ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
galoz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2021 12:29 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό galoz » Πέμ Μαρ 18, 2021 12:17 pm

dionisis1925 έγραψε:
galoz έγραψε:Σχετικά με τα ένσημα πως μπορούμε να ξέρουμε ακριβώς την ειδικότητα που τα κολλούσε η κάθε επιχείρηση;;Στην βεβαίωση του ασφαλιστικού φορέα δεν το αναφέρει.



Θέλεις την καρτέλα ενσήμων εκεί αναφέρει τον κωδικό.
Ευχαριστώ για την απάντηση όμως δεν βρίσκω κάποιον κωδικό σχετικό με την ειδικότητα. Είναι οι παλιές καρτέλες πριν από το 2002.Βρίσκω μόνο τον κωδικό που αναφέρει ότι τα ένσημα είναι μικτά.

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Πέμ Μαρ 18, 2021 7:21 pm

galoz έγραψε:
dionisis1925 έγραψε:
galoz έγραψε:Σχετικά με τα ένσημα πως μπορούμε να ξέρουμε ακριβώς την ειδικότητα που τα κολλούσε η κάθε επιχείρηση;;Στην βεβαίωση του ασφαλιστικού φορέα δεν το αναφέρει.



Θέλεις την καρτέλα ενσήμων εκεί αναφέρει τον κωδικό.
Ευχαριστώ για την απάντηση όμως δεν βρίσκω κάποιον κωδικό σχετικό με την ειδικότητα. Είναι οι παλιές καρτέλες πριν από το 2002.Βρίσκω μόνο τον κωδικό που αναφέρει ότι τα ένσημα είναι μικτά.


Αποκλείεται , εγώ βρίσκω τα ένσημα μου από το 2014 μέχρι και σήμερα , μπαίνεις στο παρακάτω σύνδεσμο https://apps.ika.gr/eInsuranceStatement/ επιλέγεις μήνα και έτος και σου βγάζει τα ένσημα αναλυτικά εκεί έχει και τον κωδικό ειδικότητας.

galoz
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2021 12:29 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό galoz » Παρ Μαρ 19, 2021 11:00 am

Το link αφορά ένσημα που ισχύουν από το 2002 και μετά..Εγώ μιλάω για προηγούμενες χρονιές.

morfeas83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Απρ 02, 2019 7:15 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό morfeas83 » Παρ Μαρ 19, 2021 12:52 pm

Καλησπέρα σε όλους. Γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να δούμε τι χαρτιά κατέθεσε άτομο που είναι πιο πάνω από εμάς στη λίστα; Πως θα κάνουμε ένσταση δηλαδή εάν δε γνωρίζουμε ποιος είναι νόμιμος; Το ρωτάω γιατί πολλές φορές οι υπηρεσίες προχωρούν σε πρόσληψη και χαρτιά που ήταν απαραίτητα να επικολλούνται στην αίτηση, απλα τα ζητάνε μετά.

disturbed
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 20, 2021 2:22 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό disturbed » Σάβ Μαρ 20, 2021 3:20 pm

Καλησπέρα σας.
Από τα αποτελέσματα που βγήκαν 18.3.21 βλέπω ότι ενώ έχω τα περισσότερα μόρια (620) από όλους τους ΤΕ Πληροφορικής σε ένα συγκεκριμένο φορέα καταλαβαίνω από το περσινό ΦΕΚ ότι πάει και με σειρά προτεραιότητας.
Δλδ θα πάρουν αυτόν που έχει 1η επιλογή τον φορέα με τα πιο πολλά μόρια από αυτούς που έχουν βάλει επίσης 1η επιλογή.
Μήπως είναι αδικία λίγο?

Από όλο το pdf ΤΕ της ΥΠΕ συγκεκριμένο κλάδο Πληροφορικής έχει μόνο σε έναν φορέα.

Από τις 3 σελίδες δλδ που έχει ΤΕ Πληροφορικής στον συγκεκριμένο φορέα εγώ έχω τα πιο πολλά μόρια αλλά το είχα βάλει 7η επιλογή.
Που να ήξερα...Δεν γνώριζα σε ποιούς φορείς θα ζητήσουν ΤΕ Πληροφορικής...

Άρα να υποθέσω ότι τζάμπα το κοιτάω και δεν υπάρχει καμία περίπτωση?

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Σάβ Μαρ 20, 2021 4:54 pm

disturbed έγραψε:Καλησπέρα σας.
Από τα αποτελέσματα που βγήκαν 18.3.21 βλέπω ότι ενώ έχω τα περισσότερα μόρια (620) από όλους τους ΤΕ Πληροφορικής σε ένα συγκεκριμένο φορέα καταλαβαίνω από το περσινό ΦΕΚ ότι πάει και με σειρά προτεραιότητας.
Δλδ θα πάρουν αυτόν που έχει 1η επιλογή τον φορέα με τα πιο πολλά μόρια από αυτούς που έχουν βάλει επίσης 1η επιλογή.
Μήπως είναι αδικία λίγο?

Από όλο το pdf ΤΕ της ΥΠΕ συγκεκριμένο κλάδο Πληροφορικής έχει μόνο σε έναν φορέα.

Από τις 3 σελίδες δλδ που έχει ΤΕ Πληροφορικής στον συγκεκριμένο φορέα εγώ έχω τα πιο πολλά μόρια αλλά το είχα βάλει 7η επιλογή.
Που να ήξερα...Δεν γνώριζα σε ποιούς φορείς θα ζητήσουν ΤΕ Πληροφορικής...

Άρα να υποθέσω ότι τζάμπα το κοιτάω και δεν υπάρχει καμία περίπτωση?


Πηγαίνει με σειρά επιλογής, δύσκολο να γνωρίζεις ποιες ειδικότητες θα ζητηθούν ,είναι και λίγο τύχη.

whitech1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 20, 2021 11:06 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό whitech1 » Σάβ Μαρ 20, 2021 11:49 pm

Καλησπέρα!

Σχετικά με το κριτήριο της εντοπιότητας, αν κάποιος έχει δηλώσει εντοπιότητα και στις 8 επιλογές και κάποιες από αυτές ανήκουν σε διαφορετικούς δήμους ακυρώνεται η αίτηση; Τι γίνεται σε περίπτωση που προσληφθεί σε φορέα όπου έχει όντως την εντοπιότητα; Θα ακυρωθεί και πάλι η αίτηση ή δεν θα ληφθεί υπόψιν τι έχει δηλώσει στις άλλες επιλογές;

LIZA7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 02, 2010 12:26 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό LIZA7 » Δευ Μαρ 22, 2021 7:41 am

καλημέρα σας.θα ήθελα να ρωτήσω πάλι κάτι (συγνώμη αν έχει απαντηθεί σε άλλο post)
στις οδηγίες για το λοιπό επικουρικό έλεγε ότι οι εργαζόμενοι στο επικουρικό είναι πλήρους και αποκλειστικής απασχόλησης.
αυτό πρακτικά τι σημαίνει?έχω συγγενικό πρόσωπο που έκανε σε κατηγορία ΔΕ και είναι πρώτος.όμως δουλεύει μία φορά την εβδομάδα σε εταιρία σαν μισθωτός(δεν ξέρω τι ένσημα του κολλάνε(ολόκληρα ή μισά),αν αυτό παίζει ρόλο .
πρέπει να σταματήσει από την εργασία αυτή για να δεχθεί την θέση του επικουρικού? αν τον πάρουν φυσικά.'
ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις.

currentissue
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 21, 2021 5:54 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό currentissue » Τετ Μαρ 24, 2021 12:43 am

Καλησπέρα σας.

Γνωρίζουμε περίπου πότε θα αρχίσουν να προσλαμβάνουν άτομα για ΠΕ Διοικητικού για το 2021;

GGGP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Μαρ 24, 2021 3:54 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό GGGP » Τετ Μαρ 24, 2021 4:25 pm

Καλησπέρα σας,

Ήθελα να ρωτήσω το εξής. Όταν έκανα τα χαρτιά μου για το λοιπό επικουρικό προσωπικό έβαλα πτυχίο και βεβαίωση που ζητούσε. Δεν είχα βάλει το μεταπτυχιακό μου μιας και δεν έλεγε πουθενά για μεταπτυχιακό. Ήθελα να ρωτήσω αν με πάρουν το μεταπτυχιακό μου το χάνω επειδή δεν το έβαλα κατά την δήλωση που έκανα ή μπορώ να το πάω και να το δώσω αν με καλέσουνε στο φορέα που θα έχω περάσει και ας μην το είχα δηλώσει; Το ρωτάω γιατί είναι άλλα 80 ευρω. Έχει κανεις καμια προσωπική εμπειρία σχετικά με αυτό;

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό marykit » Σάβ Μαρ 27, 2021 3:33 pm

LIZA7 έγραψε:καλημέρα σας.θα ήθελα να ρωτήσω πάλι κάτι (συγνώμη αν έχει απαντηθεί σε άλλο post)
στις οδηγίες για το λοιπό επικουρικό έλεγε ότι οι εργαζόμενοι στο επικουρικό είναι πλήρους και αποκλειστικής απασχόλησης.
αυτό πρακτικά τι σημαίνει?έχω συγγενικό πρόσωπο που έκανε σε κατηγορία ΔΕ και είναι πρώτος.όμως δουλεύει μία φορά την εβδομάδα σε εταιρία σαν μισθωτός(δεν ξέρω τι ένσημα του κολλάνε(ολόκληρα ή μισά),αν αυτό παίζει ρόλο .
πρέπει να σταματήσει από την εργασία αυτή για να δεχθεί την θέση του επικουρικού? αν τον πάρουν φυσικά.'
ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις.

Ναι, εγώ αυτό καταλαβαίνω ότι σημαίνει και καλύτερα να το διευκρινίσει και κατά την υπογραφή της σύμβασής του -αν υπογραφεί.

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό marykit » Σάβ Μαρ 27, 2021 3:35 pm

GGGP έγραψε:Καλησπέρα σας,

Ήθελα να ρωτήσω το εξής. Όταν έκανα τα χαρτιά μου για το λοιπό επικουρικό προσωπικό έβαλα πτυχίο και βεβαίωση που ζητούσε. Δεν είχα βάλει το μεταπτυχιακό μου μιας και δεν έλεγε πουθενά για μεταπτυχιακό. Ήθελα να ρωτήσω αν με πάρουν το μεταπτυχιακό μου το χάνω επειδή δεν το έβαλα κατά την δήλωση που έκανα ή μπορώ να το πάω και να το δώσω αν με καλέσουνε στο φορέα που θα έχω περάσει και ας μην το είχα δηλώσει; Το ρωτάω γιατί είναι άλλα 80 ευρω. Έχει κανεις καμια προσωπική εμπειρία σχετικά με αυτό;

Το δηλώνεις κατά την πρόσληψη με αντίγραφό του και αν κριθεί από το Υπηρεσιακό συμβούλιο συναφές με τη θέση εργασίας σου, τότε θα μετρά στο μισθό σου κατά 2 κλιμάκια επάνω.

Theodora12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 8:05 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Theodora12 » Τετ Μαρ 31, 2021 5:08 pm

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει με το πως και που υποβάλω ένσταση; Πέρα από το ότι γράφουν ότι ένσταση μπορεί να γίνει μέχρι 15 μέρες μετά τα αποτελέσματα δεν έχω βρει κάτι σχετικά με την διαδικασία ενστάσεων.
Δεν μου έχει προσμετρηθεί η εντοπιότητα ενώ είχα ανεβάση στην αίτηση κανονικά βεβαίωση μόνιμης κατοικίας του δήμου που κατοικώ και είμαι σίγουρη ότι είχα κλικάρει τα σχετικά κουτάκια, έχω υποβάλει αίτηση για θέσεις μόνο στον δήμο μου.

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό marykit » Πέμ Απρ 01, 2021 7:03 pm

Theodora12 έγραψε:Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει με το πως και που υποβάλω ένσταση; Πέρα από το ότι γράφουν ότι ένσταση μπορεί να γίνει μέχρι 15 μέρες μετά τα αποτελέσματα δεν έχω βρει κάτι σχετικά με την διαδικασία ενστάσεων.
Δεν μου έχει προσμετρηθεί η εντοπιότητα ενώ είχα ανεβάση στην αίτηση κανονικά βεβαίωση μόνιμης κατοικίας του δήμου που κατοικώ και είμαι σίγουρη ότι είχα κλικάρει τα σχετικά κουτάκια, έχω υποβάλει αίτηση για θέσεις μόνο στον δήμο μου.

Ελπίζω όμως να αναφέρεσαι όντως σε θέσεις στις οποίες λογιζόταν εντοπιότητα. Διότι δεν είχαν όλες οι θέσεις αυτή την ιδιότητα, παρά μόνο οι πιο παραμεθόριες και μικροί νομοί σε γενικές γραμμές.

Theodora12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 8:05 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Theodora12 » Παρ Απρ 02, 2021 2:26 pm

marykit έγραψε:
Theodora12 έγραψε:Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει με το πως και που υποβάλω ένσταση; Πέρα από το ότι γράφουν ότι ένσταση μπορεί να γίνει μέχρι 15 μέρες μετά τα αποτελέσματα δεν έχω βρει κάτι σχετικά με την διαδικασία ενστάσεων.
Δεν μου έχει προσμετρηθεί η εντοπιότητα ενώ είχα ανεβάση στην αίτηση κανονικά βεβαίωση μόνιμης κατοικίας του δήμου που κατοικώ και είμαι σίγουρη ότι είχα κλικάρει τα σχετικά κουτάκια, έχω υποβάλει αίτηση για θέσεις μόνο στον δήμο μου.

Ελπίζω όμως να αναφέρεσαι όντως σε θέσεις στις οποίες λογιζόταν εντοπιότητα. Διότι δεν είχαν όλες οι θέσεις αυτή την ιδιότητα, παρά μόνο οι πιο παραμεθόριες και μικροί νομοί σε γενικές γραμμές.

Ναι είναι σε παραμεθόριο, στο νησί της Χίου και είχε εντοπιότητα.


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες