μητρωο ιδιωτων συνεργατων της ελστατ

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Δημοσίευσηαπό thourios » Δευ Οκτ 01, 2012 10:44 am

Για διαβάστε και αυτό όσοι θέλετε να «συνεργαστείτε» με την ΕΛΣΤΑΤ:
zougla.gr/greece/article/apliroti-i-idiotes-sinergates-tis-elstat

:evil:

ioli_24
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Δευ Μάιος 10, 2010 11:57 pm

Δημοσίευσηαπό ioli_24 » Τρί Οκτ 09, 2012 4:47 pm

και γω είμαι ψηλά στις λίστες της Θεσσαλονίκης για έρευνες επιχειρήσεων αλλα δεν με έχουν ειδοποιήσει :( έχουν αρχισει να παίρνουν για θεσσαλονίκη ξέρετε?

ant.xri1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Δευ Αύγ 01, 2011 10:59 am

Δημοσίευσηαπό ant.xri1 » Τετ Οκτ 10, 2012 3:28 pm

Ακόμα απλήρωτοι......... :(

ioli_24
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Δευ Μάιος 10, 2010 11:57 pm

Δημοσίευσηαπό ioli_24 » Τετ Οκτ 10, 2012 5:55 pm

ant.xri1 έγραψε:Ακόμα απλήρωτοι......... :(


ε καλά αυτό το ξερώ αλλα απο το να μένω σπίτι όλη μέρα προτιμώ να με καλέσουν και ας τα πληρωθώ και σε 1 χρόνο!

ant.xri1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Δευ Αύγ 01, 2011 10:59 am

Δημοσίευσηαπό ant.xri1 » Δευ Οκτ 29, 2012 10:50 pm

Ακόμα απλήρωτοι......... :( :(

kouk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2012 9:46 pm

Δημοσίευσηαπό kouk » Δευ Νοέμ 05, 2012 7:37 pm

παιδια όσοι εχετε σκοπό να κανετε αίτηση για ελ.στατ στους ιδιωτες συνεργάτες αν δεν εχετε καποιο αλλο έσοδο απλα ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ!εχω γράψει κ στο παρελθον σε αυτό το ποστ για το θεμα των πληρωμών βεβαια κ για το πως γίνονται οι έρευνες.τοτε βεβαια ημουν ακόμη στην αρχη κ δεν ειχα δει τα τερατα που γίνονται εκει μέσα.ολοι οι ιδιωτες συνεργατες είμαστε απλήρωτοι απο τον οκτώβρη του 2011.κ παραμένουμε απλήρωτοι μέχρι κ σήμερα 1 χρόνο κ 1 μήνα μετα!καποιος παρεθεσε ενα λινκ πιο πανω στο zougla.gr.ισχύει το δημοσιευμα.εχουμε κάνει αγωγή στην ελ.στατ μεσω του συνηγόρου του πολίτη κ τώρα θα στείλουμε κ εξώδικο.το υπουργειο οικονομικων αρνειται να εγκρίνει το κονδύλι γιατι τα λαμόγια της ελ.στατ εχουν κάνει ενα σωρό παρατυπίες!θα πρεπει να βγει υπουργική απ'οφαση για να πληρωθούμε εντέλει!ούτε οι συνεργάτες του 2012 μεχρι τώρα εχουν πληρωθει!οι μισοι συνεργατες τα εχουν παρατησει κ οι αλλοι μισοι γραφουν ψεμματα στα δελτία τους απλα για να παραδώσουν το υλικό τους.λογικο γιατι βεβαια δεν τους πληρωνει καποιος τα εξοδα μετακίνησης.κ φανταστείτε πως αυτα είναι τα επίσημα στοιχεία που στέλνουμε στην eurostat!!τελοσπαντων μπήκα εδω για να γλυτώσω κάποιον απο την ταλαιπωρία αν τυχον κάνει αίτηση.

ant.xri1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Δευ Αύγ 01, 2011 10:59 am

Δημοσίευσηαπό ant.xri1 » Τετ Νοέμ 07, 2012 8:28 pm

kouk έγραψε:παιδια όσοι εχετε σκοπό να κανετε αίτηση για ελ.στατ στους ιδιωτες συνεργάτες αν δεν εχετε καποιο αλλο έσοδο απλα ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ!εχω γράψει κ στο παρελθον σε αυτό το ποστ για το θεμα των πληρωμών βεβαια κ για το πως γίνονται οι έρευνες.τοτε βεβαια ημουν ακόμη στην αρχη κ δεν ειχα δει τα τερατα που γίνονται εκει μέσα.ολοι οι ιδιωτες συνεργατες είμαστε απλήρωτοι απο τον οκτώβρη του 2011.κ παραμένουμε απλήρωτοι μέχρι κ σήμερα 1 χρόνο κ 1 μήνα μετα!καποιος παρεθεσε ενα λινκ πιο πανω στο zougla.gr.ισχύει το δημοσιευμα.εχουμε κάνει αγωγή στην ελ.στατ μεσω του συνηγόρου του πολίτη κ τώρα θα στείλουμε κ εξώδικο.το υπουργειο οικονομικων αρνειται να εγκρίνει το κονδύλι γιατι τα λαμόγια της ελ.στατ εχουν κάνει ενα σωρό παρατυπίες!θα πρεπει να βγει υπουργική απ'οφαση για να πληρωθούμε εντέλει!ούτε οι συνεργάτες του 2012 μεχρι τώρα εχουν πληρωθει!οι μισοι συνεργατες τα εχουν παρατησει κ οι αλλοι μισοι γραφουν ψεμματα στα δελτία τους απλα για να παραδώσουν το υλικό τους.λογικο γιατι βεβαια δεν τους πληρωνει καποιος τα εξοδα μετακίνησης.κ φανταστείτε πως αυτα είναι τα επίσημα στοιχεία που στέλνουμε στην eurostat!!τελοσπαντων μπήκα εδω για να γλυτώσω κάποιον απο την ταλαιπωρία αν τυχον κάνει αίτηση.


Η πρόφαση του Στουρνάρα για να μην πληρώσει ήταν, όχι γενικά οι ένα σωρό παρατυπίες, αλλά η ίδια η διαδικασία που κρατά τις αμοιβές μας στο κατώτατο δυνατό επίπεδο. Δηλαδή το να μας πληρώνουν μόνο μετά από αξιολόγηση του υλικού που παραδώσαμε. Αυτό το εργασιακό παραθυράκι γλυτώνει πολλά χρήματα από το Υπουργείο και για αυτό ακριβώς υπάρχει!! Αυτό που κάνουν είναι σαν να μας λένε: Πολύ λίγα σε πληρώνω, παράνομο είναι, άρα δεν θα σου δώσω τίποτα!!

Στο μνημόνιο λέει ότι πρέπει να πληρωθούμε με τα χρήματα που έχουν ήδη πιστωθεί στην ΕΛΣΤΑΤ για το 2012. Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά, αλλά αν πρέπει η ΕΛΣΤΑΤ να κόψει έξοδα από κάπου, εμάς θα κόψει.

lia24
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 03, 2008 1:52 pm

πληρωμή ΕΛΣΤΑΤ

Δημοσίευσηαπό lia24 » Πέμ Απρ 04, 2013 1:00 pm

Καλημέρα σε όλους/ες

Τελικά πληρωθήκατε από ΕΛΣΤΑΤ; Γιατί βγήκε το νέο μητρώο και από αυτά που διαβάζω δε θέλω να τρέχω με δικά μου έξοδα και να μην πληρώνομαι!

statistik0s
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Σεπ 20, 2013 12:51 am

Δημοσίευσηαπό statistik0s » Σάβ Σεπ 21, 2013 12:30 am

μηπως ξερει κανεις ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα για τους ιδιωτες συνεργατες σεπτεμβρη-απριλιο 2014 αν και με αυτα που διαβασα εδω μεσα καλυτερα να μην βγουν. :)

katerina71
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Δεκ 05, 2008 1:01 pm

Re: μητρωο ιδιωτων συνεργατων της ελστατ

Δημοσίευσηαπό katerina71 » Τρί Μάιος 29, 2018 9:59 am

γειά σας.
έχουν περάσει αρκετά χρόνια από την τελευταία ανάρτηση εδώ.
γνωρίζετε μήπως κάποιος τι ισχύει σήμερα?

πληρώνουν κανονικά τώρα.

με καλέσαν για τον Μαιο σε μία έρευνα κι έχω ήδη ξεκινήσει αλλα δεν ξέρω αν θα με ξανακαλέσουν. για επόμενη.


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες