Αναγνώριση προϋπηρεσίας ΤΕ σε διαγωνισμό ΑΣΕΠ για ΔΕ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
eleftheriaa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Ιουν 30, 2017 9:19 am

Αναγνώριση προϋπηρεσίας ΤΕ σε διαγωνισμό ΑΣΕΠ για ΔΕ

Δημοσίευσηαπό eleftheriaa » Τρί Ιούλ 18, 2017 1:56 pm

Καλησπέρα συγνώμη γιατο "ασχετο" ποστ μου αλλά είμαι καινούργια και εδώ στο φορουμ, αλλά και γενικά στις διαδικασίες για να κάνω τα χαρτια μου για ασεπ. Ήθελα να σας ρωτήσω και αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει...
Έχω πτυχίο πληροφορική από ΤΕΙ και έχω εργασθει στο παρελθος με 2 5μηνα κοινωφελή στην ειδικότητα μου. Η ερώτηση μου είναι η εξής.... αν εγώ θελήσω σε κάποιο μελλοντικό διαγωνισμό να πάρω μέρος ως ΔΕ πληροφορικής την προυπηρεσία μου (συνολικά 10 μήνες) θα μπορέσω να την χρησιμοποιήσω ή θα μου την ακυρώσουν? Γιατί στην βεβαίωση εργοδότη αναφαίρεται κανονικά ο κωδικός ενσήμων αλλα επίσης γράφει ότι εργάσθηκα στην τάδε υπηρεσία για 5 μήνες κτλ κτλ ως ΤΕ Πληροφορικής...... ρωτάω μήπως μου δημιουργήθει πρόβλημα επειδή γράφει ΤΕ κ όχι ΔΕ.

Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων!

georgekn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 21, 2014 5:38 am

Re: Αναγνώριση προϋπηρεσίας ΤΕ σε διαγωνισμό ΑΣΕΠ για ΔΕ

Δημοσίευσηαπό georgekn » Τρί Ιούλ 18, 2017 3:29 pm

eleftheriaa έγραψε:Καλησπέρα συγνώμη γιατο "ασχετο" ποστ μου αλλά είμαι καινούργια και εδώ στο φορουμ, αλλά και γενικά στις διαδικασίες για να κάνω τα χαρτια μου για ασεπ. Ήθελα να σας ρωτήσω και αν γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει...
Έχω πτυχίο πληροφορική από ΤΕΙ και έχω εργασθει στο παρελθος με 2 5μηνα κοινωφελή στην ειδικότητα μου. Η ερώτηση μου είναι η εξής.... αν εγώ θελήσω σε κάποιο μελλοντικό διαγωνισμό να πάρω μέρος ως ΔΕ πληροφορικής την προυπηρεσία μου (συνολικά 10 μήνες) θα μπορέσω να την χρησιμοποιήσω ή θα μου την ακυρώσουν? Γιατί στην βεβαίωση εργοδότη αναφαίρεται κανονικά ο κωδικός ενσήμων αλλα επίσης γράφει ότι εργάσθηκα στην τάδε υπηρεσία για 5 μήνες κτλ κτλ ως ΤΕ Πληροφορικής...... ρωτάω μήπως μου δημιουργήθει πρόβλημα επειδή γράφει ΤΕ κ όχι ΔΕ.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!


Θα πάρεις βεβαίωση ενσήμων ΙΚΑ και μπορείς να την χρησιμοποιήσεις σε όλες τις βαθμίδες ακόμα και σε ΥΕ .


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες