Βεβαίωση ΙΚΑ για ΑΣΕΠ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
geogo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Βεβαίωση ΙΚΑ για ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό geogo » Παρ Νοέμ 14, 2008 11:42 am

Πήρα απο το ΙΚΑ μια βεβαίωση ενσημων για ΑΣΕΠ.

Μια απορία.

Στο ειδος δραστηριότητας, αναγράφεται η δραστηριοτητα της εταιρίας ή η δικιά μου ως εργαζόμενος ?

elenamadon
Δόκιμος
Δόκιμος

Re: Βεβαίωση ΙΚΑ για ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό elenamadon » Παρ Νοέμ 14, 2008 12:00 pm

geogo έγραψε:Πήρα απο το ΙΚΑ μια βεβαίωση ενσημων για ΑΣΕΠ.

Μια απορία.

Στο ειδος δραστηριότητας, αναγράφεται η δραστηριοτητα της εταιρίας ή η δικιά μου ως εργαζόμενος ?

Της εταιριας

asepis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό asepis » Παρ Νοέμ 14, 2008 12:09 pm

Kαι αν εμενα η δουλεια μου ήταν καθαρίστρια και δηλώσω πως ήμουν γραμματέας...πως ελέγχετε; Δηλαδή βάζει ότι αντικειμένο σε βολεύει ;

elenamadon
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό elenamadon » Παρ Νοέμ 14, 2008 12:29 pm

asepis έγραψε:Kαι αν εμενα η δουλεια μου ήταν καθαρίστρια και δηλώσω πως ήμουν γραμματέας...πως ελέγχετε; Δηλαδή βάζει ότι αντικειμένο σε βολεύει ;

Η βεβαιωση γραφει τη δρατηριοτητα της εταιριας. Εσυ δηλωνεις την ειδικοτητα ειχες ή εχεις στην εν λογω εταιρια στην Υπευθυνη δηλωση εμπειριας του ασεπ πχ υπαλληλος γραφειου, χειριστης η/υ, καθαριστρια κλπ. Δε σε συμφερει να γραψεις ψεματα γιατι θα εχεις κυρωσεις.

maira
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό maira » Παρ Νοέμ 14, 2008 1:04 pm

elenamadon έγραψε:
asepis έγραψε:Kαι αν εμενα η δουλεια μου ήταν καθαρίστρια και δηλώσω πως ήμουν γραμματέας...πως ελέγχετε; Δηλαδή βάζει ότι αντικειμένο σε βολεύει ;

Η βεβαιωση γραφει τη δρατηριοτητα της εταιριας. Εσυ δηλωνεις την ειδικοτητα ειχες ή εχεις στην εν λογω εταιρια στην Υπευθυνη δηλωση εμπειριας του ασεπ πχ υπαλληλος γραφειου, χειριστης η/υ, καθαριστρια κλπ. Δε σε συμφερει να γραψεις ψεματα γιατι θα εχεις κυρωσεις.

Σα να μου βρωμάει εμένα λίγο αυτό , δλδ πως το τσεκάρει και πως έχει κυρώσεις, γιατί αν δεν υπάρχει τρόπος να έχει, τότε να πάρουμε τα βουνά....

xrhstoskvigagr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό xrhstoskvigagr » Παρ Νοέμ 14, 2008 4:49 pm

Γεια σε όλους !
Νομίζω ότι στη βεβαίωση του ΙΚΑ έχει ένα Α.Μ.Ε. και ακριβώς από κάτω έναν κωδικό, ο κωδικός αυτός αντιστοιχεί και σε συγκεκριμένη ειδικότητα που δηλώνει (και πληρώνει) κάθε εταιρία για τον κάθε υπάλληλο που έχει.

geogo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό geogo » Σάβ Νοέμ 15, 2008 2:41 pm

xrhstoskvigagr έγραψε:Γεια σε όλους !
Νομίζω ότι στη βεβαίωση του ΙΚΑ έχει ένα Α.Μ.Ε. και ακριβώς από κάτω έναν κωδικό, ο κωδικός αυτός αντιστοιχεί και σε συγκεκριμένη ειδικότητα που δηλώνει (και πληρώνει) κάθε εταιρία για τον κάθε υπάλληλο που έχει.

TO AME νομιζω ειναι αριθμος μητρωου εργοδοτη και οχι ειδικοτητας.

olivi
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό olivi » Κυρ Νοέμ 16, 2008 11:56 pm

elenamadon έγραψε:

Και ποιος το ελέγχει αυτό? ο ΑΣΕΠ?

Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης