ΣΟΧ 8 1/2018

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
nikif
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 11, 2018 12:21 pm

ΣΟΧ 8 1/2018

Δημοσίευσηαπό nikif » Κυρ Φεβ 11, 2018 11:18 pm

Καλησπέρα σας! Δεν έχω ξανακαταθέσει τα χαρτιά μου και θα χρειαζόμουνα τη βοήθεια σας. Για την απόδειξη εμπειρίας στον ιδιωτικό τομέα με καλύπτει η βεβαίωση του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ όπου αναγράφονται ο χρόνος απασχόλησης, οι ημερες απασχολησης, η επωνυμια του εργοδότη και το είδος της δραστηριότητας; :roll:
Χρειάζομαι και βεβαίωση εργοδότη ή υπεύθυνη δήλωση μου κατά το άρθρο 8 του ν. 1599/1986 ;

Ευχαριστώ.

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΣΟΧ 8 1/2018

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τρί Φεβ 13, 2018 6:21 pm

Γειά σου!!Να σου πω εγώ που ΗΔΗ έχω συμμετάσχει σε αρκετούς ΣΟΧ διαγωνισμούς, στους δύο μάλιστα ήμουν επιτυχών.......

Η κατάσταση ενσήμων ΙΚΑ για ΑΣΕΠ που αναγράφει το είδος της εργασίας σου, τον εργοδότη, τα ένσημα και το διάστημα ή τα διαστήματα που εργάστηκες, το χαρτί λοιπόν αυτό νομίζω φθάνει και περισεύει αλλά για ΑΠΌΛΥΤΗ σιγουριά , όχι ότι είναι απαραίτητο, κάνε και υπεύθυνη δήλωση επικυρωμένη από ΚΕΠ!!Δεν είναι ανάγκη να "ενοχλήσεις" τον πρώην εργοδότη σου , όμως πρέπει να σου αναφέρω ότι αν ΕΙΧΕΣ υπεύθυνη δήλωση από φορέα του Δημοσίου που θα ανέφερε το διάστημα που εργάστηκες με ΣΟΧ σε αυτόν καθώς και το είδος της εργασίας που παρείχες, θα κατοχύρωνες , αν ήταν οκτάμηνο , 56 πόντους εμπειρίας δίχως να χρειαζόταν καν κατάσταση ενσήμων για ΑΣΕΠ......


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης