ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ -(ΕΜΜΕΣΗ- ΑΜΕΑ)

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ -(ΕΜΜΕΣΗ- ΑΜΕΑ)

Δημοσίευσηαπό niki258 » Δευ Ιούλ 16, 2018 9:53 pm

Dimil έγραψε:Γεια σας, θα ηθελα τα φωτα σας. Κατεθεσα αναπηρια γονεα 70% μαζι με την αποφαση της υγειονομικης επιτροπης στρατου που ειναι εφ ορου ζωης και δεν το προσμετρησαν. Ειναι αρκετα παλια η αποφαση αλλα το εγγραφο ειχε νεα ημερομηνια εκδοσης. Γνωριζει καποιος γιατι μπορει να απορριφθηκε; Θα κανω ενστανση αλλα ρωταω μηπως κατι μου εχει διαφυγει.

Για αυτό το θέμα δεν υπάρχει ξεκάθαρη θέση. Ελλείψει νομοθετικής ρύθμισης(ειδικότερης),δε γίνονται δεκτές. Αν δεις την ετήσια εκθεση του ΑΣΕΠ 2017,σχολιάζεται αυτό το ζήτημα.

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ -(ΕΜΜΕΣΗ- ΑΜΕΑ)

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τρί Ιούλ 17, 2018 9:10 pm

niki258 έγραψε:
Dimil έγραψε:
NSNS έγραψε:Αν το άτομο ΑΜΕΑ είναι έγγαμο και ηλικίας 65 ετών, χρειάζεται υποχρεωτικά πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και της πατρικής του οικογένειας?

Απο οτι μου ειπαν στον ασεπ ναι!την πατησα εγω ηδη κι απορριφθηκα απο διορισμο γι αυτο το λογο...

Δυστυχώς,ναι,απαιτείται..Γενικότερα,σκόπιμο να μνημονεύονται όλοι οι δικαιούχοι,ακόμα και αν είναι συνταξιούχοι ή/και κωλύονται να υπογράψουν υπεύθυνη δήλωση..

Το θεμα ειναι π ς αποδεικνυονται οι δικαιουχοι αν δεν υπαρχει πιστοποιητικό οικογρ καταστασης πατρικης οικογενειας εξαιτιας θανατου γονεων και παντρεμενων αδελφων; Απλη μνεια;

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ -(ΕΜΜΕΣΗ- ΑΜΕΑ)

Δημοσίευσηαπό niki258 » Τρί Ιούλ 17, 2018 10:22 pm

Dimil έγραψε:
niki258 έγραψε:
Dimil έγραψε:Απο οτι μου ειπαν στον ασεπ ναι!την πατησα εγω ηδη κι απορριφθηκα απο διορισμο γι αυτο το λογο...

Δυστυχώς,ναι,απαιτείται..Γενικότερα,σκόπιμο να μνημονεύονται όλοι οι δικαιούχοι,ακόμα και αν είναι συνταξιούχοι ή/και κωλύονται να υπογράψουν υπεύθυνη δήλωση..

Το θεμα ειναι π ς αποδεικνυονται οι δικαιουχοι αν δεν υπαρχει πιστοποιητικό οικογρ καταστασης πατρικης οικογενειας εξαιτιας θανατου γονεων και παντρεμενων αδελφων; Απλη μνεια;

Ναι,με μνεία των γεγονότων αυτών στη δική σου υπεύθυνη δήλωση..άδικη ρύθμιση,μακάρι να τροποποιηθεί ως προς τα παράλογα σημεία της!

vasilikoula
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2018 9:26 pm

Re: ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ -(ΕΜΜΕΣΗ- ΑΜΕΑ)

Δημοσίευσηαπό vasilikoula » Τετ Ιούλ 18, 2018 8:52 pm

Καλησπέρα...εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους μας στις αιτήσεις. Μια ερώτηση, εαν μπορείτε να με ενημερώσετε..έχω τον πατέρα μου με 80% αναπηρια και πιστοποιητικο απο τα κεπα που ληγει το 2020. Σχετικά με τις υπεύθυνες δηλώσεις ,χρειάζεται και επικύρωση απο τα κεπ? ή η απλη υπογραφη αρκει?Ειμαστε 4 αδέρφια και έχουν υπογράψει αλλα δεν πηγαμε στο κεπ για το γνησιο της υπογραφης.Τι πρεπει να κάνω γνωριζει κάποιος?
Ευχαριστω εκ των προτερων

NSNS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Δευ Ιαν 22, 2018 6:31 pm

Re: ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ -(ΕΜΜΕΣΗ- ΑΜΕΑ)

Δημοσίευσηαπό NSNS » Πέμ Ιούλ 19, 2018 8:44 am

vasilikoula έγραψε:Καλησπέρα...εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους μας στις αιτήσεις. Μια ερώτηση, εαν μπορείτε να με ενημερώσετε..έχω τον πατέρα μου με 80% αναπηρια και πιστοποιητικο απο τα κεπα που ληγει το 2020. Σχετικά με τις υπεύθυνες δηλώσεις ,χρειάζεται και επικύρωση απο τα κεπ? ή η απλη υπογραφη αρκει?Ειμαστε 4 αδέρφια και έχουν υπογράψει αλλα δεν πηγαμε στο κεπ για το γνησιο της υπογραφης.Τι πρεπει να κάνω γνωριζει κάποιος?
Ευχαριστω εκ των προτερων

Όχι δεν χρειάζεται γνήσιο υπογραφής.Μην παραλείψεις μόνο να συγκεντρώσεις Υ.Δ. από όλους τους δικαιούχους, τ' αδέλφια σου, τη μητέρα σου και τ' αδέλφια του πατέρα σου.

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ -(ΕΜΜΕΣΗ- ΑΜΕΑ)

Δημοσίευσηαπό Dimil » Τρί Ιούλ 24, 2018 6:25 pm

niki258 έγραψε:
Dimil έγραψε:
niki258 έγραψε:Δυστυχώς,ναι,απαιτείται..Γενικότερα,σκόπιμο να μνημονεύονται όλοι οι δικαιούχοι,ακόμα και αν είναι συνταξιούχοι ή/και κωλύονται να υπογράψουν υπεύθυνη δήλωση..

Το θεμα ειναι π ς αποδεικνυονται οι δικαιουχοι αν δεν υπαρχει πιστοποιητικό οικογρ καταστασης πατρικης οικογενειας εξαιτιας θανατου γονεων και παντρεμενων αδελφων; Απλη μνεια;

Ναι,με μνεία των γεγονότων αυτών στη δική σου υπεύθυνη δήλωση..άδικη ρύθμιση,μακάρι να τροποποιηθεί ως προς τα παράλογα σημεία της!


Το ελπίζω και να μη θέλουν πιστοποιητικό εγγυτερων συγγενων κι εδώ γιατί πραγματικά δε ξέρω που θα βρεθούν πιστοποιητικά θανάτου για αποβιώσαντες εδώ και 30 χρόνια και βάλε... Ειναι πραγματικά μια τρέλλα...

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ -(ΕΜΜΕΣΗ- ΑΜΕΑ)

Δημοσίευσηαπό NSSN » Παρ Ιούλ 27, 2018 5:00 pm

Dimil έγραψε:
niki258 έγραψε:
Dimil έγραψε:Το θεμα ειναι π ς αποδεικνυονται οι δικαιουχοι αν δεν υπαρχει πιστοποιητικό οικογρ καταστασης πατρικης οικογενειας εξαιτιας θανατου γονεων και παντρεμενων αδελφων; Απλη μνεια;

Ναι,με μνεία των γεγονότων αυτών στη δική σου υπεύθυνη δήλωση..άδικη ρύθμιση,μακάρι να τροποποιηθεί ως προς τα παράλογα σημεία της!


Το ελπίζω και να μη θέλουν πιστοποιητικό εγγυτερων συγγενων κι εδώ γιατί πραγματικά δε ξέρω που θα βρεθούν πιστοποιητικά θανάτου για αποβιώσαντες εδώ και 30 χρόνια και βάλε... Ειναι πραγματικά μια τρέλλα...

Να ξέρετε πώς οι Δήμοι δίνουν Πιστοποιητικά Οικογενειακής Κατάστασης πατρικής οικογένειας, παρόλο που οι γονείς έχουν αποβιώσει και τα τέκνα έχουν παντρευτεί, και αναφέρονται πάνω σε αυτό τα γεγονότα αυτά.Απλά πρέπει να ζητηθεί από τον Δήμο στον οποίο υπήρχε η οικογενειακή τους μερίδα.

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ -(ΕΜΜΕΣΗ- ΑΜΕΑ)

Δημοσίευσηαπό Dimil » Σάβ Ιούλ 28, 2018 8:17 am

NSSN έγραψε:
Dimil έγραψε:
niki258 έγραψε:Ναι,με μνεία των γεγονότων αυτών στη δική σου υπεύθυνη δήλωση..άδικη ρύθμιση,μακάρι να τροποποιηθεί ως προς τα παράλογα σημεία της!


Το ελπίζω και να μη θέλουν πιστοποιητικό εγγυτερων συγγενων κι εδώ γιατί πραγματικά δε ξέρω που θα βρεθούν πιστοποιητικά θανάτου για αποβιώσαντες εδώ και 30 χρόνια και βάλε... Ειναι πραγματικά μια τρέλλα...

Να ξέρετε πώς οι Δήμοι δίνουν Πιστοποιητικά Οικογενειακής Κατάστασης πατρικής οικογένειας, παρόλο που οι γονείς έχουν αποβιώσει και τα τέκνα έχουν παντρευτεί, και αναφέρονται πάνω σε αυτό τα γεγονότα αυτά.Απλά πρέπει να ζητηθεί από τον Δήμο στον οποίο υπήρχε η οικογενειακή τους μερίδα.


Α σας ευχαριστω πολυ για την ενηνερωση, ετσι εγινε μετα απο πολυ ψαξιμο. Οντως φαινονται τα μελη διεγραμμενα εξαιτιας θανατου. Στον ασεπ ουτε καν το ηξεραν, δεν μου εδιναν απαντηση.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ -(ΕΜΜΕΣΗ- ΑΜΕΑ)

Δημοσίευσηαπό NSSN » Σάβ Ιούλ 28, 2018 1:30 pm

Dimil έγραψε:
NSSN έγραψε:
Dimil έγραψε:
Το ελπίζω και να μη θέλουν πιστοποιητικό εγγυτερων συγγενων κι εδώ γιατί πραγματικά δε ξέρω που θα βρεθούν πιστοποιητικά θανάτου για αποβιώσαντες εδώ και 30 χρόνια και βάλε... Ειναι πραγματικά μια τρέλλα...

Να ξέρετε πώς οι Δήμοι δίνουν Πιστοποιητικά Οικογενειακής Κατάστασης πατρικής οικογένειας, παρόλο που οι γονείς έχουν αποβιώσει και τα τέκνα έχουν παντρευτεί, και αναφέρονται πάνω σε αυτό τα γεγονότα αυτά.Απλά πρέπει να ζητηθεί από τον Δήμο στον οποίο υπήρχε η οικογενειακή τους μερίδα.


Α σας ευχαριστω πολυ για την ενηνερωση, ετσι εγινε μετα απο πολυ ψαξιμο. Οντως φαινονται τα μελη διεγραμμενα εξαιτιας θανατου. Στον ασεπ ουτε καν το ηξεραν, δεν μου εδιναν απαντηση.

Δεν ασχολούνται καν στον ΑΣΕΠ.Σου λένε διάβασε την προκήρυξη και τέλος.Άσε που μπορεί και να μην ήξερε καν γι' αυτό εκείνος που σου απάντησε... Πάντως ο ΑΣΕΠ και νεκρούς ανασταίνει... :lol:

Mr.Green
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:22 am

Re: ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ -(ΕΜΜΕΣΗ- ΑΜΕΑ)

Δημοσίευσηαπό Mr.Green » Σάβ Ιούλ 28, 2018 2:21 pm

Σε κάθε περίπτωση να έχετε κατά νου ότι είναι διαφορετική η διαδικασία για άτομα προστατευόμενα του 2643/98 που συμμετέχουν σε διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ από τη διαδικασία αναγκαστικής τοποθέτησης του ιδίου νόμου που συμμετέχουν στο διαγωνισμό του ΟΑΕΔ (ανά 4-5 χρόνια). Μην μπερδευτείτε και στείλετε άλλα αντί άλλων. Το ξέρουν αυτό στο ΑΣΕΠ, για αυτό λένε διαβάστε καλά τις προκηρύξεις. Ελπίζω να βοήθησα.

nikos1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Μάιος 02, 2018 2:27 pm

Re: ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ -(ΕΜΜΕΣΗ- ΑΜΕΑ)

Δημοσίευσηαπό nikos1980 » Τρί Αύγ 28, 2018 12:04 am

Dimil έγραψε:
NSSN έγραψε:
Dimil έγραψε:
Το ελπίζω και να μη θέλουν πιστοποιητικό εγγυτερων συγγενων κι εδώ γιατί πραγματικά δε ξέρω που θα βρεθούν πιστοποιητικά θανάτου για αποβιώσαντες εδώ και 30 χρόνια και βάλε... Ειναι πραγματικά μια τρέλλα...

Να ξέρετε πώς οι Δήμοι δίνουν Πιστοποιητικά Οικογενειακής Κατάστασης πατρικής οικογένειας, παρόλο που οι γονείς έχουν αποβιώσει και τα τέκνα έχουν παντρευτεί, και αναφέρονται πάνω σε αυτό τα γεγονότα αυτά.Απλά πρέπει να ζητηθεί από τον Δήμο στον οποίο υπήρχε η οικογενειακή τους μερίδα.


Α σας ευχαριστω πολυ για την ενηνερωση, ετσι εγινε μετα απο πολυ ψαξιμο. Οντως φαινονται τα μελη διεγραμμενα εξαιτιας θανατου. Στον ασεπ ουτε καν το ηξεραν, δεν μου εδιναν απαντηση.


Καλησπέρα σας,

σχετικά με το πιστοποιητικό πατρικής οικογένειας, στο ΚΕΠ μου είπαν οτι επειδή οι γονείς δεν είναι εν ζωή έχει διαγραφεί η μερίδα τους και δεν μπορώ να το έχω. Γνωρίζετε ακριβώς πως πρέπει να το ζητήσω ή εναλλακτικά τι άλλο έγγραφο μπορώ να προσκομίσω (βεβαίωση εγγύτερων συγγενών ή με απλή υπε'υθυνη δήλωση οπου θα αναφέρω γραπτώς τους συγγενείς οι οποίου θεωρητικά αντλούν προστασία απο την αναπηρία του πατέρα μου) ?

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ -(ΕΜΜΕΣΗ- ΑΜΕΑ)

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Αύγ 28, 2018 1:40 pm

nikos1980 έγραψε:
Dimil έγραψε:
NSSN έγραψε:Να ξέρετε πώς οι Δήμοι δίνουν Πιστοποιητικά Οικογενειακής Κατάστασης πατρικής οικογένειας, παρόλο που οι γονείς έχουν αποβιώσει και τα τέκνα έχουν παντρευτεί, και αναφέρονται πάνω σε αυτό τα γεγονότα αυτά.Απλά πρέπει να ζητηθεί από τον Δήμο στον οποίο υπήρχε η οικογενειακή τους μερίδα.


Α σας ευχαριστω πολυ για την ενηνερωση, ετσι εγινε μετα απο πολυ ψαξιμο. Οντως φαινονται τα μελη διεγραμμενα εξαιτιας θανατου. Στον ασεπ ουτε καν το ηξεραν, δεν μου εδιναν απαντηση.


Καλησπέρα σας,

σχετικά με το πιστοποιητικό πατρικής οικογένειας, στο ΚΕΠ μου είπαν οτι επειδή οι γονείς δεν είναι εν ζωή έχει διαγραφεί η μερίδα τους και δεν μπορώ να το έχω. Γνωρίζετε ακριβώς πως πρέπει να το ζητήσω ή εναλλακτικά τι άλλο έγγραφο μπορώ να προσκομίσω (βεβαίωση εγγύτερων συγγενών ή με απλή υπε'υθυνη δήλωση οπου θα αναφέρω γραπτώς τους συγγενείς οι οποίου θεωρητικά αντλούν προστασία απο την αναπηρία του πατέρα μου) ?

Για την ίδια περίπτωση όπως αναφέραμε πιο πάνω δίνονται κανονικά τα πιστοποιητικά οικογενειακής κατάστασης πατρικής οικογένειας.Καλύτερο θα ήταν να απευθυνθείς στον Δήμο όπου είχε ανοιχθεί η οικογενειακή μερίδα παρά σε ΚΕΠ....Επίσης αν διαβάσεις τις προκηρύξεις στο συγκεκριμένο σημείο θα δείς ότι δεν καλύπτεσαι ούτε με πιστοποιητικό εγγύτερων συγγενών ούτε με υπεύθυνη δήλωση που θα αναφέρεις ποιά είναι τα άτομα που αντλούν προστασία.

nikos1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Μάιος 02, 2018 2:27 pm

Re: ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ -(ΕΜΜΕΣΗ- ΑΜΕΑ)

Δημοσίευσηαπό nikos1980 » Τρί Αύγ 28, 2018 3:31 pm

NSSN έγραψε:
nikos1980 έγραψε:
Dimil έγραψε:
Α σας ευχαριστω πολυ για την ενηνερωση, ετσι εγινε μετα απο πολυ ψαξιμο. Οντως φαινονται τα μελη διεγραμμενα εξαιτιας θανατου. Στον ασεπ ουτε καν το ηξεραν, δεν μου εδιναν απαντηση.


Καλησπέρα σας,

σχετικά με το πιστοποιητικό πατρικής οικογένειας, στο ΚΕΠ μου είπαν οτι επειδή οι γονείς δεν είναι εν ζωή έχει διαγραφεί η μερίδα τους και δεν μπορώ να το έχω. Γνωρίζετε ακριβώς πως πρέπει να το ζητήσω ή εναλλακτικά τι άλλο έγγραφο μπορώ να προσκομίσω (βεβαίωση εγγύτερων συγγενών ή με απλή υπε'υθυνη δήλωση οπου θα αναφέρω γραπτώς τους συγγενείς οι οποίου θεωρητικά αντλούν προστασία απο την αναπηρία του πατέρα μου) ?

Για την ίδια περίπτωση όπως αναφέραμε πιο πάνω δίνονται κανονικά τα πιστοποιητικά οικογενειακής κατάστασης πατρικής οικογένειας.Καλύτερο θα ήταν να απευθυνθείς στον Δήμο όπου είχε ανοιχθεί η οικογενειακή μερίδα παρά σε ΚΕΠ....Επίσης αν διαβάσεις τις προκηρύξεις στο συγκεκριμένο σημείο θα δείς ότι δεν καλύπτεσαι ούτε με πιστοποιητικό εγγύτερων συγγενών ούτε με υπεύθυνη δήλωση που θα αναφέρεις ποιά είναι τα άτομα που αντλούν προστασία.


Ευχαριστω για την απαντηση...και κατι τελευταιο ... στο πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης πατρικης οικογενειας (που τελικα ελαβα απο το δημο) υπαρχει αδερφος του πατερα μου τον οποιο δειχνει κανονικα εγγαμο αλλα ο ιδιος δεν ειναι εν ζωη! Κανοντας την υπευθυνη δηλωση για να αναφερω τα ατομα που θεωρητικα αντλουν προστασια απο τον πατερα μου (αναπηρια 67%) ως αδερφια του...για τον συγκεκριμενο τι θα γραψω ? οτι δεν ειναι εν ζωή ? (δεδομενου οτι το πιστοποιητικο πατρικης οικογενειας δεν το αποδεικνυει)

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ -(ΕΜΜΕΣΗ- ΑΜΕΑ)

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Αύγ 28, 2018 7:40 pm

nikos1980 έγραψε:
NSSN έγραψε:
nikos1980 έγραψε:
Καλησπέρα σας,

σχετικά με το πιστοποιητικό πατρικής οικογένειας, στο ΚΕΠ μου είπαν οτι επειδή οι γονείς δεν είναι εν ζωή έχει διαγραφεί η μερίδα τους και δεν μπορώ να το έχω. Γνωρίζετε ακριβώς πως πρέπει να το ζητήσω ή εναλλακτικά τι άλλο έγγραφο μπορώ να προσκομίσω (βεβαίωση εγγύτερων συγγενών ή με απλή υπε'υθυνη δήλωση οπου θα αναφέρω γραπτώς τους συγγενείς οι οποίου θεωρητικά αντλούν προστασία απο την αναπηρία του πατέρα μου) ?

Για την ίδια περίπτωση όπως αναφέραμε πιο πάνω δίνονται κανονικά τα πιστοποιητικά οικογενειακής κατάστασης πατρικής οικογένειας.Καλύτερο θα ήταν να απευθυνθείς στον Δήμο όπου είχε ανοιχθεί η οικογενειακή μερίδα παρά σε ΚΕΠ....Επίσης αν διαβάσεις τις προκηρύξεις στο συγκεκριμένο σημείο θα δείς ότι δεν καλύπτεσαι ούτε με πιστοποιητικό εγγύτερων συγγενών ούτε με υπεύθυνη δήλωση που θα αναφέρεις ποιά είναι τα άτομα που αντλούν προστασία.


Ευχαριστω για την απαντηση...και κατι τελευταιο ... στο πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης πατρικης οικογενειας (που τελικα ελαβα απο το δημο) υπαρχει αδερφος του πατερα μου τον οποιο δειχνει κανονικα εγγαμο αλλα ο ιδιος δεν ειναι εν ζωη! Κανοντας την υπευθυνη δηλωση για να αναφερω τα ατομα που θεωρητικα αντλουν προστασια απο τον πατερα μου (αναπηρια 67%) ως αδερφια του...για τον συγκεκριμενο τι θα γραψω ? οτι δεν ειναι εν ζωή ? (δεδομενου οτι το πιστοποιητικο πατρικης οικογενειας δεν το αποδεικνυει)

Ναί σωστά αυτό θα αναφέρεται στην οικογενειακή μερίδα που άνοιξε ως έγγαμος.Στην υπεύθυνη δήλωση θα αναφέρεις ότι έχεις προσκομίσει τις υπεύθυνες δηλώσεις όλων των δικαιούχων πλην του θείου σου ο οποίος απεβίωσε το έτος τάδε και εάν σου ζητηθεί πιστοποιητικό θανάτου του, επιφυλάσσεσαι να το προσκομίσεις.Πιστεύω θα είσαι καλυμμένος έτσι...Για πιο σίγουρα κάνε ένα τηλ. στον ΑΣΕΠ μήπως σε διαφωτίσουν.

christojune
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Αύγ 22, 2018 7:19 am

Re: ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ -(ΕΜΜΕΣΗ- ΑΜΕΑ)

Δημοσίευσηαπό christojune » Τετ Αύγ 29, 2018 7:32 am

καλημέρα

όταν κάποιος αντλεί από 2 άτομα προστασία μοριοδοτείται περισσότερο? η είναι το ίδιο?


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες