ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
paragontas19
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 12, 2020 4:40 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό paragontas19 » Παρ Ιούλ 17, 2020 11:14 pm

Ξερει κανεις να μου πει στην περιπτωση που επιλεγω ως επικουρικο προσωπικο, και δεν ειμαι πλεον ανεργος, χανω την θεση?

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό thourios » Σάβ Ιούλ 18, 2020 11:20 am

Δεν την χάνετε.

paragontas19
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 12, 2020 4:40 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό paragontas19 » Κυρ Ιούλ 19, 2020 2:38 pm

thourios έγραψε:Δεν την χάνετε.

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση

Anastasia20
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 18, 2020 11:15 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Anastasia20 » Κυρ Ιούλ 19, 2020 9:28 pm

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωριζει κάποιος τον μισθό επικουρικου ΤΈ βαρέα χωρίς παιδιά χωρις προϋπηρεσία. Και επιπλέον. Υσχιει ότι αργούν οι πληρωμές έως κ 3 μήνες; Ευχαριστώ!

giorgopap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Αύγ 15, 2005 5:10 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό giorgopap » Δευ Ιούλ 20, 2020 8:24 pm

Anastasia20 έγραψε:Καλησπέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωριζει κάποιος τον μισθό επικουρικου ΤΈ βαρέα χωρίς παιδιά χωρις προϋπηρεσία. Και επιπλέον. Υσχιει ότι αργούν οι πληρωμές έως κ 3 μήνες; Ευχαριστώ!


https://www.elke.uoc.gr/services/payrol ... r.html?v=2
Αργουν οι πληρωμεs ισχυει....

ChrysaVar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2020 6:36 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό ChrysaVar » Τετ Ιούλ 22, 2020 4:44 pm

Θα ήθελα να ρωτησω,πως μαθαίνουμε αν μας έχουν πάρει στο λοιπό επικουρικό;στην πρώτη μου επιλογή έχω 50μορια λιγότερα από κάποιον άλλον που το έχει δηλώσει σε τρίτη θέση.ισχυει ότι παίρνουν αυτόν που το έχει δηλώσει σε πρώτη θεση;

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό thourios » Τετ Ιούλ 22, 2020 5:50 pm

Ισχύει ότι αν καλέσουν θα πάρουν αυτόν που το έχει στην πρώτη επιλογή. Αν θέλουν δύο άτομα τότε θα πάρουν και αυτόν στην δεύτερη και ούτω καθεξής.

ChrysaVar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2020 6:36 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό ChrysaVar » Πέμ Ιούλ 23, 2020 8:58 am

thourios έγραψε:Ισχύει ότι αν καλέσουν θα πάρουν αυτόν που το έχει στην πρώτη επιλογή. Αν θέλουν δύο άτομα τότε θα πάρουν και αυτόν στην δεύτερη και ούτω καθεξής.

Κ πώς βλέπουμε αν μας έχουν πάρει;μας καλούν αυτοί η το βλέπουμε κάπου;

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό thourios » Πέμ Ιούλ 23, 2020 10:31 am

Οι προσλήψεις αναρτώνται στην διαύγεια. Πχ:
Αν έχεις κάνει αίτηση για την 1η ΥΠΕ θα κοιτάξεις στην σελίδα
https://diavgeia.gov.gr/f/1dypeattikis

ChrysaVar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2020 6:36 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό ChrysaVar » Πέμ Ιούλ 23, 2020 12:19 pm

thourios έγραψε:Οι προσλήψεις αναρτώνται στην διαύγεια. Πχ:
Αν έχεις κάνει αίτηση για την 1η ΥΠΕ θα κοιτάξεις στην σελίδα
https://diavgeia.gov.gr/f/1dypeattikis

Σας ευχαριστώ πολύ

Anastasia20
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 18, 2020 11:15 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Anastasia20 » Πέμ Ιούλ 23, 2020 2:42 pm

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με την αναζήτηση στο σαιτ της διαυγειας; Θέλω να δω εάν έχω επιλεγεί στην 6η ΥΠΕ την οποία δήλωσα. Πολύ μπέρδεμα το σαιτ για μένα.

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Πέμ Ιούλ 23, 2020 4:09 pm

Anastasia20 έγραψε:Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος με την αναζήτηση στο σαιτ της διαυγειας; Θέλω να δω εάν έχω επιλεγεί στην 6η ΥΠΕ την οποία δήλωσα. Πολύ μπέρδεμα το σαιτ για μένα.


Γράφεις στο google,Διαυγεια 6η υπε στο πρώτο που σου βγάζει το επιλέγεις,εκεί φαίνονται όλες οι αποφάσεις που βγαίνουν,άμα δεις το όνομα σου σημαίνει πως διορίζεσαι.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς σε μπερδεύει.

Anastasia20
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 18, 2020 11:15 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Anastasia20 » Πέμ Ιούλ 23, 2020 6:44 pm

Σευχαριστω πολυ! Εγώ έμπαινα στην διαυγεια και δεν τα έβρισκα. Έτσι όπως μου το είπες το βρήκα. Αν κατάλαβα καλά κάθε μέρα καθε στιγμή βγαίνουν νέα αποτελέσματα. Γιατί σύμφωνα με τα μόρια γίνομαι δεκτή στη 1η θέση επιλογής μου.

EliasP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2020 12:02 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό EliasP » Κυρ Αύγ 16, 2020 6:24 pm

Βρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση, να μου πείτε τι θα κάνατε στη θέση μου.

Στα αποτελέσματα για το Λοιπό Επικουρικό, με βάση τα μόρια μου ήμουν δεύτερος στην κατάταξη για πρόσληψη σε θέση Διοικητικού στο ΕΚΑΒ της περιοχής μου.

Συνέβη λοιπόν στο ΕΚΑΒ να πάρουν δύο άτομα Διοικητικό προσωπικό, όμως εμένα ως δεύτερο με παρέλειψαν, όπως και το τρίτο άτομο που ακολουθούσε στην κατάταξη και προσέλαβαν το 4ο άτομο. Την πρόσληψη των Διοικητικών στο τοπικό ΕΚΑΒ είναι αλήθεια δεν μπόρεσα να την βρω στη Διαύγεια, καθώς η συγκεκριμένη ΥΠΕ αναρτά με τέτοιο τρόπο τις προσλήψεις που είναι αδύνατον να τις εντοπίσεις.

Επικοινωνώντας ωστόσο με την αρμόδια υπάλληλο της ΥΠΕ, μου είπε ότι η εμπειρία που δήλωσα ως "Χειριστής Η/Υ" δεν είναι συναφής με τις θέσεις Διοικητικού αλλά μόνο με τις θέσεις "Προσωπικό Η/Υ" και για αυτό μου αφαίρεσε μόρια και προσέλαβαν τον 4ο στην κατάταξη. Την ίδια στιγμή της είπα αν ρώτησε στο ΑΣΕΠ για αυτό και μου είπε ότι έκανε ερώτηση σε υπηρεσίες του Υπουργείου ιεραρχικά ανώτερες. Ωστόσο εγώ είχα στα χέρια μου ένα e-mail από το 2008, που μου είχε αποσταλλεί προσωπικά από το ίδιο το ΑΣΕΠ και έλεγε ρητά ότι η εμπειρία αλλά και η θέση του "Χειριστή Η/Υ" είναι συναφής και προσμετράται ως εμπειρία για θέσεις Διοικητικών. Της έκανα προώθηση το e-mail που είχα από το ΑΣΕΠ και μετά από κάποιες μέρες έστειλα και Αίτηση Θεραπείας προς τον Διοικητή της ΥΠΕ που εγκρίνει τις προσλήψεις με κοινοποίηση στο ίδιο τον Υπουργό. Την Αίτηση Θεραπείας την πήραν στα χέρια τους στις 18/05.

Στις 16/06 ξαναέστειλα e-mail στον Διοικητή να ρωτήσω αν εξέτασε το αίτημα μου, χωρίς να λάβω καμία απάντηση. Και μέχρι στιγμής δεν έχει επικοινωνήσει κανένας μαζί μου.

Ωστόσο έχω βρει και στην ίδια σελίδα του ΑΣΕΠ την ετήσια έκθεση 2008 όπου στη σελίδα 45 αναφέρει ρητώς αυτό που σας λέω. Ότι τα καθήκοντα και η θέση του "Χειριστή Η/Υ" είναι απολύτως συναφή με τις θέσεις Διοικητικού και πως η εμπειρία προσμετράται για πρόσληψη σε θέσεις Διοικητικού.

Είναι εδώ: https://www.asep.gr/webcenter/content/c ... GR.pdf?lve

Ο Δικηγόρος μου είπε ότι αν δεν μου απαντήσουν εντός 3 μηνών μπορώ να τους κάνω Διοικητικό δικαστήριο.

Τι να κάνω; Νομίζετε ότι έχω ελπίδα; Μπορεί το οποιοδήποτε δικαστήριο να λάβει υπόψιν του την απόφαση του ΑΣΕΠ από το 2008 η οποία είναι ακόμα σε ισχύ; Ή μήπως οι προσλήψεις του Λοιπού Επικουρικού δεν διέπονται από τους ίδιους κανόνες και είναι όπως του φανεί του εκάστοτε Διοικητή ή υπαλλήλου που αποφασίζει και δεν μπορεί κανένας να κάνει κάτι για αυτό.

ChrysaVar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2020 6:36 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό ChrysaVar » Τετ Αύγ 26, 2020 5:50 pm

Ξερει κάνεις οι προσλήψεις που γράφει κάθε μέρα στην Διαύγεια είναι από το λοιπό επικουρικό του Φεβρουαρίου η είναι από το συμπλήρωματικο του Ιουνίου;


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες