ΑΠΟΔΟΧΗ ΝΕΟΥ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ ΔΕΛΙΟΓΛΟΥ
Δόκιμος
Δόκιμος

ΑΠΟΔΟΧΗ ΝΕΟΥ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ

Δημοσίευσηαπό ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ ΔΕΛΙΟΓΛΟΥ » Παρ Αύγ 04, 2017 12:25 am

Είμαι διορισμένη σε ασφαλιστικό φορέα εδώ και 1,5 χρόνο ως ΥΕ. Πολλή δουλειά, λίγα λεφτά εξαιρετικό όμως εργασιακό περιβάλλον! Σήμερα με ειδοποίησαν εγγράφως για το διορισμό στις ειδικές κατηγορίες του Ν / 98 ως ΠΕ στο τελωνείο, Χρήματα ασφαλώς περισσότερα. Στην προκήρυξη συμμετείχα ενώ δεν είχα διοριστεί. Πώς μπορώ να κάνω αποδοχή διορισμού, θα πρέπει να παραιτηθώ? Θα επαναλάβω τη δόκιμη υπηρεσία των 2 ετών? έχω ήδη διανύσει 1,5 χρόνο! Υπάρχει περίπτωση να μην διοριστώ άμεσα? Σημειωτέον στη θέση που είμαι τώρα διορίστηκα 9 χρόνια μετά τα οριστικά αποτελέσματα!

Mms
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: ΑΠΟΔΟΧΗ ΝΕΟΥ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ SOS!

Δημοσίευσηαπό Mms » Παρ Αύγ 04, 2017 9:03 am

Καλημέρα! Νομίζω οτι πρέπει να παραιτηθείς και μετά να κάνεις την αποδοχή του νέου διορισμού.Απλά φρόντισε να μάθεις απ'το γραφείο προσωπικού με ποια σειρά θα τα κάνεις.Καλό είναι πάντως να γίνουν οι πράξεις παραίτησης και αποδοχής την ίδια μέρα για να μην έχεις κενό.Εφόσον είναι νέος διορισμός θα ξεκινήσεις απ' την αρχή ως δόκιμη.Να σε ρωτήσω μήπως ξέρεις τίποτα από υπουργείο μεταναστευτικής πολιτικής? ζητούν την ειδικότητα μου στη δ/νση κοιν.ένταξης και θα θελα να μάθω αν είναι καλά εκεί..

JIMSCOOL
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: ΑΠΟΔΟΧΗ ΝΕΟΥ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ SOS!

Δημοσίευσηαπό JIMSCOOL » Παρ Αύγ 04, 2017 10:54 am

Με βάση τον δημοσιοϋπαλληλικό κώδικα, η αποδοχή της δεύτερης θέσης σημαίνει την αυτοδίκαιη παραίτηση από την πρώτη θέση, οπότε η ανάληψη υπηρεσίας αποτελεί ταυτόχρονα και παραίτηση αντιστοίχως.
Σε κάθε περίπτωση, προτείνω να έρθεις σε συνεννόηση με τις διευθύνσεις/τμήματα προσωπικού των δύο φορέων.
Καλή (νέα) αρχή!

Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες