπέδου 5 για να ήσουνα στην κατηγορία 401.

Steven922
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Steven922 » Κυρ Ιούλ 22, 2018 2:19 am

Ότι έγινε τωρα 8) Είναι μια δύσκολη δουλειά που Μερικούς και να τους Καλή σου δεν θα πάνε.. Άλλη θα κοπούν στα Αθλήματα, βαζω και τν εαυτο νου μεσα... Άρα και Α επικούρεια και Β επικούρεια πιστεύω ότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες Γνώμη μου !!

Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης