ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
ahai
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: Δευ Απρ 12, 2010 2:23 pm

ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011

Δημοσίευσηαπό ahai » Δευ Δεκ 12, 2011 9:06 pm

ΜΗΝΙΑΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ-ΜΕΤΑΦΟΡΕΣ-ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011

ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΩΝ ΤΑΚΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ (ΜΟΝΙΜΟΥ & ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ) ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ* ΚΑΤΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011 5.939
ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ ΤΑΚΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ (ΜΟΝΙΜΟΥ & ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ) ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011 (στους τομείς Προστασίας του Πολίτη, Εκπαίδευσης, Υγείας & Κοινωνικής Ασφάλισης (Νοσηλευτικό Προσωπικό) και Τοπικής Αυτοδιοίκησης 1.645

ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ ΑΠΟ ΕΥΡΥΤΕΡΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΜΕΑ ΚΑΤΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011 (από φορείς του ομίλου ΟΑΣΑ προς ΟΤΑ, Νοσοκομεία & Ασφαλιστικά Ταμεία) 47

*(Υπουργεία, Ανεξάρτητες Αρχές, Αποκεντρωμένες Διοικήσεις, Ν.Π.Δ.Δ., ΟΤΑ α΄ και β΄βαθμού και ΔΕΚΟ ΚΕΦ. Α΄)

robot
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 24, 2007 4:55 pm

Δημοσίευσηαπό robot » Τετ Δεκ 14, 2011 6:46 pm

Με γοργους ρυθμους φευγουν αλλα με ταχυτητες χελωνας καλουν τους επιτυχοντες απ'οτι βλεπω..

anageo73
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Δευ Αύγ 16, 2010 12:37 pm

Re: Αποχωρήσεις Προσωπικού και Προσλήψεις για τον Οκτώβριο 2

Δημοσίευσηαπό anageo73 » Παρ Δεκ 16, 2011 12:17 am

Μια ερώτηση. Το 1/10 'η 1/5 δεν έχει να κάνει με τις αποχωρήσεις του προηγούμενου έτους;
Δηλαδή οι προσλήψεις για το 2011 το 1/10 δηλαδή θα υπολογιστούν με βάση τις αποχωρήσεις του 2010. Σωστά;

ahai έγραψε:ΜΗΝΙΑΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ-ΜΕΤΑΦΟΡΕΣ-ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011

ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΩΝ ΤΑΚΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ (ΜΟΝΙΜΟΥ & ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ) ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ* ΚΑΤΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011 5.939
ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ ΤΑΚΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ (ΜΟΝΙΜΟΥ & ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ) ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011 (στους τομείς Προστασίας του Πολίτη, Εκπαίδευσης, Υγείας & Κοινωνικής Ασφάλισης (Νοσηλευτικό Προσωπικό) και Τοπικής Αυτοδιοίκησης 1.645

ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ ΑΠΟ ΕΥΡΥΤΕΡΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΜΕΑ ΚΑΤΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011 (από φορείς του ομίλου ΟΑΣΑ προς ΟΤΑ, Νοσοκομεία & Ασφαλιστικά Ταμεία) 47

*(Υπουργεία, Ανεξάρτητες Αρχές, Αποκεντρωμένες Διοικήσεις, Ν.Π.Δ.Δ., ΟΤΑ α΄ και β΄βαθμού και ΔΕΚΟ ΚΕΦ. Α΄)

ahai
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: Δευ Απρ 12, 2010 2:23 pm

Re: Αποχωρήσεις Προσωπικού και Προσλήψεις για τον Οκτώβριο 2

Δημοσίευσηαπό ahai » Παρ Δεκ 16, 2011 8:45 am

anageo73 έγραψε:Μια ερώτηση. Το 1/10 'η 1/5 δεν έχει να κάνει με τις αποχωρήσεις του προηγούμενου έτους;
Δηλαδή οι προσλήψεις για το 2011 το 1/10 δηλαδή θα υπολογιστούν με βάση τις αποχωρήσεις του 2010. Σωστά;

ahai έγραψε:ΜΗΝΙΑΙΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ-ΜΕΤΑΦΟΡΕΣ-ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011

ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΩΝ ΤΑΚΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ (ΜΟΝΙΜΟΥ & ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ) ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ* ΚΑΤΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011 5.939
ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ ΤΑΚΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ (ΜΟΝΙΜΟΥ & ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ) ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011 (στους τομείς Προστασίας του Πολίτη, Εκπαίδευσης, Υγείας & Κοινωνικής Ασφάλισης (Νοσηλευτικό Προσωπικό) και Τοπικής Αυτοδιοίκησης 1.645

ΣΥΝΟΛΙΚΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ ΑΠΟ ΕΥΡΥΤΕΡΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΜΕΑ ΚΑΤΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΟΚΤΩΒΡΙΟ 2011 (από φορείς του ομίλου ΟΑΣΑ προς ΟΤΑ, Νοσοκομεία & Ασφαλιστικά Ταμεία) 47

*(Υπουργεία, Ανεξάρτητες Αρχές, Αποκεντρωμένες Διοικήσεις, Ν.Π.Δ.Δ., ΟΤΑ α΄ και β΄βαθμού και ΔΕΚΟ ΚΕΦ. Α΄)


Πολύ σωστά το αναφέρεις. Υπολογίζονται στις προσλήψεις οι αποχωρήσεις-συνταξιοδοτήσεις του προηγούμενου έτους.
Έτσι λοιπόν στον υπολογισμό προσλήψεων του έτους 2012 θα υπολογιστούν οι αποχωρήσεις του 2011. Θα είναι σε αναλογία 1/5 σύμφωνα με το μεσοπρόθεσμο.

tas_karag
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 339
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 9:56 am

Δημοσίευσηαπό tas_karag » Σάβ Δεκ 17, 2011 1:22 pm

εμενα παντως ο διευθυντης προσληψεων μου ειπε οτι δεν κανουν προσληψεις γιατι εχουν ξεπερασει τον κανονα 1 προς 10 (βαση του μεσοπροθεσμου) και μαλιστα υπάρχει πιθανότητα να αλλάξουν το ποσοστό προς 1 προς 15 και επιπλέον παράταση για μετα το 2015..

Η συνομιλία εγινε αυτή την εβδομαδα..

εχει γινει καμια κατανομή θέσεων για προσλήψεις???εγω γνωρίζω μόνο τους 500 εφοριακούς που και αυτοι θα μπούνε με το νέο έτος..

ahai
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: Δευ Απρ 12, 2010 2:23 pm

Δημοσίευσηαπό ahai » Σάβ Δεκ 17, 2011 4:53 pm

tas_karag έγραψε:εμενα παντως ο διευθυντης προσληψεων μου ειπε οτι δεν κανουν προσληψεις γιατι εχουν ξεπερασει τον κανονα 1 προς 10 (βαση του μεσοπροθεσμου) και μαλιστα υπάρχει πιθανότητα να αλλάξουν το ποσοστό προς 1 προς 15 και επιπλέον παράταση για μετα το 2015..

Η συνομιλία εγινε αυτή την εβδομαδα..

εχει γινει καμια κατανομή θέσεων για προσλήψεις???εγω γνωρίζω μόνο τους 500 εφοριακούς που και αυτοι θα μπούνε με το νέο έτος..


tas-karag, καλησπέρα. Η αναλογία 1-10 αναφέρεται στις προσλήψεις του 2011. Από το 2012 έως και το 2015, θα είναι 1 προς 5 σύμφωνα βέβαια μ' αυτά που έχουν ψηφίσει. Πολύ πιθανό η αναλογία του 1 προς 10 να εφαρμοσθεί και τα προσεχή έτη. Αναμένουμε και να το ψηφίσουν.
Επειδή έγιναν περισσότερες από το αναμενόμενο μετατάξεις απο ΔΕΚΟ προς το Δημόσιο, τους ξέφυγε ο αριθμός, οι προσλήψεις θα είναι λιγότερες για το 2012 και η αναλογία να είναι 1 προς 10 ή 1 προς 15, δυστυχώς για όλους εμάς.
Μόνο για τους διοριστέους του Υπουργείου Οικονομικών βγήκε Υπουργική Απόφαση για τον διορισμό τους από 1/1/2012.
Περιμένουμε να ανακοινωθεί ο αριθμός των ατόμων που θα προσληφθούν το 2012. Θα βγει Υπουργική Απόφαση τον Ιανουάριο.
Πάντως ο αριθμός των αποχωρήσεων-συνταξιοδοτήσεων είναι μεγάλος για το 2011. Αγγίζει τους 70.000.

ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ ΔΕΛΙΟΓΛΟΥ
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 14, 2010 5:49 pm

Δημοσίευσηαπό ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ ΔΕΛΙΟΓΛΟΥ » Σάβ Δεκ 17, 2011 5:07 pm

O ασφαλιστικός φορέας στον οποίο έχω διοριστεί και είχα περάσει και υγειονομική επιτροπή πέρσι το Φλεβάρη μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα νεότερο και το τοπίο είναι θολό. Σημειωτέον έχουν γίνει πολλές αποχωρήσεις και εκκρεμεί μόνο η δική μου πρόσληψη αφού η θέση είναι μόνο μία.

ahai
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: Δευ Απρ 12, 2010 2:23 pm

Δημοσίευσηαπό ahai » Σάβ Δεκ 17, 2011 5:32 pm

ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ ΔΕΛΙΟΓΛΟΥ έγραψε:O ασφαλιστικός φορέας στον οποίο έχω διοριστεί και είχα περάσει και υγειονομική επιτροπή πέρσι το Φλεβάρη μου είπε ότι δεν υπάρχει κανένα νεότερο και το τοπίο είναι θολό. Σημειωτέον έχουν γίνει πολλές αποχωρήσεις και εκκρεμεί μόνο η δική μου πρόσληψη αφού η θέση είναι μόνο μία.


Υπομονή Αδαμαντία. Έχω και εγώ καταθέσει χαρτιά για διορισμό. Όλοι μας στο περίμενε είμαστε. Το σίγουρο είναι ότι οι θέσεις μας δεν χάνονται. Όταν και όποτε ξεκινήσουν οι διορισμοί εμάς θα καλέσουν. Έχουμε ΦΕΚ διοριστέων. Οι θέσεις που με την αξία μας πήραμε, είναι περιουσιακό μας δικαίωμα, και το ξέρουν αυτό. Οι ασφαλιστικοί οργανισμοί είναι στους τομείς προτεραιότητας. Μακάρι, στο εύχομαι, να διοριστείς μέσα στο 2012.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες