ΕΑΒ ΣΟΧ 2/2023

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
cartman
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Αύγ 24, 2010 9:58 am

ΕΑΒ ΣΟΧ 2/2023

Δημοσίευσηαπό cartman » Τετ Νοέμ 08, 2023 8:00 am

Αναρτήθηκαν τα προσωρινά αποτελέσματα των ΠΕ για τη ΣΟΧ 2/2023 στην ΕΑΒ.

Επειδή είμαι στους επιτυχόντες (θέση ΠΕ μηχανικού), υπάρχει κανείς που μπορεί να βοηθήσει με τυχόν απορίες;
Επειδή έχω και άλλη σύμβαση lined-up. όπου αναμένω πρόσληψη εντός Νοεμβρίου, προσπαθώ να ζυγίσω τις επιλογές μου. Σκέφτομαι να κάνω δήλωση στην ΕΑΒ ότι θα αναμένω τα οριστικά (υπολογίζω ότι θα χρειαστούν 2-3 μήνες ακόμα για να τα βγάλουν) για να το έχω καβάτζα, αλλά ίσως να αξίζει τον κόπο να πάω απευθείας.

1. Ακολουθούν ενιαίο μισθολόγιο ή είναι καλύτερα;
2. Περιβάλλον εργασίας γενικά;
3. Ειδικότερα για αυτήν την προκήρυξη, απουσιάζουν τελείως περιγράμματα θέσης εργασίας και πολλά πράγματα είναι αόριστα. Απλώς αναφέρεται "στο πλαίσιο υλοποίησης συμβάσεων έργου που συνάπτονται μεταξύ της εταιρείας και αλλοδαπών εταιρειών", υπηρεσία τοποθέτησης "Διεύθυνση Εκπαίδευσης (Εκπαιδευτικό Κέντρο)", και διάρκεια "Από την υπογραφή της σύμβασης μέχρι 12 μήνες με δυνατότητα ανανέωσης ή έως το τέλος του προγράμματος ή του έργου ή την εκπλήρωση της υποχρέωσης"
- Γιατί Διεύθυνση Εκπαίδευσης;
- Τι γίνεται ακριβώς με δυνατότητα ανανέωσης σύμβασης;
Κάποιος πονηρεμένος θα σκεφτεί τους περνούν όλους από τυπική "εκπαίδευση" και μετά τοποθετούνται τυχόν βύσματα σε θέσεις πιο ελαφρών καθηκόντων ή σε θέσεις με σίγουρη ανανέωση.

Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης