ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Πέμ Απρ 07, 2022 3:42 pm

dim32 έγραψε:Καλησπέρα σας! Τώρα που βγήκαν οι πίνακες κατάταξης θα βγουν και πίνακες με τους διορισμένους? Και στην περίπτωση που βγαίνουν πίνακες με διορισμενους βγαίνουν μετα τις ενστάσεις? Είναι πρώτη φορά που κάνω αίτηση και δεν γνωρίζω την διαδικασία ευχαριστώ!


Δεν βγαίνει κανένας πίνακας κατάταξης, θα πρέπει να μπαίνεις εσύ στο διαύγεια της αντίστοιχης ΥΠΕ που έχεις κάνει αίτηση και να βλέπεις τις αποφάσεις που βγαίνουν , αν δεις το όνομα σου επικοινωνείς με το νοσοκομείο που διορίζεσαι για να πας να καταθέσεις τα δικαιολογητικά.

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό melimeli » Παρ Απρ 08, 2022 9:04 am

dim32 έγραψε:Καλησπέρα σας! Τώρα που βγήκαν οι πίνακες κατάταξης θα βγουν και πίνακες με τους διορισμένους? Και στην περίπτωση που βγαίνουν πίνακες με διορισμενους βγαίνουν μετα τις ενστάσεις? Είναι πρώτη φορά που κάνω αίτηση και δεν γνωρίζω την διαδικασία ευχαριστώ!


Είναι ιδιάζουσα κατάσταση αυτή η διαδικασία. Δεν βγαίνει πίνακας διοριστέων γιατί πολύ απλά δε γνωρίζουμε εκ των προτέρων ποιος φορέας θα ζητήσει ποιες ειδικότητες και πότε. Το ότι μπορεί να είσαι πρώτος στην κατάταξη σε κάποιον φορέα δε σημαίνει ότι αυτός θα ζητήσει και την ειδικότητά σου ώστε να διοριστείς.
Όπως ειπώθηκε και παραπάνω, παρακολουθείς τη διαύγεια της ΥΠΕ τους φορείς της οποίας έχεις δηλώσει για ενδεχόμενη απόφαση πρόσληψης.

Tsamp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Απρ 07, 2022 9:02 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Tsamp » Παρ Απρ 08, 2022 12:30 pm

Kαλημέρα σας, μετά την ανάρτηση των προσωρινών πινάκων κατάταξης λοιπού επικουρικού προσωπικού παρατηρώ ότι στην 1η μου επιλογή δήλωσαν 3 άτομα τα οποία αν και με ξεπερνάνε σε μόρια, ο ένας έχει δηλώσει την θέση 2η επιλογή και ο άλλος 7η. Σε περίπτωση που ο φορέας αποφασίσει να προχωρήσει σε πρόσληψη, ποιον θα καλέσει? Έχω μπερδευτεί!

Μιας και πρώτη φορά συμμετέχω αναρωτιέμαι πόσο διαρκεί η σύμβαση, γιατι διαβαζω αφενός ότι είναι 3 μηνες + 3 μήνες, αλλα δεν εχω καταλάβει, υπάρχει περιπτωση να απολυθεις στους 3 μηνές? Να μην γίνει δλδ καμια ανανέωση? Πως εξηγείται ότι κάποιοι ως επικουρικό εργάστηκαν για 1 ολοκληρο χρόνο ή και παραπάνω? Τους ανανεώνουν κάθε 3 μήνες?

Ευχαριστώ :)

dim32
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2022 10:30 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dim32 » Παρ Απρ 08, 2022 3:12 pm

Tsamp έγραψε:Kαλημέρα σας, μετά την ανάρτηση των προσωρινών πινάκων κατάταξης λοιπού επικουρικού προσωπικού παρατηρώ ότι στην 1η μου επιλογή δήλωσαν 3 άτομα τα οποία αν και με ξεπερνάνε σε μόρια, ο ένας έχει δηλώσει την θέση 2η επιλογή και ο άλλος 7η. Σε περίπτωση που ο φορέας αποφασίσει να προχωρήσει σε πρόσληψη, ποιον θα καλέσει? Έχω μπερδευτεί!

Μιας και πρώτη φορά συμμετέχω αναρωτιέμαι πόσο διαρκεί η σύμβαση, γιατι διαβαζω αφενός ότι είναι 3 μηνες + 3 μήνες, αλλα δεν εχω καταλάβει, υπάρχει περιπτωση να απολυθεις στους 3 μηνές? Να μην γίνει δλδ καμια ανανέωση? Πως εξηγείται ότι κάποιοι ως επικουρικό εργάστηκαν για 1 ολοκληρο χρόνο ή και παραπάνω? Τους ανανεώνουν κάθε 3 μήνες?

Ευχαριστώ :)




Από αυτά που έχω διαβάσει την θέση την παίρνει εκείνος που έχει δηλώσει ως πρώτη επιλογή τον φορέα όχι εκείνος που έχει περισσότερα μόρια. Οπότε αν βγαίνεις πρώτος σε κάποιο φορεα οι άλλοι και περισσότερα μόρια να έχουν λόγω προτιμήσεις θα διορίσουν εσένα αν αποφασίσουν να πάρουν κόσμο. Τώρα αυτό με τα 3μηνα δεν γνωρίζω τι είναι διάβασα ότι το επικουρικο προσωπικο θα υπογράψει έως 2 χρόνια συμβαση εργασίας.

dim32
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2022 10:30 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dim32 » Παρ Απρ 08, 2022 3:14 pm

melimeli έγραψε:
dim32 έγραψε:Καλησπέρα σας! Τώρα που βγήκαν οι πίνακες κατάταξης θα βγουν και πίνακες με τους διορισμένους? Και στην περίπτωση που βγαίνουν πίνακες με διορισμενους βγαίνουν μετα τις ενστάσεις? Είναι πρώτη φορά που κάνω αίτηση και δεν γνωρίζω την διαδικασία ευχαριστώ!


Είναι ιδιάζουσα κατάσταση αυτή η διαδικασία. Δεν βγαίνει πίνακας διοριστέων γιατί πολύ απλά δε γνωρίζουμε εκ των προτέρων ποιος φορέας θα ζητήσει ποιες ειδικότητες και πότε. Το ότι μπορεί να είσαι πρώτος στην κατάταξη σε κάποιον φορέα δε σημαίνει ότι αυτός θα ζητήσει και την ειδικότητά σου ώστε να διοριστείς.
Όπως ειπώθηκε και παραπάνω, παρακολουθείς τη διαύγεια της ΥΠΕ τους φορείς της οποίας έχεις δηλώσει για ενδεχόμενη απόφαση πρόσληψης.


Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Προσπάθησα να επικοινωνήσω και με την υπε που ανήκω να μάθω αν θα πάρουν κόσμο αλλά κανείς δεν γνωρίζει τίποτα γενικά. Στο υπουργείο δεν απαντάνε οπότε νομίζω θα περιμένουμε. Το ποσό θα περιμένουμε βέβαια άγνωστο.

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Παρ Απρ 08, 2022 3:21 pm

Tsamp έγραψε:Kαλημέρα σας, μετά την ανάρτηση των προσωρινών πινάκων κατάταξης λοιπού επικουρικού προσωπικού παρατηρώ ότι στην 1η μου επιλογή δήλωσαν 3 άτομα τα οποία αν και με ξεπερνάνε σε μόρια, ο ένας έχει δηλώσει την θέση 2η επιλογή και ο άλλος 7η. Σε περίπτωση που ο φορέας αποφασίσει να προχωρήσει σε πρόσληψη, ποιον θα καλέσει? Έχω μπερδευτεί!

Μιας και πρώτη φορά συμμετέχω αναρωτιέμαι πόσο διαρκεί η σύμβαση, γιατι διαβαζω αφενός ότι είναι 3 μηνες + 3 μήνες, αλλα δεν εχω καταλάβει, υπάρχει περιπτωση να απολυθεις στους 3 μηνές? Να μην γίνει δλδ καμια ανανέωση? Πως εξηγείται ότι κάποιοι ως επικουρικό εργάστηκαν για 1 ολοκληρο χρόνο ή και παραπάνω? Τους ανανεώνουν κάθε 3 μήνες?

Ευχαριστώ :)


Θα καλέσει εσένα που έχεις βάλει το συγκεκριμένο πχ νοσοκομείο 1η σειρά προτίμησης , μετράει η σειρά όχι τα μόρια.

Η σύμβαση έχει διάρκεια τουλάχιστον 12 μήνες, αλλά λογικά θα δοθεί παράταση άλλους 12 όπως γίνεται τις περισσότερες φορές.

Thdtr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2021 12:29 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Thdtr » Κυρ Απρ 10, 2022 5:13 pm

Καλησπέρα σε όλους. Ισχύει κ εδώ το ενιαίο μισθολόγιο; Ευχαριστώ

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Τρί Απρ 12, 2022 4:32 am

Thdtr έγραψε:Καλησπέρα σε όλους. Ισχύει κ εδώ το ενιαίο μισθολόγιο; Ευχαριστώ

Ναι , όχι δώρα.

dim32
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2022 10:30 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dim32 » Τετ Απρ 13, 2022 10:13 am

Καλημέρα σας! Θα πρέπει να τελειώσει η διαδικασία με τις ενστάσεις για να προχωρήσουν οι φορείς σε προσλήψεις του λοιπού επικουρικού ?

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τετ Απρ 13, 2022 10:51 am

dim32 έγραψε:
melimeli έγραψε:
dim32 έγραψε:Καλησπέρα σας! Τώρα που βγήκαν οι πίνακες κατάταξης θα βγουν και πίνακες με τους διορισμένους? Και στην περίπτωση που βγαίνουν πίνακες με διορισμενους βγαίνουν μετα τις ενστάσεις? Είναι πρώτη φορά που κάνω αίτηση και δεν γνωρίζω την διαδικασία ευχαριστώ!


Είναι ιδιάζουσα κατάσταση αυτή η διαδικασία. Δεν βγαίνει πίνακας διοριστέων γιατί πολύ απλά δε γνωρίζουμε εκ των προτέρων ποιος φορέας θα ζητήσει ποιες ειδικότητες και πότε. Το ότι μπορεί να είσαι πρώτος στην κατάταξη σε κάποιον φορέα δε σημαίνει ότι αυτός θα ζητήσει και την ειδικότητά σου ώστε να διοριστείς.
Όπως ειπώθηκε και παραπάνω, παρακολουθείς τη διαύγεια της ΥΠΕ τους φορείς της οποίας έχεις δηλώσει για ενδεχόμενη απόφαση πρόσληψης.


Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Προσπάθησα να επικοινωνήσω και με την υπε που ανήκω να μάθω αν θα πάρουν κόσμο αλλά κανείς δεν γνωρίζει τίποτα γενικά. Στο υπουργείο δεν απαντάνε οπότε νομίζω θα περιμένουμε. Το ποσό θα περιμένουμε βέβαια άγνωστο.



Θα σου πρότεινα να καλέσεις το φορέα που σε ενδιαφέρει και όχι την ΥΠΕ. Ο φορέας ξέρει αν έχει ζητήσει ή αν έχει σκοπό να ζητήσει και τι ειδικότητες γιατί θα πρέπει να κινήσει και κάποιες διαδικασίες πριν (π.χ. τροποποίηση προϋπολογισμού αν είναι αυτοχρηματοδοτούμενος φορέας). Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι και να έχουν σκοπό να προσλάβουν θα στο πουν σίγουρα αλλά μπορείς να κάνεις μια προσπάθεια.

dim32
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2022 10:30 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dim32 » Τετ Απρ 13, 2022 7:59 pm

melimeli έγραψε:
dim32 έγραψε:
melimeli έγραψε:
Είναι ιδιάζουσα κατάσταση αυτή η διαδικασία. Δεν βγαίνει πίνακας διοριστέων γιατί πολύ απλά δε γνωρίζουμε εκ των προτέρων ποιος φορέας θα ζητήσει ποιες ειδικότητες και πότε. Το ότι μπορεί να είσαι πρώτος στην κατάταξη σε κάποιον φορέα δε σημαίνει ότι αυτός θα ζητήσει και την ειδικότητά σου ώστε να διοριστείς.
Όπως ειπώθηκε και παραπάνω, παρακολουθείς τη διαύγεια της ΥΠΕ τους φορείς της οποίας έχεις δηλώσει για ενδεχόμενη απόφαση πρόσληψης.


Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Προσπάθησα να επικοινωνήσω και με την υπε που ανήκω να μάθω αν θα πάρουν κόσμο αλλά κανείς δεν γνωρίζει τίποτα γενικά. Στο υπουργείο δεν απαντάνε οπότε νομίζω θα περιμένουμε. Το ποσό θα περιμένουμε βέβαια άγνωστο.



Θα σου πρότεινα να καλέσεις το φορέα που σε ενδιαφέρει και όχι την ΥΠΕ. Ο φορέας ξέρει αν έχει ζητήσει ή αν έχει σκοπό να ζητήσει και τι ειδικότητες γιατί θα πρέπει να κινήσει και κάποιες διαδικασίες πριν (π.χ. τροποποίηση προϋπολογισμού αν είναι αυτοχρηματοδοτούμενος φορέας). Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι και να έχουν σκοπό να προσλάβουν θα στο πουν σίγουρα αλλά μπορείς να κάνεις μια προσπάθεια.



Προσπάθησα να επικοινωνήσω και με τον φορέα αλλά πάλι δεν μου απάντησαν θα κάνω άλλη μια προσπάθεια μήπως μάθω τώρα που πέρασαν και οι μέρες. Σ ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!

Tsamp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Απρ 07, 2022 9:02 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Tsamp » Πέμ Απρ 21, 2022 1:35 pm

Καλησπέρα, καλή Ανάσταση σε όλους !
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Η ερώτηση μου απευθύνεται σε άτομα που έχουν υποβάλει αιτήσεις στο παρελθόν και έχουν εξοικειωθεί με τι διαδικασία και την τακτική του υπουργείου.

ΠΕ Διοικητικού προσλαμβάνονται ή απλά δίνεται βάσει στον κλάδο της νοσηλευτικής. Είμαι πρώτη σε 2 Κέντρα υγείας. Να έχω ελπίδες?

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Πέμ Απρ 21, 2022 3:07 pm

Tsamp έγραψε:Καλησπέρα, καλή Ανάσταση σε όλους !
Ευχαριστώ για την απάντηση.

Η ερώτηση μου απευθύνεται σε άτομα που έχουν υποβάλει αιτήσεις στο παρελθόν και έχουν εξοικειωθεί με τι διαδικασία και την τακτική του υπουργείου.

ΠΕ Διοικητικού προσλαμβάνονται ή απλά δίνεται βάσει στον κλάδο της νοσηλευτικής. Είμαι πρώτη σε 2 Κέντρα υγείας. Να έχω ελπίδες?


Δύσκολο να σου απαντήσει κάποιος με σιγουριά , σημαντικό ρόλο θα παίξει αν στα Κέντρα υγείας υπήρχαν/υπάρχουν Διοικητικοί σε αναστολή , αν παραιτήθηκε κάποιος κτλπ.

dim32
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2022 10:30 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dim32 » Παρ Μάιος 06, 2022 7:54 am

Καλημέρα σας! Γνωρίζει κάποιος σε τι στάδιο βρίσκονται? Παρακολουθώ 2 ΥΠΕ και βλέπω μόνο κάτι σκορπιες προσληψεις για νοσηλευτές σε ένα αντε δύο φορείς. Γενικά πάντα καθυστερούν ή υπάρχει και περίπτωση να μην χρειάζονται άλλους?

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό thourios » Παρ Μάιος 06, 2022 9:53 am

Μπορεί να αργήσουν ή να αρχίσουν να προσλαμβάνουν με γρήγορους ρυθμούς και μη, ακαθόριστα. Μπορεί να σταματήσουν και απότομα. Κανείς δεν γνωρίζει την εξέλιξη


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες