Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 248
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Σάβ Νοέμ 04, 2017 7:22 pm

Σας ευχαριστώ πολυ. Το ΑΜΑ του ικα προσθεσα. Σχετικά με την σύνδεση με το ΙΚΑ που εχει στην προϋπηρεσία ξέρετε κατι; λογικα θα είναι ανενεργο.

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 248
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Σάβ Νοέμ 04, 2017 7:23 pm

Επίσης προσθεσα πτυχιο ecdl και βγάζει δίπλα σε αναμονη κατι τέτοιο. Αυτό εχει να κάνει με την ηλεκτρονική επισυναψη δικαιολογητικου;

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 248
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Σάβ Νοέμ 04, 2017 7:24 pm

Φαντάζομαι και να μην εχουν εγκριθεί στοθχεια τυπου αμκα, άμα δεβ έχεις πρόβλημα να υποβαλλεις

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό niki258 » Κυρ Νοέμ 05, 2017 9:19 am

dhmosio85 έγραψε:Φαντάζομαι και να μην εχουν εγκριθεί στοθχεια τυπου αμκα, άμα δεβ έχεις πρόβλημα να υποβαλλεις

Ναι δεν υπάρχει πρόβλημα,το έχω επιβεβαιώσει.

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 248
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Κυρ Νοέμ 05, 2017 1:16 pm

Σχετικά με αυτά γνωριζει κάποιος;;
1.Στο μητρώο ένταξης στοιχειων στην εργασιακή εμπειρία αναφέρει στα ένσημα "σύνδεση με ΙΚΑ" Χρειάζεται κάπου αυτό;;;Να κάνω κάτι;;
2.Σε προυπηρεσία στρατού και ερευνητική δουλειά σε πανεπιστήμιο τα οποία μετράνε σαν προυπηρεσία αλλά δεν έχω ένσημα τι βάζω στις ημέρες ασφάλισης και στον φορέα ασφάλισης;;;τα αφήνω κενά λογικά έτσι;;;Και συμπληρώνω μόνο μέρες απασχόλησης;;
Ευχαριστώ πολύ!

JohnyMnemonic
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 645
Εγγραφή: Τετ Οκτ 01, 2014 12:06 am

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό JohnyMnemonic » Δευ Νοέμ 06, 2017 11:12 am

dhmosio85 έγραψε:Σχετικά με αυτά γνωριζει κάποιος;;
1.Στο μητρώο ένταξης στοιχειων στην εργασιακή εμπειρία αναφέρει στα ένσημα "σύνδεση με ΙΚΑ" Χρειάζεται κάπου αυτό;;;Να κάνω κάτι;;
2.Σε προυπηρεσία στρατού και ερευνητική δουλειά σε πανεπιστήμιο τα οποία μετράνε σαν προυπηρεσία αλλά δεν έχω ένσημα τι βάζω στις ημέρες ασφάλισης και στον φορέα ασφάλισης;;;τα αφήνω κενά λογικά έτσι;;;Και συμπληρώνω μόνο μέρες απασχόλησης;;
Ευχαριστώ πολύ!

1. Δεν κάνετε τίποτα
2. Χωρίς ασφάλιση δεν νομίζω να σας μετρήσουν την προϋπηρεσία.

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 248
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Δευ Νοέμ 06, 2017 12:49 pm

Μα στο παράρτημα μετράει κανονικά η προυπηρεσία με ειδικότητα στο στρατό ή συμμετοχή σε ερευνητικά έργα κλπ.

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 248
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Τρί Νοέμ 07, 2017 1:55 pm

Προκύπτει ένα σοβαρό ζήτημα με τις προκηρύξεις σχετικά με την προυπηρεσία.Ποιος μπορεί να μου πει;
Τα ένσημα στο Ικα απο τον εργοδότη μπαίνουν μετά απο 2,5 μήνες περίπου.Οπότε πως θα δικαιολογήσω τους τελευταίους μήνες που έχω δουλέψει αλλά δεν φαίνονται στο ΙΚΑ;Δεν είναι κρίμα να πάνε χαμένοι;;

GogoMania
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 06, 2017 4:48 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό GogoMania » Τρί Νοέμ 07, 2017 4:24 pm

Καλησπέρα. Θα ήθελα μερικές διευκρινήσεις σχετικά με την αίτηση και τα δικαιολογητκά:

1. Τελικά πρέπει να περαστούν σκαναρισμένα οι τίτλοι σπουδών ή απλή αναγραφή?
2. Το δίπλωμα ΙΕΚ εκτός από τη βεβαίωση που αποδεικνύεται ο βαθμός στο θεωρητικό μέρος, πρέπει να συνοδεύεται και από ένα χαρτί που μου έστειλαν μαζί που λέγεται Europass συμπλήρωμα πιστοποιητικού?
3. Στη κατηγορία ΔΕ όταν αποδεκτός τίτλος είναι π.χ. δίπλωμα ΙΕΚ του τομέα χρηματιστηριακής κτλ., πρέπει να συμμετέχεις με το απολυτήριο λυκείου και να καταθέσεις και του ΙΕΚ μηχανογραφημένου λογιστηρίου ή να συμμετέχεις μόνο με το δίπλωμα του ΙΕΚ χωρίς το απολυτήριο?

Ελπίζω να γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει υπεύθυνα γιατί όταν είχα επικοινωνήσει με ασεπ για το ερώτημα 3 δεν ήξεραν με σιγουριά.
Ευχαριστώ

GogoMania
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 06, 2017 4:48 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό GogoMania » Παρ Νοέμ 10, 2017 12:39 am

Καλησπέρα και πάλι. Δε γνωριζει κανείς να λύσει τις απορίες μου?

Dimil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 592
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 3:14 am

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό Dimil » Παρ Νοέμ 10, 2017 9:03 am

GogoMania έγραψε:Καλησπέρα και πάλι. Δε γνωριζει κανείς να λύσει τις απορίες μου?

Εγω μονο για την πρωτη γνωριζω. Δε χρειαζεται σκαναρισμα. Αναγραφη δυο μητρωο κι επικληση. Για τα αλλα απλα δεν εχω ιδεα.

BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2007 12:45 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Παρ Νοέμ 10, 2017 9:15 am

[quote="GogoMania"]Καλησπέρα και πάλι. Δε γνωριζει κανείς να λύσει τις απορίες μου?[/quote]

1. άμα μπορείς καλό είναι να τα σκανάρεις να τα έχουν για να γίνονται σιγά σιγά τα πράγματα πιο γρήγορα
2.δεν τον ξέρω το θέμα
3. άμα το πιστοποίηση-πτυχίο του ιεκ είναι μέσα στα αποδεχτά πτυχία της προκήρυξης και έχεις βεβαία και μεγαλύτερο βαθμό τότε να το δηλώνεις πρώτο και το λύκειο να είναι ο δεύτερος τίτλος για να παίρνεις και τα 150 μόρια του δεύτερου τίτλου

GogoMania
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 06, 2017 4:48 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό GogoMania » Παρ Νοέμ 10, 2017 3:15 pm

Ευχαριστώ πολύ

GogoMania
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 06, 2017 4:48 pm

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό GogoMania » Παρ Νοέμ 17, 2017 6:05 pm

Καλησπέρα
Έχω τρεις ακόμη απορίες.
- Μετά το πρώτο και κύριο τίτλο σπουδών προσθέτουμε γραμμές και ανάλογα τη σειρά που τα παραθέτουμε λαμβάνονται ως δευτερος, τρίτος κτλ. τίτλος σπουδών?
- Τα ευκρινή φωτοαντίγραφα που ζητούνται είναι καλύτερα να είναι έγχρωμα ή ασπρόμαυρα ή δε παίζει ρόλο?
- Πρέπει ό,τι έχουμε δηλώσει π.χ. κάρτα ανεργίας, παράβολο, να το αποστείλουμε σε φωτοαντίγραφο?
Ευχαριστώ!

niki258
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1161
Εγγραφή: Δευ Μαρ 20, 2017 11:57 am

Re: Βοήθεια στη συμπλήρωση ηλεκτρονικής αίτησης ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό niki258 » Κυρ Νοέμ 19, 2017 1:39 pm

GogoMania έγραψε:Καλησπέρα
Έχω τρεις ακόμη απορίες.
- Μετά το πρώτο και κύριο τίτλο σπουδών προσθέτουμε γραμμές και ανάλογα τη σειρά που τα παραθέτουμε λαμβάνονται ως δευτερος, τρίτος κτλ. τίτλος σπουδών?
- Τα ευκρινή φωτοαντίγραφα που ζητούνται είναι καλύτερα να είναι έγχρωμα ή ασπρόμαυρα ή δε παίζει ρόλο?
- Πρέπει ό,τι έχουμε δηλώσει π.χ. κάρτα ανεργίας, παράβολο, να το αποστείλουμε σε φωτοαντίγραφο?
Ευχαριστώ!

Καλησπέρα! -Μόνο ο δεύτερος τίτλος προσμετράται,αν είμαι της ιδιας εκπαιδευτικης βαθμίδας και συναφης προς το γνωστικο αντικειμενο της θεσης.Αυτος που θα βαλετε πρωτος στη σειρα,λογίζεται ως βασικός και ο δεύτερος στη σειρά θα παρει(ή οχι,αναλογως της κρισεως του ΑΣΕΠ)τα 150 μόρια. -Απλά φωτοαντίγραφα,αρκεί να ειναι ευκρινή και με ευανάγνωστο περιεχόμενο. -Όλα τα δικαιολογητικά σας που εκδίδονται από φορεις του δημοσιου και ευρυτερου δημοσιου φορεα,αποστελλονται σε απλο φωτοαντιγραφο.Χρηζουν επικυρωσης τα εγγραφα που εκδιδονται απο ιδιωτες(πχ ecdl),απο αρχες της αλλοδαπης(πχ proficiency).Τα τελευταία χρήζουν και επίσημης μετάφρασης απο δικηγόρο.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες