Εργασιακη εμπειρια

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
mariaperu
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 18, 2018 7:52 pm

Εργασιακη εμπειρια

Δημοσίευσηαπό mariaperu » Πέμ Ιαν 18, 2018 9:38 pm

Καλησπέρα παιδια. Έχω την εξής απορια: στην εργασιακη εμπειρια, επειδη τοσα χρονια απο 2001 δουλεψει σε 3 φροντιστηρια....(τα γνωστα: προσληψη απολυση καθε μάιο), βαζω τους μηνες συνολικα ή καθε χρονο ξεχωριστα; επισης ειδα κουτακι πουνεγραφε εργοδοτη. Τι κανω; ελεγα να παω στο ικα να μου πουν συνολικα τις ημερες κ να βγαλω ετσι (:25) τους μηνες....

annamaria77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Δεκ 27, 2017 2:00 pm

Re: Εργασιακη εμπειρια

Δημοσίευσηαπό annamaria77 » Παρ Ιαν 19, 2018 12:52 am

Ναι αν πρόκειται να κάνεις τα χαρτιά σου σε προκήρυξη θα πας στο ικα που γράφτηκες και θα ζητήσεις βεβαίωση ενσήμων για τον ασεπ. Εκεί φαίνονται όλα και είναι κάτι που ζητάει ο ασεπ. Το σύνολο βγαίνει δια του 25.

mariaperu
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 18, 2018 7:52 pm

Re: Εργασιακη εμπειρια

Δημοσίευσηαπό mariaperu » Παρ Ιαν 19, 2018 9:46 am

Ευχαριστω πολυ. Ειδα στην αιτηση οτι ζηταει ονομα εργοδοτη κ αρχη συμβασης-ληξη συμβασης. Θα πρεπει να γραψω τους εργοδοτες των φροντ. που εχω δουλεψει; και στον καθε εργοδοτη μετα θα βαλω π.χ. εναρξη Σεπτ. του 2001-ληξη μαιος 2010; (το λεω γιατι εμεις τα καλοκαιρια 3μηνο δεν εχουμε ενσημα. Ελπιζω να εγινα κατανοητη....

annamaria77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Δεκ 27, 2017 2:00 pm

Re: Εργασιακη εμπειρια

Δημοσίευσηαπό annamaria77 » Παρ Ιαν 19, 2018 5:37 pm

αν ήταν συνεχόμενη η σύμβαση και δεν σας απόλυαν ξαναπροσλάμβαναν κάθε καλοκαίρι μπορείς να το γράψεις από αρχή μέχρι τέλους, αλλά στους μήνες ασφάλισης θα βάλεις το σύνολο των μηνών που ήσουν ασφαλισμένη και όχι όλους τους μήνες του χρόνου, πχ 9 μήνες επί 10 χρόνια. Αν όχι καλύτερα να τα γράψεις ξεχωριστά και αν εχεις συμβάσεις ή βεβαιώσεις να τις συμβουλευτείς. Για την επωνυμία, γράψε ό,τι θα γράφει η βεβαίωση του ικα στον εργοδότη. Γενικά όταν πάρεις το χαρτί θα ξεκαθαρίσουν πολλά. Τώρα για ημερομηνίες απασχόλησης δε μπορώ να σου πω γιατί εγώ δούλευα σε εταιρίες κια στο τέλος έπιαρνα βεβαίωση που έγραφε ακριβώς πότε ξεκίνησα και τελείωσα. Αν έχεις άλλες απορίες επίσης και δεν το βρεις στο φορουμ, μπορείς να τους πάρεις τηλ, περιμένεις στην αναμονή αρκετά αλλά σε κατατοπίζουν.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες