ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
Krinio
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Ιαν 19, 2009 11:28 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Krinio » Κυρ Απρ 05, 2020 7:48 am

Γεια σε όλους,
Ξέρει κανείς αν θα βγουν συγκεντρωτικά οριστικά αποτελέσματα Λοιπού Επικουρικού προσωπικού (πλην ιατρών); Και αν ναι θα βγουν στην κάθε ΔΥΠΕ ξεχωριστά ή θα πρέπει να βλέπουμε τις ατομικές προσλήψεις στη διαύγεια μία προς μια για να δούμε αν είμαστε μέσα;
Επίσης, αν γνωρίζει κανείς για το μισθό του λοιπού επικουρικού μπορεί να το μοιραστεί μαζί μας; Δηλαδή παίρνουν όσα και οι δημόσιοι υπάλληλοι στο αντίστοιχο υπουργείο;

Ευχαριστώ πολύ

titig
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2018 11:51 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό titig » Τρί Απρ 07, 2020 8:30 am

https://www.elke.uoc.gr/services/payrol ... r.html?v=2

με κάποια μικρή διαφορά προς τα πάνω λόγω κάποιας αλλαγής στις κρατήσεις.

SpyrosV
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 11:35 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό SpyrosV » Τρί Απρ 07, 2020 11:50 am

Δεν βλέπω να καλούν άλλους, παρα μόνο μερικούς ακόμα νοσηλευτές κ γιατρούς σε λοιπά νοσοκομεία.
Ούτε πίνακες προκειται να βγουν με τα αποτελεσματα....στην ΔΥΠΕ λένε: δείτε τα αποτελέσματα απο τη ΔΙΑΥΓΕΙΑ...

Bellll
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Μαρ 11, 2014 3:42 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Bellll » Τρί Απρ 07, 2020 10:53 pm

Τι εννοείς δεν καλούν άλλους , γιατί έχω δει αρκετές προσλήψεις σε διάφορους κλάδους δε και τε , το χαρτί της πρόσληψης δεν θα το αποστείλουν αμέσως μέσω courrier αν αναρτηθεί η πρόσληψη στην διαύγεια.

Krinio
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Ιαν 19, 2009 11:28 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Krinio » Τετ Απρ 08, 2020 11:34 am

Συμφωνώ. Εγώ βλέπω συνέχεια προσλήψεις να αναρτώνται στη διαύγεια. Απλώς αναρωτιέμαι αν κάποιος δεν δει για κάποιο λόγο το όνομά του, τον ειδοποιούν με κάποιον άλλον τρόπο; Ξέρει κανείς;

PEGEO
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2020 12:48 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό PEGEO » Τετ Απρ 08, 2020 2:21 pm

Θα ήθελα παρακαλώ να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου εάν θα βγουν συγκεντρωτικά οριστικά αποτελέσματα Λοιπού Επικουρικού προσωπικού (πλην ιατρών);
Και εάν επίσης γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει εμπεριστατωμένα όμως στο εξής ερώτημα : Σε Π.Ε. Γεωπόνο με προυπηρεσία Γεωπόνου Μελετητή αναγνωρίζεται η συνάφεια της εμπειρίας σε θέση Π.Ε. Διοικητικού όπου γίνονται δεκτά όλα τα Π.Ε. ΠΤΥΧΙΑ;

Krinio
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Ιαν 19, 2009 11:28 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Krinio » Πέμ Απρ 09, 2020 10:54 am

PEGEO δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω.
Από χθες αντιμετωπίζω πρόβλημα με το site της διαύγειας. Δεν μπορώ να μπω κι όταν καταφέρω να μπω βγάζει κάποιο πρόβλημα στην παρουσίαση των δημοσιεύσεων. Έχετε κι εσείς το ίδιο πρόβλημα;

Bellll
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Μαρ 11, 2014 3:42 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Bellll » Πέμ Απρ 09, 2020 4:20 pm

Χθες βγήκαν κάποια αποτελέσματα αλλά το διαύγεια είχε πρόβλημα , σήμερα όμως μπαίνω κανονικά.

Kleos99
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2020 5:24 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Kleos99 » Πέμ Απρ 09, 2020 4:52 pm

Krinio έγραψε:PEGEO δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω.
Από χθες αντιμετωπίζω πρόβλημα με το site της διαύγειας. Δεν μπορώ να μπω κι όταν καταφέρω να μπω βγάζει κάποιο πρόβλημα στην παρουσίαση των δημοσιεύσεων. Έχετε κι εσείς το ίδιο πρόβλημα;

Ναι υπαρχουν προβλήμματα.κι εγω αντιμετωπιζα χτες στην 6η Υπε αλλα αυτη τη στιγμή δουλευει κανονικά.

kristal
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 28, 2017 7:16 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό kristal » Πέμ Απρ 09, 2020 6:54 pm

Οντως υπάρχει πρoβλημα κάποιες στιγμες της ημέρας.Τουλάχιστον στην 7 Δυπε που βλέπω τα αποτελέσματα κατάλαβα οτι υπάρχουν πολλές αναστολές λόγω μη αποδοχής θέσης, και αρχιζω να πιστευω οτι οντως τους στέλνουν χωρίς έλεγχο δικαιολογητικών και πολύ πριν βγουν τα οριστικα αποτελέσματα.Θα γίνει μπάχαλο μετα τα οριστικα.Επίσης υποτιθεται οτι προσλαμβανουν αμεσα για να αντιμετωπιστουν οι αναγκες σε ελλειψη προσωπικου και λόγω του κορωνοιου αλλα μόλις υπογραφουν την σύμβαση τους δίνουν αμεσως και αδειες λόγω προσωπικου θεματος υγείας η ειδικού σκοπού λογω παιδιων και φευγουν.Αν ειναι να προσλαμβανουν και να μη δουλευουν και να πληρώνονται ..τα συμπεράσματα δικά σας σε ολα τα παραπανω.

register2020
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Απρ 09, 2020 6:42 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό register2020 » Πέμ Απρ 09, 2020 9:20 pm

Πρέπει να υπήρχε πρόβλημα στον server τους.
Πλέον λειτουργεί κανονικά.

Οι προσλήψεις για ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020, προχωρούν με σχετική καθυστέρηση (στατιστικά βλέπω ότι τρεχει πρώτα το ιατρικό προσωπικό - λογικό κατα την γνώμη μου).

Στα Κέντρα Υγείας (ιδιαίτερα της 1ης ΥΠΕ) υπάρχει σχετική στασιμότητα (αργοί ρυθμοί ανακοινώσεων).

Σε αναμονή και καθημερινό έλεγχο.

Καλή επιτυχία (σύντομα) σε όλους τους υποψήφιους.

morfeas83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Απρ 02, 2019 7:15 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό morfeas83 » Παρ Απρ 10, 2020 11:20 am

Τελικά είχα άδικο στη μοριοδότηση.
Οι προσλήψεις γίνονται ΚΑΙ με βάση σειρά προτίμησης το λέει το ΦΕΚ.
Δηλαδή ας έχεις 1000 μόρια, αν έχεις δηλώσει κάτι 2η επιλογή, κάποιος άλλος έχει μόνο 10 μόρια, αλλά το έχει δηλώσει πρώτη, τότε αυτός με τα 10 μόρια θα προσληφθεί στη συγκεκριμένη θέση.
Εν ολίγοις όταν βγει μία θέση παίρνουν αυτόν που έχει περισσότερα μόρια μεταξύ αυτών που το έχουν δηλώσει πρώτη επιλογή κτλ.

Bellll
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Μαρ 11, 2014 3:42 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Bellll » Παρ Απρ 10, 2020 2:04 pm

Εγώ είμαι πρώτος σε μια κατηγορία σαν επιλογή προτίμησης και έχω τα περισσότερα μόρια επίσης , βέβαια ο φορέας δεν έχει κάνει προσλήψεις ακόμα αλλά περιμένω μπορεί να είμαι τυχερός, θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει είδη προσληφθεί πρέπει να τους στείλω το ποινικό μητρώο και βεβαίωση γιατρού , τα χαρτιά αυτά τα στέλνουμε αμέσως μόλις δούμε το όνομά μας στην διαύγεια η αφότου έρθει το χαρτί ταχυδρομικός. :?: :?: :roll:

SpyrosV
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Μαρ 24, 2020 11:35 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό SpyrosV » Παρ Απρ 10, 2020 6:57 pm

Έχουμε κανέναν επικουρικό επιτυχών -ούσα στο forum??
Ας μας πει την εμπειρία του..!

Kleos99
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2020 5:24 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Kleos99 » Παρ Απρ 10, 2020 9:41 pm

SpyrosV έγραψε:Έχουμε κανέναν επικουρικό επιτυχών -ούσα στο forum??
Ας μας πει την εμπειρία του..!

Το θέμα είναι οτι εαν καποιος ειναι επιτυχών λογικα δεν ξαναμπαίνει μέσα στο φόρουμ.Μακάρι μα βρεθεί κάποιος


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες