Επικύρωση ξένων γλωσσών (ΕΠΕΙΓΟΝ)

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
cartman
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Επικύρωση ξένων γλωσσών (ΕΠΕΙΓΟΝ)

Δημοσίευσηαπό cartman » Πέμ Νοέμ 23, 2023 7:03 am

Από φορέα που είμαι επιτυχών μου ζητάνε για πρόσληψη για τις ξένες γλώσσες το παρακάτω:

Κώδικας: Επιλογή όλων

Πιστοποιητικά γνώσης ξένων γλωσσών. Σημειώνεται ότι για το/α δηλωθέν/ντα πιστοποιητικό/ά γλωσσομάθειας, πρέπει να υποβληθεί/ούν βεβαίωση/ώσεις περί γνησιότητας αποκλειστικά από τον/τους φορέα/είς που το/α εξέδωσε καθώς και μετάφραση αυτού/των από δικηγόρο ή αρμόδια κατά νόμο αρχή.

Εγώ έχω κλασικά πιστοποιητικά γλωσσομάθειας (τύπου Proficiency Cambridge, Michigan κλπ). Έχω μετάφραση και επικύρωση από δικηγόρο μαζί με βεβαίωση γνησίου υπογραφής του δικηγόρου από το δικηγορικό σύλλογο.
Και τώρα βλέπω για πρώτη φορά στη ζωή μου αυτό το "βεβαίωση/ώσεις περί γνησιότητας αποκλειστικά από τον/τους φορέα/είς που το/α εξέδωσε".

??????
ΠΟΙΟ ΤΟ ΝΟΗΜΑ? Δεν ξέρω καν αν το Βρετανικό Συμβούλιο/Ελληνοαμερικάνικη Ένωση βγάζει τέτοια βεβαίωση. Και να βγάζει όμως έχει την ίδια αξία σαν γνησιότητα με το πτυχίο που έχω ήδη. Ένας δικηγόρος αν το δει πάλι το ίδιο θα γράψει "ακριβές αντίγραφο από το πρωτότυπο που μου επιδείχθηκε". Δεν μπορεί να επιβεβαιώσει παραπάνω τη γνησιότητα.
Καταλαβαίνω κάτι λάθος;;; Τι κάνω; Πώς κινούμαι;

Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες