δευτερο πτυχίο για ΔΕ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
gahan71
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 1:34 pm

δευτερο πτυχίο για ΔΕ

Δημοσίευσηαπό gahan71 » Σάβ Αύγ 01, 2009 12:50 pm

γεια σας,θα ηθελα να σας ρωτήσω το εξής:
συμμετέχω σε διαγωνισμούς σαν ΔΕ με το πτυχίο γένικού λυκείου.
Για να μπορεσω να αποκτησω ολο και περισσοτερα μορια στις αιτησεις που συμπληρωνω,ποιο πτυχιο θα μπορουσα να αποκτησω ωστε να μετρουν και τα 2 μαζι, εκτός απο ΙΕΚ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
Αν μπορει καποιος παρακαλω ας απαντησει

anton_19
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Δευ Φεβ 04, 2008 1:39 am

Δημοσίευσηαπό anton_19 » Σάβ Αύγ 01, 2009 1:49 pm

το δεύτερο πτυχίο που πρέπει να αποκτήσεις για να έχεις 150 επιπλέον πρέπει να είναι σε αντικείμενο συναφές με το γνωστικό αντικείμενο της θέσης και της ίδιας εκπαιδευτικής βαθμίδας με το βασικό τίτλο σπουδών.Να ρωτήσω κ εγώ κάτι έχει ακούσει κανένας άμα θα αλλάξει το σύστημα υπολογισμού μορίων από το 2010 κ τι γίνεται με το 50% προσαύξηση από προϋπηρεσία σε ΟΤΑ δημόσιο κτλ. μέχρι το 2010 δεν ισχύει κάτι τέτοιο είχα ακούσει

A.Peggy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 20, 2008 9:23 am

Δημοσίευσηαπό A.Peggy » Σάβ Αύγ 01, 2009 1:50 pm

Εγω εχω πτυχιο Β κυκλου ΤΕΕ και Α΄κυκλου ΤΕΕ της ιδιας κατηγοριας, πιανονται ως δυο πτυχια του ιδιου επιπεδου;;

elenaki123
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 419
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 18, 2009 1:36 am

Δημοσίευσηαπό elenaki123 » Κυρ Αύγ 02, 2009 12:11 am

Εγω εχω ενα απολυτηριο γενικου λυκειου και ενα πτυχιο απο τεχνικο λυκειο οικονομιας και διοικησης.(τουλαχιστον δεν πηγαν τζαμπα τα χρονια που χαλαλησα)
Σε ερωτηση που εκανα στο ασεπ μεσω ε-μαιλ μου απαντησαν πως παιρνω και 150 μορια και απο τον δευτερο τιτλο μου.
Αν θελειε στειλε ε-μαιλ στο ασεπ με τους τιτλους που κατεχεις και θα σου απαντησουν στο ε-μαιλ σου σε 2-3 εργασιμες μερες.

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2017 4:40 pm

Re: δευτερο πτυχίο για ΔΕ

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Κυρ Φεβ 10, 2019 6:52 pm

Ερωτηση:Αν το πρώτο πτυχίο είναι πχ Κοινωνιολογίας και το δεύτερο π.χ. Αρχιτεκτονικής το δεύτερο πτυχίο μπορεί να μοριοδοτηθεί σε μια προκήρυξη που αφορά διοικητικό οικονομικό;Δηλαδή απαιτείται να υπάρχει συνάφεια ανάμεσα στα πτυχία για να μοριοδοτηθεί το δεύτερο πτυχίο και να πάρει τα 150 μόρια;ευχαριστώ

lux aeterna
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 4:37 pm

Re: δευτερο πτυχίο για ΔΕ

Δημοσίευσηαπό lux aeterna » Τρί Φεβ 12, 2019 3:42 pm

Το έψαξα αρκετά το θέμα και κατέληξα στο ότι το δεύτερο πτυχίο, ίδιας βαθμίδας πάντοτε, μοριοδοτείται ΜΌΝΟ όταν είναι προσόν διορισμού για τη συγκεκριμένη θέση. Αυτό το βλέπεις από το πινακάκι δίπλα από τον κωδικό θέσης, που λέει ποια πτυχία μπορούν να διεκδικήσουν τη θέση αυτή.
Πχ, αν στη θέση διοικητικό οικονομικό που λες θέλει ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ πτυχίο τριτοβάθμιας, τότε ναι, θα μοριοδοτηθεί. Αν θέλει, πχ, πτυχίο ή Κοινωνιολογίας ή Ψυχολογίας ή ΦΠΨ ή ΦΚΣ (τυχαία παραδείγματα είναι αυτά) τότε θα μπορείς μεν να δηλώσεις να δηλώσεις με το πτυχίο της Κοινωνιολογίας, αλλά το πτυχίο Αρχιτεκτονικής δεν μετράει.
Αντίστοιχα και για τους ΔΕ


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες