Αίτηση θεραπείας

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
charas
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Σάβ Απρ 04, 2009 1:40 pm

Δημοσίευσηαπό charas » Δευ Δεκ 27, 2010 6:16 pm

Επειδή δεν κατέχω το συγκεκριμένο θέμα, θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής: έστω η περίπτωση παραπάνω..Κάνει κάποιος τα χαρτιά του και για τον χ-ψ λόγο δεν του προσμετρώνται σωστά τα μόρια και με τα προσωρινά βλέπει οτι (κακώς) είναι εκτός.Κάνει ο άνθρωπος ένσταση και δικαιώνεται (-παράθεση-μετά από πόσο καιρό μπορεί να γίνει αυτό κιόλας?). Αυτό τον καθιστά αυτόματα και αυτοδικαίως διοριστέο. Από εκεί και πέρα, με το να κάνει ο ''θιγμένος'' των προσωρινών (που κατά την γνώμη μου πολλές φορές δεν είναι θιγμένος, απλά πρόκειται για βόλεμα δικών μας και αν πίασει με την ''λάθος καταμέτρηση'' έπιασε!) αίτηση θεραπείας, τί καταφέρνει?Κωλύεται όλος ο διορισμός και του άλλου μέχρι να βγεί απόφαση? Τρέχει ο άλλος που δικαιώθηκε και στην τελική είναι και ο μόνος αδικημένος, σε δικαστικές διαμάχες για κάτι για το οποίο δεν ευθύνεται αυτός αλλά ο εκάστοτε φορέας?και πληρώνει και ένα κάρο λεφτά σε δικηγόρους να ξεμπλέξει?Και γιατί?για να αποδείξει τα αυτονόητα που φανήκαν άλλωστε και με την ένσταση?Η απλά διορίζεται κανονικά και η αίτηση θεραπείας αφορά την διαμάχη του ''αδικημένου των προσωρινών'' και του φορέα χωρίς να αγγίζει τον οριστικά διοριζόμενο? Έχω μπερδευτεί με όλα αυτά που ακούω (μην πώ έχω φρικάρει)!

eleni_her
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 18, 2006 8:39 am

Δημοσίευσηαπό eleni_her » Δευ Δεκ 27, 2010 6:34 pm

charas έγραψε:Επειδή δεν κατέχω το συγκεκριμένο θέμα, θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής: έστω η περίπτωση παραπάνω..Κάνει κάποιος τα χαρτιά του και για τον χ-ψ λόγο δεν του προσμετρώνται σωστά τα μόρια και με τα προσωρινά βλέπει οτι (κακώς) είναι εκτός.Κάνει ο άνθρωπος ένσταση και δικαιώνεται (-παράθεση-μετά από πόσο καιρό μπορεί να γίνει αυτό κιόλας?). Αυτό τον καθιστά αυτόματα και αυτοδικαίως διοριστέο. Από εκεί και πέρα, με το να κάνει ο ''θιγμένος'' των προσωρινών (που κατά την γνώμη μου πολλές φορές δεν είναι θιγμένος, απλά πρόκειται για βόλεμα δικών μας και αν πίασει με την ''λάθος καταμέτρηση'' έπιασε!) αίτηση θεραπείας, τί καταφέρνει?Κωλύεται όλος ο διορισμός και του άλλου μέχρι να βγεί απόφαση? Τρέχει ο άλλος που δικαιώθηκε και στην τελική είναι και ο μόνος αδικημένος, σε δικαστικές διαμάχες για κάτι για το οποίο δεν ευθύνεται αυτός αλλά ο εκάστοτε φορέας?και πληρώνει και ένα κάρο λεφτά σε δικηγόρους να ξεμπλέξει?Και γιατί?για να αποδείξει τα αυτονόητα που φανήκαν άλλωστε και με την ένσταση?Η απλά διορίζεται κανονικά και η αίτηση θεραπείας αφορά την διαμάχη του ''αδικημένου των προσωρινών'' και του φορέα χωρίς να αγγίζει τον οριστικά διοριζόμενο? Έχω μπερδευτεί με όλα αυτά που ακούω (μην πώ έχω φρικάρει)!



ας θεωρησουμε οτι εχουν βγει τα τελικα αποτελεσματα και ο δευτερος εχει προχωρησει σε αιτηση θεραπειας..ο διορισμος του πρωτου προχωραει κανονικα...οταν τωρα βγει το αποτελεσμα της αιτησης και υπαρχει αλλαγη στον πινακα διοριστεων διωχνουν το πρωτο κ παιρνουν αυτον που πρεπει.

αιτηση θεραπειας μπορεις να κανεις οποτε θελεις

ενσταση μονο σε διαστημα 10 ημερων απο την ημερα που βγαινουν τα προσωρινα

διαδικασιες με δικηγορους κανει μονο στην περιπτωση που ο θιγμενος δεν δικαιωθει ουτε στα προσωρινα ουτε στην αιτηση θεραπειας..παρολ'αυτα και μεχρι να εκδικαστει η υποθεση καποιος εχει διοριστει.


ok?

Giuseppe
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 10, 2010 9:28 pm

Δημοσίευσηαπό Giuseppe » Δευ Δεκ 27, 2010 11:01 pm

eleni_her έγραψε:
charas έγραψε:Επειδή δεν κατέχω το συγκεκριμένο θέμα, θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής: έστω η περίπτωση παραπάνω..Κάνει κάποιος τα χαρτιά του και για τον χ-ψ λόγο δεν του προσμετρώνται σωστά τα μόρια και με τα προσωρινά βλέπει οτι (κακώς) είναι εκτός.Κάνει ο άνθρωπος ένσταση και δικαιώνεται (-παράθεση-μετά από πόσο καιρό μπορεί να γίνει αυτό κιόλας?). Αυτό τον καθιστά αυτόματα και αυτοδικαίως διοριστέο. Από εκεί και πέρα, με το να κάνει ο ''θιγμένος'' των προσωρινών (που κατά την γνώμη μου πολλές φορές δεν είναι θιγμένος, απλά πρόκειται για βόλεμα δικών μας και αν πίασει με την ''λάθος καταμέτρηση'' έπιασε!) αίτηση θεραπείας, τί καταφέρνει?Κωλύεται όλος ο διορισμός και του άλλου μέχρι να βγεί απόφαση? Τρέχει ο άλλος που δικαιώθηκε και στην τελική είναι και ο μόνος αδικημένος, σε δικαστικές διαμάχες για κάτι για το οποίο δεν ευθύνεται αυτός αλλά ο εκάστοτε φορέας?και πληρώνει και ένα κάρο λεφτά σε δικηγόρους να ξεμπλέξει?Και γιατί?για να αποδείξει τα αυτονόητα που φανήκαν άλλωστε και με την ένσταση?Η απλά διορίζεται κανονικά και η αίτηση θεραπείας αφορά την διαμάχη του ''αδικημένου των προσωρινών'' και του φορέα χωρίς να αγγίζει τον οριστικά διοριζόμενο? Έχω μπερδευτεί με όλα αυτά που ακούω (μην πώ έχω φρικάρει)!



ας θεωρησουμε οτι εχουν βγει τα τελικα αποτελεσματα και ο δευτερος εχει προχωρησει σε αιτηση θεραπειας..ο διορισμος του πρωτου προχωραει κανονικα...οταν τωρα βγει το αποτελεσμα της αιτησης και υπαρχει αλλαγη στον πινακα διοριστεων διωχνουν το πρωτο κ παιρνουν αυτον που πρεπει.

αιτηση θεραπειας μπορεις να κανεις οποτε θελεις

ενσταση μονο σε διαστημα 10 ημερων απο την ημερα που βγαινουν τα προσωρινα

διαδικασιες με δικηγορους κανει μονο στην περιπτωση που ο θιγμενος δεν δικαιωθει ουτε στα προσωρινα ουτε στην αιτηση θεραπειας..παρολ'αυτα και μεχρι να εκδικαστει η υποθεση καποιος εχει διοριστει.


ok?



Εγώ διαφωνώ.
Ο διορισμός δεν προχωράει, κυρίως αν δεν έχει γίνει καμία ενέργεια και δεν έχει πάρει καμία ειδοποίηση ο διοριστέος. Ο διορισμός "κολλάει" μέχρι να εξεταστεί η αίτηση θεραπείας από το ΑΣΕΠ.

ΑΝ τώρα έχει προχωρήσει ο διορισμός (τόσο γρήγορα πια..... στην Ελλάδα είμαστε!) κι έχει ορικιστεί ο διοριστέος (αυτός δηλαδή που κέρδισε την ένσταση) τότε , σε περίπτωση που δικαιωθεί αυτός που εκανε αίτηση θεραπείας, διορίζεται κι αυτός χωρίς να φύγει αυτός που έχει ορκιστεί κι έχει πιάσει τη θέση.
Αν πραγματοποιηθεί πράξη διορισμού δεν χάνεις τη θέση.
Επειδή οι αιτήσεις θεραπείας δεν έχουν προθεσμία, θα έπρεπε όλοι όσοι είμαστε διορισμένοι να φοβόμαστε μήπως κάθε ξεχασμένος κάνει αίτηση θεραπείας και μας διώξει από τη δουλειά. Δε γίνεται κάτι τέτοιο αν έχεις ορκιστεί.

Αφήστε που για μένα θα έπρεπε να προσωράει ο διορισμός από τη στιγμή που βγήκαν τα οριστικά και πέρασε ο πίνακας διοριστέων σε ΦΕΚ.

Αν διαβάσετε λίγο πιο πάνω (στην 1η σελίδα) , έχω ρωτήσει κάτι σχετικά με την αίτηση θεραπείας.
Φίλος ενός φίλου μου λοιπόν, πήρε τη θέση μετά από ένσταση. Ο διορισμός του δεν προχώρησε γιατί αυτός που έχασε τη θέση έκανε αίτηση θεραπειας.
Στο μεταξύ δουλεύει κάπου με σύμβαση (αυτή τη στιγμή).
Του προσφέρθηκε μια θέση στον ιδιωτικό τομέα αλλά δεν τη δέχτηκε (όσο σίγουρο είναι το μέλλον σου όταν έχεις σύμβαση άλλο τόσο σίγουρο είναι το μέλλον σου στον ιδιωτικό τομέα).
Τον καλούν για μόνιμο διορισμό (αναπλήρωση) σε άλλη πόλη, μακριά από την πόλη του αλλά δε δέχτηκε, γιατί θεώρησε ότι έχει πάρει τη θέση που γούσταρε, έστω κι αν καθυστερήσει ο διορισμός με όσα γίνονται.. Καλώς η κακώς αυτό έπραξε, έχει οικογένεια και δεν ήθελε να φύγει μακριά.
Κάνει ο άλλος την αίτηση θεραπείας και κινδυνεύει τώρα να χάσει τη θέση.
Ακόμη (λέω εγώ τώρα) κι αν το ΑΣΕΠ έκανε λάθος και κακώς τον δικαίωσε στην ένσταση, ποιός θα πληρώσει τα σπασμένα; Ποιός θα τον σώσει τώρα αυτόν που απέρριψε τη μόνιμη θέση στο δημόσιο και τη θέση στον ιδιωτικό τομέα; Είπαμε, καλώς ή κακώς την απέρριψε, ας μη μπούμε στη διαδικασία να αναλύσουμε και αυτό τώρα (αν έκανε καλά ή όχι που δε δέχτηκε τη μόνιμη θέση, είναι μεγάλο θέμα..). Αν το ΑΣΕΠ κρίνει ότι κακώς έδωσε τη θέση σ' αυτόν, τί θα του πούνε; Sorry, λάθος, δε διορίζεσαι; Κι όμως, έτσι θα του πούνε, χωρίς κανένα δισταγμό!
Μετά, κινείσαι ή όχι, δικαστικά, εναντίον του ΑΣΕΠ; Και δεν εννοώ γενικά εναντίον του ΑΣΕΠ, αλλά εναντίον της συγκεκριμένης επιτροπής που άθελά της "έπαιξε" με το μέλλον σου;
Αναμένει ο κακομοίρης να αποφανθεί το ΑΣΕΠ και να δει αν θα κλάψει ή αν θα γελάσει...

Giuseppe
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 10, 2010 9:28 pm

Δημοσίευσηαπό Giuseppe » Δευ Δεκ 27, 2010 11:05 pm

Ερώτηση:

Σε μια προκήρυξη, η επιτροπή που εξέτασε τις ενστάσεις εξετάζει και τις τυχόν αιτήσεις θεραπείας ή άλλη επιτροπή;

Ξέρει κάποιος σίγουρα να μου πει;

dude123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 01, 2013 2:50 am

Δημοσίευσηαπό dude123 » Δευ Ιούλ 01, 2013 7:42 pm

Καλησπέρα σε όλους,

Νέος στο φόρουμ.

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Υπάρχει περίπτωση σε προκήρυξη ΑΣΕΠ να βγει κάποιος στα προσωρινά αποτελέσματα απορριφθέν με αιτιολογία εκπρόθεσμης αίτησης και στα οριστικά να γίνεται διοριστέος και εν τέλει να με πετάει έξω εμένα από τους διοριστέους;

Επειδή μου φαίνεται λίγο περίεργο όλο αυτό, τι μου προτείνετε να κάνω;

Ευχαριστώ πολύ για οποιαδήποτε βοήθεια!!

THL
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 12:31 pm

Δημοσίευσηαπό THL » Τρί Ιούλ 02, 2013 11:23 am

dude123 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους,

Νέος στο φόρουμ.

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Υπάρχει περίπτωση σε προκήρυξη ΑΣΕΠ να βγει κάποιος στα προσωρινά αποτελέσματα απορριφθέν με αιτιολογία εκπρόθεσμης αίτησης και στα οριστικά να γίνεται διοριστέος και εν τέλει να με πετάει έξω εμένα από τους διοριστέους;

Επειδή μου φαίνεται λίγο περίεργο όλο αυτό, τι μου προτείνετε να κάνω;

Ευχαριστώ πολύ για οποιαδήποτε βοήθεια!!

Αίτηση θεραπείας στο ασεπ.

dude123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 01, 2013 2:50 am

Δημοσίευσηαπό dude123 » Τρί Ιούλ 02, 2013 4:57 pm

THL έγραψε:
dude123 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους,

Νέος στο φόρουμ.

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Υπάρχει περίπτωση σε προκήρυξη ΑΣΕΠ να βγει κάποιος στα προσωρινά αποτελέσματα απορριφθέν με αιτιολογία εκπρόθεσμης αίτησης και στα οριστικά να γίνεται διοριστέος και εν τέλει να με πετάει έξω εμένα από τους διοριστέους;

Επειδή μου φαίνεται λίγο περίεργο όλο αυτό, τι μου προτείνετε να κάνω;

Ευχαριστώ πολύ για οποιαδήποτε βοήθεια!!

Αίτηση θεραπείας στο ασεπ.


Ευχαριστώ για την απάντηση!!
Πως κάνω όμως αίτηση θεραπείας στον ΑΣΕΠ; Πάω στον ΑΣΕΠ και ζητάω να κάνω αίτηση θεραπείας;;

Συγγνώμη που ρωτάω, αλλά προφανώς και δεν έχω ιδέα!!

Ευχαριστώ πολύ!!

THL
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 12:31 pm

Δημοσίευσηαπό THL » Πέμ Ιούλ 04, 2013 12:37 am

dude123 έγραψε:
THL έγραψε:
dude123 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους,

Νέος στο φόρουμ.

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Υπάρχει περίπτωση σε προκήρυξη ΑΣΕΠ να βγει κάποιος στα προσωρινά αποτελέσματα απορριφθέν με αιτιολογία εκπρόθεσμης αίτησης και στα οριστικά να γίνεται διοριστέος και εν τέλει να με πετάει έξω εμένα από τους διοριστέους;

Επειδή μου φαίνεται λίγο περίεργο όλο αυτό, τι μου προτείνετε να κάνω;

Ευχαριστώ πολύ για οποιαδήποτε βοήθεια!!

Αίτηση θεραπείας στο ασεπ.


Ευχαριστώ για την απάντηση!!
Πως κάνω όμως αίτηση θεραπείας στον ΑΣΕΠ; Πάω στον ΑΣΕΠ και ζητάω να κάνω αίτηση θεραπείας;;

Συγγνώμη που ρωτάω, αλλά προφανώς και δεν έχω ιδέα!!

Ευχαριστώ πολύ!!


Πας στο ασεπ και λες ότι θέλεις να κάνεις αίτηση θεραπείας, εκεί οι υπάλληλοι θα σε καθοδηγήσουν πως θα την κάνεις και θα γράψεις με λεπτομέρια την περίπτωση. δεν ξέρω αν χρειάζεται και παράβολο. Καλή επιτυχία.

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 248
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: Αίτηση θεραπείας

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Κυρ Ιαν 21, 2018 11:41 am

Έχει κάνει κάποιος Αίτηση θεραπείας ωστε να μας καθοδηγησει σχετικά με κάποιο πρότυπο; στελνω απλά ενα α4 σαν ένσταση και απλά γραφω τι αιτουμαι; δεν είναι καλύτερα να το συντάξει δικηγόρος; ευχαριστούμε!!

Lefi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 05, 2021 4:14 pm

Re: Αίτηση θεραπείας

Δημοσίευσηαπό Lefi » Κυρ Νοέμ 14, 2021 4:54 pm

Επαναφέρω το θέμα γιατί έχω μια απορία. Όταν κάποιος είναι στην κατάσταση των απορριφθεντων πώς είναι δυνατόν να βρεθεί στις καταστάσεις των διοριστεων ή της κατάταξης μετά τις ενστάσεις αφού έχει ελεγχθεί ο φάκελος του και έχει απορριφθεί (είτε για παράβολο, ελλειπή δικαιολογητικά, υποβολή αίτησης)
Δηλαδή ή πληρώνεις το παράβολο ή δεν το πληρώνεις,ή έχεις στειλει τα δικαιολογητικά ή δεν τα έχεις στείλει, ή έχεις συμπληρώσει σωστά την αίτηση ή δεν την έχεις... Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει παρακαλώ;;
** Αναφέρομαι σε πρόσφατες προκηρύξεις όπου αναφέρεται ρητά ότι ο ενδιαφερόμενος έχει την αποκλειστική ευθύνη της ορθής συμπλήρωσης της αίτησης και κατ'επεκταση αποστολής δικαιολογητικών.
Ευχαριστώ

hitch591
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Σεπ 27, 2021 3:36 am

Re: Αίτηση θεραπείας

Δημοσίευσηαπό hitch591 » Τρί Νοέμ 16, 2021 7:40 am

Lefi έγραψε:Επαναφέρω το θέμα γιατί έχω μια απορία. Όταν κάποιος είναι στην κατάσταση των απορριφθεντων πώς είναι δυνατόν να βρεθεί στις καταστάσεις των διοριστεων ή της κατάταξης μετά τις ενστάσεις αφού έχει ελεγχθεί ο φάκελος του και έχει απορριφθεί (είτε για παράβολο, ελλειπή δικαιολογητικά, υποβολή αίτησης)
Δηλαδή ή πληρώνεις το παράβολο ή δεν το πληρώνεις,ή έχεις στειλει τα δικαιολογητικά ή δεν τα έχεις στείλει, ή έχεις συμπληρώσει σωστά την αίτηση ή δεν την έχεις... Μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει παρακαλώ;;
** Αναφέρομαι σε πρόσφατες προκηρύξεις όπου αναφέρεται ρητά ότι ο ενδιαφερόμενος έχει την αποκλειστική ευθύνη της ορθής συμπλήρωσης της αίτησης και κατ'επεκταση αποστολής δικαιολογητικών.
Ευχαριστώ

Φαντάζομαι μόνο αν αποδειχθεί ότι κάποιες από τις βασικές παραμέτρους (παράβολο, πιστοποίηση Η/Υ ή κάποια από τους λεγόμενους κόφτες, π.χ. πτυχίο συναφές κ.λπ) είχε εσφαλμένα παραβλεφθεί ή αγνοηθεί. Το θεωρώ μάλλον ασύνηθες για να είμαι ειλικρινής. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, θα πρέπει ο/η ενιστάμενος/η να προσκομίσει ισχυρές και ακλόνητες αποδείξεις για να δικαιωθεί και προφανώς να επικαλεστεί δικαιολογητικά που είχε προσκομίσει και ίσχυαν κατά τη χρονική προθεσμία της αίτησης συμμετοχής στην προκήρυξη. Εκ των υστέρων υποβολή δικαιολογητικών ή δικαιολογητικά που αποκτήθηκαν μετά την έκδοση της προκήρυξης και την ημερομηνία συμμετοχής είναι άκυρα για το λόγο της ένστασης και δεν λαμβάνονται υπόψη.

optimus
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 212
Εγγραφή: Δευ Μάιος 29, 2017 4:37 pm

Re:

Δημοσίευσηαπό optimus » Τρί Νοέμ 16, 2021 10:18 pm

dude123 έγραψε:
THL έγραψε:
dude123 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους,

Νέος στο φόρουμ.

Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Υπάρχει περίπτωση σε προκήρυξη ΑΣΕΠ να βγει κάποιος στα προσωρινά αποτελέσματα απορριφθέν με αιτιολογία εκπρόθεσμης αίτησης και στα οριστικά να γίνεται διοριστέος και εν τέλει να με πετάει έξω εμένα από τους διοριστέους;

Επειδή μου φαίνεται λίγο περίεργο όλο αυτό, τι μου προτείνετε να κάνω;

Ευχαριστώ πολύ για οποιαδήποτε βοήθεια!!

Αίτηση θεραπείας στο ασεπ.


Ευχαριστώ για την απάντηση!!
Πως κάνω όμως αίτηση θεραπείας στον ΑΣΕΠ; Πάω στον ΑΣΕΠ και ζητάω να κάνω αίτηση θεραπείας;;

Συγγνώμη που ρωτάω, αλλά προφανώς και δεν έχω ιδέα!!

Ευχαριστώ πολύ!!


Αφενός θα πρέπει να κλείσεις ραντεβού στο ΑΣΕΠ, για να ζητήσεις να δεις το φάκελο του έχοντας έννομο συμφέρον, για να δεις και τι ακριβώς έγινε αφετέρου να έχει τεκμηρίωση η αίτηση θεραπείας σου. Δε μπορείς να γράφεις στην αίτηση θεραπείας γενικόλογα αιτήματα, αλλιώς θα απορριφθεί σίγουρα.
Αυτό επίσης πρέπει να γίνει εντός τριμήνου αν θυμάμαι καλα , το αναφέρει σίγουρα και η προκήρυξη.
Πρότυπα κείμενα στην αίτηση θεραπείας δεν υπάρχουν και καλώς δεν υπάρχουν, είναι κάθε φορά διαφορετικό το ζήτημα που προκύπτει.
Δύσκολο να δικαιωθείς χωρίς να στη συντάξει δικηγόρος ή κάποιος που γνωρίζει τον τρόπο. Ακόμη κι αν έχεις δίκιο, μπορεί να το χάσεις γιατί δε θα αιτιολογηθεί επαρκώς νομικά και θα στο απορρίψουν, για να κινηθείς δικαστικά.
Πήγαινε στο ΑΣΕΠ για έλεγχο φακέλου μαζί με δικηγόρο που ασχολείται με προκηρύξεις και θα τη συντάξει ο ίδιος


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες