ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
christina1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιαν 01, 2018 11:00 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό christina1986 » Δευ Απρ 19, 2021 11:00 am

Καλησπερα παιδια

Και εγω ειμαι στην τρίτη θέση αλλα σαν ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΜΕ ΑΔΕΙΑ Β ΤΑΞΗΣ ΛΟΓΙΣΤΗ. Γνωρίζει κανείς ποια είναι η εργασία σε αυτήν την ειδικότητα? Γιατι μέσα είδα οτι έχει και σκέτο ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ στα νοσοκομεία. Και αν γνωρίζει κάποιος τα ωράρια?

Sofi08
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2021 5:05 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Sofi08 » Τετ Απρ 21, 2021 10:04 pm

Γειά σας. Έκανα αίτηση στις 5/3/2021 με ΠΕ και στην 1η ΠΕ. Έχουν αναρτηθεί οι πίνακες προσλήψεων? Κι αν ναι που είναι?! Ότι αρχείο ανοίγω δεν έχει τίποτα για Αττική.. Μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα λινκ ή ένα pdf?! Θα ήμουν ευγνώμων

PEGEO
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2020 12:48 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό PEGEO » Πέμ Απρ 22, 2021 12:50 am


Sofi08
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2021 5:05 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Sofi08 » Σάβ Απρ 24, 2021 5:08 pm

PEGEO έγραψε:http://www.1dype.gov.gr/?p=5954

Αυτούς τους πίνακες τους έχω δει. Κ παρόλο που όταν βάζω τον Αρ προτοκολου της αίτησης μου στην αναζήτηση δεν την έβρισκε έχω εντοπίσει ψάχνοντας οοολο το έγγραφο επί ώρες όλες τις θέσεις που είχα δηλώσει.. Νόμιζα ότι είχαν βγει κ καινούργιοι πίνακες που θα ανέφεραν κ τους προσληπτεους...σας ευχαριστώ όπως και να εχει

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Κυρ Απρ 25, 2021 10:59 am

Sofi08 έγραψε:
PEGEO έγραψε:http://www.1dype.gov.gr/?p=5954

Αυτούς τους πίνακες τους έχω δει. Κ παρόλο που όταν βάζω τον Αρ προτοκολου της αίτησης μου στην αναζήτηση δεν την έβρισκε έχω εντοπίσει ψάχνοντας οοολο το έγγραφο επί ώρες όλες τις θέσεις που είχα δηλώσει.. Νόμιζα ότι είχαν βγει κ καινούργιοι πίνακες που θα ανέφεραν κ τους προσληπτεους...σας ευχαριστώ όπως και να εχει


Δεν βγαίνουν πίνακες με προσλήψεις, ο καθένας έχει την ευθύνη να μπαίνει στη διαύγεια της εκάστοτε ΥΠΕ και να παρακολουθεί.

kdimop
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Απρ 25, 2021 7:13 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό kdimop » Κυρ Απρ 25, 2021 11:06 pm

Μήπως γνωρίζει κάποιος ποιος είναι ο μισθος σε ΔΕ ΒΟΗΘΟΥ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ χωρίς προϋπηρεσία με ένα παιδί και αν πιάνει η προϋπηρεσία σε stage

Sofi08
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2021 5:05 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό Sofi08 » Δευ Απρ 26, 2021 12:29 am

dionisis1925 έγραψε:
Sofi08 έγραψε:
PEGEO έγραψε:http://www.1dype.gov.gr/?p=5954

Αυτούς τους πίνακες τους έχω δει. Κ παρόλο που όταν βάζω τον Αρ προτοκολου της αίτησης μου στην αναζήτηση δεν την έβρισκε έχω εντοπίσει ψάχνοντας οοολο το έγγραφο επί ώρες όλες τις θέσεις που είχα δηλώσει.. Νόμιζα ότι είχαν βγει κ καινούργιοι πίνακες που θα ανέφεραν κ τους προσληπτεους...σας ευχαριστώ όπως και να εχει


Δεν βγαίνουν πίνακες με προσλήψεις, ο καθένας έχει την ευθύνη να μπαίνει στη διαύγεια της εκάστοτε ΥΠΕ και να παρακολουθεί.


Μα στους πίνακες του Δεκεμβρίου ενώ τις πρώτες μέρες είχαν απλά την κατάταξη οι ίδιοι πίνακες όταν ξαναμπηκα μετά από 20 μέρες περίπου έγραφαν στο τελευταίο κελί του εγγράφου για κάθε θέση το που προσλήφθηκε ο κάθε ένας και για τους απορρίπτεους τον λόγο της απόρριψης..

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Δευ Απρ 26, 2021 9:53 am

Επειδή έγινε μια φορά δεν σημαίνει ότι θα γίνεται πάντα και την προηγούμενη είχανε ζητήσει οι φορείς συγκεκριμένες ειδικότητες και ήξερες τι να δηλώσεις και που.

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Δευ Απρ 26, 2021 10:17 am

Τώρα που άνοιξε πάλι η πλατφόρμα βγάζει ποιες ειδικότητες ζητάει η κάθε ΥΠΕ.

DoraP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Απρ 27, 2021 8:39 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό DoraP » Τετ Απρ 28, 2021 2:17 pm

Καλησπέρα! Τώρα που άνοιξαν ξανά οι πίνακες κ δεν έχει όλες τις ειδικότητες που είχε τον Μάρτιο πρέπει να ξανά κάνουμε αίτηση; Αλλά τη δίκη μου ειδικότητα δεν την έχει αυτή τη φορά!
Ευχαριστω

teokat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 13, 2020 10:20 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό teokat » Τετ Απρ 28, 2021 9:40 pm

DoraP έγραψε:...Τώρα που άνοιξαν ξανά οι πίνακες κ δεν έχει όλες τις ειδικότητες που είχε τον Μάρτιο πρέπει να ξανά κάνουμε αίτηση;

Όχι, είναι συμπληρωματικοί πίνακες αυτοί και οι νέες θέσεις αφορούν κενά που δεν καλύφθησαν δηλ. δεν υπήρξαν αρκετοί ενδιαφερόμενοι για αυτές ή ενδεχομένα και νέες θέσεις που δεν είχαν προλάβει να ενταχθούν όταν πρωτο-άνοιξε το σύστημα. Η αρχική σου αίτηση, παραμένει σε ισχύ και μπορούν να πάρουν στην ειδικότητά σου αν και όποτε θελήσουν.

Αν όμως θέλεις να δηλώσεις κάποια από τις θέσεις-ειδικότητες που εμφανίζονται στη νέα πρόσκληση τότε μπορείς να υποβάλεις νέα αίτηση. Στην περίπτωση αυτή η υπάρχουσα-αρχική σου αίτηση, θεωρητικά τουλάχιστον, δεν θα ισχύει και λέω θεωρητικά γιατί στις περσυνές δηλώσεις όταν ξανάνοιξαν οι αιτήσεις, Ιούνιο αν θυμάμαι καλά, έκανα νέα αίτηση αλλάζοντας κατηγορία & ειδικότητα (από ΠΕ σε ΥΕ) . Το Σεπτέμβρη που βγήκαν πάλι αποτελέσματα, είδα ότι το πρωτόκολο της αρχικής μου αίτησης εμφανιζόταν κανονικά στις λίστες των αποτελεσμάτων ΠΕ κατηγορίας. Μάλλον δεν κάνουν διασταυρώσεις για τέτοιες περιπτώσεις ή αφήνουν τον έλεγχο για όταν και αν προκύψει πρόσληψη.

kdimop
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Απρ 25, 2021 7:13 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό kdimop » Πέμ Μάιος 06, 2021 7:05 pm

kdimop έγραψε:Μήπως γνωρίζει κάποιος ποιος είναι ο μισθος σε ΔΕ ΒΟΗΘΟΥ ΝΟΣΗΛΕΥΤΗ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ χωρίς προϋπηρεσία με ένα παιδί και αν πιάνει η προϋπηρεσία σε stage

christina1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 88
Εγγραφή: Δευ Ιαν 01, 2018 11:00 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό christina1986 » Παρ Μάιος 07, 2021 12:09 pm

Καλημέρα παιδιά και Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη σε όλους....

Θέλω να κάνω μια ερώτηση διότι απάντηση από την ΥΠΕ δεν πήρα το μόνο που μου είπαν είναι θα κάνετε υπομονή και θα περιμένετε... Λοιπόν έχει από τις 12/4 έχει βγει στην διαύγεια πρόσληψη στο άτομο που βρίσκεται πάνω από εμένα στην λίστα και α δεν πάει η επόμενη είμαι εγώ... Το θέμα είναι ότι ενώ δίνουν 5 μέρες όπως λέει μέσα η πρόσληψη για αποδοχή η όχι δεν βγει η περίληψη πρόσληψης της στο συγκεκριμένο νοσοκομειο μέχρι σήμερα. Πήρα τηλ και μου είπαν ότι θα πρέπει να περιμένω τπτ άλλο... Θέλω τα φώτα σας, αν γνωρίζει κάποιος σε αυτή τη περίπτωση τι κάνω;

ΝΑ ΣΗΜΕΙΏΣΩ ΌΤΙ ΌΛΟ ΑΥΤΌ ΤΟ ΔΙΆΣΤΗΜΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΏ ΣΤΗ ΔΙΑΎΓΕΙΑ ΤΗΝ ΥΠΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΈΧΕΙ ΒΓΆΛΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΠΟΥ ΝΑ ΈΧΕΙ ΥΠΟΓΡΑΦΕΊ ΚΑΙ ΑΠΌ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΊΟ ΚΑΙ ΑΠΌ ΤΟ ΆΤΟΜΟ ΑΥΤΟ... ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΣΕ ΟΛΕΣ.. ΑΛΛΆ ΟΎΤΕ Η ΑΝΆΚΛΗΣΗ ΤΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ ΤΗΣ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΤΗΣ ΈΧΕΙ ΒΓΕΙ....

Οποίος μπορεί ας με βοηθήσει γιατί πραγματικά μετα από τόσες μέρες δεν ξέρω αν πρέπει η όχι να κάνω κάτι.

klea29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 10:04 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό klea29 » Κυρ Νοέμ 14, 2021 5:20 pm

Πείτε πως γίνεται άτομα που προσλήφθηκε ως επικουρικό το 2018, να γίνονται αορίστου χρόνου? Είναι νόμιμο δηλαδή?

Ορίστε και η απόφαση στη διαυγεια

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/% ... %97%CE%A53

dionisis1925
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 10, 2017 4:41 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ 2020

Δημοσίευσηαπό dionisis1925 » Τρί Νοέμ 16, 2021 3:07 pm

klea29 έγραψε:Πείτε πως γίνεται άτομα που προσλήφθηκε ως επικουρικό το 2018, να γίνονται αορίστου χρόνου? Είναι νόμιμο δηλαδή?

Ορίστε και η απόφαση στη διαυγεια

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/% ... %97%CE%A53


Δεν ήτανε επικουρικό , ψάξε στο google είχε βγει προκήρυξη 14Κ/2017 για το νοσοκομείο Παπαγεωργίου και μετά από 3 χρόνια σύμβαση με εισήγηση προϊσταμένου η σύμβαση μετατρέπεται σε αορίστου χρόνου.


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες