Αποδοχή διορισμού σε υπηρεσία ενώ είμαι διορισμένος..

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
petrostr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 15, 2008 11:34 am

Αποδοχή διορισμού σε υπηρεσία ενώ είμαι διορισμένος..

Δημοσίευσηαπό petrostr » Τρί Μάιος 05, 2009 10:20 am

Έχω ορκιστεί εδώ και 3 μήνες σε Δημόσια Υπηρεσία (Ασφαλιστικό Ταμείο), πριν τον διορισμό είχα λάβει μέρος σε διάφορες προκυρήξεις του ΑΣΕΠ στις οποίες περιμένω οριστικά αποτελέσματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω ποιοι τρόποι - διαδικασίες υπάρχουν για να αποδεχτώ τη θέση σε κάποια άλλη υπηρεσία, πως θα φύγω από την υπηρεσία που έχω ορκιστεί. Υπάρχει και κάποιος νόμος;

Marilena79
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 05, 2009 10:53 pm

Δημοσίευσηαπό Marilena79 » Τρί Μάιος 05, 2009 11:43 am

Εφόσον κατά το χρόνο δήλωσης συμμετοχής σε διαγωνισμούς δεν ήσουν διορισμένος, νομίμως συμμετείχες. Εάν σου έρθει διορισμός σε άλλη θέση την οποία προτιμάς, θα πας κανονικά και θα αποδεχτείς τη νέα σου θέση. Με την ορκωμοσία στη νέα θέση λύεται αυτοδίκαια η σχέση σου με την πρώτη υπηρεσία, η οποία οφείλει, αφου της προσκομίσεις την απόφαση διορισμού, πρωτόκολλο ορκωμοσίας και εγκατάσταση και ανάληψη στη νέα θέση, να εκδόσει και να δημοσιεύσει σε ΦΕΚ διαπιστωτική πράξη αυτοδίκαιης παραίτησης, λόγω αποδοχής διορισμού σε δεύτερη θέση, βάσει του άρθρου 35 παρ. 3 του Υπαλληλικού Κώδικα (Ν. 3528/2007).
Η παραπάνω διαδικασία εφαρμόζεται χωρίς προβλήματα και δεν μπορεί η παλιά σου υπηρεσία να σε καθυστερήσει καθόλου ή να σε εμποδίσει, οπότε μην ανησυχείς καθόλου γι'αυτό. Απλώς, από ευγένεια και μόνο, καλό είναι να τους ενημερώσεις λίγο νωρίτερα. Αν επιμείνουν, μπορείς να υποβάλεις και έγγραφο, όπου θα αναφέρεις ότι προτίθεσαι να παραιτηθείς, λόγω αποδοχής διορισμού σε άλλη θέση.

Panopticon
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 497
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2007 10:01 pm

Δημοσίευσηαπό Panopticon » Τρί Μάιος 05, 2009 1:39 pm

Μηπως γνωριζει καποιος τι γινεται σε περιπτωσεις που υπαλληλος αοριστου χρονου σε ΝΠΔΔ διοριστει μονιμος ΔΥ καπου αλλου;;; Η διαδικασια ειναι ιδια, δηλαδη πηγαινεις αναλαμβανεις τη νεα θεση και αυτοματα διακοπτεται η συμβαση αοριστου χρονου;; Αυτο εχω καταλαβει οτι ισχυει, αφου οι ΙΔΑΧ σε ΝΠΔΔ καλυπτονται απο τον υπαλληλικο κωδικα, αλλα αν γνωριζει καποιος ας το επιβεβαιωσει...

planet-
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Μάιος 19, 2009 9:46 am

Δημοσίευσηαπό planet- » Τρί Ιουν 09, 2009 2:08 pm

Σχετικά με το θέμα αυτό τι είναι καλύτερο, να παραιτηθεί κάποιος πρώτα απτην πρώτη υπηρεσία και μετά ορκιστεί στην νέα, ή να ορικστεί πρωτα και να λυθει αυτοδικαίως προσκομίζονταις το πρωτ.ορκομωσίας και γιατί?

Giorgio78
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 697
Εγγραφή: Παρ Ιαν 09, 2009 12:13 pm

Δημοσίευσηαπό Giorgio78 » Τρί Ιουν 09, 2009 2:26 pm

planet- έγραψε:Σχετικά με το θέμα αυτό τι είναι καλύτερο, να παραιτηθεί κάποιος πρώτα απτην πρώτη υπηρεσία και μετά ορκιστεί στην νέα, ή να ορικστεί πρωτα και να λυθει αυτοδικαίως προσκομίζονταις το πρωτ.ορκομωσίας και γιατί?


Kalutera prwta na orkisteis sth nea thesh kai meta na paraiththeis autodikaia apo thn palia me bash ta osa anaferthikan edw prohgoumenws kai auto gia na apogygeis tyxwn dusarestes ekplhkseis (kamia fora kai gia diaforous logous mporei na kathusterhsei o diorismos sth nea yphresia).

smartgeorge
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τετ Μαρ 19, 2014 1:05 pm

ΑΥΤΟΔΙΚΑΙΗ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΛΟΓΩ ΝΕΟΥ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ

Δημοσίευσηαπό smartgeorge » Σάβ Αύγ 02, 2014 10:04 pm

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΟ ΕΞΗΣ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΣΤΗ ΝΕΡΙΤ. ΕΙΜΑΙ ΜΟΙΝΟΜΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΩ ΣΤΗ ΝΕΡΙΤ ΜΕ ΑΥΤΟΔΙΚΑΙΗ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ. ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΟ ΘΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ ΣΤΗ ΝΕΡΙΤ?? ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΟ ΦΕΚ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟ ΝΕΡΙΤ ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΙΝΙΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ??

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Re: ΑΥΤΟΔΙΚΑΙΗ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΛΟΓΩ ΝΕΟΥ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ

Δημοσίευσηαπό abck122 » Κυρ Αύγ 03, 2014 3:13 pm

smartgeorge έγραψε:ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΟ ΕΞΗΣ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΣΤΗ ΝΕΡΙΤ. ΕΙΜΑΙ ΜΟΙΝΟΜΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΩ ΣΤΗ ΝΕΡΙΤ ΜΕ ΑΥΤΟΔΙΚΑΙΗ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ. ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΟ ΘΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ ΣΤΗ ΝΕΡΙΤ?? ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΟ ΦΕΚ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟ ΝΕΡΙΤ ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΙΝΙΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ??


θα παραιτηθείς απο μόνιμη θέση για να πας σε θέση ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ στη ΝΕΡΙΤ???????????? :shock: :shock: :shock:

smartgeorge
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τετ Μαρ 19, 2014 1:05 pm

Re: ΑΥΤΟΔΙΚΑΙΗ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ ΛΟΓΩ ΝΕΟΥ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ

Δημοσίευσηαπό smartgeorge » Κυρ Αύγ 03, 2014 4:55 pm

abck122 έγραψε:
smartgeorge έγραψε:ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΟ ΕΞΗΣ. ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΣΤΗ ΝΕΡΙΤ. ΕΙΜΑΙ ΜΟΙΝΟΜΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΩ ΣΤΗ ΝΕΡΙΤ ΜΕ ΑΥΤΟΔΙΚΑΙΗ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ. ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΟ ΘΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ ΣΤΗ ΝΕΡΙΤ?? ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΟ ΦΕΚ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟ ΝΕΡΙΤ ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΙΝΙΑ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ??


θα παραιτηθείς απο μόνιμη θέση για να πας σε θέση ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ στη ΝΕΡΙΤ???????????? :shock: :shock: :shock:
ναι. μπορείς να με βοηθήσεις σε αυτο που ρωτησα;;;

Giorgio78
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 697
Εγγραφή: Παρ Ιαν 09, 2009 12:13 pm

Δημοσίευσηαπό Giorgio78 » Κυρ Αύγ 03, 2014 9:42 pm

ΡΩΤΑ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ. ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΝΟΜΙΖΩ ΕΠΑΡΚΟΥΝ.

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΘΕΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΜΟΝΙΜΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗ ΝΕΡΙΤ?

Dejan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 12:34 am

Δημοσίευσηαπό Dejan » Δευ Αύγ 04, 2014 2:20 pm

Giorgio78 έγραψε:ΡΩΤΑ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ. ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΝΟΜΙΖΩ ΕΠΑΡΚΟΥΝ.

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΘΕΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΜΟΝΙΜΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗ ΝΕΡΙΤ?

Το έχω απαντήσει κι εγώ άλλη φορά. Διότι πολλοί κινδυνεύουμε με εφεδρεία άμεσα ή έμμεσα. Επίσης έχουμε κολλήσει στους βαθμούς που είμαστε λόγω μνημονίου ενώ εάν πάμε σε νέα υπηρεσία ξεκολλάμε και μπαίνουμε στο βαθμό που ανήκουν τα έτη υπηρεσίας μας. Για παράδειγμα εγώ πάω με 11 χρόνια από τον Ε'3 βαθμό που είμαι κολλημένος στον Δ'1 και θα παίρνω τα εσωτερικά κλιμάκια μέχρι το 2016 όπου θα ξεκολλήσουν οι βαθμοί.

THL
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 12:31 pm

Δημοσίευσηαπό THL » Δευ Αύγ 04, 2014 11:12 pm

Dejan έγραψε:
Giorgio78 έγραψε:ΡΩΤΑ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ. ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΝΟΜΙΖΩ ΕΠΑΡΚΟΥΝ.

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΘΕΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΜΟΝΙΜΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗ ΝΕΡΙΤ?

Το έχω απαντήσει κι εγώ άλλη φορά. Διότι πολλοί κινδυνεύουμε με εφεδρεία άμεσα ή έμμεσα. Επίσης έχουμε κολλήσει στους βαθμούς που είμαστε λόγω μνημονίου ενώ εάν πάμε σε νέα υπηρεσία ξεκολλάμε και μπαίνουμε στο βαθμό που ανήκουν τα έτη υπηρεσίας μας. Για παράδειγμα εγώ πάω με 11 χρόνια από τον Ε'3 βαθμό που είμαι κολλημένος στον Δ'1 και θα παίρνω τα εσωτερικά κλιμάκια μέχρι το 2016 όπου θα ξεκολλήσουν οι βαθμοί.[/quo

δεν πρέπει να περάσεις τη διετή δοκιμαστική περίοδο πρώτα και μετά να σου ανανγωριστεί η προϋπηρεσία από το υπηρεσιακό συμβούλιο;

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Τρί Αύγ 05, 2014 12:07 am

Dejan έγραψε:
Giorgio78 έγραψε:ΡΩΤΑ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ. ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΝΟΜΙΖΩ ΕΠΑΡΚΟΥΝ.

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΘΕΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΜΟΝΙΜΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗ ΝΕΡΙΤ?

Το έχω απαντήσει κι εγώ άλλη φορά. Διότι πολλοί κινδυνεύουμε με εφεδρεία άμεσα ή έμμεσα. Επίσης έχουμε κολλήσει στους βαθμούς που είμαστε λόγω μνημονίου ενώ εάν πάμε σε νέα υπηρεσία ξεκολλάμε και μπαίνουμε στο βαθμό που ανήκουν τα έτη υπηρεσίας μας. Για παράδειγμα εγώ πάω με 11 χρόνια από τον Ε'3 βαθμό που είμαι κολλημένος στον Δ'1 και θα παίρνω τα εσωτερικά κλιμάκια μέχρι το 2016 όπου θα ξεκολλήσουν οι βαθμοί.


Αυτο με τα κλιμακια ειναι σιγουρο?
Δουλευω σε υπουργειο και εχουμεα εποχικους που δεν τους αναγνωριζονται καν οι 3ετιες απο εδω και περα. Τα παιδια εχουνε κανει αιτησεις για 3ετιες στο λογιστηριο της υπηρεσιας μου, και τα κεντρικα του υπουργειο μας λενε πως δεν αναλαμβανουν την αναγνωριση 3ετιων κλπ κλπ. Ολοκληρο μπαχαλο. Ψαξτο καλα πριν παραιτηθεις απο μονιμη θεση. Αν πας αοριστου θα εχεις δικαιωματα εφαπαξ κλπ κλπ?Τι να σου πω αρκετα ρισκο μου κανει να αφησεις μονιμη θεση για αοριστου και στην νεριτ που διορισαν μεχρι και την Καρχιλακη οντας συνταξιουχο δημοσιογραφο, και βγηκε μεχρι και ΚΥΑ για να μην την δεχτουνε δεδομενου οτι ειναι συνταξιουχος. Μπορει να αλλαξε η ΕΡΤ και να εγινε νεριτ αλλα μην νομιζεις πως εχει και μεγαλες διαφορες στην νοοτροπια. καλη τυχη σε οτι και αν επιλεξεις.

Giorgio78
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 697
Εγγραφή: Παρ Ιαν 09, 2009 12:13 pm

Δημοσίευσηαπό Giorgio78 » Τρί Αύγ 05, 2014 1:05 pm

Dejan έγραψε:
Giorgio78 έγραψε:ΡΩΤΑ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ. ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΝΟΜΙΖΩ ΕΠΑΡΚΟΥΝ.

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΘΕΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΜΟΝΙΜΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗ ΝΕΡΙΤ?

Το έχω απαντήσει κι εγώ άλλη φορά. Διότι πολλοί κινδυνεύουμε με εφεδρεία άμεσα ή έμμεσα. Επίσης έχουμε κολλήσει στους βαθμούς που είμαστε λόγω μνημονίου ενώ εάν πάμε σε νέα υπηρεσία ξεκολλάμε και μπαίνουμε στο βαθμό που ανήκουν τα έτη υπηρεσίας μας. Για παράδειγμα εγώ πάω με 11 χρόνια από τον Ε'3 βαθμό που είμαι κολλημένος στον Δ'1 και θα παίρνω τα εσωτερικά κλιμάκια μέχρι το 2016 όπου θα ξεκολλήσουν οι βαθμοί.


ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΓΩΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2016. ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΥ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΞΕΚΟΛΛΗΜΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΗΣ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΜΕΣΩ ΝΕΑΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ, ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΟ ΠΑΛΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΟΥΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΙ ΣΟΤ ΜΕΣΟΔΙΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΣΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΕΙΣ ΤΩΡΑ. ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΙΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΑΝΕ ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΤΑ ΕΤΗ ΚΑΤΑΤΑΣΣΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΣΕ ΑΝΩΤΕΡΟ ΒΑΘΜΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ?

Dejan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 12:34 am

Δημοσίευσηαπό Dejan » Τρί Αύγ 05, 2014 1:18 pm

Giorgio78 έγραψε:
Dejan έγραψε:
Giorgio78 έγραψε:ΡΩΤΑ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ. ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΝΟΜΙΖΩ ΕΠΑΡΚΟΥΝ.

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΘΕΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΜΟΝΙΜΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗ ΝΕΡΙΤ?

Το έχω απαντήσει κι εγώ άλλη φορά. Διότι πολλοί κινδυνεύουμε με εφεδρεία άμεσα ή έμμεσα. Επίσης έχουμε κολλήσει στους βαθμούς που είμαστε λόγω μνημονίου ενώ εάν πάμε σε νέα υπηρεσία ξεκολλάμε και μπαίνουμε στο βαθμό που ανήκουν τα έτη υπηρεσίας μας. Για παράδειγμα εγώ πάω με 11 χρόνια από τον Ε'3 βαθμό που είμαι κολλημένος στον Δ'1 και θα παίρνω τα εσωτερικά κλιμάκια μέχρι το 2016 όπου θα ξεκολλήσουν οι βαθμοί.


ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΓΩΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2016. ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΥ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΞΕΚΟΛΛΗΜΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΗΣ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΜΕΣΩ ΝΕΑΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ, ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΟ ΠΑΛΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΟΥΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΙ ΣΟΤ ΜΕΣΟΔΙΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΣΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΕΙΣ ΤΩΡΑ. ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΙΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΑΝΕ ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΤΑ ΕΤΗ ΚΑΤΑΤΑΣΣΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΣΕ ΑΝΩΤΕΡΟ ΒΑΘΜΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ?

Προβλέπεται από τη νομοθεσία. Δε γίνεται αλλαγή βαθμού μόνο εφόσον είσαι υπάλληλος και έγινε η τοποθέτησή σου στον τότε βαθμό στον οποίο έγινε η κατάταξη και μάλιστα με πέναλτι. Αντιθέτως είχε γίνει πρόβλεψη ότι το πέναλτι δεν ισχύει για νέες προσλήψεις. Γι αυτό κιόλας μας ζητούν αποδεικτικά εμπειρίας κτλ....

THL
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 12:31 pm

Δημοσίευσηαπό THL » Τρί Αύγ 05, 2014 1:44 pm

Giorgio78 έγραψε:
Dejan έγραψε:
Giorgio78 έγραψε:ΡΩΤΑ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ. ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΝΟΜΙΖΩ ΕΠΑΡΚΟΥΝ.

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΘΕΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΜΟΝΙΜΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗ ΝΕΡΙΤ?

Το έχω απαντήσει κι εγώ άλλη φορά. Διότι πολλοί κινδυνεύουμε με εφεδρεία άμεσα ή έμμεσα. Επίσης έχουμε κολλήσει στους βαθμούς που είμαστε λόγω μνημονίου ενώ εάν πάμε σε νέα υπηρεσία ξεκολλάμε και μπαίνουμε στο βαθμό που ανήκουν τα έτη υπηρεσίας μας. Για παράδειγμα εγώ πάω με 11 χρόνια από τον Ε'3 βαθμό που είμαι κολλημένος στον Δ'1 και θα παίρνω τα εσωτερικά κλιμάκια μέχρι το 2016 όπου θα ξεκολλήσουν οι βαθμοί.


ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΓΩΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2016. ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΥ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΞΕΚΟΛΛΗΜΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΚΗΣ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΜΕΣΩ ΝΕΑΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ, ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΟ ΠΑΛΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΟΥΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΙ ΣΟΤ ΜΕΣΟΔΙΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΣΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΕΙΣ ΤΩΡΑ. ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΙΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΑΝΕ ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΤΑ ΕΤΗ ΚΑΤΑΤΑΣΣΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΣΕ ΑΝΩΤΕΡΟ ΒΑΘΜΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ?


Giorgio78 έτσι όπως τα λες είναι.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες