ένσταση κατά προσωρινών αποτελεσμάτων ασεπ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
siordanid
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: ένσταση κατά προσωρινών αποτελεσμάτων ασεπ

Δημοσίευσηαπό siordanid » Σάβ Απρ 07, 2018 8:46 pm

Καλησπέρα.Στο διαγωνισμό 3κ2018 ΥΕ δήλωσα εναν κωδικο θεσης με εντοπιοτητα 6.Στα προσωρινά αποτελέσματα που εκδόθηκαν δεν είμαι στους διοριστεους αλλά μετά απο ερωτηση που εκανα στον Δήμο 2 από τους υποψήφιους ενω δηλωσαν εντοπιότητα δεν εχουν πάρει την βεβαίωση μόνιμης κατοικίας απο τον Δημο.Να κάνω ενσταση?Εχω πιθανότητα να δικαιωθω?

Olga1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Olga1980 » Δευ Απρ 09, 2018 11:06 am

Καλημερα κ Χριστος Ανεστη.
Ερωτηση:
Οταν σε μια προκηρυξη γινονται παρα πολλες ενστασεις.Ειναι δυνατον να ακυρωθει η προκηρυξη;
Υπαρχει νομος που να το λεει;
Αν ναι θα ηθελα ν τον διαβασω.
Σας ευχαριστω!

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Δευ Απρ 09, 2018 8:57 pm

Χρόνια πολλά. Στην ένσταση οταν κινούμαστε κατα συνυποψηφιων υπάρχει κίνδυνος να μειωθουν και τα δικά μας μορια;;;;

theod75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό theod75 » Δευ Απρ 09, 2018 10:11 pm

Olga1980 έγραψε:Καλημερα κ Χριστος Ανεστη.
Ερωτηση:
Οταν σε μια προκηρυξη γινονται παρα πολλες ενστασεις.Ειναι δυνατον να ακυρωθει η προκηρυξη;
Υπαρχει νομος που να το λεει;
Αν ναι θα ηθελα ν τον διαβασω.
Σας ευχαριστω!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟΣ ΝΟΜΟΣ

siordanid
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό siordanid » Τρί Απρ 10, 2018 12:07 am

Καλησπέρα.Στο διαγωνισμό 3κ2018 ΥΕ δήλωσα εναν κωδικο θεσης με εντοπιοτητα 6.Στα προσωρινά αποτελέσματα που εκδόθηκαν δεν είμαι στους διοριστεους αλλά μετά απο ερωτηση που εκανα στον Δήμο 2 από τους υποψήφιους ενω δηλωσαν εντοπιότητα δεν εχουν πάρει την βεβαίωση μόνιμης κατοικίας απο τον Δημο.Να κάνω ενσταση?Εχω πιθανότητα να δικαιωθω?Προηγουμε εναντι των αλλων?

xana
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό xana » Τρί Απρ 10, 2018 1:35 am

dhmosio85 έγραψε:Χρόνια πολλά. Στην ένσταση οταν κινούμαστε κατα συνυποψηφιων υπάρχει κίνδυνος να μειωθουν και τα δικά μας μορια;;;;

Τα πάντα μπορούν να συμβούν. Αν στην ένσταση επικαλείσαι ότι κάτι πχ είναι μη συναφές κι αυτό που είπες γίνει αποδεκτό, αν τυχόν το δικό σου είναι λιγότερο συναφές από αυτό για το οποίο έκανες ένσταση (κατά την κρίση τους πάντα), τότε θα μειωθούν και τα δικά σου μόρια. Δε σημαίνει ότι επειδή εσύ έκανες ένσταση κι ο άλλος όχι, ότι εσύ είσαι στο απυρόβλητο και δεν κινδυνεύεις...

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό evi44 » Τρί Απρ 10, 2018 10:33 am

siordanid έγραψε:Καλησπέρα.Στο διαγωνισμό 3κ2018 ΥΕ δήλωσα εναν κωδικο θεσης με εντοπιοτητα 6.Στα προσωρινά αποτελέσματα που εκδόθηκαν δεν είμαι στους διοριστεους αλλά μετά απο ερωτηση που εκανα στον Δήμο 2 από τους υποψήφιους ενω δηλωσαν εντοπιότητα δεν εχουν πάρει την βεβαίωση μόνιμης κατοικίας απο τον Δημο.Να κάνω ενσταση?Εχω πιθανότητα να δικαιωθω?Προηγουμε εναντι των αλλων?

Προηγεισαι ολων αυτων που δεν αποδεικνύουν την απαιτούμενη εντοπιότητα ανεξαρτητως μοριων... Αν οι 2 αυτοι υποψηφιοι ειναι διοριστεοι κι εσυ εισαι κοντα τους αν ήμουν στη θέση σου θα εκανα... Και γενικα αν εισαι απ τους πρωτους επιλαχοντες μπορείς να κανεις
Κανονικα βεβαια ο ασεπ αν αυτοι οι δυο ειναι διοριστεοι ή ψηλα στον πινακα θα εξετασει εν ευθετω χρονω τα μορια τους για την έκδοση των οριστικων... Διαφορετικα αν ο ελεγχος για τους διοριστέους δε φτασει σ αυτους, η μονη δυνατότητα να ελεγχθουν ειναι αν υποβληθει απο καποιον πιο κατω απ αυτους ενσταση

daniela14
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό daniela14 » Τρί Απρ 10, 2018 3:30 pm

Καλησπέρα και από εμένα, έκανα αίτηση στην 3κ/2018 ΔΕ και στα αποτελέσματα συγκεντρώνω 1845 μόρια. Η απορία μου είναι η εξής:αναφέρει στις θέσεις γενικές θέσεις με εμπειρία και γενικές θέσεις χωρίς εμπειρία που εκεί συγκεντρώνω 1425. Η απορία μου είναι στο θέμα της εμπειρίας, υπάρχουν δηλ διοριστέοι δύο κατηγοριών στην κατηγορία ΔΕ. με εμπειρία και χωρίς???????????? Το θέμα είναι πως στην εμπειρία έχω προϋπηρεσία στο Πανεπιστήμιο σαν συμβασιούχος γραμματέας (που είναι και η θέση για την οποία υπέβαλα την αίτηση) 7 χρόνια συν 4 γλώσσες 2 επίπεδο πολύ καλή γνώση και δύο επίπεδο καλή. με έχει στους επιλαχόντες. Υπέβαλα ένσταση και ζήτησα να προσμετρηθούν ξανά τα μόρια που συγκεντρώνω. Επίσης ξέχασα να αναφέρω πως έβαλα σαν 2ο τίτλο σπουδών το πτυχίο του ΤΕΙ που είναι ειδικότητας Χρηματ/κων εφαρμογών. Έχω καμιά ελπίδα?? Την ένσταση μου την έκανε δικηγόρος για να είναι όσο το δυνατόν σωστότερη...

theod75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό theod75 » Τρί Απρ 10, 2018 4:44 pm

daniela14 έγραψε:Καλησπέρα και από εμένα, έκανα αίτηση στην 3κ/2018 ΔΕ και στα αποτελέσματα συγκεντρώνω 1845 μόρια. Η απορία μου είναι η εξής:αναφέρει στις θέσεις γενικές θέσεις με εμπειρία και γενικές θέσεις χωρίς εμπειρία που εκεί συγκεντρώνω 1425. Η απορία μου είναι στο θέμα της εμπειρίας, υπάρχουν δηλ διοριστέοι δύο κατηγοριών στην κατηγορία ΔΕ. με εμπειρία και χωρίς???????????? Το θέμα είναι πως στην εμπειρία έχω προϋπηρεσία στο Πανεπιστήμιο σαν συμβασιούχος γραμματέας (που είναι και η θέση για την οποία υπέβαλα την αίτηση) 7 χρόνια συν 4 γλώσσες 2 επίπεδο πολύ καλή γνώση και δύο επίπεδο καλή. με έχει στους επιλαχόντες. Υπέβαλα ένσταση και ζήτησα να προσμετρηθούν ξανά τα μόρια που συγκεντρώνω. Επίσης ξέχασα να αναφέρω πως έβαλα σαν 2ο τίτλο σπουδών το πτυχίο του ΤΕΙ που είναι ειδικότητας Χρηματ/κων εφαρμογών. Έχω καμιά ελπίδα?? Την ένσταση μου την έκανε δικηγόρος για να είναι όσο το δυνατόν σωστότερη...

δεν πιανετε το πτυχιο τει ως 2 τιτλο σπουδων επρεπε να στο πει ο δικηγορος .πιανετε μονο αν ειναι στην ιδια κατηγορια

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό niki258 » Τρί Απρ 10, 2018 6:00 pm

daniela14 έγραψε:Καλησπέρα και από εμένα, έκανα αίτηση στην 3κ/2018 ΔΕ και στα αποτελέσματα συγκεντρώνω 1845 μόρια. Η απορία μου είναι η εξής:αναφέρει στις θέσεις γενικές θέσεις με εμπειρία και γενικές θέσεις χωρίς εμπειρία που εκεί συγκεντρώνω 1425. Η απορία μου είναι στο θέμα της εμπειρίας, υπάρχουν δηλ διοριστέοι δύο κατηγοριών στην κατηγορία ΔΕ. με εμπειρία και χωρίς???????????? Το θέμα είναι πως στην εμπειρία έχω προϋπηρεσία στο Πανεπιστήμιο σαν συμβασιούχος γραμματέας (που είναι και η θέση για την οποία υπέβαλα την αίτηση) 7 χρόνια συν 4 γλώσσες 2 επίπεδο πολύ καλή γνώση και δύο επίπεδο καλή. με έχει στους επιλαχόντες. Υπέβαλα ένσταση και ζήτησα να προσμετρηθούν ξανά τα μόρια που συγκεντρώνω. Επίσης ξέχασα να αναφέρω πως έβαλα σαν 2ο τίτλο σπουδών το πτυχίο του ΤΕΙ που είναι ειδικότητας Χρηματ/κων εφαρμογών. Έχω καμιά ελπίδα?? Την ένσταση μου την έκανε δικηγόρος για να είναι όσο το δυνατόν σωστότερη...

Το πτυχίο από ΤΕΙ ή ΑΕΙ δε μοριοδοτείται ως δεύτερος τίτλος στη ΔΕ κατηγορία γιατί είναι διαφορετικής εκπαιδευτικής βαθμίδας από το βασικό τίτλο.Οι θέσεις είναι με εμπειρία και χωρίς..στις χωρις εμπειρία θεσεις προσμετρώνται μορια απο τυπικα προσοντα και οχι απο προϋπηρεσία.Κατ'εξαιρεση σε αυτη την Προκηρυξη προβλέφθηκε η προσμετρηση ειδικης εμπειριας και στις χωρις εμπειρια θεσεις.Το ζητημα που επικαλειστε με την ενσταση σας ποιο ειναι;

alexmelina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό alexmelina » Τρί Απρ 10, 2018 9:26 pm

Καλησπέρα και Χρονια πολλα!!!
Θα ήθελα την βοήθεια σας αν γνωρίζει κάποιος. Στην προκήρυξη 3Κ εχω επιλέξει μόνο μια θέση ωστοσο κάνοντας αναζήτησή στα αποτελέσματα
εχω διπλή βαθμολογία. Στη μια μετράνε τους γενικούς μήνες εργασιακής εμπορίας ενώ στην άλλη Οχι . Χρειαζεται να κανω ένσταση η υπάρχει κάποιος λόγος; Επίσης να επιβεβαιώσω αν για την θέση που ενδιαφέρομαι εχει επιλέγει και κάποιος που ειναι πολύτεκνος καθώς ειχε σχετικά αρκετές θέσεις ,αλλά εχει λιγότερα μόρια απο μενα μπορώ μα κανω ένσταση η ο καθένας υποψήφιος αναλογεί και στην θέση που ζητάει ο καθε Δήμος;

siordanid
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό siordanid » Τετ Απρ 11, 2018 12:14 am

Πως κάνουμε ένσταση?

antpat79
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό antpat79 » Τετ Απρ 11, 2018 9:44 am

Καλημέρα παιδιά,

έχω μια απορία...γίνεται να κάνει κανείς ένσταση αφού βγουν οι οριστικοί πίνακες;
π.χ. Αν έχω διοριστεί και με απορρίψουν στους οριστικούς πίνακες, μπορώ να κάνω ένσταση γι' αυτό;

Ευχαριστώ πολύ.

siordanid
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό siordanid » Τετ Απρ 11, 2018 10:35 am

Καλημέρα Εχω αποστείλει την ενσταση μεσω email.Πως μπορω να ξερω οτι οντως η ενσταση μου παρεληφθη απο τον ΑΣΕΠ?θα μου στειλουν απαντητικο email?

italos77
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό italos77 » Τετ Απρ 11, 2018 3:26 pm

Στην κατάταξη φαντάζομαι ότι αυτά είναι τα μόριά σου σωστά? Δεν έγινε κανένας έλεγχος οπότε ουσιαστικά εσύ έκανες τη δήλωση των μορίων σου. Προφανώς αν πας σε θέση διοριστέου στα οριστικά θα σου αφαιρέσουν 150 μόρια του 2ου τίτλου γιατί είναι άλλης βαθμίδας. Αυτο λογικά θα γίνει και πιο γρήγορα μάλιστα πιστεύω κατα την ένσταση θα στα αφαιρέσουν (αν όλα τα υπόλοιπα είναι σωστά καθώς απο ότι καταλαβαίνω είσαι άπειρη σχετικά με διαδικασίες ΑΣΕΠ).
Αυτό που με κάνει να απορώ είναι ο δικηγόρος που φαντάζομαι πληρώθηκε για να κάνει την ένσταση, σε ποιο σκεπτικό στηρίχθηκε!!

Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες