Εγγαμο τέκνο αμεα

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
katerinapap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Εγγαμο τέκνο αμεα

Δημοσίευσηαπό katerinapap » Πέμ Απρ 12, 2018 6:57 pm

Ειμαι τεκνο ατομου με αναπηρια πάνω απο 67%. Ειμαι 33 και εγγαμη. Μου ειπαν οτι μπορω να κανω χρηση αυτου του δικαιώματος για τον ασεπ. Ξερει κανεις αν ισχύει; απο ρπικοινωνια στον ασεπ δεν εχω παρει απαντηση

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Re: Εγγαμο τέκνο αμεα

Δημοσίευσηαπό niki258 » Πέμ Απρ 12, 2018 10:02 pm

katerinapap έγραψε:Ειμαι τεκνο ατομου με αναπηρια πάνω απο 67%. Ειμαι 33 και εγγαμη. Μου ειπαν οτι μπορω να κανω χρηση αυτου του δικαιώματος για τον ασεπ. Ξερει κανεις αν ισχύει; απο ρπικοινωνια στον ασεπ δεν εχω παρει απαντηση

Δεν υπάρχει κάποιο κώλυμα, ο Νόμος δε διακρίνει και άρα δεν περιορίζει το δικαίωμα στα άγαμα τέκνα των ατόμων με αναπηρία. Προσοχή μόνο στο να προσκομίσετε πιστοποιητικά οικογενειακής κατάστασης και από τη δική σας οικογένεια και από την πατρική.Το ιδιο ισχύει για τις υπευθυνες δηλώσεις παραίτησης από το δικαίωμα για διορισμό.

katerinapap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: Εγγαμο τέκνο αμεα

Δημοσίευσηαπό katerinapap » Τετ Απρ 18, 2018 6:20 pm

ευχαριστώ. Επιτέλους βρήκα και το σχετικό ΦΕΚ από τη πανελλήνια ένωση ΑΜΕΑ που λέει ακριβώς το ίδιο.
Βέβαια για τις δηλώσεις είναι αδύνατο να τους βρω επομένως θα κάνω την υπεύθυνη δήλωση εγώ (την Εναλλακτική περίπτωση που γράφει στο ΦΕΚ της προκήρυξης. )

Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: xriraf και 2 επισκέπτες