3Κ/2018 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΡΧΑΡΙΩΝ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: 3Κ/2018 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΡΧΑΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό theod75 » Δευ Απρ 02, 2018 7:56 pm

ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΝ ΘΕΣ ΠΑΣ ΕΣΥ ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ.ΜΕ ΤΑ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙΣ Η ΝΑ ΑΡΝΗΘΕΙΣ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: 3Κ/2018 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΡΧΑΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό evi44 » Δευ Απρ 02, 2018 9:30 pm

pkout έγραψε:παιδια ξερει κανεις πως κανουμε ενσταση στην 3κ/2018 μεσω ε-μαιλ? στελνουμε ενα απλο ε-μαιλ γραφωντας γιατι κανουμε ενσταση και στελνουμε συννημενο και το παραβολο? η θελει και υπευθυνη δηλωση?


απ οτι λεει στο σαιτ δε χρειαζεται υπ. δηλωση..

"Δεκτή επίσης γίνεται και η υποβολή ένστασης μέσω τηλεομοιοτυπίας (fax) (210-6400241, 210-6400686) ή μέσω
ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail) (prosl.enstasi@asep.gr).
Στην ένσταση επισυνάπτεται και παράβολο είκοσι ευρώ (20€), άλλως η ένσταση δεν εξετάζεται. Ο ενδιαφε-
ρόμενος υποβάλει το παράβολο το οποίο έχει προμηθευτεί είτε ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής ηλεκτρονικού
παραβόλου (e-Παράβολο) επιλέγοντας Φορέας Δημοσίου Ανώτατο Συμβούλιο Επιλογής Προσωπικού
(ΑΣΕΠ) από τον διαδικτυακό τόπο της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων (www.gsis.gr) είτε από
Δημόσιο Ταμείο. Ο υποψήφιος πρέπει να αναγράψει τον αριθμό του παραβόλου στην ένσταση και να καταβάλει το αντίτιμο του ηλεκτρονικού παραβόλου μέχρι τη λήξη προθεσμίας υποβολής των ενστάσεων. Σε περίπτωση που η υποβληθείσα ένσταση γίνει δεκτή, το καταβληθέν ποσό επιστρέφεται στον ενιστάμενο."

Προσοχή να τσεκαρεις οτι οντως πληρωθηκε το παραβολο αν το κανεις με καρτα ηλεκτρονικα,να αναγραψεις το σωστο αριθμο παραβολου κι αν επισυναψεις σκαναρισμενη και τη συνναλαγη την ωρα της πληρωμης ή την αποδειξη απο την εφορια αναλογα απο πού το προμηθευτηκες για περισσοτερη σιγουρια,πιστευω εισαι κομπλε..

pkout
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 9:30 am

Re: 3Κ/2018 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΡΧΑΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό pkout » Τρί Απρ 03, 2018 8:29 am

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εμένα μου βάλανε λιγότερα μόρια στην εργασιακή εμπειρία και απορώ πως έγινε αυτό αφού δεν έχουν τσεκαρει τους φακέλους και βγάζει τον συστημα ότι έχει δηλώσει ο κάθε υποψήφιος. η σκέψη μου είναι λάθος;

Ioanna222
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 171
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 27, 2018 10:38 am

Re: 3Κ/2018 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΡΧΑΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό Ioanna222 » Τρί Απρ 03, 2018 12:28 pm

pkout έγραψε:Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εμένα μου βάλανε λιγότερα μόρια στην εργασιακή εμπειρία και απορώ πως έγινε αυτό αφού δεν έχουν τσεκαρει τους φακέλους και βγάζει τον συστημα ότι έχει δηλώσει ο κάθε υποψήφιος. η σκέψη μου είναι λάθος;


Πήγαινε στη δηλωση σου σε φαση προβολης και δες αν εχεις τσεκαρει ολα τα πεδια στους κωδικους που εχεις υποβαλει,αν εχεις συμπληρωσει το σωστο αριθμο μηνων διπλα σε καθε κωδικο..επισης αν εχεις συμπληρωσει σωστα εκει που τη γραφεις συνολικα...αν ναι, δεν μπορω να φανταστω κατι αλλο.. αν ολα οκ τοτε μπορεις να κανεις ενσταση κι αν η ενσταση ειναι ως προς αυτο μονο και δικαιωθεις, υποτιθεται σου επιστρεφεται και το παραβολο...δε μου εχει τυχει για να ξερω αν αληθευει...μια φιλη που ειχε κανει πιό παλια ενσταση για 2 διαφορετικους λογους, δεν της επεστρεψαν το παραβολο αν και τη δικαιωσαν ως προς τον ένα λόγο. Της ειπαν ότι εφοσον εγινε δεκτη η ένστασή της κατα το ήμισυ,δεν επιστρεφεται το παραβολο..καλη τυχη

pkout
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 9:30 am

Re: 3Κ/2018 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΡΧΑΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό pkout » Τρί Απρ 03, 2018 2:24 pm

Ναι το έχω τσεκαρει ήδη είναι λάθος τα μόρια

GiorgosG
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 11, 2018 4:02 pm

Re: 3Κ/2018 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΡΧΑΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό GiorgosG » Τετ Απρ 04, 2018 2:30 am

Χαίρετε! μπορεί κάποιος να μου στείλει τον πίνακα κατάταξης ΔΕ?

προσπαθώ αλλά συνέχεια διακόπτεται!

ευχαριστώ

Giogio
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 4:28 am

Re: 3Κ/2018 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΡΧΑΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό Giogio » Τετ Απρ 04, 2018 12:58 pm

Καλησπέρα, συγχαρητήρια στους διοριστεους!!
Ήθελα μια διευκρίνηση, είμαι γεννηθεις 13/09/1987, δεν έχω κλείσε ακόμα τα 31. Στην ηλεκτρονική αίτηση της προκυρηξης, έπρεπε να είχα επιλέξει το ηλικιακο κριτήριο 24-30 χρονων για επιπλέον μοριοδοτηση ή όχι;;;

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: 3Κ/2018 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΡΧΑΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Παρ Ιουν 15, 2018 12:35 am

evi44 έγραψε:
pkout έγραψε:παιδια ξερει κανεις πως κανουμε ενσταση στην 3κ/2018 μεσω ε-μαιλ? στελνουμε ενα απλο ε-μαιλ γραφωντας γιατι κανουμε ενσταση και στελνουμε συννημενο και το παραβολο? η θελει και υπευθυνη δηλωση?


απ οτι λεει στο σαιτ δε χρειαζεται υπ. δηλωση..

"Δεκτή επίσης γίνεται και η υποβολή ένστασης μέσω τηλεομοιοτυπίας (fax) (210-6400241, 210-6400686) ή μέσω
ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail) (prosl.enstasi@asep.gr).
Στην ένσταση επισυνάπτεται και παράβολο είκοσι ευρώ (20€), άλλως η ένσταση δεν εξετάζεται. Ο ενδιαφε-
ρόμενος υποβάλει το παράβολο το οποίο έχει προμηθευτεί είτε ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής ηλεκτρονικού
παραβόλου (e-Παράβολο) επιλέγοντας Φορέας Δημοσίου Ανώτατο Συμβούλιο Επιλογής Προσωπικού
(ΑΣΕΠ) από τον διαδικτυακό τόπο της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων (http://www.gsis.gr) είτε από
Δημόσιο Ταμείο. Ο υποψήφιος πρέπει να αναγράψει τον αριθμό του παραβόλου στην ένσταση και να καταβάλει το αντίτιμο του ηλεκτρονικού παραβόλου μέχρι τη λήξη προθεσμίας υποβολής των ενστάσεων. Σε περίπτωση που η υποβληθείσα ένσταση γίνει δεκτή, το καταβληθέν ποσό επιστρέφεται στον ενιστάμενο."

Προσοχή να τσεκαρεις οτι οντως πληρωθηκε το παραβολο αν το κανεις με καρτα ηλεκτρονικα,να αναγραψεις το σωστο αριθμο παραβολου κι αν επισυναψεις σκαναρισμενη και τη συνναλαγη την ωρα της πληρωμης ή την αποδειξη απο την εφορια αναλογα απο πού το προμηθευτηκες για περισσοτερη σιγουρια,πιστευω εισαι κομπλε..

Υπογραφή σκαναρισμενη σίγουρα δεν θέλει;;

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: 3Κ/2018 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΡΧΑΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό evi44 » Σάβ Ιουν 16, 2018 1:46 am

dhmosio85 έγραψε:
evi44 έγραψε:
pkout έγραψε:παιδια ξερει κανεις πως κανουμε ενσταση στην 3κ/2018 μεσω ε-μαιλ? στελνουμε ενα απλο ε-μαιλ γραφωντας γιατι κανουμε ενσταση και στελνουμε συννημενο και το παραβολο? η θελει και υπευθυνη δηλωση?


απ οτι λεει στο σαιτ δε χρειαζεται υπ. δηλωση..

"Δεκτή επίσης γίνεται και η υποβολή ένστασης μέσω τηλεομοιοτυπίας (fax) (210-6400241, 210-6400686) ή μέσω
ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail) (prosl.enstasi@asep.gr).
Στην ένσταση επισυνάπτεται και παράβολο είκοσι ευρώ (20€), άλλως η ένσταση δεν εξετάζεται. Ο ενδιαφε-
ρόμενος υποβάλει το παράβολο το οποίο έχει προμηθευτεί είτε ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής ηλεκτρονικού
παραβόλου (e-Παράβολο) επιλέγοντας Φορέας Δημοσίου Ανώτατο Συμβούλιο Επιλογής Προσωπικού
(ΑΣΕΠ) από τον διαδικτυακό τόπο της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων (http://www.gsis.gr) είτε από
Δημόσιο Ταμείο. Ο υποψήφιος πρέπει να αναγράψει τον αριθμό του παραβόλου στην ένσταση και να καταβάλει το αντίτιμο του ηλεκτρονικού παραβόλου μέχρι τη λήξη προθεσμίας υποβολής των ενστάσεων. Σε περίπτωση που η υποβληθείσα ένσταση γίνει δεκτή, το καταβληθέν ποσό επιστρέφεται στον ενιστάμενο."

Προσοχή να τσεκαρεις οτι οντως πληρωθηκε το παραβολο αν το κανεις με καρτα ηλεκτρονικα,να αναγραψεις το σωστο αριθμο παραβολου κι αν επισυναψεις σκαναρισμενη και τη συνναλαγη την ωρα της πληρωμης ή την αποδειξη απο την εφορια αναλογα απο πού το προμηθευτηκες για περισσοτερη σιγουρια,πιστευω εισαι κομπλε..

Υπογραφή σκαναρισμενη σίγουρα δεν θέλει;;


Εγω δυο φορες που εκανα την σκαναρα για σιγουρια.. Στις οδηγιες δε λεει για υποχρεωση υπογραφης οταν η ενσταση υποβαλλεται ηλεκτρονικα, αλλα επειδη η ασαφεια κ η ελλειψη ξεκαθαρης διαδικασιας μπορει να σου στοιχησει καλο θα ηταν να υποβαλεις γραπτο ερωτημα περι αυτου στο ασεπ και ας ελπισουμε να ειναι διαφωτιστικοι και να σου δωσουν μια ξεκαθαρη απαντηση

amea
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 24, 2018 7:50 am

Re: 3Κ/2018 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΡΧΑΡΙΩΝ

Δημοσίευσηαπό amea » Τρί Ιουν 26, 2018 5:59 am

Καλημέρα σας.

Θα ήθελα ακόμα μια επιπλέον ερώτηση να κάνω!
Στην αίτηση που έκανα ενδιαφερόμουν για δ.ε οδηγών με κωδικό τίτλου 712 με α επικουρικό τίτλο το 713(σε περίπτωση που οι θέσεις δεν καλυφθούν με το 712) το οποίο αν θυμάμαι καλά δεν υπήρχε στις επιλογές της ηλεκτρονικής αίτησης και έβαλα τίτλους σπουδών δ.ε οδηγών 712 παίζει καποιο πρόβλημα?επίσης με αυτούς τους τίτλους δεν σου ζήταγε επίκληση στο μητρώο όπως σε άλλες προκήρυξεις! Αν και δεν νομίζω..... Όποιος θυμάται η μπορεί να μου πει
Κάτι παρακαλώ ας με διαφωτίσει!

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες