Λεφτά απογραφέων

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
ioli_24
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Δευ Μάιος 10, 2010 11:57 pm

Δημοσίευσηαπό ioli_24 » Κυρ Οκτ 09, 2011 7:04 pm

Παιδια είχαμε κανένα νεο απο Θεσσαλονίκη? Θα υπογράψουμε εμεις? Κάλεσαν κανέναν να υπογράψει?Μου είχαν μεταφέρει τις προάλλες συνάδελφοι απογραφείς που μίλησαν με τον επόπτη μας οτι πιστεύει τον Νοέμβρη να πληρωθούμε αλλα δεν τους είπε τίποτα για υπογραφές! :?

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Δημοσίευσηαπό mylw » Κυρ Οκτ 09, 2011 11:14 pm

μαυρα μεσανυχτα για τη θεσσαλονικη καμια ενημερωση απο πουθενα

vickytorino
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Οκτ 05, 2011 11:18 am

Δημοσίευσηαπό vickytorino » Δευ Οκτ 10, 2011 12:14 pm

καλημερα.εγω ειμαι απο καλλιθεα αθηνας.εμας μας ειχαν ενημερωσει απο 15 αυγουστο να παμε να υπογραψουμε το χαρτι για το ποσα λεφτα θα παρουμε.μαλιστα το χαρτι ελεγε πανω ολα τα ονοματα του δημου καλλιθεας και διπλα σε καθε ονομα τα λεφτα που θα παρουμε τωρα και διπλα ποσα ειναι τα μεικτα.εγω πχ θα μου εβαζαν τωρα 470 ευρω και τα μεικτα ηταν 650 απο τα οποια θα γινει η κρατηση 8-9% και τα υπολοιπα θα επιστραφουν στη φορολογικη μας.παντως δεν μας ειπαν ποτε θα τα παρουμε.εγω εχω και μια αλλη απορια.δεν θα πρεπει να μας ειχαν δωσει και μια βεβαιωση ενα χαρτι κατι οτι εχουμε δουλεψει εκει αλλιως πως θα παρουμε την επιστροφη απο την εφορια?

loulouditsa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 1:06 pm

Δημοσίευσηαπό loulouditsa » Δευ Οκτ 10, 2011 1:28 pm

vickytorino έγραψε:καλημερα.εγω ειμαι απο καλλιθεα αθηνας.εμας μας ειχαν ενημερωσει απο 15 αυγουστο να παμε να υπογραψουμε το χαρτι για το ποσα λεφτα θα παρουμε.μαλιστα το χαρτι ελεγε πανω ολα τα ονοματα του δημου καλλιθεας και διπλα σε καθε ονομα τα λεφτα που θα παρουμε τωρα και διπλα ποσα ειναι τα μεικτα.εγω πχ θα μου εβαζαν τωρα 470 ευρω και τα μεικτα ηταν 650 απο τα οποια θα γινει η κρατηση 8-9% και τα υπολοιπα θα επιστραφουν στη φορολογικη μας.παντως δεν μας ειπαν ποτε θα τα παρουμε.εγω εχω και μια αλλη απορια.δεν θα πρεπει να μας ειχαν δωσει και μια βεβαιωση ενα χαρτι κατι οτι εχουμε δουλεψει εκει αλλιως πως θα παρουμε την επιστροφη απο την εφορια?



εμενα μου ειπαν οτι οταν θα ρθει η ωρα για τις φορολογικες δηλωσεις θα παω στην ελ στατ στον πειραια και θα παρω την βεβαιωση που θελω για να παρω τα χρηματα...

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Δημοσίευσηαπό mylw » Δευ Οκτ 10, 2011 1:59 pm

θα προλαβουμε να παρουμε την επιστροφη?γιατι με τοσους φορους που βαζουν κ γενικα με ολα οσα γινονται εχω αρχισει κ φοβαμαι!

ant.xri1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Δευ Αύγ 01, 2011 10:59 am

Δημοσίευσηαπό ant.xri1 » Δευ Οκτ 10, 2011 2:45 pm

Άρχισαν να δημοσιεύονται στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ αποστολές καταστάσεων πληρωμής προς ΥΔΕ. Και κάποιες εγκρίσεις. Από περιφέρεια μόνο. Πελοπόννησο Θεσσαλία και βόρεια Ελλάδα. Λογικά η περιφέρεια θα πληρωθεί πρώτη, ίσως και αυτό το μήνα. Ελπίζω μέχρι τις γιορτές να τα έχουμε πάρει όλοι.

tikos
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: Δευ Μάιος 14, 2007 11:22 am

Δημοσίευσηαπό tikos » Δευ Οκτ 10, 2011 2:48 pm

vickytorino έγραψε:καλημερα.εγω ειμαι απο καλλιθεα αθηνας.εμας μας ειχαν ενημερωσει απο 15 αυγουστο να παμε να υπογραψουμε το χαρτι για το ποσα λεφτα θα παρουμε.μαλιστα το χαρτι ελεγε πανω ολα τα ονοματα του δημου καλλιθεας και διπλα σε καθε ονομα τα λεφτα που θα παρουμε τωρα και διπλα ποσα ειναι τα μεικτα.εγω πχ θα μου εβαζαν τωρα 470 ευρω και τα μεικτα ηταν 650 απο τα οποια θα γινει η κρατηση 8-9% και τα υπολοιπα θα επιστραφουν στη φορολογικη μας.παντως δεν μας ειπαν ποτε θα τα παρουμε.εγω εχω και μια αλλη απορια.δεν θα πρεπει να μας ειχαν δωσει και μια βεβαιωση ενα χαρτι κατι οτι εχουμε δουλεψει εκει αλλιως πως θα παρουμε την επιστροφη απο την εφορια?


ΟΤΑΝ ΠΛΗΡΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ!

Την ΤΕΤΑΡΤΗ 12/10 και ώρα 19:00, θα πραγματοποιηθεί η 1η ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ της συλλογικότητας στο Εργατικό Κέντρο Θεσσαλονίκης (Ε.Κ.Θ.), Αριστοτέλους 32 με Ολύμπου, στη μεγάλη αίθουσα του υπογείου. Παρακαλείστε για την ενημέρωση οποιουδήποτε ενδιαφερόμενου, καθώς φυσικά και για την παρουσία σας στη συγκέντρωση.
(Ελπίζω μονο να μην ειναι το ΠΑΜΕ εκει)

vasomor
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 25, 2010 2:00 am

Δημοσίευσηαπό vasomor » Δευ Οκτ 10, 2011 5:31 pm

ant.xri1 έγραψε:Άρχισαν να δημοσιεύονται στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ αποστολές καταστάσεων πληρωμής προς ΥΔΕ. Και κάποιες εγκρίσεις. Από περιφέρεια μόνο. Πελοπόννησο Θεσσαλία και βόρεια Ελλάδα. Λογικά η περιφέρεια θα πληρωθεί πρώτη, ίσως και αυτό το μήνα. Ελπίζω μέχρι τις γιορτές να τα έχουμε πάρει όλοι.

ναι τα ειδα κ' εγω ! κ' συγκεκριμενα για τη Λαρισα που με ενδιαφερει ! μετα απο αυτο , τι περιμενουμε ? να πιστωθουν οι λογαριασμοι μας ? ή υπαρχει κ' κατι αλλο ? ποιος ξερει να μας πει ???

ant.xri1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Δευ Αύγ 01, 2011 10:59 am

Δημοσίευσηαπό ant.xri1 » Δευ Οκτ 10, 2011 8:21 pm

vasomor έγραψε:
ant.xri1 έγραψε:Άρχισαν να δημοσιεύονται στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ αποστολές καταστάσεων πληρωμής προς ΥΔΕ. Και κάποιες εγκρίσεις. Από περιφέρεια μόνο. Πελοπόννησο Θεσσαλία και βόρεια Ελλάδα. Λογικά η περιφέρεια θα πληρωθεί πρώτη, ίσως και αυτό το μήνα. Ελπίζω μέχρι τις γιορτές να τα έχουμε πάρει όλοι.

ναι τα ειδα κ' εγω ! κ' συγκεκριμενα για τη Λαρισα που με ενδιαφερει ! μετα απο αυτο , τι περιμενουμε ? να πιστωθουν οι λογαριασμοι μας ? ή υπαρχει κ' κατι αλλο ? ποιος ξερει να μας πει ???



Μετά την έγκριση από ΥΔΕ δεν υπάρχει κάτι άλλο από την πληρωμή. Όποτε θέλουν πληρώνουν. Και άμα θελήσουν να πληρώσουν θα τα δεις στο λογαριασμό σου.

Πότε; Όποτε θέλουν.

vasomor
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 25, 2010 2:00 am

Δημοσίευσηαπό vasomor » Δευ Οκτ 10, 2011 10:23 pm

γριφος δηλαδη ..... οποτε θελουν ! :evil: :evil: :evil:

zan4
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 22, 2011 6:21 pm

Δημοσίευσηαπό zan4 » Δευ Οκτ 10, 2011 11:46 pm

λες ανακριβειες λογω της ασχετοσυνης σου και εχεις καταστρεψεις ενα ολοκληρο ποστ εχοντας 50+ απαντησεις χωρις να λες ποτε κατι ουσιωδες.
και εχεις σπασει τα νευρα και σε μας που περιμενουμε να πληρωθουμε.

την μια λες οτι θα πληρωθουμε 13 και 27 καποιου μηνα (επειδη μαλλον εγραψες στο google ΕΑΠ και σου εβγαλε οτι οι δημοσιοι θα πληρωνονται μεσω εαπ καθε 13 και 27) και τωρα λες οτι πληρωνει οποτε θελει. μαθε λοιπον οτι τα εντελλομενα εχουν συγκεκριμενες ημερομηνιες που πληρωνουν . Της Αθηνας πληρωνουν τα ενταλματα καθε 20 του μηνος. Και αν δεν με πιστευεις , περνα απο πανεπιστημιου 20 που ειναι η ΥΔΕ και ρωτα.

και μαθε οτι οταν μια κατασταση παει στα εντελλομενα του υπουργειου οικονομικων για εδω στη αθηνα θελει 1-1,5 μηνα για να εγκριθει (για επαρχια δεν εχω αποψη γιατι εχουν σιγουρα μικροτερο αριθμο ενταλματων να επεξεργαζονται και μπορει να θελει λιγες μερες μονο)και να παρακαλας να μην εχει καποιο λαθος γιατι γυριζει πισω. 8μηνος συμβασιουχος ημουν σε οργανισμο πριν 2 χρονια και ξερω καλα απο εντελωμενα. μια φορα ενα ενταλμα μου με το ηλιγγιωδες ποσο των 30 ευρω εκανε 2μισι μηνες μεχρι να πληρωθει απο τη στιγμη που σταλθηκε.

και σταματα να μπαινεις στη διαυγεια , αφου δεν καταλαβαινεις τι διαβαζεις!!! Οταν λεει εγκριση σημαινει οτι το δεσμευμενο ποσο ειναι μικροτερο της πιστωσης του ΚΑΕ απο τον οποιο προερχεται!!! δεν σημαινει οτι ελεχθηκε καμια κατασταση !!! γιατι τοτε με την ..λογικη σου οταν ανεβαζες απο το διαυγεια κατι αποφασεις με 2-3 εγκρισεις 10 εκατ. καθε φορα για πληρωμη οργανων απογραφης, θα επρεπε να ειχαμε ηδη πληρωθει τωρα!!!

ΑΥΤΑ.

tikos
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: Δευ Μάιος 14, 2007 11:22 am

Δημοσίευσηαπό tikos » Τρί Οκτ 11, 2011 9:49 am

zan4 έγραψε:λες ανακριβειες λογω της ασχετοσυνης σου και εχεις καταστρεψεις ενα ολοκληρο ποστ εχοντας 50+ απαντησεις χωρις να λες ποτε κατι ουσιωδες.
και εχεις σπασει τα νευρα και σε μας που περιμενουμε να πληρωθουμε.

την μια λες οτι θα πληρωθουμε 13 και 27 καποιου μηνα (επειδη μαλλον εγραψες στο google ΕΑΠ και σου εβγαλε οτι οι δημοσιοι θα πληρωνονται μεσω εαπ καθε 13 και 27) και τωρα λες οτι πληρωνει οποτε θελει. μαθε λοιπον οτι τα εντελλομενα εχουν συγκεκριμενες ημερομηνιες που πληρωνουν . Της Αθηνας πληρωνουν τα ενταλματα καθε 20 του μηνος. Και αν δεν με πιστευεις , περνα απο πανεπιστημιου 20 που ειναι η ΥΔΕ και ρωτα.

και μαθε οτι οταν μια κατασταση παει στα εντελλομενα του υπουργειου οικονομικων για εδω στη αθηνα θελει 1-1,5 μηνα για να εγκριθει (για επαρχια δεν εχω αποψη γιατι εχουν σιγουρα μικροτερο αριθμο ενταλματων να επεξεργαζονται και μπορει να θελει λιγες μερες μονο)και να παρακαλας να μην εχει καποιο λαθος γιατι γυριζει πισω. 8μηνος συμβασιουχος ημουν σε οργανισμο πριν 2 χρονια και ξερω καλα απο εντελωμενα. μια φορα ενα ενταλμα μου με το ηλιγγιωδες ποσο των 30 ευρω εκανε 2μισι μηνες μεχρι να πληρωθει απο τη στιγμη που σταλθηκε.

και σταματα να μπαινεις στη διαυγεια , αφου δεν καταλαβαινεις τι διαβαζεις!!! Οταν λεει εγκριση σημαινει οτι το δεσμευμενο ποσο ειναι μικροτερο της πιστωσης του ΚΑΕ απο τον οποιο προερχεται!!! δεν σημαινει οτι ελεχθηκε καμια κατασταση !!! γιατι τοτε με την ..λογικη σου οταν ανεβαζες απο το διαυγεια κατι αποφασεις με 2-3 εγκρισεις 10 εκατ. καθε φορα για πληρωμη οργανων απογραφης, θα επρεπε να ειχαμε ηδη πληρωθει τωρα!!!

ΑΥΤΑ.


εχει δικαιο ο zan4

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΑΠΟΓΡΑΦΩΝ-ΤΟΜΕΑΡΧΩΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Την ΤΕΤΑΡΤΗ 12/10 και ώρα 19:00, θα πραγματοποιηθεί η 1η ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ της συλλογικότητας στο Εργατικό Κέντρο Θεσσαλονίκης (Ε.Κ.Θ.), Αριστοτέλους 32 με Ολύμπου, στη μεγάλη αίθουσα του υπογείου. Παρακαλείστε για την ενημέρωση οποιουδήποτε ενδιαφερόμενου, καθώς φυσικά και για την παρουσία σας στη συγκέντρωση.

loulouditsa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 1:06 pm

Δημοσίευσηαπό loulouditsa » Τρί Οκτ 11, 2011 11:09 am

zan4 έγραψε:λες ανακριβειες λογω της ασχετοσυνης σου και εχεις καταστρεψεις ενα ολοκληρο ποστ εχοντας 50+ απαντησεις χωρις να λες ποτε κατι ουσιωδες.
και εχεις σπασει τα νευρα και σε μας που περιμενουμε να πληρωθουμε.

την μια λες οτι θα πληρωθουμε 13 και 27 καποιου μηνα (επειδη μαλλον εγραψες στο google ΕΑΠ και σου εβγαλε οτι οι δημοσιοι θα πληρωνονται μεσω εαπ καθε 13 και 27) και τωρα λες οτι πληρωνει οποτε θελει. μαθε λοιπον οτι τα εντελλομενα εχουν συγκεκριμενες ημερομηνιες που πληρωνουν . Της Αθηνας πληρωνουν τα ενταλματα καθε 20 του μηνος. Και αν δεν με πιστευεις , περνα απο πανεπιστημιου 20 που ειναι η ΥΔΕ και ρωτα.

και μαθε οτι οταν μια κατασταση παει στα εντελλομενα του υπουργειου οικονομικων για εδω στη αθηνα θελει 1-1,5 μηνα για να εγκριθει (για επαρχια δεν εχω αποψη γιατι εχουν σιγουρα μικροτερο αριθμο ενταλματων να επεξεργαζονται και μπορει να θελει λιγες μερες μονο)και να παρακαλας να μην εχει καποιο λαθος γιατι γυριζει πισω. 8μηνος συμβασιουχος ημουν σε οργανισμο πριν 2 χρονια και ξερω καλα απο εντελωμενα. μια φορα ενα ενταλμα μου με το ηλιγγιωδες ποσο των 30 ευρω εκανε 2μισι μηνες μεχρι να πληρωθει απο τη στιγμη που σταλθηκε.

και σταματα να μπαινεις στη διαυγεια , αφου δεν καταλαβαινεις τι διαβαζεις!!! Οταν λεει εγκριση σημαινει οτι το δεσμευμενο ποσο ειναι μικροτερο της πιστωσης του ΚΑΕ απο τον οποιο προερχεται!!! δεν σημαινει οτι ελεχθηκε καμια κατασταση !!! γιατι τοτε με την ..λογικη σου οταν ανεβαζες απο το διαυγεια κατι αποφασεις με 2-3 εγκρισεις 10 εκατ. καθε φορα για πληρωμη οργανων απογραφης, θα επρεπε να ειχαμε ηδη πληρωθει τωρα!!!

ΑΥΤΑ.


δηλ αυτα που εχουν βγει στο διαυγεια δεν αφορουν τις πληρωμες μας? αφου το λεει καθαρα οτι δεσμευεται το ταδε ποσο για την πληρωμη τομεαρχων απογραφεων απο το ποσο του προυπολογισμου για την απογραφη...εκτος και αν δεν το διαβαζω καλα...και αφου βγηκε στο διαυγεια μετα απο ποσο καιρο θα πληρωθουμε?

kyklos
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2005 2:55 pm

Δημοσίευσηαπό kyklos » Τρί Οκτ 11, 2011 11:25 am

zan4 ευχαριστουμε για τις πληροφοριες,αρα αν δεν πληρωθουμε στις 20 οκτωβριου μετα παει 20 νοεμβριου και παει λεγοντας για την αθηνα...τουλαχιστον να ξερουμε ποτε να τσεκαρουμε το λογαριασμο

ant.xri1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Δευ Αύγ 01, 2011 10:59 am

Δημοσίευσηαπό ant.xri1 » Τρί Οκτ 11, 2011 1:12 pm

zan4 έγραψε:λες ανακριβειες λογω της ασχετοσυνης σου και εχεις καταστρεψεις ενα ολοκληρο ποστ εχοντας 50+ απαντησεις χωρις να λες ποτε κατι ουσιωδες.
και εχεις σπασει τα νευρα και σε μας που περιμενουμε να πληρωθουμε.

την μια λες οτι θα πληρωθουμε 13 και 27 καποιου μηνα (επειδη μαλλον εγραψες στο google ΕΑΠ και σου εβγαλε οτι οι δημοσιοι θα πληρωνονται μεσω εαπ καθε 13 και 27) και τωρα λες οτι πληρωνει οποτε θελει. μαθε λοιπον οτι τα εντελλομενα εχουν συγκεκριμενες ημερομηνιες που πληρωνουν . Της Αθηνας πληρωνουν τα ενταλματα καθε 20 του μηνος. Και αν δεν με πιστευεις , περνα απο πανεπιστημιου 20 που ειναι η ΥΔΕ και ρωτα.

και μαθε οτι οταν μια κατασταση παει στα εντελλομενα του υπουργειου οικονομικων για εδω στη αθηνα θελει 1-1,5 μηνα για να εγκριθει (για επαρχια δεν εχω αποψη γιατι εχουν σιγουρα μικροτερο αριθμο ενταλματων να επεξεργαζονται και μπορει να θελει λιγες μερες μονο)και να παρακαλας να μην εχει καποιο λαθος γιατι γυριζει πισω. 8μηνος συμβασιουχος ημουν σε οργανισμο πριν 2 χρονια και ξερω καλα απο εντελωμενα. μια φορα ενα ενταλμα μου με το ηλιγγιωδες ποσο των 30 ευρω εκανε 2μισι μηνες μεχρι να πληρωθει απο τη στιγμη που σταλθηκε.

και σταματα να μπαινεις στη διαυγεια , αφου δεν καταλαβαινεις τι διαβαζεις!!! Οταν λεει εγκριση σημαινει οτι το δεσμευμενο ποσο ειναι μικροτερο της πιστωσης του ΚΑΕ απο τον οποιο προερχεται!!! δεν σημαινει οτι ελεχθηκε καμια κατασταση !!! γιατι τοτε με την ..λογικη σου οταν ανεβαζες απο το διαυγεια κατι αποφασεις με 2-3 εγκρισεις 10 εκατ. καθε φορα για πληρωμη οργανων απογραφης, θα επρεπε να ειχαμε ηδη πληρωθει τωρα!!!

ΑΥΤΑ.



Οι γενικεύσεις και το τσουβάλιασμα δεν είναι επιχειρήματα ούτε αποδεικνύουν βαθειά γνώση. Επειδή ακριβώς είμαι από τους λίγους που δεν πιστεύουν ότι τα ξέρουν όλα, βάζω "μάλλον" "ίσως" "νομίζω" "πιστεύω" "ελπίζω" κ.λ.π. όποτε εκφράζω γνώμη ή άποψη. Ότι είναι γεγονός και δεδομένο (και έχω αναφέρει πολλά τέτοια) δεν νομίζω ότι βλάφτει κανένα να το μάθει. Από τη στιγμή λοιπόν που τα γεγονότα και οι απόψεις είναι ξεκάθαρα μεταξύ τους, μόνο καλό θα κάνουν σε όποιον τα διαβάσει με προσοχή. Αν έχεις κάποια καινούρια πληροφορία, παρακαλώ ενημέρωσέ μας (όπως και έκανες)! Αν δεν μας το πεις εσύ, ή κάποιος από την ΕΛΣΤΑΤ, ή δεν το δούμε στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ, ή δεν το δούμε σε κάποιο δημοσίευμα, πως στον κόρακα θα ενημερωθούμε;

Και όμως δεν διαφωνούμε!! Η ερώτηση και η απάντησή μου ήταν αν έχουμε κάτι άλλο να περιμένουμε όσο αφορά τις ανακοινώσεις. Και όντος όχι. Δεν έχω κανένα λόγο να διαφωνήσω με τις πληροφορίες που δίνεις και τις βρίσκω και λογικές. Δικαιολογούν και το έγγραφο που μας ανέφερε ένας φίλος παραπάνω, και σύμφωνα με το οποίο ο Πρόεδρος της ΕΛΣΤΑΤ σε συνεννόηση με την ΕΑΠ βρήκαν μία φόρμουλα ώστε να μην ακολουθηθεί η διαδικασία που περιγράφεις (ακριβώς επειδή είναι χρονοβόρα), και να πληρωθούμε πιο γρήγορα. Όλα όσα έχουμε μάθει μέχρι τώρα λένε ότι για εμάς δεν θα ακολουθηθεί η κλασική διαδικασία του εντάλματος πληρωμής όπως ήταν μέχρι σήμερα.

Πα να πει αυτό ότι θα πληρωθούμε πιο γρήγορα; Ναι και όχι. Το μόνο σίγουρο είναι ότι αυτοί αποφασίζουν και τις διαδικασίες που θα ακολουθηθούν και το ρυθμό με τον οποίο θα εκτελεσθούν. Άρα από τί εξαρτάτε το πότε θα πληρωθούμε; Από αυτούς και μόνο.


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης