ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
dimitraaa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2022 11:02 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dimitraaa » Δευ Μάιος 30, 2022 4:55 pm

Καλή σας ημέρα. Γνωρίζει κάποιος ή έχει εικόνα αν προβλέπονται φέτος προσλήψεις μέσω επικουρικού σε δομές προσφύγων;

dimitraaa
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Μάιος 30, 2022 11:02 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dimitraaa » Δευ Μάιος 30, 2022 7:39 pm

γνωρίζετε αμα προβλέπεται καποια έγκριση για δομές προσφυγων;

geordeme7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 18, 2010 12:46 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό geordeme7 » Τρί Μάιος 31, 2022 10:42 am

dim32 έγραψε:
geordeme7 έγραψε:
klea29 έγραψε:
Βρήκα και της 3 ΥΠΕ. Βγήκαν στις 26/5. Με μια αναζήτηση στην διαυγεια δεν είδα να έχουν καλέσει κάποιον ακόμα. Θα δούμε.....



Στο σάιτ της 2η δυπε δεν υπάρχουν τα οριστικά αποτελέσματα που γράφετε ότι βγήκαν στις 26/5. Επίσης και στην Διαύγεια για την 2η δυπε στις 26/5 πάλι δεν υπάρχει η πράξη με τα οριστικά αποτελέσματα. Αν μπορείτε ανεβάστε το λινκ?


Καλησπέρα, στις 18/5 βγήκαν οριστικα αποτελεσματα για την 1 Υπε και στις 26/5 για την 3η ΥΠΕ . Επειδή και εγώ την 2η παρακολουθώ δεν έχει βγάλει ακόμα οριστικα αποτελεσματα είμαστε ακόμα σε αναμονή. Ελπίζω να βγάλει σύντομα. Παρ όλα αυτά έχει ήδη προχωρήσει σε προσλήψεις γιατί παρακολουθώ την διαύγεια. Υπομονή...


Ναι δυστυχώς η 2η υπε καθυστερεί. Οι προσλήψεις που έχουν γίνει είναι για 3μηνες συμβάσεις

geordeme7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 18, 2010 12:46 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό geordeme7 » Τρί Αύγ 23, 2022 3:43 pm

Όσον αφορά την 2η Δυπε ανάρτησε τον οριστικό και επικαιροποιημενο πίνακα επικουρικού προσωπικού, συνεπώς όσες υπηρεσίες έχουν ανάγκη προσωπικό θα πρέπει να αρχίζουν να καλούν

yuni
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Σεπ 07, 2022 4:53 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό yuni » Τετ Σεπ 07, 2022 5:35 pm

Καλησπέρα σε όλους όσους διαβάζουν αυτό το μήνυμα.

Να αναφέρω ότι πρώτη φορά στη ζωή μου έκανα αίτηση για θέση στο Δημόσιο, και ειδικότερα στο Λοιπό επικουρικό προσωπικό.
Η ερώτηση μου είναι, η αναμονή για τους τελικούς πίνακες κατάταξης υποψηφίων των ΥΠΕ είναι φυσιολογική ή να μη τρέφουμε καμία ελπίδα;
(Γνωρίζω οτι κάποιοι πίνακες έχουν ανακοινωθεί αλλά όχι όλοι)

Υπάρχουν κάποιες προσλήψεις, οι οποίες είναι κυρίως ΔΕ ,ΥΕ,ΤΕ αλλά για ΠΕ ακόμα ούτε λόγος.
Προφανώς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι, απλά αναρωτιέμαι και το έχω και καθημερινό άγχος!

Με εκτίμηση.

Sofia_Sp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Ιαν 02, 2012 3:54 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Sofia_Sp » Τρί Μαρ 14, 2023 2:47 pm

Καλησπέρα σε όλους,

Έκανα κι εγώ πρώτη φορά αίτηση για Λοιπό επικουρικό προσωπικό της 1ης ΥΠΕ στον κλάδο ΠΕ Βιολόγων.
Βλέπω ότι στους πίνακες κατάταξης είμαι 1η στην πρώτη προτίμηση μου, αλλά βέβαια δεν γνωρίζω αν ο φορέας θα προσλάβει προσωπικό της ειδικότητας μου. Προς το παρόν στη διαύγεια βλέπω μόνο προσλήψεις ιατρών.

Ξέρετε πότε περίπου αρχίζουν να καλούν; Πρέπει να περάσει η περίοδος ενστάσεων;

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τετ Μαρ 15, 2023 11:39 am

Sofia_Sp έγραψε:Καλησπέρα σε όλους,

Έκανα κι εγώ πρώτη φορά αίτηση για Λοιπό επικουρικό προσωπικό της 1ης ΥΠΕ στον κλάδο ΠΕ Βιολόγων.
Βλέπω ότι στους πίνακες κατάταξης είμαι 1η στην πρώτη προτίμηση μου, αλλά βέβαια δεν γνωρίζω αν ο φορέας θα προσλάβει προσωπικό της ειδικότητας μου. Προς το παρόν στη διαύγεια βλέπω μόνο προσλήψεις ιατρών.

Ξέρετε πότε περίπου αρχίζουν να καλούν; Πρέπει να περάσει η περίοδος ενστάσεων;



Ναι, μετά τις ενστάσεις. Δεν αργεί πάντως πολύ η διαδικασία γενικά. Πιστεύω λίγο πριν-λίγο μετά το Πάσχα θα αρχίσουν να βγαίνουν αποφάσεις πρόσληψης.
Οι γιατροί έχουν ξεχωριστές λίστες, άλλες ημερομηνίες αιτήσεων κτλ. Άλλοι οι κατάλογοι των επικουρικών γιατρών, άλλοι του λοιπού επικουρικού προσωπικού.

Καλή επιτυχία!

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό thourios » Τετ Μαρ 15, 2023 3:07 pm

Οι προσλήψεις ενδεχομένως να γίνουν και πριν τις ενστάσεις. Όταν βγουν τα αποτελέσματα των ενστάσεων τότε μπορεί να απολυθεί και κάποιος ο οπαίος έχει προσληφθεί παράτυπα και δεν περιλαμβάνεται στους οριστικούς πίνακες. Τον αντικαθιστά αυτός που δικαιώθηκε από το ΑΣΕΠ.
Έτσι λειτουργεί το σύστημα του ΑΣΕΠ αν και εδώ είναι λίγο μπερδεμένο το πράγμα.

Sofia_Sp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Ιαν 02, 2012 3:54 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Sofia_Sp » Παρ Μαρ 31, 2023 12:38 pm

Καλησπέρα και πάλι και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Αφού πέρασε η περίοδος ενστάσεων είδα ότι έχουν γίνει προσλήψεις (αναφέρομαι στην 1η ΥΠΕ) μόνο για νοσηλευτικό προσωπικό και πλήρωμα ασθενοφόρων. Θα αναρτηθούν κάποια στιγμή οριστικοί πίνακες για τις υπόλοιπες ειδικότητες;

Γνωρίζετε μήπως αν τώρα που προκηρύχθηκαν εκλογές θα παγώσει όλη η διαδικασία πρόσληψης επικουρικού προσωπικού;

Mr.Green
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:22 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Mr.Green » Σάβ Απρ 01, 2023 9:24 am

Το "σύστημα" έχει ανάγκη μόνο για νοσηλευτές, καθώς οι άλλες υπηρεσίες θα ιδιωτικοποιηθούν μετά τις εκλογές (διακαής πόθος του πρωθυπουργού).
Προσλαμβάνουν από τις περσινές εγκρίσεις αποκλειστικά και μόνο νοσηλευτές.
Για φέτος δεν υπάρχει καμία έγκριση και καλό θα είναι να μην αναμένετε (ειδικά για λοιπό προσωπικό).
Η προκήρυξη μόνιμων νοσηλευτών με την ειδική μοριοδότηση είναι σε εξέλιξη από πέρυσι. Αναμένουμε αποτελέσματα.
Για τις 910 των λοιπών (που "και καλά" θα μονιμοποιούνταν), δεν υπάρχει καμία ανακοίνωση από τον ΑΣΕΠ.
Μάλιστα προχθές ο υπουργός είπε ότι έχει γίνει ήδη η προκήρυξη των 910 το 2022!!! Μπείτε στο site του Υπουργείου να διαβάσετε τη συνέντευξη.
Κάνουν "χαβαλέ" με τις αγωνίες σας! Δραστηριοποιηθείτε αλλού.


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες