Αποδοχή ή μη διορισμού με τα προσωρινά αποτελέσματα.

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: Αποδοχή ή μη διορισμού με τα προσωρινά αποτελέσματα.

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Τετ Νοέμ 15, 2017 3:23 pm

Νομίζω ότι κάνεις μια υπεύθυνη δήλωση που λέει ότι δεν θέλεις να δουλέψεις μέχρι να βγουν τα οριστικα αυτό ο φορέας θα στο ζητήσει, και είσαι καλυμμένος

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Αποδοχή ή μη διορισμού με τα προσωρινά αποτελέσματα.

Δημοσίευσηαπό merm » Κυρ Νοέμ 19, 2017 5:20 pm

Ερώτηση σχετική με τα προσωρινά αποτελέσματα, θα εκτιμούσα τη βοήθεια σας, καθότι δεν γνωρίζω καθόλου τις διαδικασίες.

Έστω ότι είσαι επιτυχών στα προσωρινά αποτελέσματα και παράλληλα εργάζεσαι σε ΣΟΧ σε άλλο φορέα.

Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω ώστε να είμαι νομικά σωστός; Π.χ. πρέπει να παραιτηθώ από την ΣΟΧ και να περιμένω τα οριστικά αποτελέσματα της προκήρυξης ή μπορώ να συνεχίσω να εργάζομαι στη ΣΟΧ μέχρι να βγουν τα οριστικά;

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: Αποδοχή ή μη διορισμού με τα προσωρινά αποτελέσματα.

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Τρί Νοέμ 21, 2017 11:16 pm

merm έγραψε:Ερώτηση σχετική με τα προσωρινά αποτελέσματα, θα εκτιμούσα τη βοήθεια σας, καθότι δεν γνωρίζω καθόλου τις διαδικασίες.

Έστω ότι είσαι επιτυχών στα προσωρινά αποτελέσματα και παράλληλα εργάζεσαι σε ΣΟΧ σε άλλο φορέα.

Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω ώστε να είμαι νομικά σωστός; Π.χ. πρέπει να παραιτηθώ από την ΣΟΧ και να περιμένω τα οριστικά αποτελέσματα της προκήρυξης ή μπορώ να συνεχίσω να εργάζομαι στη ΣΟΧ μέχρι να βγουν τα οριστικά;
θα συνεχίσεις να εργάζεσαι στην ΣΟΧ κανονικά, δεν έχεις πρόβλημα και όταν σε καλεσουν να ορκιστεις την προηγούμενη μέρα θα σταματήσεις από την ΣΟΧ

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Αποδοχή ή μη διορισμού με τα προσωρινά αποτελέσματα.

Δημοσίευσηαπό merm » Τετ Νοέμ 22, 2017 4:50 pm

MARIANTSAK έγραψε:
merm έγραψε:Ερώτηση σχετική με τα προσωρινά αποτελέσματα, θα εκτιμούσα τη βοήθεια σας, καθότι δεν γνωρίζω καθόλου τις διαδικασίες.

Έστω ότι είσαι επιτυχών στα προσωρινά αποτελέσματα και παράλληλα εργάζεσαι σε ΣΟΧ σε άλλο φορέα.

Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω ώστε να είμαι νομικά σωστός; Π.χ. πρέπει να παραιτηθώ από την ΣΟΧ και να περιμένω τα οριστικά αποτελέσματα της προκήρυξης ή μπορώ να συνεχίσω να εργάζομαι στη ΣΟΧ μέχρι να βγουν τα οριστικά;
θα συνεχίσεις να εργάζεσαι στην ΣΟΧ κανονικά, δεν έχεις πρόβλημα και όταν σε καλεσουν να ορκιστεις την προηγούμενη μέρα θα σταματήσεις από την ΣΟΧ


@MARIANTSAK Πραγματικά σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, γιατί δεν γνώριζα σχετικά.
Αλλά μπορείς να μου αναφέρεις σχετικό νόμο ή απόφαση;

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2016 7:19 pm

Re: Αποδοχή ή μη διορισμού με τα προσωρινά αποτελέσματα.

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Τετ Νοέμ 22, 2017 5:13 pm

merm έγραψε:
MARIANTSAK έγραψε:
merm έγραψε:Ερώτηση σχετική με τα προσωρινά αποτελέσματα, θα εκτιμούσα τη βοήθεια σας, καθότι δεν γνωρίζω καθόλου τις διαδικασίες.

Έστω ότι είσαι επιτυχών στα προσωρινά αποτελέσματα και παράλληλα εργάζεσαι σε ΣΟΧ σε άλλο φορέα.

Ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω ώστε να είμαι νομικά σωστός; Π.χ. πρέπει να παραιτηθώ από την ΣΟΧ και να περιμένω τα οριστικά αποτελέσματα της προκήρυξης ή μπορώ να συνεχίσω να εργάζομαι στη ΣΟΧ μέχρι να βγουν τα οριστικά;
θα συνεχίσεις να εργάζεσαι στην ΣΟΧ κανονικά, δεν έχεις πρόβλημα και όταν σε καλεσουν να ορκιστεις την προηγούμενη μέρα θα σταματήσεις από την ΣΟΧ


@MARIANTSAK Πραγματικά σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, γιατί δεν γνώριζα σχετικά.
Αλλά μπορείς να μου αναφέρεις σχετικό νόμο ή απόφαση;
δεν γνωρίζω να σου πω τον νόμο αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι εάν είσαι μόνιμος δεν μπορείς να ξανα κάνεις σε προκυρήξεις μέχρι να κλείσεις 5 Χρόνια το γράφει σε όλες τις προκηρύξεις μόνιμου προσωπικού ελπίζω να σε βοήθησα

vasilis_patra
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 149
Εγγραφή: Δευ Μάιος 19, 2014 2:09 pm

Re: Αποδοχή ή μη διορισμού με τα προσωρινά αποτελέσματα.

Δημοσίευσηαπό vasilis_patra » Πέμ Νοέμ 23, 2017 11:45 am

Νόμος είναι το δίκιο του εργάτη! :lol:

Πέρα από την πλάκα, οι προκηρύξεις αναφέρουν "ότι κατά τη λήξη της προθεσμίας υποβολής της ηλεκτρονικής αίτησης συμμετοχής τους στη διαδικασία πλήρωσης θέσεων της παρούσας προκήρυξης, δεν κατείχαν θέση τακτικού υπαλλήλου του Δημοσίου, Ν.Π.Δ.Δ. ή Ο.Τ.Α. α ́ ή β ́ βαθμίδας, κατόπιν διορισμού τους με τις διατάξεις του ν. 2190/1994, ή αν κατείχαν, ότι είχε παρέλθει κατά την ανωτέρω ημερομηνία πενταετία από το διορισμό τους"

Άρα, δε φεύγεις από τη δουλειά σου που έχεις με ΣΟΧ μέχρι να σε καλέσουν να υπογράψεις ανάληψη υπηρεσίας! Ειδικά, όταν δεν έχουν βγει καν τα οριστικά όπως λες! Ακόμη όμως και τα οριστικά να βγουν, ποιος σου εγγυάται πόσο σύντομα θα αναλάβεις υπηρεσία? Κανείς! ;)


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες