αναγνωριση προυπηρεσιας στο δημοσιο

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
jimpap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

αναγνωριση προυπηρεσιας στο δημοσιο

Δημοσίευσηαπό jimpap » Τρί Δεκ 26, 2017 10:28 pm

καλησπέρα εχω 9 χρονια προυπηρεσια σε δημο ως μονιμος ,και μετα διοριστικα σε άλλη θεση του δημοσιου την οποια αποδεχτικα και ορκιστικα . θα μου αναγνωριστη αμεσως η προυπηρεσια μου ,η πρεπεινα περαση υπηρεσιακο ,,

DTINFINITY
Μόνιμος
Μόνιμος

Re: αναγνωριση προυπηρεσιας στο δημοσιο

Δημοσίευσηαπό DTINFINITY » Τετ Δεκ 27, 2017 3:32 pm

Δες τι λέει το ατομικό σου ΦΕΚ διορισμού σε τι κλιμάκιο και τι βαθμό σε βάζουν. Θα το βρεις στο et ή στο τμήμα ανθρώπινου δυναμικού του φορέα σου.
Αν είναι διαφορετικό από το ΜΚ1, τότε σου έχουν αναγνωρίσει κατευθείαν προϋπηρεσία, υποθέτω ότι η θέση δεν είχε απαραίτητο πρόσθετο προσόν μεταπτυχιακό για να σου αναγνωριστεί κατευθείαν δίχως υπηρεσιακό.
Καλές γιορτές και καλή σταδιοδρομία!

jimpap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό jimpap » Τετ Δεκ 27, 2017 9:37 pm

Ευχάριστο και καλές γιορτές , μκ1 είμαι μάλλον θέλει υπηρεσιακό από ότι κατάλαβα

ariaatsa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ariaatsa » Σάβ Δεκ 08, 2018 2:55 pm

Γεια σας. Διοριστηκα με την 5κ την 1/8/2016, στους εχοντες εμπειρια . Ειμαι ΤΕ νοσ/τρια. Την ημερα του διορισμου κατεθεσα ως αποδεικτικα διορισμου προυπηρεσια 8ετη+10ημ στο ΓΝΘ Παπαγεωργιου (ΝΠΙΔ)και 2ετη +2μηνες (τρεχουσα ως την καταθεση της αιτησης μου στον Ασεπ τελη 2015)στο ιδιο νοσοκομειο που διοριστηκα, ως επικουρικο προσωπικο. την ημερ/νια διορισμου μου η προυπ. μου ως επικουρι

ariaatsa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ariaatsa » Σάβ Δεκ 08, 2018 3:22 pm

Γεια σας. Παρακαλω βοηθηστε με! Διοριστηκα με την 5κ του Ασεπ ως ΤΕ νοσηλευτρια την1/8/2016, παραιτουμενη την προηγουμενη ημερα απο επικουρικο προσωπικο στο ιδιο νοσοκομειο εχοντας προυπ. 2ετη κ 9 μηνες. Με τον διορισμο μου κατεθεσα αναμεσα στα δικαιολογητικα διορισμου αυτη την προυπηρεσια που ηταν 2ετη+2μηνες(εως την καταθεση αιτησης στον Ασεπ 12/2015) και 8ετη+10ημερες προυπηρεσια στο νπιδ ΓΝΘ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, και μου ειπαν απτο γρ.προσωπικου οτι θα αναγνωριστουν αυτοματα κ δεν χρειαζεται αιτηση. Με κατεταξαν στο 1ΜΚ. Το 2017 με καλεσαν να αιτηθω αναγνωριση προυπ στον ιδιωτικο τομεα(7μηνες+10ημ), τους ξαναρωτησα για το δημοσιο και μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται, και μαλλον την εχουν παραβλεψει εντελως, καθως πριν απο 2μηνες μπηκα στο 2ΜΚ. Απο ποτε οφειλαν να την αναγνωρισουν, σε ποιο ΜΚ επρεπε να ενταχθω, με τι πλεοναζοντα χρονο, και σε τι βαθμο ανηκω;(με εχουν δ)

thodoris M
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό thodoris M » Σάβ Δεκ 08, 2018 8:58 pm

ariaatsa έγραψε:Γεια σας. Παρακαλω βοηθηστε με! Διοριστηκα με την 5κ του Ασεπ ως ΤΕ νοσηλευτρια την1/8/2016, παραιτουμενη την προηγουμενη ημερα απο επικουρικο προσωπικο στο ιδιο νοσοκομειο εχοντας προυπ. 2ετη κ 9 μηνες. Με τον διορισμο μου κατεθεσα αναμεσα στα δικαιολογητικα διορισμου αυτη την προυπηρεσια που ηταν 2ετη+2μηνες(εως την καταθεση αιτησης στον Ασεπ 12/2015) και 8ετη+10ημερες προυπηρεσια στο νπιδ ΓΝΘ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, και μου ειπαν απτο γρ.προσωπικου οτι θα αναγνωριστουν αυτοματα κ δεν χρειαζεται αιτηση. Με κατεταξαν στο 1ΜΚ. Το 2017 με καλεσαν να αιτηθω αναγνωριση προυπ στον ιδιωτικο τομεα(7μηνες+10ημ), τους ξαναρωτησα για το δημοσιο και μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται, και μαλλον την εχουν παραβλεψει εντελως, καθως πριν απο 2μηνες μπηκα στο 2ΜΚ. Απο ποτε οφειλαν να την αναγνωρισουν, σε ποιο ΜΚ επρεπε να ενταχθω, με τι πλεοναζοντα χρονο, και σε τι βαθμο ανηκω;(με εχουν δ)

ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΣΟΥ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ

Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Bing [Bot] και 2 επισκέπτες