ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
Kleos99
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Kleos99 » Τρί Ιουν 30, 2020 9:32 pm

NSSN έγραψε:Ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικό με την αίτηση.Αν κάποιος έχει π.χ. 100 μήνες συναφή προυπηρεσία, δηλώνει και τους 100 ή μόνο αυτούς που μοριοδοτούνται δηλαδή τους 60?

Μόνο τους 60 μήνες.

Athina1610
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Athina1610 » Παρ Ιούλ 03, 2020 2:11 pm

AthinaV έγραψε:Θα ήμουν ευγνώμων για την απάντηση όποιου γνωρίζει σχετικά..Πριν 4 μέρες μου εστάλη απόφαση απόρριψη της αίτησής μου με την αιτιολογία ότι "η γενική εμπειρία που δηλώνεται δεν αποδεικνύεται από τη βεβαίωση ασφαλιστικού φορέα ή από εργοδότη". Εγώ είχα καταθέσει 2 έγγραφα για απόδειξη εμπειρίας: τη βεβαίωση ΙΚΑ για ΑΣΕΠ και την υπεύθυνη δήλωση εμπειρίας. Η βεβαίωση είχε εκδοθεί τέλος Νοέμβρη, αλλά θεώρησα ότι με την υπεύθυνη δήλωση εμπειρίας -επίσημο έγγραφο- ήμουν καλυμμένη για τους πρόσφατους μήνες. Στην υπεύθυνη δήλωση εμπειρίας λοιπόν δήλωσα 38,64 μήνες από μία δουλειά και 6 μήνες από μία άλλη, αλλά στο σύνολο μηνών δε σημείωσα 44 (στρογγυλοποίηση προς τα πάνω), αλλά 45 μήνες (στρογγυλοποίηση προς τα κάτω). Το αποτέλεσμα ήταν να δω σήμερα στη Διαύγεια το διορισμό ενός άλλου υποψηφίου με 150 μόρια λιγότερα.. :cry: :cry: :cry: Θεωρείτε ότι έχω κάποια ελπίδα εάν κάνω αίτηση θεραπείας;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αν και μαλλον τώρα δεν έχει σημασία κάποια απάντηση αλλά τώρα έτυχε να δω το μήνυμα , πιστεύω πως φταιει ότι έβαλες 44 αντι 45 μήνες ,στο δημόσιο πάντα κάνουμε στρογγυλοποίηση προς τα κάτω,δηλαδή εσένα έβγαινε 44,64 και έβαλες 45.επρεπε να βάλεις 44.

Panospanos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Panospanos » Παρ Ιούλ 03, 2020 9:19 pm

Καλησπερα ! Ερωτηση , στην ΚΥΑ σε ολες της Τεχνικές Ειδικότητες αναφέρει Ξεκαθαρα οτι θελει την αδεια εργασιας ΚΑΙ τιτλο Δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης "ή" απολυτηριο γυμανιου ΚΑΙ (3) χρονια προυπηρεσια .
Ολα καλα μεχρι εδω , ομως στην πλατφόρμα την ωρα της αιτησης στο πρώτο σταδιο αναφέρει τα (3) Χρόνια προυπηρεσιας ως υποχρεωτικά... ενω η ΚΥΑ ειναι ξεκάθαρη οτι αν εχεις τίτλο Δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης και την Αδεια Εργασιας τοτε τα εχεις τα προσόντα.
Εγω Δεν εχω (3) ετη υπηρεσιας αλλα εβαλα την αδεια μου και τον τιτλο ΔΕ που εχω , πιστευετε οτι θα με κοψουν ? ή απλα ειναι καποιο λαθος κεκτημενης ταχυτητας απο μεριας υπουργειου ? Ευχαριστω

Mariosns
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Mariosns » Τρί Ιούλ 07, 2020 6:07 pm

Καλησπέρα.Έχει πληρωθεί κανένας που μπήκε επικουρικό προσωπικό με τους προηγούμενους?φτάνουμε τους 3 μήνες και ακόμα λέει περιμένουμε το κονδύλιο επίσης βγήκε και ενημέρωσε ο Κ Κικίλιας πως θα έχει μοριοδότηση οχι μονιμοποιηση στο επικουρικό προσωπικό.Στην 4 ΔΥΠΕ βγήκε μια φήμη για τα οφειλώμενα οτι γίνοντε κάποιες συμβάσεις αορίστου αλλά περνάν στο ΕΣΠΑ με μισθό ΕΣΠΑ και δικαιώματα άλλα οχι σαν επικουρικό.Έχει ακούσει κιάλλος αυτή την ενημέρωση?

Kleos99
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Kleos99 » Τετ Ιούλ 08, 2020 4:53 pm

Panospanos έγραψε:Καλησπερα ! Ερωτηση , στην ΚΥΑ σε ολες της Τεχνικές Ειδικότητες αναφέρει Ξεκαθαρα οτι θελει την αδεια εργασιας ΚΑΙ τιτλο Δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης "ή" απολυτηριο γυμανιου ΚΑΙ (3) χρονια προυπηρεσια .
Ολα καλα μεχρι εδω , ομως στην πλατφόρμα την ωρα της αιτησης στο πρώτο σταδιο αναφέρει τα (3) Χρόνια προυπηρεσιας ως υποχρεωτικά... ενω η ΚΥΑ ειναι ξεκάθαρη οτι αν εχεις τίτλο Δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης και την Αδεια Εργασιας τοτε τα εχεις τα προσόντα.
Εγω Δεν εχω (3) ετη υπηρεσιας αλλα εβαλα την αδεια μου και τον τιτλο ΔΕ που εχω , πιστευετε οτι θα με κοψουν ? ή απλα ειναι καποιο λαθος κεκτημενης ταχυτητας απο μεριας υπουργειου ? Ευχαριστω

Τα 3 έτη προϋπηρεσίας αφορούν την ΥΕ κατηγορία.Δε 6α σε κόψουν μη φοβάσαι.Είναι αλήθεια οτι κατα την αίτηση μπερδεύει λίγο έτσι όπως το παραθέτουν όμως στην ΚΥΑ είναι ξεκάθαρο.

NSSN
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό NSSN » Πέμ Ιούλ 09, 2020 9:18 am

Mariosns έγραψε:Καλησπέρα.Έχει πληρωθεί κανένας που μπήκε επικουρικό προσωπικό με τους προηγούμενους?φτάνουμε τους 3 μήνες και ακόμα λέει περιμένουμε το κονδύλιο επίσης βγήκε και ενημέρωσε ο Κ Κικίλιας πως θα έχει μοριοδότηση οχι μονιμοποιηση στο επικουρικό προσωπικό.Στην 4 ΔΥΠΕ βγήκε μια φήμη για τα οφειλώμενα οτι γίνοντε κάποιες συμβάσεις αορίστου αλλά περνάν στο ΕΣΠΑ με μισθό ΕΣΠΑ και δικαιώματα άλλα οχι σαν επικουρικό.Έχει ακούσει κιάλλος αυτή την ενημέρωση?

Καλημέρα!Τί ακριβώς εννοείς όταν λες μοριοδότηση?Ότι οι επικουρικοί θα πάρουν έξτρα μοριοδότηση σε μελλοντική προκήρυξη?

Mariosns
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Mariosns » Παρ Ιούλ 10, 2020 12:26 am

Ετσι είπε πως αντί ν γινουν αορίστου χρόνου θα παρουν εξτρα μόρια.Το κακό ειναι πως δεν υπαρχουν χρηματα για πληρωμες και κλεινουμε 3 μηνες.

NSSN
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό NSSN » Παρ Ιούλ 10, 2020 9:39 am

Mariosns έγραψε:Ετσι είπε πως αντί ν γινουν αορίστου χρόνου θα παρουν εξτρα μόρια.Το κακό ειναι πως δεν υπαρχουν χρηματα για πληρωμες και κλεινουμε 3 μηνες.

Να πάρουν έξτρα μόρια πότε?Αφού στην προκήρυξη την επόμενη που αναμένεται έχει ανακοινωθεί ότι δε θα υπάρχει ειδική εμπειρία.Τώρα στους 3 μήνες θα πληρωθείτε λογικά.Η πρώτη πληρωμή αργεί......

teokat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό teokat » Δευ Ιούλ 13, 2020 11:43 pm

Καλησπέρα στην ομάδα.
Γνωρίζει κανείς τι ισχύει με αυτό το ενδιάμεσο (2020 Β) άνοιγμα των εγγραφών για Λοιπό Επικουρικό (οι συμμετοχές παρατάθηκαν μέχρι αύριο)
και τις αρχικές αιτήσεις του 2020 (Μάρτιο);
Δηλαδή, αν κάποιος έχει δηλώσει συμμετοχή με το άνοιγμα της πλατφόρμας το 2020 σε ένα κλάδο/ειδικότητα σε συγκεκριμένη ΥΠΕ και τώρα
δηλώσει συμμετοχή σε άλλο κλάδο/ειδικότητα ή και σε διαφορετική ΥΠΕ,
η αρχική του αίτηση διαγράφεται/ακυρώνεται αυτομάτως ή θα είναι ενεργές και οι δύο αιτήσεις και όποια ΥΠΕ ή κλάδος προλάβει τον παίρνει;

ΙΩΑΝΝΗΣ13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ΙΩΑΝΝΗΣ13 » Τρί Ιούλ 14, 2020 7:06 am

Mariosns έγραψε:Ετσι είπε πως αντί ν γινουν αορίστου χρόνου θα παρουν εξτρα μόρια.Το κακό ειναι πως δεν υπαρχουν χρηματα για πληρωμες και κλεινουμε 3 μηνες.

΄Ετσι είναι. Μην περιμένουμε θαύματα, αρκετά κρίσιμα μόρια θα δίνει για μόνιμες θέσεις ΑΣΕΠ. Νομίζω όμως πως αυτό θα αφορά Ιατρούς & Νοσηλευτές που είναι οι "θεμέλια" του νοσοκομείου. Δεν ανήκω σε αυτές τις 2 ειδικότητες όμως λογικό & σωστό είναι να μπει προτεραιότητα σε αυτούς.

ΙΩΑΝΝΗΣ13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ΙΩΑΝΝΗΣ13 » Τρί Ιούλ 14, 2020 7:07 am

'Ετσι είναι.

melidonis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό melidonis » Τρί Ιούλ 14, 2020 12:02 pm

teokat έγραψε:Καλησπέρα στην ομάδα.
Γνωρίζει κανείς τι ισχύει με αυτό το ενδιάμεσο (2020 Β) άνοιγμα των εγγραφών για Λοιπό Επικουρικό (οι συμμετοχές παρατάθηκαν μέχρι αύριο)
και τις αρχικές αιτήσεις του 2020 (Μάρτιο);
Δηλαδή, αν κάποιος έχει δηλώσει συμμετοχή με το άνοιγμα της πλατφόρμας το 2020 σε ένα κλάδο/ειδικότητα σε συγκεκριμένη ΥΠΕ και τώρα
δηλώσει συμμετοχή σε άλλο κλάδο/ειδικότητα ή και σε διαφορετική ΥΠΕ,
η αρχική του αίτηση διαγράφεται/ακυρώνεται αυτομάτως ή θα είναι ενεργές και οι δύο αιτήσεις και όποια ΥΠΕ ή κλάδος προλάβει τον παίρνει;

Καλημέρα! Από ό,τι φαίνεται, η αίτηση είναι μία. Αυτό σημαίνει ότι ακυρώνεται τελείως η παλιά και ισχύει μόνο η νέα με ό,τι έχει δηλωθεί σε αυτήν, την τελευταία υποβληθείσα.

ΙΩΑΝΝΗΣ13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ΙΩΑΝΝΗΣ13 » Τρί Ιούλ 14, 2020 5:58 pm

melidonis έγραψε:Καλημέρα! Από ό,τι φαίνεται, η αίτηση είναι μία. Αυτό σημαίνει ότι ακυρώνεται τελείως η παλιά και ισχύει μόνο η νέα με ό,τι έχει δηλωθεί σε αυτήν, την τελευταία υποβληθείσα.

σε ευχαριστούμε! κι εγώ το είχα απορία αυτό. δεν είναι πολύ επεξηγηματικοί στις ανακοινώσεις τους οι ΥΠΕ :(

τώρα αν μπορώ να βοηθήσω τα υπόλοιπα μέλη του φορουμ......σχετικά με όσους θέλουν να μάθουν αν προσλαμβάνονται:
θα κοιτάτε στη ΔΙΑΥΓΕΙΑ https://et.diavgeia.gov.gr/search?query ... ort=recent
στο παράδειγμα έχω βάλει την 2η ΥΠΕ Πειραιώς & Αιγαίου. επιλέξτε ως κριτήριο αναζήτησης την ΥΠΕ που έχετε δηλώσει για να περιορίσετε το πλήθος των αναζητήσεων για να μην αργει πολύ να φορτώσει

επιλέγετε επίσης τις ΠΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ! (πάνω δεξιά)

καλύτερα να γράφετε το ΕΠΩΝΥΜΟ που αναζητάτε
διότι παρατήρησα ότι με τον αριθμό πρωτοκόλλου δεν θα το βρει αν δεν τον έχουν αναγράψε στο τίτλο (προτου μπουμε στο αρχείο)
έτσι δύσκολα μπορείς να δεις γρήγορα αν πήραν τους από πάνω ή από κάτω σου στη σειρά Προτιμήσεων/Μοριοδοτησης.

μετά είναι & το μπάχαλο της ελληνικής δημόσιας διοίκησης δυστυχώς υπάρχει 2γλωσσία, δλδ άλλοι το υπάλληλοι αναρτούν ως ΠΡΟΣΛΗΨΗ & άλλοι ως ΔΙΟΡΙΣΜΟ. δείτε το & θα τραβατε τα μαλλιά σας....αν δεν μας πέσουν όλα :P
τσέκαρα μην τυχον αναλόγως ιατρου ή λοιπου αλλάζει αλλα δεν. ουτε ανα πτυχίο ή φορεα. ότι να ναι η κατάσταση
συνεπώς όταν αναζητούμε με CTRL+Find ας βάζουμε ΠΡΟΣΛηψη & ΔΙΟΡισμος....

θέλετε κι άλλο? στα ΕΙΔΟΣ & ΘΕΜΑ =>
ορισμένοι το περνάνε ως ΚΑΝΟΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΑΞΗ & ΕΝΕΡΓΕΙΑ
κι άλλοι το περνούν ως ΛΟΙΠΕΣ ΑΤΟΜΙΚΕΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΠΡΑΞΕΙΣ & ΥΓΕΙΑ αντίστοιχα

κουλουβάχατα! δηλαδή θα πρέπει να βάζεις 2 διαφορετικά κριτήρια όσο αφορα ΠΡΟΣΛΗΨΗ ή ΔΙΟΡΙΣΜΟ κατά τα δικά τους λεξικά :D
που είναι ακριβώς το ίδιο σε ίδιο θεσμό. τι να πει κανείς :?:

Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες