ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
PEGEO
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2020 12:48 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό PEGEO » Παρ Απρ 02, 2021 4:23 pm

Theodora12 έγραψε:Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει με το πως και που υποβάλω ένσταση; Πέρα από το ότι γράφουν ότι ένσταση μπορεί να γίνει μέχρι 15 μέρες μετά τα αποτελέσματα δεν έχω βρει κάτι σχετικά με την διαδικασία ενστάσεων.
Δεν μου έχει προσμετρηθεί η εντοπιότητα ενώ είχα ανεβάση στην αίτηση κανονικά βεβαίωση μόνιμης κατοικίας του δήμου που κατοικώ και είμαι σίγουρη ότι είχα κλικάρει τα σχετικά κουτάκια, έχω υποβάλει αίτηση για θέσεις μόνο στον δήμο μου.


https://www.asep.gr/guide/6K_2020/objection.html

http://www.dypede.gr/wp-content/uploads ... Π-2020.pdf

Theodora12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 8:05 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Theodora12 » Παρ Απρ 02, 2021 8:37 pm

PEGEO έγραψε:
Theodora12 έγραψε:Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει με το πως και που υποβάλω ένσταση; Πέρα από το ότι γράφουν ότι ένσταση μπορεί να γίνει μέχρι 15 μέρες μετά τα αποτελέσματα δεν έχω βρει κάτι σχετικά με την διαδικασία ενστάσεων.
Δεν μου έχει προσμετρηθεί η εντοπιότητα ενώ είχα ανεβάση στην αίτηση κανονικά βεβαίωση μόνιμης κατοικίας του δήμου που κατοικώ και είμαι σίγουρη ότι είχα κλικάρει τα σχετικά κουτάκια, έχω υποβάλει αίτηση για θέσεις μόνο στον δήμο μου.


https://www.asep.gr/guide/6K_2020/objection.html

http://www.dypede.gr/wp-content/uploads ... Π-2020.pdf

Σε ευχαριστώ πολύ!

Michailia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Μαρ 16, 2021 6:05 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Michailia » Σάβ Απρ 03, 2021 3:22 am

Γεια σε όλους. Έχω την εξής απορία. Όλα τα νοσοκομεία και οι δομές που ήταν στην λίστα και τα επιλέξαμε έχουν σίγουρα κενές θέσεις ; Γιατί δεν γνωρίζουμε από πριν που υπάρχουν κενές θέσεις ώστε να ξέρουμε τι να επιλέξουμε ;

Sofi08
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2021 5:05 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Sofi08 » Σάβ Απρ 03, 2021 6:09 pm

Όλοι αυτό αναρωτιομαστε.. Δηλώνουμε στην τύχη κ άμα κάτσει έκατσε.. Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα από ότι έχω καταλάβει...

Danai12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ Ιουν 05, 2017 3:50 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Danai12 » Κυρ Απρ 04, 2021 9:41 pm

currentissue έγραψε:Καλησπέρα σας.

Γνωρίζουμε περίπου πότε θα αρχίσουν να προσλαμβάνουν άτομα για ΠΕ Διοικητικού για το 2021;

Λογικά θα βγάλουν πρώτα τους οριστικους πίνακες και μετά θα προβούν σε προσλήψεις. Το θέμα είναι ποτέ θα βγουν οι οριστικοι πίνακες

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό marykit » Τρί Απρ 06, 2021 7:39 pm

Danai12 έγραψε:
currentissue έγραψε:Καλησπέρα σας.

Γνωρίζουμε περίπου πότε θα αρχίσουν να προσλαμβάνουν άτομα για ΠΕ Διοικητικού για το 2021;

Λογικά θα βγάλουν πρώτα τους οριστικους πίνακες και μετά θα προβούν σε προσλήψεις. Το θέμα είναι ποτέ θα βγουν οι οριστικοι πίνακες

Προσλήψεις γίνονται ήδη από τους νέους πίνακες. Εχω δει στη διαύγεια μίας ΔΥΠΕ αποφάσεις για πρόσληψη προσωπικού με τη νέα αίτηση.

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό marykit » Τρί Απρ 06, 2021 7:43 pm

Michailia έγραψε:Γεια σε όλους. Έχω την εξής απορία. Όλα τα νοσοκομεία και οι δομές που ήταν στην λίστα και τα επιλέξαμε έχουν σίγουρα κενές θέσεις ; Γιατί δεν γνωρίζουμε από πριν που υπάρχουν κενές θέσεις ώστε να ξέρουμε τι να επιλέξουμε ;

Γιατί δεν ξέρουν από πριν τί ειδικότητες και πόσους θα χρειαστούν στη διάρκεια ενός έτους. Δυστυχώς..
Εργάζομαι ήδη επικουρική ως διοικητικό προσωπικό... Αυτή η πρόσκληση είναι ουσιαστικά εκδήλωση ενδιαφέροντος από την πλευρά μας, πού είμαστε διατεθειμένοι να εργαστούμε μέσα στην επόμενη χρονιά...

Michailia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Μαρ 16, 2021 6:05 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Michailia » Τετ Απρ 07, 2021 9:20 am

Marykit κατάλαβα!

Οι οριστικοί πίνακες τι είναι; Αυτοί που βγήκαν στις 18/3 δεν μετράνε;

SpyrTsakal
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Δεκ 01, 2020 8:54 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό SpyrTsakal » Πέμ Απρ 08, 2021 11:42 am

Γειά σας. Το λοιπό επικουρικό νοσοκομείων ΔΕ Διοικ. Γραμματέων επιτρέπεται να έχει σφραγίδα;
Επιτρέπεται να βάζει υπογραφές/σφραγίδες και πού;
Σε επιτροπές επιτρέπεται να μπαίνει;
Ευχαριστώ

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Πέμ Απρ 08, 2021 5:28 pm

SpyrTsakal έγραψε:Γειά σας. Το λοιπό επικουρικό νοσοκομείων ΔΕ Διοικ. Γραμματέων επιτρέπεται να έχει σφραγίδα;
Επιτρέπεται να βάζει υπογραφές/σφραγίδες και πού;
Σε επιτροπές επιτρέπεται να μπαίνει;
Ευχαριστώ


Το 3ο το γνωρίζω σίγουρα και ναι επιτρέπεται.

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό marykit » Πέμ Απρ 08, 2021 9:17 pm

Michailia έγραψε:Marykit κατάλαβα!

Οι οριστικοί πίνακες τι είναι; Αυτοί που βγήκαν στις 18/3 δεν μετράνε;

Μετράνε κανονικά και οι προσωρινοί, όμως μπορεί να μεταβληθούν μετά τις ενστάσεις. Προσλήψεις με βάση αυτούς γίνονται ήδη και αν τυχόν αλλάξει η σειρά... Τότε μπορεί κάποιος που προσλαμβάνεται βάσει προσωρινών, να απολυθεί αν κατέβει στην κατάταξη; Αυτό ξέρω ότι γίνεται στις σοχ τουλάχιστον

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό marykit » Πέμ Απρ 08, 2021 9:19 pm

SpyrTsakal έγραψε:Γειά σας. Το λοιπό επικουρικό νοσοκομείων ΔΕ Διοικ. Γραμματέων επιτρέπεται να έχει σφραγίδα;
Επιτρέπεται να βάζει υπογραφές/σφραγίδες και πού;
Σε επιτροπές επιτρέπεται να μπαίνει;
Ευχαριστώ

Σφραγίδα εννοείται και υπογραφή. Όσο για τις επιτροπές... Δεν το έχω ακόμα ξεκαθαρίσει αλλά με βάση κάποιους νόμους που έψαξα με πρωτοβουλία μου, πολύ πιθανό να μπορεί να γίνει μέλος επιτροπής είτε είναι διοικητικός, είτε και άλλη ειδικότητα.

SpyrTsakal
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Δεκ 01, 2020 8:54 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό SpyrTsakal » Παρ Απρ 09, 2021 11:02 am

Σας ευχαριστώ.

Konna87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Απρ 16, 2021 4:59 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Konna87 » Κυρ Απρ 18, 2021 3:13 pm

Καλησπέρα.θα ήθελα να ρωτήσω το εξής....είμαι πρώτη στον πίνακα τε βρεφονηπιοκομων και σε νοσοκομείο (πρώτη επιλογή) αλλά κ σε κέντρο υγείας (δεύτερη επιλογή )....στο νοσοκομείο είμαστε πέντε υποψήφιοι ενώ το κέντρο υγείας είμαι η μοναδική....αν ζητήσει άτομο πρώτα το κέντρο υγείας θα μπω εκεί η επειδη είναι δεύτερη επιλογή δε γίνεται;επίσης υπάρχει κανείς που να έχει μπει επικουρικός στην ειδικότητα Μ;;;;;;ευχαριστώ

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό melimeli » Δευ Απρ 19, 2021 9:08 am

Konna87 έγραψε:Καλησπέρα.θα ήθελα να ρωτήσω το εξής....είμαι πρώτη στον πίνακα τε βρεφονηπιοκομων και σε νοσοκομείο (πρώτη επιλογή) αλλά κ σε κέντρο υγείας (δεύτερη επιλογή )....στο νοσοκομείο είμαστε πέντε υποψήφιοι ενώ το κέντρο υγείας είμαι η μοναδική....αν ζητήσει άτομο πρώτα το κέντρο υγείας θα μπω εκεί η επειδη είναι δεύτερη επιλογή δε γίνεται;επίσης υπάρχει κανείς που να έχει μπει επικουρικός στην ειδικότητα Μ;;;;;;ευχαριστώ


Εφόσον είσαι πρώτος/η και στα δυο, το που θα πας θα εξαρτηθεί από το ποιος από τους δυο φορείς θα ζητήσει πρώτος την ειδικότητά σου. Δε διαλέγουν οι υποψήφιοι, το ποιος φορέας ήταν η 1η σου επιλογή έχει εφαρμογή στη διαμόρφωση της κατάταξης και μόνο.


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες