Δικαίωμα συμμετοχής σε νέα προκήρυξη

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
nikolasgroovy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Μαρ 16, 2021 4:34 pm

Δικαίωμα συμμετοχής σε νέα προκήρυξη

Δημοσίευσηαπό nikolasgroovy » Δευ Δεκ 06, 2021 11:01 pm

Γεια χαρά σε όλους. Είμαι διοριστέος μέσω προκήρυξης Κ. Έχει βγει το ΦΕΚ με τα οριστικά αποτελέσματα, έχει δημοσιευθεί το ΦΕΚ του υπουργείου εσωτερικών με την κατανομή προσωπικού, ο φορέας που με προσλαμβάνει μου ζήτησε κι έχω στείλει τα δικαιολογητικά μου για την πρόσληψη, αλλά ακόμη δεν έχει δημοσιευθεί το ΦΕΚ διορισμού και δεν έχω αναλάβει υπηρεσία. Σε αυτή τη φάση μπορώ να πάρω μέρος σε νέα προκήρυξη Κ του ΑΣΕΠ ή θεωρούμαι ήδη διορισμένος και δεν μπορώ; Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη.

Ευχαριστώ πολύ

magicalmina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 04, 2021 9:25 pm

Re: Δικαίωμα συμμετοχής σε νέα προκήρυξη

Δημοσίευσηαπό magicalmina » Τρί Δεκ 07, 2021 6:52 am

nikolasgroovy έγραψε:Γεια χαρά σε όλους. Είμαι διοριστέος μέσω προκήρυξης Κ. Έχει βγει το ΦΕΚ με τα οριστικά αποτελέσματα, έχει δημοσιευθεί το ΦΕΚ του υπουργείου εσωτερικών με την κατανομή προσωπικού, ο φορέας που με προσλαμβάνει μου ζήτησε κι έχω στείλει τα δικαιολογητικά μου για την πρόσληψη, αλλά ακόμη δεν έχει δημοσιευθεί το ΦΕΚ διορισμού και δεν έχω αναλάβει υπηρεσία. Σε αυτή τη φάση μπορώ να πάρω μέρος σε νέα προκήρυξη Κ του ΑΣΕΠ ή θεωρούμαι ήδη διορισμένος και δεν μπορώ; Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη.

Ευχαριστώ πολύ


Καλημέρα, κανονικά από την ημερομηνία ορκωμοσίας και ανάληψης υπηρεσίας θεωρείσαι διορισμένος. Αν όμως η ημερομηνία δημοσίευσης του ΦΕΚ διορισμού και η ημερομηνία ανάληψης υπηρεσίας απέχουν λιγότερο από 1 μήνα, τότε ημερομηνία διορισμού σου θεωρείται η ημερομηνία δημοσίευσης του ΦΕΚ διορισμού. Οπότε το σωστό είναι να συμμετάσχεις σε διαγωνισμό που θα έχει καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων πριν βγει το ΦΕΚ διορισμού.

nikolasgroovy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Μαρ 16, 2021 4:34 pm

Re: Δικαίωμα συμμετοχής σε νέα προκήρυξη

Δημοσίευσηαπό nikolasgroovy » Τρί Δεκ 07, 2021 9:40 am

magicalmina έγραψε:
nikolasgroovy έγραψε:Γεια χαρά σε όλους. Είμαι διοριστέος μέσω προκήρυξης Κ. Έχει βγει το ΦΕΚ με τα οριστικά αποτελέσματα, έχει δημοσιευθεί το ΦΕΚ του υπουργείου εσωτερικών με την κατανομή προσωπικού, ο φορέας που με προσλαμβάνει μου ζήτησε κι έχω στείλει τα δικαιολογητικά μου για την πρόσληψη, αλλά ακόμη δεν έχει δημοσιευθεί το ΦΕΚ διορισμού και δεν έχω αναλάβει υπηρεσία. Σε αυτή τη φάση μπορώ να πάρω μέρος σε νέα προκήρυξη Κ του ΑΣΕΠ ή θεωρούμαι ήδη διορισμένος και δεν μπορώ; Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη.

Ευχαριστώ πολύ


Καλημέρα, κανονικά από την ημερομηνία ορκωμοσίας και ανάληψης υπηρεσίας θεωρείσαι διορισμένος. Αν όμως η ημερομηνία δημοσίευσης του ΦΕΚ διορισμού και η ημερομηνία ανάληψης υπηρεσίας απέχουν λιγότερο από 1 μήνα, τότε ημερομηνία διορισμού σου θεωρείται η ημερομηνία δημοσίευσης του ΦΕΚ διορισμού. Οπότε το σωστό είναι να συμμετάσχεις σε διαγωνισμό που θα έχει καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων πριν βγει το ΦΕΚ διορισμού.


Σε ευχαριστώ πολύ για την κατατοπιστική απάντηση! Επειδή για τη νέα προκήρυξη που με ενδιαφέρει έχουν ήδη ξεκινήσει οι αιτήσεις από χθες, έκανα την αίτηση χθες, ημερομηνία κατά την οποία δεν είχε δημοσιευθεί ακόμη το τελικό ΦΕΚ διορισμού μου. Φαντάζομαι πως είναι ΟΚ και δεν δημιουργείται κάποια διένεξη. Άλλωστε φαντάζομαι πως δεν δημιουργείται κάποιο πρόβλημα με τον διορισμό που είναι σε εξέλιξη και οποιοδήποτε ζήτημα προκύψει θα αφορά στο γεγονός πως ίσως αποκλειστώ από τη νέα προκήρυξη.

magicalmina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 04, 2021 9:25 pm

Re: Δικαίωμα συμμετοχής σε νέα προκήρυξη

Δημοσίευσηαπό magicalmina » Τετ Δεκ 08, 2021 4:22 pm

nikolasgroovy έγραψε:Σε ευχαριστώ πολύ για την κατατοπιστική απάντηση! Επειδή για τη νέα προκήρυξη που με ενδιαφέρει έχουν ήδη ξεκινήσει οι αιτήσεις από χθες, έκανα την αίτηση χθες, ημερομηνία κατά την οποία δεν είχε δημοσιευθεί ακόμη το τελικό ΦΕΚ διορισμού μου. Φαντάζομαι πως είναι ΟΚ και δεν δημιουργείται κάποια διένεξη. Άλλωστε φαντάζομαι πως δεν δημιουργείται κάποιο πρόβλημα με τον διορισμό που είναι σε εξέλιξη και οποιοδήποτε ζήτημα προκύψει θα αφορά στο γεγονός πως ίσως αποκλειστώ από τη νέα προκήρυξη.


Όπως τα λες είναι, απλά να θυμάσαι ότι σημασία δεν έχει η ημέρα που έκανες την αίτηση, αλλά η τελευταία ημέρα υποβολής αιτήσεων. Βάσει αυτής της ημερομηνίας θα εξεταστεί τυχόν κώλυμα διορισμού σου με την νέα προκήρυξη.

Καλά αποτελέσματα!

nikolasgroovy
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Μαρ 16, 2021 4:34 pm

Re: Δικαίωμα συμμετοχής σε νέα προκήρυξη

Δημοσίευσηαπό nikolasgroovy » Τετ Δεκ 08, 2021 5:32 pm

magicalmina έγραψε:
nikolasgroovy έγραψε:Σε ευχαριστώ πολύ για την κατατοπιστική απάντηση! Επειδή για τη νέα προκήρυξη που με ενδιαφέρει έχουν ήδη ξεκινήσει οι αιτήσεις από χθες, έκανα την αίτηση χθες, ημερομηνία κατά την οποία δεν είχε δημοσιευθεί ακόμη το τελικό ΦΕΚ διορισμού μου. Φαντάζομαι πως είναι ΟΚ και δεν δημιουργείται κάποια διένεξη. Άλλωστε φαντάζομαι πως δεν δημιουργείται κάποιο πρόβλημα με τον διορισμό που είναι σε εξέλιξη και οποιοδήποτε ζήτημα προκύψει θα αφορά στο γεγονός πως ίσως αποκλειστώ από τη νέα προκήρυξη.


Όπως τα λες είναι, απλά να θυμάσαι ότι σημασία δεν έχει η ημέρα που έκανες την αίτηση, αλλά η τελευταία ημέρα υποβολής αιτήσεων. Βάσει αυτής της ημερομηνίας θα εξεταστεί τυχόν κώλυμα διορισμού σου με την νέα προκήρυξη.

Καλά αποτελέσματα!


Σε ευχαριστώ πολύ! Να είσαι καλά!


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες