Συμβάσεις στα ΕΛΤΑ

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
kirdou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2008 3:21 pm

Δημοσίευσηαπό kirdou » Πέμ Σεπ 23, 2010 4:51 pm

Nα κανουμε αιτηση χωρις μηχανακι(εχω αμαξι) η τσαμπα κοπος τι λετε;Αφου ουτως η αλλως δεν χρησιμευει με τα ποδιο κανουν την διανομη ελεος με το μηχανακι....Ξερει κανεις επισης τι λεφτα δινουν για τετραωρο;

kirdou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2008 3:21 pm

Δημοσίευσηαπό kirdou » Τετ Οκτ 06, 2010 5:43 pm

Καλησπερα.Ξερει κανεις ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα; :shock:

Les Fauves
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Τρί Φεβ 22, 2011 9:57 am

Δημοσίευσηαπό Les Fauves » Πέμ Απρ 14, 2011 11:37 am

Ξέρει κανείς από τους συμβασιούχους που δουλεύουν τώρα στα ΕΛΤΑ ως ΔΕ Εσωτ. Εκμετάλλευσης, πόσο περίπου κυμαίνεται ο μισθός καθαρά και πώς είναι οι συνθήκες εργασίας στο Κρυονέρι (ΚΔΑ); Ωράριο, αντικείμενο και μετακινήσεις; Διάβασα και παραπάνω αλλά ρωτάω μήπως έχετε και πιο φρέσκες πληροφορίες!

BILLY.T
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 07, 2007 12:45 pm

Δημοσίευσηαπό BILLY.T » Δευ Ιουν 13, 2016 6:44 pm

Les Fauves έγραψε:Ξέρει κανείς από τους συμβασιούχους που δουλεύουν τώρα στα ΕΛΤΑ ως ΔΕ Εσωτ. Εκμετάλλευσης, πόσο περίπου κυμαίνεται ο μισθός καθαρά και πώς είναι οι συνθήκες εργασίας στο Κρυονέρι (ΚΔΑ); Ωράριο, αντικείμενο και μετακινήσεις; Διάβασα και παραπάνω αλλά ρωτάω μήπως έχετε και πιο φρέσκες πληροφορίες!


δεν ξέρω τι παίζει στο Κρυονέρι αλλά για το μισθό ρώτησα στα ΕΛΤΑ της περιοχής μου και μου είπε ο διευθυντής ότι σε ανύπαντρο είναι γύρο στα 590-600 ευρώ
εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο με τι κριτήρια θα τοποθετηθούν στις θέσεις και σε ποια καταστήματα των ΕΛΤΑ, δηλαδή εγώ που θέλω συγκεκριμένο κατάστημα των ΕΛΤΑ αν είμαι στους επιτυχόντες πως μπορώ να πάω αφού δεν τα έχει ξεχωριστά στην προκήρυξη?

ALEXANDROS KITH
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 27, 2015 12:32 pm

Re: Συμβάσεις στα ΕΛΤΑ

Δημοσίευσηαπό ALEXANDROS KITH » Σάβ Ιούλ 23, 2016 12:21 am

Συνηθως σε στελνουν κοντα στον τοπο κατοικιας σου, τουλαχιστον ετσι μου χε συμβει εμενα

Hami21
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Μαρ 09, 2018 11:11 pm

Re: Συμβάσεις στα ΕΛΤΑ

Δημοσίευσηαπό Hami21 » Σάβ Μαρ 10, 2018 10:23 pm

Kαλησπερα παιδια!! θα ηθελα να σας ρωτησα ως οδηγος στα ΕΛΤΑ τι μισθο δινουν?? 27 χρονων ειμαι! ειδα κατι για καθαρα 492€ και ψιλοκουφαθηκα...τι ψειρες ειναι αυτες που δινουν για 9ωρο...?? παμε καλα??? και συνεχως στον δρομο....!! θα μου πεις δεν σε υποχρεωνει κανεις αλλα ρε φιλε ανθρωποι ειμαστε θελουμε να ζησουμε κιολας....!!!

alkis76
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Ιαν 07, 2009 3:56 am

Re: Συμβάσεις στα ΕΛΤΑ

Δημοσίευσηαπό alkis76 » Τρί Μαρ 27, 2018 3:44 pm

Το '12 εγώ άγαμος, χωρίς πτυχίο έπαιρνα 490 το μήνα + επιδόματα άδειας + δώρα (λόγω του ότι οι συμβασιούχοι υπάγονταν στην ΕΓΣΣΕ). Αναγνωρίζεται επίδομα γάμου 10% και επίδομα πτυχίου (ΤΕΙ 19%, ΑΕΙ 24%, master +5% ή ξένης γλώσσας Β2 7% και C2 14%). Το πτυχιακό επίδομα έχει σαν προαπαιτούμενο την εργασία 6 μηνών στην υπηρεσία και λαμβάνεται υπόψη από ό,τι προσκομίσεις το μεγαλύτερο ποσοστό. Η προσάυξηση του μεταπτυχιακού προστίθεται στο ήδη υπάρχον επίδομα πτυχίου και αν κατάλαβα καλά από τη σύμβαση δίνεται από την πρώτη μέρα (δεν περιμένεις 6 μήνες).
Επίσης παίζουν και αλλα επιδόματα, απλά δεν ξέρω αν αφορούν τους συμβασιούχους (επίδομα κίνησης, επίδομα στολής κ.α.). Από το '12 και μετά έχουν γίνει βέβαια κάποιες αλλαγές (π.χ. οι ΔΕΚΟ μπήκαν στο ενιαίο μισθολόγιο κ.α.) αλλά για τους συμβασιούχους δεν ξέρω τι παίζει ακόμα.
Τώρα που με ξαναπήραν ως διανομέα, περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο και μόλις ξεκινήσω και μάθω λεπτομέρειες θα ξαναγράψω.
Τα παραπάνω, πλην του επιδόματος γάμου, με κάθε επιφύλαξη γιατί τα πράγματα αλλάζουν καθημερινά (προς το χειρότερο).

alkis76
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Ιαν 07, 2009 3:56 am

Re: Συμβάσεις στα ΕΛΤΑ

Δημοσίευσηαπό alkis76 » Παρ Μαρ 30, 2018 10:43 am

Hami21 έγραψε:Kαλησπερα παιδια!! θα ηθελα να σας ρωτησα ως οδηγος στα ΕΛΤΑ τι μισθο δινουν?? 27 χρονων ειμαι! ειδα κατι για καθαρα 492€ και ψιλοκουφαθηκα...τι ψειρες ειναι αυτες που δινουν για 9ωρο...?? παμε καλα??? και συνεχως στον δρομο....!! θα μου πεις δεν σε υποχρεωνει κανεις αλλα ρε φιλε ανθρωποι ειμαστε θελουμε να ζησουμε κιολας....!!!


Επανέρχομαι κι επιβεβαιώνω ότι τα λεφτά είναι τα ίδια. Απλά προσμετρώνται μέχρι 3 τριετίες και επίδομα γάμου και τίποτ' άλλο. Π.χ. Για μια 3ετία και παντρεμένος ο μισθός πάει στα 600 καθαρά. Αν έχεις δικό σου μηχανάκι παίρνεις και επίδομα που είναι περίπου 0,3€/χιλιόμετρο. Κάτι άλλο από οικονομικές απολαβές δεν έχουν για τους συμβασιούχους, δυστυχώς. Αυτό για τα πτυχιακά επιδόματα όπου και να ρώτησα μου λένε ότι δεν αναγνωρίζεται μισθολογικά. Σε εντίστοιχη σύμβαση του δημοσίου (Τα ΕΛΤΑ θεωρούνται ΔΕΚΟ και μάλιστα εκτός ενιαίου μισθολογίου) θα ξεκίναγες με κανα 700άρι καθαρά.

koulisk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2018 12:22 pm

Re: Συμβάσεις στα ΕΛΤΑ

Δημοσίευσηαπό koulisk » Παρ Απρ 13, 2018 4:04 pm

Ξέρει κανείς αν αναγνωρίζεται προυπηρεσία (30 χρόνια ασφαλισμένος στον ΟΑΕΕ)και κατά συνέπεια οι τριετίες στα ΕΛΤΑ????


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες