Aνάληψη καθηκόντων και ορκομωσία

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
pap2man
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τρί Οκτ 14, 2008 12:00 pm

Aνάληψη καθηκόντων και ορκομωσία

Δημοσίευσηαπό pap2man » Δευ Νοέμ 17, 2008 1:07 pm

Μετά τη κατάθεση των δικαιολογητικών στο τμήμα προσωπικού πόσο περιπου είναι το χρονικό διάστημα της αναμονής μεχρι την ειδοποίηση για ανάληψη καθηκόντων?Ο χρόνος αναμονής εξαρτάται απο την εκάστοτε υπηρεσία ? απο τους υπαλλήλους στο ΓΛΚ?
Η προκύρηξη καθώς και ο Υ.Κ ορίζουν οτι το αργότερο της ανάληψης καθηκόντων είναι 4 μήνες μετά την έκδοση των οριστικων αποτελεσμάτων απο τον ΑΣΕΠ.
Κάθε απαντηση καλοδεχουμενη ...

pap2man
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τρί Οκτ 14, 2008 12:00 pm

Δημοσίευσηαπό pap2man » Δευ Νοέμ 17, 2008 4:18 pm

:?: :?: :?:

pap2man
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τρί Οκτ 14, 2008 12:00 pm

Δημοσίευσηαπό pap2man » Τρί Νοέμ 18, 2008 12:06 pm

Kανεις που να γνωριζει ?
Σιγουρα πολλοι που πλεον ειναι δημοσιοι υπαλληλοι βρεθηκαν σε παρομοια θεση... :?:

VaKaDi
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Παρ Μάιος 18, 2007 8:15 am

Δημοσίευσηαπό VaKaDi » Τρί Νοέμ 18, 2008 12:42 pm

pap2man έγραψε:Kανεις που να γνωριζει ?
Σιγουρα πολλοι που πλεον ειναι δημοσιοι υπαλληλοι βρεθηκαν σε παρομοια θεση... :?:


ΤΕ Μηχανικών δεν είσαι; (άσχετο αλλά καθότι είμαι κι εγώ σε καλωσορίζω συνάδελφε :D )!
Για το θέμα: Εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες. Το ΦΕΚ μπορεί να κάνει και 6μηνο μέχρι να δημοσιευθεί (η ακόμη και παραπάνω)! Φυσικά μπορεί και παρακάτω αλλά εκ πείρας ενα 4μηνο με 5μηνο είναι το αναμενόμενο. Είναι θέμα υπηρεσίας, ΓΛΚ, πολλές φορές αργούν και κάποια χαρτιά στα οποία ζητήθηκε αυτεπάγγελτη αναζήτηση κλπ... Γενικώς είναι η "βαβούρα" μέχρι να βγει το ΦΕΚ διορισμού απο το Εθνικό τυπογραφείο (διορισμός γίνεται με το ΦΕΚ διορισμού και όχι με το ΦΕΚ οριστικών αποτελεσμάτων του ΑΣΕΠ)... Μόλις βγει το ΦΕΚ διορισμού συνήθως σε καλούν εντός 2 βδομάδων να ορκιστείς και να αναλάβεις υπηρεσία!
Πάντως είναι περίπτωση που σηκώνει και "βύσμα" για επιτάχυνση (ναι, εκεί φτάσαμε να χρειάζεται βύσμα για τα αυτονόητα :shock: )!!!

ΥΓ: Το τι γράφει ο Υ.Κ. είναι σχετικό (στην Ελλάδα είμαστε)!

pap2man
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τρί Οκτ 14, 2008 12:00 pm

Δημοσίευσηαπό pap2man » Τρί Νοέμ 18, 2008 1:01 pm

VaKaDi έγραψε:
pap2man έγραψε:Kανεις που να γνωριζει ?
Σιγουρα πολλοι που πλεον ειναι δημοσιοι υπαλληλοι βρεθηκαν σε παρομοια θεση... :?:


ΤΕ Μηχανικών δεν είσαι; (άσχετο αλλά καθότι είμαι κι εγώ σε καλωσορίζω συνάδελφε :D )!
Για το θέμα: Εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες. Το ΦΕΚ μπορεί να κάνει και 6μηνο μέχρι να δημοσιευθεί (η ακόμη και παραπάνω)! Φυσικά μπορεί και παρακάτω αλλά εκ πείρας ενα 4μηνο με 5μηνο είναι το αναμενόμενο. Είναι θέμα υπηρεσίας, ΓΛΚ, πολλές φορές αργούν και κάποια χαρτιά στα οποία ζητήθηκε αυτεπάγγελτη αναζήτηση κλπ... Γενικώς είναι η "βαβούρα" μέχρι να βγει το ΦΕΚ διορισμού απο το Εθνικό τυπογραφείο (διορισμός γίνεται με το ΦΕΚ διορισμού και όχι με το ΦΕΚ οριστικών αποτελεσμάτων του ΑΣΕΠ)... Μόλις βγει το ΦΕΚ διορισμού συνήθως σε καλούν εντός 2 βδομάδων να ορκιστείς και να αναλάβεις υπηρεσία!
Πάντως είναι περίπτωση που σηκώνει και "βύσμα" για επιτάχυνση (ναι, εκεί φτάσαμε να χρειάζεται βύσμα για τα αυτονόητα :shock: )!!!

ΥΓ: Το τι γράφει ο Υ.Κ. είναι σχετικό (στην Ελλάδα είμαστε)!

Φιλε και συναδελφε VaKaDi σε υπερευχαριστω!!!
Οντως ειμαι ΤΕ Μηχανικων και αναμενω το φεκ διορισμου.Καθοτι ομως στον φορεας διορισμου μου δεν ειμαι ο μονος που αναμενει το Φεκ αλλα ακομα 4 ατομα θεωρω οτι η υποθεση δεν σηκωνει ''βυσμα'' -(ειναι δυνατον να καλεσουν για αναληψη καθηκοντων τον εναν ή αυτους που ''εσπρωξαν'' την υποθεση τους ?...κι οι υπολοιποι ???)-
Μπορω ο ιδιος να αναζητησω την εξελιξη της υποθεσης ?
Σε τηλ.επικοινωνια με τον υπευθυνο προσωπικου του φορεα μου τονιστηκε οτι δεν υπαρχει δυνατοτητα να μου δωθει ο αρ.πρωτοκολλου του φακελου γιατι αφορα υποθεση - εγγραφο του υπουργειου εσωτερικων...ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες