ΝΕΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΔΟΧ 3+3 ΕΤΗ ΣΕ ΥΠ. ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ & ΑΣΥΛΟΥ

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΝΕΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΔΟΧ 3+3 ΕΤΗ ΣΕ ΥΠ. ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ & ΑΣΥΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τετ Μάιος 13, 2020 5:16 pm

Mktacc έγραψε:
evi44 έγραψε:Τηρουμένων των αναλογιών φωτογραφίες βγήκανε και επί σύριζα. Εγώ τουλάχιστον έχω υπόψη περιπτώσεις συμβάσεων έργου φωτογραφικές...Φυσικά δεν έγιναν στο βαθμό που γίνονταν τις εποχές των παχιών αγελάδων, διότι και ο κόσμος ξύπνησε αρκετά και μαθαίνοντας κάτι το κοινοποιούσε (ειδικά τώρα με το ιντερνετ τα πράγματα δύσκολο συχνά να κρατηθούν κρυφά όπως τα πέρναγαν παλιότερα). Και φυσικά εν μέσω μνημονίων και δημοσιονομικού ελέγχου από τους ξένους, μετά το 2009 το ρουσφέτι μειώθηκε εκ των πραγμάτων, γιατί η εκάστοτε κυβέρνηση μαζεύτηκε όχι γιατί δεν ήθελε αλλά γιατί δεν μπορούσε. Βοήθησε και ένα από τα λίγα θετικά όντως πράγματα που καθιερώθηκαν στο δημόσιο και εν προκειμένω από τον παπανδρέου, η διαύγεια...Αν δεν υπήρχε οι φωτογραφίες θα ήταν ατελείωτες...τώρα αν ευελπιστείς ότι τα "τερατάκια" όπως τα θεωρείς εσύ, " τερατουργήματα" όπως τα θεωρώ εγώ, θα σβήσουν ως δια μαγείας ...ηδη τα πράγματα είναι εξαιρετικά δυσοίωνα όταν αποκλείεσαι από προκήρυξη επειδή δεν χρημάτισες συμβασιούχος στους αντίστοιχους φορείς....αν αυτό δεν είναι μαζική φωτογράφηση τι είναι? και τείνει να καθιερωθεί για όλες τις θέσεις, σε λίγο τις θέσεις χωρίς ειδική θα τις βλέπουμε με το κυάλι...ηδη μάλλον :mrgreen: και ήδη όπως είπα και στην αρχή, εχω πληροφορία για ανάλογη φάση που ετοιμάζουν εκ των έσω στο υπ. μετανάστευσης σ αυτό το 3+3, για το οποίο περιμένω να επιβεβαιώσω ώστε να είναι κάτι σίγουρο και όχι απλή φήμη....



Να σου πω αλήθεια, ελπίζω δεν ελπιζω δεν αφορά και κανέναν ίσως τι πιστεύω πολιτικά, ή και γενικά επίσης όπως και εσύ.
Στο κάτω κάτω βλέπουμε τι γίνεται και συγκρίνουμε.
Ααααας προσπαθήσουμε να μείνουμε στο καθαρά των προκυρήξεων.

σε αυτό θα απαντήσω ότι και εγώ από δικό μου άτομο που ήταν 2 χρόνια σε δομές μεταναστών το έχω ακούσει ότι ετοιμάζεται άλλο ένα 3+3.


Οι αναρτήσεις σας παλαιότερα είχαν πολιτικό χρώμα και μάλιστα εδω στο φόρουμ λέγατε οτι αν βγει η ΝΔ να ξεχάσουμε τις προκηρύξεις που έβγαζε με φουλ τις μηχανές ο ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ. Άρα μόνος σας πριν αρκετό καιρό μιλήσατε πολιτικά στο φορουμ. Επι του πρακτέου πολιτική και ΑΣΕΠ είναι ενα.
Ποιος δε θυμάται την φωτογραφία Πολάκη και Ξάνθου μέσα στο γραφείο ΑΣΕΠ σε συνάντηση με τον Πρόεδρο ΑΣΕΠ και εκπρόσωπο της ΠΟΕΔΗΝ που πήγανε να ζητήσουν το λόγο γιατί στις λίστες με αποστολή δικαιολογητικών δεν ήταν οι ηδη επικουρικοί και μάλιστα τόλμησαν οι πολιτικοί ταγοί να πουν στον πρόεδρο του ΑΣΕΠ πρόεδρος ανεξάρτηςη αρχής δηλαδή, οτι πολλοί απο τους πίνακες έχουν λάθος βεβαίωσεις. Αυτό δεν ήταν ωμή πολιτική παρέμβαση στο ΑΣΕΠ, δηλαδή μια ανεξάρτητη αρχη;
Μην θυμηθώ και τους Χαρίτση και Σκουρλέτη που με αφρομή την 3κ 2018 πιέζανε απροκάλυπτα ολη την ώρα για αποτελέσματα.
Η πολιτική κρίνει τα πάντα και οσο εμείς τα δεχόμαστε αυτά γίνονται.
Ακόμη και τώρα με νεα κυβέρνηση μια χαρά βλέπω να εφαρμόζουν την ειδική εμπειρία του ΣΥΡΙΖΑ ακόμη και σε θέσεις που εκ νόμου είναι χωρίς εμπειρία.

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΝΕΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΔΟΧ 3+3 ΕΤΗ ΣΕ ΥΠ. ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ & ΑΣΥΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό evi44 » Τετ Μάιος 13, 2020 10:51 pm

sotinela έγραψε:
Mktacc έγραψε:
evi44 έγραψε:Τηρουμένων των αναλογιών φωτογραφίες βγήκανε και επί σύριζα. Εγώ τουλάχιστον έχω υπόψη περιπτώσεις συμβάσεων έργου φωτογραφικές...Φυσικά δεν έγιναν στο βαθμό που γίνονταν τις εποχές των παχιών αγελάδων, διότι και ο κόσμος ξύπνησε αρκετά και μαθαίνοντας κάτι το κοινοποιούσε (ειδικά τώρα με το ιντερνετ τα πράγματα δύσκολο συχνά να κρατηθούν κρυφά όπως τα πέρναγαν παλιότερα). Και φυσικά εν μέσω μνημονίων και δημοσιονομικού ελέγχου από τους ξένους, μετά το 2009 το ρουσφέτι μειώθηκε εκ των πραγμάτων, γιατί η εκάστοτε κυβέρνηση μαζεύτηκε όχι γιατί δεν ήθελε αλλά γιατί δεν μπορούσε. Βοήθησε και ένα από τα λίγα θετικά όντως πράγματα που καθιερώθηκαν στο δημόσιο και εν προκειμένω από τον παπανδρέου, η διαύγεια...Αν δεν υπήρχε οι φωτογραφίες θα ήταν ατελείωτες...τώρα αν ευελπιστείς ότι τα "τερατάκια" όπως τα θεωρείς εσύ, " τερατουργήματα" όπως τα θεωρώ εγώ, θα σβήσουν ως δια μαγείας ...ηδη τα πράγματα είναι εξαιρετικά δυσοίωνα όταν αποκλείεσαι από προκήρυξη επειδή δεν χρημάτισες συμβασιούχος στους αντίστοιχους φορείς....αν αυτό δεν είναι μαζική φωτογράφηση τι είναι? και τείνει να καθιερωθεί για όλες τις θέσεις, σε λίγο τις θέσεις χωρίς ειδική θα τις βλέπουμε με το κυάλι...ηδη μάλλον :mrgreen: και ήδη όπως είπα και στην αρχή, εχω πληροφορία για ανάλογη φάση που ετοιμάζουν εκ των έσω στο υπ. μετανάστευσης σ αυτό το 3+3, για το οποίο περιμένω να επιβεβαιώσω ώστε να είναι κάτι σίγουρο και όχι απλή φήμη....



Να σου πω αλήθεια, ελπίζω δεν ελπιζω δεν αφορά και κανέναν ίσως τι πιστεύω πολιτικά, ή και γενικά επίσης όπως και εσύ.
Στο κάτω κάτω βλέπουμε τι γίνεται και συγκρίνουμε.
Ααααας προσπαθήσουμε να μείνουμε στο καθαρά των προκυρήξεων.

σε αυτό θα απαντήσω ότι και εγώ από δικό μου άτομο που ήταν 2 χρόνια σε δομές μεταναστών το έχω ακούσει ότι ετοιμάζεται άλλο ένα 3+3.


Οι αναρτήσεις σας παλαιότερα είχαν πολιτικό χρώμα και μάλιστα εδω στο φόρουμ λέγατε οτι αν βγει η ΝΔ να ξεχάσουμε τις προκηρύξεις που έβγαζε με φουλ τις μηχανές ο ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ. Άρα μόνος σας πριν αρκετό καιρό μιλήσατε πολιτικά στο φορουμ. Επι του πρακτέου πολιτική και ΑΣΕΠ είναι ενα.
Ποιος δε θυμάται την φωτογραφία Πολάκη και Ξάνθου μέσα στο γραφείο ΑΣΕΠ σε συνάντηση με τον Πρόεδρο ΑΣΕΠ και εκπρόσωπο της ΠΟΕΔΗΝ που πήγανε να ζητήσουν το λόγο γιατί στις λίστες με αποστολή δικαιολογητικών δεν ήταν οι ηδη επικουρικοί και μάλιστα τόλμησαν οι πολιτικοί ταγοί να πουν στον πρόεδρο του ΑΣΕΠ πρόεδρος ανεξάρτηςη αρχής δηλαδή, οτι πολλοί απο τους πίνακες έχουν λάθος βεβαίωσεις. Αυτό δεν ήταν ωμή πολιτική παρέμβαση στο ΑΣΕΠ, δηλαδή μια ανεξάρτητη αρχη;
Μην θυμηθώ και τους Χαρίτση και Σκουρλέτη που με αφρομή την 3κ 2018 πιέζανε απροκάλυπτα ολη την ώρα για αποτελέσματα.
Η πολιτική κρίνει τα πάντα και οσο εμείς τα δεχόμαστε αυτά γίνονται.
Ακόμη και τώρα με νεα κυβέρνηση μια χαρά βλέπω να εφαρμόζουν την ειδική εμπειρία του ΣΥΡΙΖΑ ακόμη και σε θέσεις που εκ νόμου είναι χωρίς εμπειρία.


++++ε ναι...

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: ΝΕΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΔΟΧ 3+3 ΕΤΗ ΣΕ ΥΠ. ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ & ΑΣΥΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Τρί Οκτ 27, 2020 5:46 pm

Πέρασε από ΑΣΕΠ...Γελάνε και τα τσιμέντα.....Να δω τι αξιοκρατικά κριτήρια θα έχουν σ΄αυτό το έκτρωμα που ετοιμάζουν...Μακάρι να διαψευστούμε όλοι εδώ, αλλά αυτή θα είναι προάγγελος όλων των "αξιοκρατικών " δήθεν αλλαγών που ευαγγελίζεται για τις προσλήψεις στο δημόσιο ο Θεοδωρικάκος και η υπόλοιπη κυβερνησάρα...

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΝΕΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΔΟΧ 3+3 ΕΤΗ ΣΕ ΥΠ. ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ & ΑΣΥΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό gery » Τετ Οκτ 28, 2020 8:30 am

ersilyk έγραψε:Πέρασε από ΑΣΕΠ...Γελάνε και τα τσιμέντα.....Να δω τι αξιοκρατικά κριτήρια θα έχουν σ΄αυτό το έκτρωμα που ετοιμάζουν...Μακάρι να διαψευστούμε όλοι εδώ, αλλά αυτή θα είναι προάγγελος όλων των "αξιοκρατικών " δήθεν αλλαγών που ευαγγελίζεται για τις προσλήψεις στο δημόσιο ο Θεοδωρικάκος και η υπόλοιπη κυβερνησάρα...


Όταν λες πέρασε από ασεπ τι εννοείς ; Αυτή είχε βγει τον Απρίλιο, αυτοί θα έχουν τώρα προσληφθεί.
Είδες κάπου , π.χ. στη διαύγεια , να την εγκρίνει εκ των υστέρων το ασεπ ;
Πάντως, όπως και στο θέμα της μοριοδότησης των επικουρικών, το ασεπ δεν ασχολείται με
την ουσία της ρύθμισης, απλά ελέγχει αν εφαρμόζεται σωστά...

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: ΝΕΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΔΟΧ 3+3 ΕΤΗ ΣΕ ΥΠ. ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ & ΑΣΥΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Τετ Οκτ 28, 2020 2:02 pm

gery έγραψε:
ersilyk έγραψε:Πέρασε από ΑΣΕΠ...Γελάνε και τα τσιμέντα.....Να δω τι αξιοκρατικά κριτήρια θα έχουν σ΄αυτό το έκτρωμα που ετοιμάζουν...Μακάρι να διαψευστούμε όλοι εδώ, αλλά αυτή θα είναι προάγγελος όλων των "αξιοκρατικών " δήθεν αλλαγών που ευαγγελίζεται για τις προσλήψεις στο δημόσιο ο Θεοδωρικάκος και η υπόλοιπη κυβερνησάρα...


Όταν λες πέρασε από ασεπ τι εννοείς ; Αυτή είχε βγει τον Απρίλιο, αυτοί θα έχουν τώρα προσληφθεί.
Είδες κάπου , π.χ. στη διαύγεια , να την εγκρίνει εκ των υστέρων το ασεπ ;
Πάντως, όπως και στο θέμα της μοριοδότησης των επικουρικών, το ασεπ δεν ασχολείται με
την ουσία της ρύθμισης, απλά ελέγχει αν εφαρμόζεται σωστά...


Δεν ξέρω για ποια προκήρυξη μιλάς που πέρασε ασεπ Απρίλιο, εγώ μιλάω για την 3+3 για το άσυλο, που ξέρω εκ των έσω ότι αφού την ετοιμάσανε από το Υπουργείο Μετανάστευσης τη στείλανε ασεπ για την τυπική έγκριση, και όπως βγήκε και σε γνωστά sites πρόκειται να δημοσιευτεί άμεσα....

Poly1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Δευ Οκτ 01, 2018 12:42 pm

Re: ΝΕΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΔΟΧ 3+3 ΕΤΗ ΣΕ ΥΠ. ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ & ΑΣΥΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό Poly1 » Πέμ Οκτ 29, 2020 2:59 pm

Καλησπέρα σε όλους.
Θα ήθελα κι εγώ με τη σειρά μου να θέσω ένα ερώτημα, σχετικά με την εν λόγω προκήρυξη.
Πιστεύετε ότι η διαδικασία θα έχει κοινά και με τις προσλήψεις 192 ατόμων στην ΓΓΠΠ (με την αίτηση κατατέθηκαν δικαιολογητικά πχ πτυχίο, ΠΜΣ, εμπειρία, εντοπιότητα κ.α.) , θα ακολουθήσουν συνεντεύξεις, και στο τέλος θα αναρτηθούν οι πίνακες.
Επίσης, έχω μια απορία.
θεωρείτε ότι η διαδικασία θα τρέξει από ΑΣΕΠ;
Διότι οποιοσδήποτε φορέα, εάν θέλει να προσλάβει προσωπικό (ακόμη και για 8μηνο), οφείλει να καταθέσει στον ΑΣΕΠ τα κριτήρια μοριοδότησης, και στη συνέχεια, αφού πάρει έγκριση, η διαδικασία πραγματοποιείται από τον φορέα (πίνακες & πρόσληψη. μόνο σε περίπτωση ένστασης μπαίνει ο ΑΣΕΠ ξανά στη διαδικασία). Επομένως, ο ρόλος του ΑΣΕΠ σταματάει εδώ.
Σωστά δεν τα έχω καταλάβει;
Κατά τη γνώμη μου, θεωρώ πως η διαδικασία θα "τρέξει" από το Υπουργείο Μ&Α όπως και τόσες άλλες προκηρύξεις, όχι όμως με τα ίδια μοριοδοτούμενα προσόντα (ανεργία, πολυτεκνία, εμπειρία κλπ).

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: ΝΕΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΔΟΧ 3+3 ΕΤΗ ΣΕ ΥΠ. ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ & ΑΣΥΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Παρ Οκτ 30, 2020 9:08 am

Poly1 έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.
Θα ήθελα κι εγώ με τη σειρά μου να θέσω ένα ερώτημα, σχετικά με την εν λόγω προκήρυξη.
Πιστεύετε ότι η διαδικασία θα έχει κοινά και με τις προσλήψεις 192 ατόμων στην ΓΓΠΠ (με την αίτηση κατατέθηκαν δικαιολογητικά πχ πτυχίο, ΠΜΣ, εμπειρία, εντοπιότητα κ.α.) , θα ακολουθήσουν συνεντεύξεις, και στο τέλος θα αναρτηθούν οι πίνακες.
Επίσης, έχω μια απορία.
θεωρείτε ότι η διαδικασία θα τρέξει από ΑΣΕΠ;
Διότι οποιοσδήποτε φορέα, εάν θέλει να προσλάβει προσωπικό (ακόμη και για 8μηνο), οφείλει να καταθέσει στον ΑΣΕΠ τα κριτήρια μοριοδότησης, και στη συνέχεια, αφού πάρει έγκριση, η διαδικασία πραγματοποιείται από τον φορέα (πίνακες & πρόσληψη. μόνο σε περίπτωση ένστασης μπαίνει ο ΑΣΕΠ ξανά στη διαδικασία). Επομένως, ο ρόλος του ΑΣΕΠ σταματάει εδώ.
Σωστά δεν τα έχω καταλάβει;
Κατά τη γνώμη μου, θεωρώ πως η διαδικασία θα "τρέξει" από το Υπουργείο Μ&Α όπως και τόσες άλλες προκηρύξεις, όχι όμως με τα ίδια μοριοδοτούμενα προσόντα (ανεργία, πολυτεκνία, εμπειρία κλπ).



Ακριβώς αυτό πιστεύω..... από τη στιγμή που μπορούν να εντάξουν τη συνέντευξη όπως έβαλαν και στην πολίτικη προστασία, και εφόσον θα επικαλεστούν και αυτό που οι ίδιοι έχουν περάσει τον Απρίλιο πέρυσι:

"Καθορίζονται οι διαδικασίες πρόσληψης προσωπικού με συμβάσεις εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου Ορισμένου Χρόνου (ΙΔΟΧ), διάρκειας τριών (3) ετών με δυνατότητα παράτασης έως τρία (3) έτη, για την κάλυψη εκτάκτων αναγκών του Υπουργείου Μετανάστευσης και Ασύλου, κατά παρέκκλιση κάθε γενικής ή ειδικής νομοθετικής διάταξης, καθώς και χωρίς έγκριση από την Επιτροπή της ΠΥΣ 33/2006, τηρουμένων των αρχών της διαφάνειας, της αξιοκρατίας και της ισότητας, σύμφωνα με τις ανάγκες του Υπουργείου Μετανάστευσης
και Ασύλου".

Μην περιμένετε να δείτε προκήρυξη με τα κλασικά κριτήρια των συμβάσεων ορισμένου χρόνου.... από τη στιγμή μάλιστα που ενδέχεται να μετράει 60% κλπ όπως πολίτικη προστασία, μπορεί να αλλάξει άρδην τα κριτήρια, ακόμη και αν τυπικά "για τα ματιά" μπει και σ' αυτή την προκήρυξη....

eyagstag
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 20, 2020 9:41 am

Re: ΝΕΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΔΟΧ 3+3 ΕΤΗ ΣΕ ΥΠ. ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ & ΑΣΥΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό eyagstag » Τρί Νοέμ 24, 2020 2:38 pm

Καλησπέρα
Θα ήθελα να ρωτήσω αν η εντοπιότητα ισχύει μόνο για τους δημότες στο δήμο που αναφαιρεται η θέση ή ισχυεί και για αυτούς που μένουνε στην ίδια περιφερειακή ενότητα.

Ευχαριστώ

nastos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 16, 2019 5:54 am

Re: ΝΕΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΔΟΧ 3+3 ΕΤΗ ΣΕ ΥΠ. ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ & ΑΣΥΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό nastos » Τρί Νοέμ 24, 2020 11:53 pm

eyagstag έγραψε:Καλησπέρα
Θα ήθελα να ρωτήσω αν η εντοπιότητα ισχύει μόνο για τους δημότες στο δήμο που αναφαιρεται η θέση ή ισχυεί και για αυτούς που μένουνε στην ίδια περιφερειακή ενότητα.

Ευχαριστώ



Καλησπέρα σας,
Χρειάζεται βεβαίωση μόνιμης κατοικίας από το δήμο,το τονίζω μόνιμης κατοικίας κι όχι ιδιότητα δημότη

nastos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 16, 2019 5:54 am

Re: ΝΕΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΔΟΧ 3+3 ΕΤΗ ΣΕ ΥΠ. ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ & ΑΣΥΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό nastos » Τρί Νοέμ 24, 2020 11:58 pm

Καλησπέρα σε όλους
Έχω δύο απορίες σχετικά με τη προκήρυξη
1)Το πιστοποιητικό γνώσεων η/Υ θέλει επικύρωση;
2)σχετικά με την γενική εργασιακή εμπειρία
Θέλει βεβαίωση από τον Εφκα και υπεύθυνη δήλωση,
Στην υπεύθυνη δήλωση τι γράφουμε;υπάρχει κάποιο "έτοιμο φορμάτ"?
Χρειάζεται γνήσιο υπογραφής;
Ευχαριστώ

Poly1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Δευ Οκτ 01, 2018 12:42 pm

Re: ΝΕΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΔΟΧ 3+3 ΕΤΗ ΣΕ ΥΠ. ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ & ΑΣΥΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό Poly1 » Τετ Νοέμ 25, 2020 11:40 am

eyagstag έγραψε:Καλησπέρα
Θα ήθελα να ρωτήσω αν η εντοπιότητα ισχύει μόνο για τους δημότες στο δήμο που αναφαιρεται η θέση ή ισχυεί και για αυτούς που μένουνε στην ίδια περιφερειακή ενότητα.

Ευχαριστώ


Βεβαίωση μόνιμης κατοικίας του δήμου ζητάει η πρόσκληση.

Poly1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Δευ Οκτ 01, 2018 12:42 pm

Re: ΝΕΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΔΟΧ 3+3 ΕΤΗ ΣΕ ΥΠ. ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ & ΑΣΥΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό Poly1 » Τετ Νοέμ 25, 2020 5:09 pm

nastos έγραψε:Καλησπέρα σε όλους
Έχω δύο απορίες σχετικά με τη προκήρυξη
1)Το πιστοποιητικό γνώσεων η/Υ θέλει επικύρωση;
2)σχετικά με την γενική εργασιακή εμπειρία
Θέλει βεβαίωση από τον Εφκα και υπεύθυνη δήλωση,
Στην υπεύθυνη δήλωση τι γράφουμε;υπάρχει κάποιο "έτοιμο φορμάτ"?
Χρειάζεται γνήσιο υπογραφής;
Ευχαριστώ

1)ναι χρειάζεται επικύρωση από δικηγόρο για να είσαι καλυμμένος (κι εγώ μέχρι πριν 2 χρόνια το acta ccu τεχνοβλαστός ΑΠΘ, το δεχόταν όλες οι υπηρεσίες & ο ΑΣΕΠ, και ξαφνικά στο δήμο μου, ζήτησαν επικύρωση αλλιώς ακυρωνόταν η αίτηση), έτσι το επικύρωσα και δίνω παντού αυτό.
2)μέσω του gov.gr το έγγραφο θα πάρει είναι σα να το έχεις κάνει σε ΚΕΠ. Επίσης δηλώνεις υπεύθυνα ότι εργάστηκες ως (πχ διοικητικός) από ... έως ..... στην εταιρεία/ΜΚΟ/δημόσια υπηρεσία (τάδε). ΠΡΟΣΟΧΗ θέλει τα στοιχεία του εργοδότη [διεύθυνση, πόλη , τκ, ΑΦΜ(αν το έχεις)]

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Re: ΝΕΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΔΟΧ 3+3 ΕΤΗ ΣΕ ΥΠ. ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ & ΑΣΥΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό marykit » Παρ Δεκ 04, 2020 9:06 pm

Εμένα μου βγάζει κινέζικα όταν συμπληρώνω την αίτηση και δεν με αφήνει να πληκτρολογήσω!!! Αίσχος

monmon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Σεπ 06, 2017 11:37 pm

Re: ΝΕΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΔΟΧ 3+3 ΕΤΗ ΣΕ ΥΠ. ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ & ΑΣΥΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό monmon » Δευ Δεκ 28, 2020 7:50 pm

Καλησπέρα σε όλους,
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχετε κάποια πληροφορία σχετικά με το αν προχωράει η διαδικασία της προκήρυξης. Έχουν καλέσει κάποιον από εσάς για συνέντευξη;

kmellios
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Δεκ 28, 2020 5:28 pm

Re: ΝΕΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΔΟΧ 3+3 ΕΤΗ ΣΕ ΥΠ. ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ & ΑΣΥΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό kmellios » Δευ Δεκ 28, 2020 10:58 pm

Αν και νομίζω ότι έχω αρκετές πιθανότητες επιτυχίας, δεν έχω ακόμη καμία ειδοποίηση για συνέντευξη. Καλό βράδυ...


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες