ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΗ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
lux aeterna
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 4:37 pm

Re: ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΗ

Δημοσίευσηαπό lux aeterna » Τρί Ιουν 22, 2021 8:48 am

Leuteris1987 έγραψε:Υπάρχει μια διευκρινιστική απάντηση στο αν έχεις διοριστεί ως ΔΕ με το πέρας των 7 ετών να σου αναγνωρίζουν το πτυχίο ΤΕ και μισθολογικά μόνο και να είσαι στη θέση του ΔΕ διότι δεν έχει ανοιχτή θέση ως ΤΕ.

Υπάρχει κάπου αυτό δω έγγραφο να το αναζητήσω;

Leuteris1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Ιουν 15, 2021 8:01 am

Re: ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΗ

Δημοσίευσηαπό Leuteris1987 » Τρί Ιουν 22, 2021 10:57 pm

Αν σας είναι εύκολο μπορε'ιται να το αναζητείσεται και να μας το στείλετε να το δει ο κόσμος.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΗ

Δημοσίευσηαπό theod75 » Τετ Ιουν 23, 2021 9:49 am

lux aeterna έγραψε:
Leuteris1987 έγραψε:Υπάρχει μια διευκρινιστική απάντηση στο αν έχεις διοριστεί ως ΔΕ με το πέρας των 7 ετών να σου αναγνωρίζουν το πτυχίο ΤΕ και μισθολογικά μόνο και να είσαι στη θέση του ΔΕ διότι δεν έχει ανοιχτή θέση ως ΤΕ.

Υπάρχει κάπου αυτό δω έγγραφο να το αναζητήσω;

Δεν γίνετε αυτό δεν μπορείς να είσαι δε και να πληρώνεσαι ως ΤΕ. Αν δεν υπάρχει θέση γίνετε και με μεταφορά θέσης. Μπορείς όμως να κάνεις μεταταξη σε ανώτερη κατηγορία και μέσω κινητικότητας και σε άλλο φορέα αν δεν έχει ο δικό σου φορέας. Αν ένας φορέας ζητάει ΤΕ και έχεις τα τυπικά προσόντα μπορείς να κάνεις αίτηση

Leuteris1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Ιουν 15, 2021 8:01 am

Re: ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΗ

Δημοσίευσηαπό Leuteris1987 » Τετ Ιουν 23, 2021 1:04 pm

Μήπως έχετε μάθει κάτι να με ενημερώσετε και εμένα γιατί δεν μπορώ να βρω τη νομοθεσία?

Leuteris1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Ιουν 15, 2021 8:01 am

Re: ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΗ

Δημοσίευσηαπό Leuteris1987 » Τετ Ιουν 23, 2021 5:18 pm

theod75 έγραψε:
lux aeterna έγραψε:
Leuteris1987 έγραψε:Υπάρχει μια διευκρινιστική απάντηση στο αν έχεις διοριστεί ως ΔΕ με το πέρας των 7 ετών να σου αναγνωρίζουν το πτυχίο ΤΕ και μισθολογικά μόνο και να είσαι στη θέση του ΔΕ διότι δεν έχει ανοιχτή θέση ως ΤΕ.

Υπάρχει κάπου αυτό δω έγγραφο να το αναζητήσω;

Δεν γίνετε αυτό δεν μπορείς να είσαι δε και να πληρώνεσαι ως ΤΕ. Αν δεν υπάρχει θέση γίνετε και με μεταφορά θέσης. Μπορείς όμως να κάνεις μεταταξη σε ανώτερη κατηγορία και μέσω κινητικότητας και σε άλλο φορέα αν δεν έχει ο δικό σου φορέας. Αν ένας φορέας ζητάει ΤΕ και έχεις τα τυπικά προσόντα μπορείς να κάνεις αίτηση


Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση στο ερώτημα μου κ. theod75.
Μπορείτε να μου πείτε τι εννοείται μεταφορά θέσης?
Και πως μπορώ να κάνω μετάταξη σε ανώτερη κατηγορία μέσω κινητικότητας σε άλλο φορέα αν δεν έχει ο δικό σου φορέας? Π.χ. αν ένας φορέας ζητάει ΤΕ πως θα το ξέρω ? Μέσω άλλης προκήρυξης εννοείται ΑΣΕΠ?

Marilena79
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Δευ Ιαν 05, 2009 10:53 pm

Re: ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΗ

Δημοσίευσηαπό Marilena79 » Τετ Ιουν 30, 2021 4:31 pm

Leuteris1987 έγραψε:
theod75 έγραψε:
lux aeterna έγραψε:Υπάρχει κάπου αυτό δω έγγραφο να το αναζητήσω;

Δεν γίνετε αυτό δεν μπορείς να είσαι δε και να πληρώνεσαι ως ΤΕ. Αν δεν υπάρχει θέση γίνετε και με μεταφορά θέσης. Μπορείς όμως να κάνεις μεταταξη σε ανώτερη κατηγορία και μέσω κινητικότητας και σε άλλο φορέα αν δεν έχει ο δικό σου φορέας. Αν ένας φορέας ζητάει ΤΕ και έχεις τα τυπικά προσόντα μπορείς να κάνεις αίτηση


Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση στο ερώτημα μου κ. theod75.
Μπορείτε να μου πείτε τι εννοείται μεταφορά θέσης?
Και πως μπορώ να κάνω μετάταξη σε ανώτερη κατηγορία μέσω κινητικότητας σε άλλο φορέα αν δεν έχει ο δικό σου φορέας? Π.χ. αν ένας φορέας ζητάει ΤΕ πως θα το ξέρω ? Μέσω άλλης προκήρυξης εννοείται ΑΣΕΠ?


Κάνε αίτηση προς την υπηρεσία σου καταθέτοντας τα δικαιολογητικά σου και ζήτησε μετάταξη σε κλάδο ΤΕ. Όσον αφορά την κινητικότητα, πρέπει να παρακολουθείς πότε βγαίνουν οι θέσεις της. Φαίνονται εδώ https://hr.apografi.gov.gr/login με κωδικούς taxis, αλλά και δημοσιεύονται από πρακτορεία ειδήσεων που παρακολουθούν το θέμα. Και εδώ στο forum υπάρχει σχετικη συζήτηση. Μόλις έκλεισε κύκλος κινητικότητας. Επόμενος κύκλος το φθινόπωρο.

Leuteris1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Ιουν 15, 2021 8:01 am

Re: ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΗ

Δημοσίευσηαπό Leuteris1987 » Πέμ Ιούλ 01, 2021 1:53 pm

Σας ευχαριστώ για της πληροφορίες και όλα τα μέλη του Forum που μας κατατοπίζει και μας ανοίγει τα μάτια.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης