Μόρια με εντοπιότητα για ΣΟΧ στη ΔΕΗ

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
aldpn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 8:07 am

Μόρια με εντοπιότητα για ΣΟΧ στη ΔΕΗ

Δημοσίευσηαπό aldpn » Τρί Ιούλ 04, 2017 9:39 am

Έχω κάνει μια αίτηση ΣΟΧ για ΔΕΗ στην περιφέρεια, ΠΕ.

Θέλω να ρωτήσω, αν έχεις εντοπιότητα πόσα μόρια πάνω κάτω είναι αρκετά ; Πρέπει να έχω γύρω στα 1100 και κάτι ψιλά ...

aldpn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 8:07 am

Re: Μόρια με εντοπιότητα για ΣΟΧ στη ΔΕΗ

Δημοσίευσηαπό aldpn » Παρ Ιούλ 07, 2017 8:37 am

Εν τέλει είναι αρκετά, μάλλον και με το παραπάνω, γτ με πήρανε !!

Μήπως ξέρετε τι μισθός είναι πάνω κάτω το 8μηνο στη ΔΕΗ ;

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Μόρια με εντοπιότητα για ΣΟΧ στη ΔΕΗ

Δημοσίευσηαπό merm » Πέμ Ιούλ 20, 2017 3:50 pm

Μια που σε πήρανε, μπορείς να δώσεις καμιά πληροφορία για τους μισθούς;

aldpn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 8:07 am

Re: Μόρια με εντοπιότητα για ΣΟΧ στη ΔΕΗ

Δημοσίευσηαπό aldpn » Κυρ Ιούλ 23, 2017 9:08 am

merm έγραψε:Μια που σε πήρανε, μπορείς να δώσεις καμιά πληροφορία για τους μισθούς;


Βεβαίως !! 950 μεικτά .. υπολογίζω κάπου στα 780-850 maximum καθαρά με υπερωρίες (αν κάνεις)..

Εκεί είναι οι μισθοί και κάνω 100 χιλιόμετρα κάθε μέρα να πάω και να έρθω ... πιο πολύ για την προυπηρεσία το κάνω παρά τα χρήματα.. ψίχουλα !!

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Μόρια με εντοπιότητα για ΣΟΧ στη ΔΕΗ

Δημοσίευσηαπό merm » Κυρ Ιούλ 23, 2017 5:14 pm

950 μεικτά για ΠΕ. Οπότε για ΔΕ με ΣΟΧ στη ΔΕΗ, σαφέστατα θα είναι ακόμη πιο κάτω...
Εάν επιτρέπεται θα είσαι σε Δ/νση Πωλήσεων ή όχι;

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

aldpn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 8:07 am

Re: Μόρια με εντοπιότητα για ΣΟΧ στη ΔΕΗ

Δημοσίευσηαπό aldpn » Σάβ Ιούλ 29, 2017 4:46 pm

merm έγραψε:950 μεικτά για ΠΕ. Οπότε για ΔΕ με ΣΟΧ στη ΔΕΗ, σαφέστατα θα είναι ακόμη πιο κάτω...
Εάν επιτρέπεται θα είσαι σε Δ/νση Πωλήσεων ή όχι;

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Όχι στην επαρχία είμαι. Ο κατώτατος μισθός είναι τα 950 μεικτά , μπορεί και για ΔΕ να είναι το ίδιο.. πιο κάτω δεν νομίζω να πηγαίνει !!

merm
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Ιαν 05, 2010 10:48 pm

Re: Μόρια με εντοπιότητα για ΣΟΧ στη ΔΕΗ

Δημοσίευσηαπό merm » Σάβ Αύγ 05, 2017 12:28 pm

Για ΔΕ λίγο δύσκολο να είναι το ίδιο. Αλλά νομίζω ότι τελικά, και διορθώστε με αν κάνω λάθος, έχει να κάνει ο τελικός μισθός και με τα χρόνια εμπειρίας;
Πάντως 950 μεικτά δεν είναι και λίγα, μάλιστα είναι αρκετά καλά, γιατί έχω ακούσει για πολύ λιγότερα...

aldpn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 16, 2017 8:07 am

Re: Μόρια με εντοπιότητα για ΣΟΧ στη ΔΕΗ

Δημοσίευσηαπό aldpn » Τρί Αύγ 08, 2017 8:48 am

merm έγραψε:Για ΔΕ λίγο δύσκολο να είναι το ίδιο. Αλλά νομίζω ότι τελικά, και διορθώστε με αν κάνω λάθος, έχει να κάνει ο τελικός μισθός και με τα χρόνια εμπειρίας;
Πάντως 950 μεικτά δεν είναι και λίγα, μάλιστα είναι αρκετά καλά, γιατί έχω ακούσει για πολύ λιγότερα...

Εξαρτάται φίλε μου !!
Είναι 780-800 καθαρά .. Αν πρέπει να πληρώνεις και ενοίκια, ρευματα, βενζινες κλπ δεν φτάνουν για τίποτα !!
Μόνο αν είσαι σπίτι σου.. Ασε που μετά απο 8 μήνες είσαι πάλι άνεργος !!

Προσωπικά το βλέπω μόνο σαν προυπηρεσία , μήπως με βοηθήσει να βρω κάτι καλύτερο στον ιδιωτικό τομέα γιατί δεν είμαι στην κλασική θέση γραφείου τησ δεη που φαντάζεται κανείς αλλά σε εργοτάξιο μέσα !!

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: Μόρια με εντοπιότητα για ΣΟΧ στη ΔΕΗ

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Πέμ Αύγ 31, 2017 3:05 pm

Επειδή βλέπω γίνεται κουβέντα για τους μισθούς στην ΔΕΗ και κατ' επέκταση και στις θυγατρικές της όπως ο ΑΔΜΗΕ και ο ΔΕΔΔΗΕ, απλά σας λέω ότι αν εργάζεσαι ως ΔΕ εναερίων και υπογείων δικτύων στο ΔΕΔΔΗΕ ως οκταμηνίτης ο μηνιαίος μισθός σε μεικτά είναι....750 ευρώ καθαρά που μεταφράζεται σε περίπου 597 ευρώ στο χέρι τον μήνα και αυτό αν έχεις περάσει την ηλικία των 25 διαφορετικά αν είσαι σχετικά.......πιτσιρικάς πχ 23 ετών παίρνεις στο χέρι κάπου .......520 καθαρά!!Ευτυχώς όμως οι υπερωρίες,οι εργασίες κατά τις αργίες και τα σαββατοκύριακα,οι επιφυλακές,τα πενιχρά έστω δώρα Χριστουγέννων και Πάσχα αποφέρουν κάποιο έξτρα κέρδος και σώζουν κάπως την κατάσταση ανεβάζοντας σε πιό αξιοπρεπή επίπεδα τον μισθό!!Πάντως οι ΔΕ δεν παίρνουν βασικό μισθό 950 ευρώ μεικτά σε καμμία περίπτωση!!!!


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες